gildia.pl

Gildia Mangi i Anime (www.manga.gildia.pl) => Forum Mangi i Anime => Neon Genesis Evangelion => Wątek zaczęty przez: Astaroth w Czerwiec 13, 2006, 08:24:06 pm

Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Astaroth w Czerwiec 13, 2006, 08:24:06 pm
Wydzielono z tematu o skrótach. Rozpisaliśmy się o bombie N2, ale temacik wydzieliłem o broni ogólnie. Zarówno o broni konwencjonalnej, jak i broni Evangelionów. Wszystkie prog knife, topory, bazooki i tym podobne są mile widziane w tym temacie. Możemy sobie porozmawiać o pistolecie Misato i o czołgach JSSDF.

Wybacz Dread, ale w Endzie nie użyto atomówki, tylko N2. Przejrzałem przed chwilę swoją kopię i wyraźnie przed zrzutem jest mowa o bombie N2
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Czerwiec 13, 2006, 08:47:12 pm
Tak, zgadzam się z Tobą.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ktoś w Czerwiec 13, 2006, 09:02:49 pm
Fakt to była bomba N2 ...xD pozdro
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Devik Crazystar w Czerwiec 14, 2006, 06:36:06 am
Tak, przed zrzutem jest mowa o bombie N2, ale mówił to bodajże Shigeru Aoba, w formie przypuszczenia, że będzie źle, jeśli zrzucą N2. Nie może wiedzieć, co naprawdę zrzucili.
O ile wybuch wygląda na znacznie potężniejszy, niż jakiekolwiek N2 wcześniej w serii, to jednak nie widać "grzybka" i w HQ ciągle jest zasilanie, a EMP z atomówki raczej usmażyłby wszystkie obwody.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ktoś w Czerwiec 14, 2006, 01:09:39 pm
No fakt o tym nie pomuslalem więc co to w takim razie mogło być ??? być moze byla to silniejsza wersja N2 lub coś podobnego jak myslicie??... pozdro
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Czerwiec 14, 2006, 01:13:19 pm
Nie, poprostu może z wyższej wysokości spadło i dało lepszy efekt.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ktoś w Czerwiec 14, 2006, 01:18:31 pm
tez mozliwe szczeze nie mam kompletnego pojecia co to moglo spać chociaz mysle że wysokośc nie ma tu nic do znaczenia... pozdro
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Astaroth w Czerwiec 14, 2006, 04:47:09 pm
Cóż, dla wszystkich którzy mają wątpliwości co do użytego typu głowicy - odsyłam państwa do pierwszego odcinka serii.
Łatwo zauwazyć podobieństwa miedzy tym, czym potraktowali anioła, a atakiem na NERV. W obu przypadkach mamy do czynienia z silną falą uderzeniową i oraz wyładowaniem EMP (widać N2, pomimo bycia typu non-nuclear również ją  wytwarza). A poza tym, z taktyczneg punku widzenia, użycie N2 stanowiło by najlepsze wyjście, bo po kiego mieli używać  głowicy atomowej i skazić, teren który zamierzali zająć, jak wystarczyło użyć czegoś co zrobi BUUM i nie zostanie po tym nic więcej.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 14, 2006, 06:32:04 pm
Makoto i Aoba gadają o N2, po chwili leci na nich ów pocisk. N2 zrzucili kilka razy, ale efekt nie był taki, jak w przypadku Enda. Po chwili w biurze premiera ktoś mówi
Cytuj
Odnotowalismy eksplozję nuklearną 3 minuty temu.

Chcą też zapieczętować wszystko na 20 lat, jak Stare Tokio. Pierwsze Tokio zostało zniszczone właśnie bombą atomową.

Zauważcie, że End ma inny stopień cenzury, niż seria. W serii nie uświadczymy wyraźnych scen zabijania ludzi, widoku nagich piersi (bez zaciemnienia sutków) itp. end jest "mocniejszy" od serii.
Japończycy jako jedyna nacja doświadczyli ataku nuklearnego i lęk przed bombą atomową jest u nich naprawdę wyraźny (nawet w takiej Love Hina widać tego ślady), dlatego w serii nie używają nigdy bomby atomowej. W Endzie pokazanie jej już było możliwe.

W Endzie jest też mowa o skażeniu terenu, poza tym oni nie chcą wcale przejęcia NERVu, chcą tylko zabrać Evy (bo chce ich SEELE) i zalać wszystko betonem, albo czymś podobnym ;)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Devik Crazystar w Czerwiec 14, 2006, 06:38:18 pm
Jakbym widział podobieństwa, to nie miałbym wątpliwości. Owszem, brak wyraźnego skażenia radioaktywnego i potężnego EMP (jakieś tam jest, ale niewielkie), co wskazuje na N2, ale właśnie obie eksplozje są IMO dość różne. Wygladają całkiem inaczej (ta z pierwszego odcinka wygląda bardziej na wybuch atomówki) i ta z Enda wydaje się znacznie silniejsza (chyba że zwyczajnie przeceniam siłę pancerza GF, tudzież wybuch Unitu 00 poważnie go uszkodził).

Do notki wyżej: W moich subach jest "ballistic missiles". Ah, te tłumaczenia.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Astaroth w Czerwiec 14, 2006, 07:23:13 pm
Wybuch pierwszej N2 w serii obserwujemy z dosć dużej odległości i w dodatku Sinji i Misato ( z ich perspektywy to widzimy) znajdują się za naturalną barierą w posiaci gór. Nie widzimy zatem wybuchu z tak bliska, jak w Endzie.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ktoś w Czerwiec 14, 2006, 10:23:56 pm
no ale z tego co zauwarzylem po wybuchu w endzie spadł jakby świetlisty deszc co spowodowało chybajeszcze większe uszkodzenia. Po bombie atomowej nie ma nic podobnego a chcieli zamknąć obiekt n 20 lat chyba dlatego aby zatuszować ślady nie jestem pewien tego w 100% ale o ile pamiętam tak mi sie wydaje... pozdro
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Astaroth w Czerwiec 14, 2006, 10:31:03 pm
Ten świetlisty deszcz nosi wszelkie znamiona zmasowanego ostrzału artyleryjskiego.  :)
N2 zrobiła swoje - odsłoniła cel, więc zabrali się do częstowania NERVu wszystkim co mieli.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 14, 2006, 11:40:25 pm
Jedna N2 kiedyś wybuchła wewnątrz GF i nic większego się raczej nie stało. Wątpliwe jest także to, by N2 miały różną moc, bo przecież chcieli do Leliela wrzucić wszystkie bomby jakie mają.
Z kolei ta z Enda rozwala wszystkie pancerze GF, powoduje zeszklenie drzew, zniszczenie zewnętrznej warstwy piramidy, ogólnie całkiem niezły bałagan robi.
Po ataku żołnierze mówią, że radiacja i temperatura zmniejszają się.

Dlaczego aż tak trudno uwierzyć, że była to atomówka?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ktoś w Czerwiec 15, 2006, 10:57:41 am
Możliwe że to nie była ani N2 Ani atomówka być może była to jakaś nowa zupełnie nie znana bomba wyprodukoqwana przez seele bo wątpie zeby po wybuchu Bomby atomowej drzewa się zeszkliły a zwykła N2 dokonała takich zniszczeń... pozdro
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 15, 2006, 11:40:13 am
Zobacz sobie najpierw co się stało w 19 odcinku, gdy Rei detonuje N2 w Geofroncie. Efekt jest znikomy, ale to także spora rola AT fieldu. Ale na pewno siła eksplozji nie była aż taka wielka.

Poszukaj sobie też zdjęć na przykład  z Nowej Ziemii. Tam Ruscy mają swój poligon atomowy. Drzewka bardzo ładne.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ktoś w Czerwiec 15, 2006, 11:54:36 am
nie moge tego znaleźć, jesli mozesz to podaj link to jednego z tych zdjęc chętnie bym się przyjżał
... pozdro
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 15, 2006, 01:04:09 pm
Mam to na papierze, niestety. Poszukam w necie czegoś. Wokół Czernobyla też jest jeden "szklany las".
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: haael w Czerwiec 15, 2006, 01:51:38 pm
I po wybuchu atomowym wcale nie musi być grzyba. To tylko na amerykańskich filmach każda atomówka to grzyb. Dlatego nie jest to argument przeciwko atomówce w Endzie.

Ja też twierdzę, że w Endzie jest jedyna atomówka.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ktoś w Czerwiec 15, 2006, 02:02:30 pm
ale w filmach przedstawiajacych zrzucenie bomby atomowej na hiroshimę jest grzyb i mysle że zazwyczaj powinien się on pojawiać... pozdro
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Devik Crazystar w Czerwiec 15, 2006, 02:53:59 pm
Grzyb nie pojawia się przy eksplozjach podziemnych/podwodnych. Ale przy płytkich eksplozjach podziemnych i tak się pojawia. Fakt, na pewno została użyta wersja EPW (earth-penetrating weapon), więc może fakt, że wbiła się te parę metrów w ziemię, nad którą jeszcze było jezioro, sprawił, że nie ma grzyba.
O ile wybuch N2 podczas walki z Zeruelem wiele nie zaszkodził GF, to:
a) są różne typy N2 - za Red Cross Book
Cytuj
[N^2 Weapon]

A weapon that possesses enormous destructive power and is owned by the UN army and the Strategic Self Defence Force. There are many variations of this weapon: N^2 mines, N^2 deep water charge, N^2 air charge, N^2 bombs [...]

b) Gendo nie ryzykowałby przecież wysadzenia GF, więc użyta wersja była relatywnie słaba, przecież nie liczyłby na szczęście przy ograniczaniu siły wybuchu przez pole AT;
c) to zresztą widać już z porównania dwóch wcześniejszych użyć N2 - eksplozje są nieporównywalnie silniejsze;

A co się tyczy siły wybuchu. To poczytałem i jestem jeszcze bardziej zdziwiony. Najskuteczniejsze dzisiejsze bunker busters są w stanie zniszczyć bunkier do głębokości 300 metrów. Znajdujące się głębiej uważane są za odporne na uderzenie atomowe.
Do dyskusji tyczącej się walki z Zeruelem liczyłem grubość pancerza. Według moich subów, wiertło Ramiela ma 17,5 metra średnicy. Porównując to teraz ze schematami - jedna warstwa pancerza ma 16,7 metra, między nimi jest 20,22 metra ziemi. A więc, nad GeoFrontem znajduje się 832,46 metrów "powierzchni", z czego 367,4 metrów to pancerz. Daleko poza możliwościami dzisiejszych atomówek. A fala uderzeniowa sięga jeszcze piramidy, a więc kolejny kilometr w dół. Co wymagałoby założenia, że niektóre N2 są o nieba silniejsze od atomówek...

Głównym powodem, dla którego kwestionuję fakt, że była to atomówka jest to, że żołnierze w okolicy nie mają żadnej ochrony radiologicznej. To dla nich pewna śmierć, gdyby była to broń jądrowa.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Czerwiec 15, 2006, 03:28:42 pm
Cytat: "Devik Crazystar"
Głównym powodem, dla którego kwestionuję fakt, że była to atomówka jest to, że żołnierze w okolicy nie mają żadnej ochrony radiologicznej. To dla nich pewna śmierć, gdyby była to broń jądrowa.


Otóż to. I pozatym by nie stosowali broni jądrowej bo chyba nie chcieli by się zabić.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 15, 2006, 03:31:37 pm
Żołnierze są, a przynajmniej powinni być w środku GF. Chodzi mi oczywiście o komandosów. Reszta siedzi w pojazdach dookoła Geofrontu, pojazdy mogą miec osłony, normalka, w końcu to świat po wojnie totalnej.
Co robili ci, na których spadły Evy Series, to ja nie wiem. Ale normalnie to przecież atakują z zernątrz, czołgami, samolotami i co tam jeszcze mają.

Ja się opieram na tym, że jest mowa o radiacji, która opada, a NN z założenia nie promieniuje.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 15, 2006, 03:52:11 pm
Z tego co mi się wydaje, to EMP jest tylko impulsem, wali i koniec. Nie utrzymuje się raczej przez dłuższy czas.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Faith w Czerwiec 15, 2006, 03:53:44 pm
Mi sie tez wydaje ze to tylko jednorazowy impuls
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Devik Crazystar w Czerwiec 15, 2006, 04:06:52 pm
Zakłócenia mogą się utrzymywać dłuższy czas. Np. wysokie częstotliwości radiowe mogą być zakłócane nawet przez godziny. Reszta, od kilkunastu sekund do kilkunastu minut. Przy czym, delikatna i precyzyjna elektronika, najzwyczajniej w świecie powinna się spalić przy EMP z broni jadrowej.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 28, 2006, 12:14:31 pm
Przez cały temat przewija się bomba N2. i nik z was nienapisał, że to bomba teutronowa (non nuclear), bomby neutronowe niewytważaja promieniowania, ale wybuch jest podobny w sile do atomowej bomby.

Ale co do skrutów to Dread ma racje.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Miyamoto Hachimaro w Sierpień 28, 2006, 02:17:42 pm
Owszem, nikt z nas nie napisał, że bomba N2 jest bombą neutronową. Powód jest bardzo prosty, wręcz banalny - to wierutna bzdura! Bomba neutronowa jest jednym z rodzajów broni jądrowej = atomowej = nuklearnej. Powiem więcej - zalicza się do bomb termojądrowych. Rozśmieszyła mnie wypowiedź, że nie wytwarza promieniowania. Wręcz przeciwnie! Skażenie terenu jest niewielkie, ale promieniowanie przenikliwe (przenikające w najlepsze przez materię) zabija wszystko w zasięgu wybuchu. Natomiast siła wybuchu jako takiego jest stosunkowo słaba, zwłaszcza w porównaniu z "tradycyjnymi" bombami termojądrowymi, czyli bombami wodorowymi. Z tego względu bomba ta może znaleźć baaardzo szerokie zastosowanie w nowoczesnej wojskowości - niczego się nie niszczy, skażenie minimalne, tylko ludzi wytłucze.

Wracając do ładunków N2, to mi najbardziej kojarzą się one z bombami MOAB. Te bydlątka są w pełni konwencjonalne, więc ich wybuch nie wytwarza promieniowania. Niemniej, siła rażenia jest podobna do niewielkich bomb atomowych. Coś Wam to przypomina?

Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. Wiem, można było krócej. Ale nie mogłem się powstrzymać :lol:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 28, 2006, 03:16:53 pm
Cytuj
MOAB jest bombą o długości 9 metrów i masie 9800 kg z czego 8482 kg stanowi materiał wybuchowy (mieszanina azotanu amonu, proszku aluminiowego i polistyrenu nazywana GSX taka sama jak w BLU-82 lub Tritonal)

 :shock:
(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/78/MOAB_bomb.jpg/270px-MOAB_bomb.jpg)
+
Filmik :
Boom (http://video.google.com/videoplay?docid=5938002605435501105&q=MOAB+bomb)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 28, 2006, 03:22:49 pm
Tak N2 jest jak C4. Duże ilości C4 nieprzekraczające 3 ton pozwalają, na uzytkanie potężnego wybuchu i niszczenie pojazdów oraz okien budymków w promieniu kilku km. Ale C4 niewytważa podczas wybuchu "grzyba". Więc odpada. A ładunki MOAB maja może silny wybuch (mniejszy niż wybuch bomby w Hiroshimie), ale do kilku kilometrów zasięg fali udezeniowej coś jak N2 i prawdopodobnie mniejszej temp. w epicentróm wybuchu.

Na filmiku nieprzypominało to N2. N2 bardziej przypomina wybuch termojądrowy, i fali udezeniowej też tam zabardzo niewidziałem.
Ale filmik fajny.
Pomyłka na mniejszej roździelczości widać pogrom i kurz tej broni.

Jak znacie angola to zrozumiecie siłe bomb MOAB
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Miyamoto Hachimaro w Sierpień 28, 2006, 05:18:16 pm
Powiedziałem, co powiedziałem i wyjaśniać dalej nie będę, bo paskudny offtop się tu zrobił (może wydzielić temat o N2?). Niemniej, pragnę dodać, że powstanie grzyba atomowego nie ma żadnego związku z tym, czy sama bomba jest atomowa czy nie. Grzybek (pozdrawiam ;) ) ten jest efektem podnoszenia się rozgrzanego wybuchem powietrza. Przy zastosowaniu odpowiednio silnego ładunku konwencjonalnego również powinien powstać (ale tylko powinien - w sumie nie zastanawiałem się zbytnio nad tym). Ponadto, użycie bomby jądrowej nie jest gwarancją jego powstania - podczas odpowiednio głębokich wybuchów podziemnych nie uświadczy się go.

Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. Może moje posty źle się czyta, ale Kaworu przekracza wszelkie granice :roll: Te wypowiedzi wyglądają jak tłumaczone na polski z chińskiego przez translator mający wyraźne problemy z ortografią...
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Sierpień 29, 2006, 10:10:00 am
Cytuj
Ale C4 niewytważa podczas wybuchu "grzyba". Więc odpada

Grzyb nie jest zarezerwowany dla wybuchu jądrowego, tylko dla każdego wybuchu o sile bomby atomowej.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 29, 2006, 10:10:20 am
dziwne. Ktoś napisał [Dread chyba], że w endzie używają N-bomby. Gdzie to jej powiedziane?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Sierpień 29, 2006, 10:16:04 am
W rozmowie w gabinecie premiera. Jest tam mowa o wybuchu nuklearnym i o "zapieczętowaniu jak stare Tokio". Tokio rozwalili bombą N. Poza tym porównując siłę wybuchu i tak dalej doszedłem do wniosku, że Geofront został odsłonięty bombą atomową, a nie bombą NN.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 29, 2006, 10:23:58 am
Jagbyscie się znali na pirotechnice to byscie wiedzieli, ze kazdy wybóch w wodzie jest kilkakrotnie silniejszy, to dlatego wydaje się, że to była rakieta z głowicą Atomową. Tak wogule to w stolicy (Tokyo 2) jest tylko powiedziane, że rakiety balistyczne spadły na cel niepowiedziano jakiego ładunku uzyto. I napewno nie N-bomb bo tam przeciez byli, żołnierze, a niemogli sobie pozwolic na skarzenie skoro chcieli przejąc orginalny system magi oraz evangeliony.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 29, 2006, 10:25:49 am
...eee...
A czemu wybuch w wodzie ma być silniejszy...? :?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 29, 2006, 10:27:01 am
Odpowiedz jest jasna gazy się nierozpraszają i dlatego wybóch jest silniejszy całośc koncentruje sie w jednym punkcie.
Niby masz 17lat, a takich rzeczy nie wiesz.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 29, 2006, 10:29:01 am
A z mojego punktu widzenia to wygląda tak:

Woda jest gęstrza niż powietrze - zatrzyma więcej i szybciej wiec wybuch ma mniejszy obszar.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 29, 2006, 10:33:15 am
No mniejszy obszar czyli wieksza siła. Jak sie wysadza mosty czy tamy to ładunki umieszcza się pod woda, aby zwiekszyc zniszczenia. Wybuch bedzie napierał na te strony gdzie jest mniej wody, czyli w tym wypadku na drno jeziora po neo Tokyo 3.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 29, 2006, 10:37:32 am
nie.
Wyobraś sobie że z tego co pamiętam skała jest gęstsza od wody , wiekszośc energi ucieknie

A bomba zapewne albo wybuchła w skale bezposrednio albo w wodzie [przed skała jakiś kawałek] bo jaki by miała zapalnik.
A woda ogranicza energię wybuchu [pochłania] bardziej niż powietrze więc mnie energi będzie na zniszczenie celu...

A jeżeli cos wybucha centralnie w tym samym punkcie co cel, to w czym to wybucha to nie ma różnicy.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 29, 2006, 10:44:58 am
Zrozum wszystkie gazy jakie powstaja podczas wybuchu zostaja w nim bo woda niepozwala im sie wydostac, zwiększa sie siła wybuchu. Wybuch wytważa potężne cisnienie kture rozrywa skały i wyzuca poteżne ilości wody w powietrze.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 29, 2006, 03:19:28 pm
Rozumien na czym polega twoja koncepcja, ale woda nie ma aż takiej gęstości, aby "sprężyć" wybuch.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 29, 2006, 05:55:09 pm
Tak, ale woda to wodur i tlen a przy temperatuze wybuchu powsteje w wodzie więcej gazów. Woda jest gęstrza od gazów zatrzymuje je na tyle długo, że one tez sie zapalaja siła wybuchu jest wieksza.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Faith w Sierpień 29, 2006, 06:36:01 pm
Cytat: "Kaworu Nagisa"
wodur i tlen a przy temperatuze sie zapalaja siła

człowieku jak ty mnie juz zaczeles razic ortografia to juz naprawde.....
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Sierpień 29, 2006, 06:48:41 pm
Cytuj
wodur...gęstrza...

Ty chcesz kolejne ostrzeżenie?

Z innej beczki. Czy wiecie, że w NGE w większości przypadków broń nie jest wymyślona tylko ma prawdziwe odpowiedniki?
JSSDF w Endzie uzywa dla przykładu H7K g11 jako broni podstawowej i Browingów jako broni bocznej, pistolet z którego mieli zastrzelić Shina). Pukawa Misato to H&K USP, Gendo ma CZ 75. Hyuga z szuflady wyciągnął Glocka 17. Gwardia NERVu na Steyry MPi 69. O ile wzrok mi się nie popsuł to Aoba strzela z czegoś identycznego. Nawet to dziwne coś w łapkach pani Akagi ma swój odpowiednik, jest to rewolwer P 92.
Jesli chodzi o Evy, to "pallete gun" używany w większości akcji przez Shinjiego jest gigantyczną wersją Steyra ACR. W 16 odcinku miał za to wielgachnego Desert Eagle'a. Snajperka Rei do złudzneia przypomina mi AW Covert.

No a prog knife unitu 02 to wielki nóż do tapet :)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 29, 2006, 07:43:44 pm
:shock:
Czyli śmiesz twierdzić że wybuch podwodny prowadzi do rozpadu cząsteczek wody i zapłonu wodoru? Bo tak zrozumiałem posta.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 29, 2006, 07:52:12 pm
Zapomaniałes dodac, ze nóż unit 01 to powiększony nóz bojowy comandosów.
Bron gwardi NERV'u przypomina bardziej izraelski UZI
http://www2.stopthenra.com/images/guns/uzi_2.gif
Co do broni rifla EVANGELIONÓW masz racje. http://www.antonraubenweiss.com/gibson/gallery/other/steyr-acr_flechette.jpg
http://www.e-zbrane.sk/jpg/desert2.jpg
http://www.special-warfare.net/data_base/204_military_rifles/004_01_sniper_rifle_bolt_01/ai_l96_01.jpg

A zamiast nóz do tapet wole okreslenie nóz modelarski.

Ale co do karabinu uzywanego przez JSSDF w endzie to niebardzo przypomina H&K g11 http://www.quarry.nildram.co.uk/ARG11.jpg bardziej FAMAS'a. Do reszty broni nie mam zastrzeżeń (wyprostowały mi się fałdy prubujac dojśc do tego "sz" czy "rz").
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Sierpień 29, 2006, 08:21:57 pm
W sumie Steyr (http://civiliangunner.com/images/MPI69.jpg) jest bardzo podobny do Uzi, ale faktycznie to izraelski produkt znalazł się w Endzie.

FAMAS (http://world.guns.ru/assault/famas_f1.jpg) wygląda tak, a to co dzierżą JSSDF to g11. Posłuchaj sobie jak Misato strzela się z chłopakami - słychać upadające łuski tylko pistoletu Misato.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 29, 2006, 08:24:26 pm
Czemu ten link (http://world.guns.ru/assault/famas_f1.jpg) daje mi jakiś 16x16 gif biały?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 29, 2006, 08:27:06 pm
To znalazłeś błąd w endzie bo g11 nie ma amunici bez łuskowej.  A jak strzelaja w holu to łuski leca.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Sierpień 29, 2006, 08:41:47 pm
Cytuj
To znalazłeś błąd w endzie bo g11 nie ma amunici bez łuskowej


Hmm:
Cytat: "remtek.com"
The G11 is chambered to fire a 4.73x33mm caseless round(...)

Caseless to po angielsku bezłuskowy.

Cytuj
A jak strzelaja w cholu to łuski leca.

[holu]
W którym niby momencie? To akurat sprawdzałem dwa razy i zawsze łuski leciały z Browingów, albo z broni NERVowców.

Monkey, spróbuj wpisać ręcznie adres linka, albo wejdź sobie tu (http://www.remtek.com/arms/famas/index.htm). Dałem linka do opisu broni.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 29, 2006, 08:48:16 pm
Lepiej by się sprawdzili z h&K g36 5.56 mm miejszy rozrzut i moze by trafił Mistao.
I thx za poprawienie mojego błędu.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 29, 2006, 08:52:19 pm
"I hate this damn computer!"
Nie działa nadal, co za SHITA dread wkleiłeś, jak zawsze, to ty coś musisz popsuć ;)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Sierpień 29, 2006, 08:57:32 pm
Ha mi działa to wtedy musi byc coś u ciebie. http://www.remtek.com/arms/famas/index.htm to jest to. sprubuj teraz.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Krzyż na droge w Wrzesień 26, 2006, 02:08:11 pm
To ja mam takie pytanie, jaką broń byście chcieli zobaczyć w rekach evangelionów. Bo ja bym chciał zobaczyć jakiś fajną broń białą, miecze (katany) czy inne takie.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Wrzesień 26, 2006, 02:10:58 pm
Hmm, moze cos w stylu bazuki  :lol:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Faith w Wrzesień 26, 2006, 02:11:28 pm
moja ulubiona bronia jest sam evangelion w berserku nie uzywajacy zadnej broni  :D
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Wrzesień 26, 2006, 02:12:43 pm
bazooka jest ja bym chciał zobaczyć jakiegoś gatlinga. Co tam rifle, jak lepsze są gatlingi.
A podczas berserk pilot niekontroluje evangeliona.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Wrzesień 26, 2006, 02:13:24 pm
Cytat: "Kaworu Nagisa"

A podczas berserk pilot niekontroluje evangeliona.


Czepiam sie ale co  :o : A w Endzie to co robila Asuka??  :lol:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Wrzesień 26, 2006, 02:15:46 pm
Jeden przypadek nic nie zmienia.
No moze jeszcze Rei, ale jej to omało niezabiło.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Wrzesień 26, 2006, 02:19:31 pm
Wystarczy jeden dowód żeby obalić tezę, tak więc jest możliwość kontrolowania EVY w berserku.

PS, trenowałem szermierkę, więc jakoś nie widzi mi się EVA z białą bronią :roll:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Krzyż na droge w Wrzesień 26, 2006, 02:27:54 pm
Kaworu podoba mi sie pomysł z gatlingiem, przydał by się w 19 odcinku zamiast tych słabych karabinów, więcej ammo i obrażenia, a szybkostrzelność dała by jej większą szanse na pokonanie anioła.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Wrzesień 26, 2006, 02:42:10 pm
Link niżej może wam wytłumaczyć dlaczego gatlin bardziej by sie przydał evangelionom w walce dystansowej.

A broni białej jest tyle ile potrzeba.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Wrzesień 27, 2006, 07:54:09 pm
Cytuj
więcej ammo i obrażenia, a szybkostrzelność dała by jej większą szanse na pokonanie anioła.

Owszem, szybkostrzelność i siła ognia, ale wciąż pozostaje problem :
1. Konieczności taskania ogromnej ilości amunicji dużego kalibru,
2. W jaki sposób nie dopuścić do przegrzania się gatlinga takich rozmiarów?
3. Skoro już przy standardowym karabinie Evangelionów mieli problem z gazami wylotowymi i dymem wywołanym przez pociski, to co by było w przypadku bronii o takiej szybkostrzelności?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 28, 2006, 11:37:57 am
Cytat: "Monkey10_PL"
Wystarczy jeden dowód żeby obalić tezę, tak więc jest możliwość kontrolowania EVY w berserku.

Pozostaje jeszcze pytanie której EVY? Nie zapominajcie o tym, że one się różnią między sobą.

Co do gartlinga, to nie ma takiej potrzeby, bo walka strzelecka nie jest podstawowym zadaniem Evy. Nie ma potrzeby posiadania dużej szybkostrzelności. Po prostu nie pasuje to do założeń konstrukcyjnych unitów.

Bazooka była obecna w serii, Asuka jej używała w 18 i 19 odcinku.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Wrzesień 28, 2006, 02:48:31 pm
Cytat: "Dreadorus Maximus"

Bazooka była obecna w serii, Asuka jej używała w 18 i 19 odcinku.
A racja, ale w 19 miala dwie  :D Ale moglyby byc wieksze  :lol:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 28, 2006, 05:30:24 pm
Taaa, rura o kalibrze przekraczającym wysokość mojego pokoju i strzelająca pociskami wielkości ciężarówki jest niby mała, co?

Evy nie potrzebują jakiejś porządnej broni strzeleckiej, albowiem operują w Tokio3, które samo w sobie jest bronią. Wsparcie ogniowe zawsze można wezwać, bez konieczności przeznaczania całej Evy na ruchomą platformę strzelecką.

To, ze walka strzelecka jest mało skuteczna nawet nie wspominam.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Wrzesień 28, 2006, 06:20:38 pm
Nie jest mało skuteczna, tylko złe uzbrojenie, a w przypadku evy ilość amunicji nie ma znaczenia, potrafi unieść okręt wojenny. A bazooka evangelionów była by na pewno skuteczniejsza gdyby miały jeden wielki pocisk, a nie kilkadziesiąt małych. A kaliber tej broni wynosi 300mm bo na pewno nie są większe, a na pewno nie mają wielkości ciężarówki. A gatlingi mogą być przenoszone przez evy tak samo jak XM214 przez piechotę.
A amunicja mogła by być z rdzeniem uranowym, przebijało by wszystko, a AT by padło pod takim ostrzałem.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Wrzesień 28, 2006, 06:58:09 pm
Cytuj
A amunicja mogła by być z rdzeniem uranowym, przebijało by wszystko, a AT by padło pod takim ostrzałem.

Pociski N2 o mocy zbliżonej do broni atomowej nie są w stanie przebić pola AT, które nie zostało uprzednio zneautralizowane przez innego evangeliona, więc nie wiem co pomoże rdzeń uranowy. Pole At nie jest stalową płytą pancerną i przebijanlość pocisku nie ma większego znaczenia. Do bezpośredniego przebicia pola potrzeba ogromnej energii.
W przypadku Ramiela Misato mówi o 180 mln kW = 1800gW. Łączna moc wszystkich istniejących przemysłowych reaktorów jądrowych to około 370gW :D

I jescze taka ciekawostka :
Słyszałem , że wytworzenie pocisku przeciwpancernenego kal 120mm ze zubożałym uranem to koszt 1000-1500$. Pocisk kal. 300 mm potrzebowałby znacznie więcej uranu, a więc załóżmy, że za pocisk 300 mm zapłacimy 2500$
Szybkostrzelność Gatlinga wynośi 3000-4000 pocisków na minutę.

A więc teraz trochę matematyki:
Obliczymy koszt trwającego 30s ostrzału :
1600 x 2500 = 4 000 000 $
 
Wiem, że NERV dysponuje ogromnym budżetem, ale jednka zawsze te 4 mln pójdą na wątpliwej skuteczności ogień zaporowy. Evangelion NIE ZOSTAŁ skonstruowany do walki dystansowej. Nawet Misato w 8 odcinku mówi, że najlepszym sposobem na pokonanie anioła jest walka wręcz.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Krzyż na droge w Wrzesień 28, 2006, 07:03:30 pm
O znawca się znalazł, może i XM214 jest bronią ręczną, ale w plutonach marines je używają jeden na pluton. 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)
Ale masz racje EVA taka silna, a  mówią o tym, że eva z gatlingiem musiała by stać na stanowisku CKM'a.
Tokio3 nie jest bronią tylko fortecą, ostatnim bastionem ludzi.

Kaworu wiem, że rysujesz EVY, widziałem tą twoja zielona. Narysuj zobaczymy jak będzie wyglądała EVA z gatlingiem.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Wrzesień 28, 2006, 07:38:48 pm
Cytuj
EDIT. Nóż progresywny, nie jest taki potężny a tnie pole AT, więc czemu Ammo z rdzeniem uranowym nie może przebić pola AT jak to jest wielka temp. coś jakby rzucany nóż progresywny. Eeeeeeeee lub coś w tym stylu.


Nóż progresywny wykorzystuje drgania o bardzo wysokiej częstotliwości do rozbijania cząteczek na poziomie molekularnym, natomiast rdzeń uranowy spala się powodując powstanie wysokiej temperatury. A więc teoretycznie można powiedzieć , że efekt jest podobny ponieważ o ile mi wiadomo to temperatura danego ciała zależy od częstotliwości drgania jego cząsteczek. W razie czego mnie poprawicie :). Jednak energia noża jest stała i możliwa do skoncrentowania na niewielkim obszarze, czego nie można powiedzieć o pocisku z gatlinga. Po zderzeniu z polem AT rozleciałby się na kawałki, a energia rdzenia uległaby rozproszeniu.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 28, 2006, 08:12:03 pm
Luuudzie. Który raz mam tłumaczyc, że nożem nie rozkrawa się pól AT? To jest tylko efekt wizualny, gdy EVA łączy swoje pole z polem anioła. Wyrzutnie noży nic nie dadzą.
A jedynym "pociskiem" zdolnym fizycznie przebic pole jest włócznia, bo tylko ona ma pole AAT, które przebija się przez pole.

Zobaczczcie sobie w temacie "natura pola AT" czym ono jest, a potem się zastanawiajcie jak je niszczyć.

Głowice uranowe nie są dobrym pomysłem. Pamiętaj, że to Japonia i oni mają fobię jeśli chodzi o broń jądrową.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Wrzesień 28, 2006, 09:35:17 pm
Cytuj
Luuudzie. Który raz mam tłumaczyc, że nożem nie rozkrawa się pól AT? To jest tylko efekt wizualny, gdy EVA łączy swoje pole z polem anioła. Wyrzutnie noży nic nie dadzą.
A jedynym "pociskiem" zdolnym fizycznie przebic pole jest włócznia, bo tylko ona ma pole AAT, które przebija się przez pole.


Amen. I na tym proponuje skończyć dyskusję na temat zdolności penetracji pola AT przez standardowe pociski :P
NIE MOŻNA fizycznie przebić pola anioła. Może ono zostać zneutralizowane przez pole Evy, lance, lub strumień pozytronów.

Cytuj
Głowice uranowe nie są dobrym pomysłem. Pamiętaj, że to Japonia i oni mają fobię jeśli chodzi o broń jądrową.

Promieniowanie wydzielane przez zubożały uran jest co prawda o wiele mniejsze niż to pochodzące od uranu283, czy 285 ale jednak.
Cytuj
A kaliber tej broni wynosi 300mm bo na pewno nie są większe, a na pewno nie mają wielkości ciężarówki.


zawłaszcza przy ostrzale takim kalibrem...[/quote]
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Wrzesień 28, 2006, 09:36:26 pm
To dziwne kiedy nabój z moździerza leci na ramiela niema wokół niego evangeliona, a at widać, no jak to wytłumaczysz skoro według ciebie AT widać dopiero wtedy gdy się zetkną.A tak w ogóle to włócznia longinusa nie tworzy pola Anty-AT tylko rozrywa je siłą uderzenia, bo jak EVA-00 rzuca w anioła, to włócznia skręca się i rozprężna przebijając pole AT i przeciągając anioła za sobą. Bo gdyby włócznia posiadała owe pole anty-AT to Genduło nie przewoził by włóczni bo sam by się rozpuścił w jej pobliżu.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 28, 2006, 09:54:21 pm
A kto mówił o tym, że AT widać, gdy się stykają? AT jest neutralizowane w kontakcie, inaczej to nic nie da mu rady, żadne gartlingi, czy inne noże.
Posłuchaj co mówią Miasto i Hyuga, gdy oglądają filmik z Ramielem.

Włócznia generuje pole AAT, jest to wprost powiedziane w serii. Jak myslisz po co była potrzebna włócznia do HCP? Radzę uzupełnić wiadomości ;)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Wrzesień 28, 2006, 10:05:27 pm
Evangeliony też mają AT a jakoś bron konwencjonalna robi im krzywdę.
Podczas ataku Gaghiel'a jakoś broń konwencjonalna go zniszczyła, tak samo ja i Israfel na którego N2 zadziałała.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 28, 2006, 10:16:17 pm
Cytuj
Evangeliony też mają AT a jakoś bron konwencjonalna robi im krzywdę

Gdzie i kiedy? Asuka przyjmuje rakiety na twarz i nic się nie dzieje.

Podczas ataku Ghagiela w pobliżu była Eva neutralizująca pole AT, inaczej strata statków nic by nie dała. Israfel, podobnie jak Sachiel zostali tylko czasowo unieruchomieni.

Już w 1 odcinku jest mowa, że konwencjonalna broń nic nie zrobi aniołowi. Tak samo rozmawiają o tym w 7 odcinku na konferencji.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Krzyż na droge w Wrzesień 28, 2006, 10:20:31 pm
O widze, że rozmowa o działaniu broni konwencjonalnej na AT. Ale co mi tam istnieją tacy ludzie co uważają, że nigdy się nie mylą (to są naj częściej moderatorzy forum). A tak według mnie to AT da się przebić bronią konwencjonalną bo anioły maja zróżnicowane siły swych pól, jedne silniejsze drugie słabsze.

Edit:
A właśnie gdyby pole na prawdę tak było, że EVA 02 mogła by przyjąć te pociski na twarz to czemu przed połową uciekała. Tak samo anioły AT się marnuje więc ciągłe nastawianie się na ostrzał było by tragiczne w skutkach.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Wrzesień 28, 2006, 10:30:46 pm
Cytuj
Israfel, podobnie jak Sachiel zostali tylko czasowo unieruchomieni.

No właśnie, ale przecież pole AT powinno ich ochronić przed wybuchem, a Sachiel wgląda na wyraźnie eee "przypieczonego" :D
A więc może te obrażenia nie są skutkami wybuchu , a bardzo wysokiej temperatury powstałej podczas wybuchu N2? Anioł nie ma w końcu pacerza, który mógłby ochronić go przed energią cieplną. Eva01 i 02 podczas walki z Israfelem, mimo obecności w samym centrum eksplozji są nienaruszone (ale nie był to pocisk N2). Jednak z drugiej strony, z czego miałbyby być zrobiony pancerz Evangeliona skoro metale nie są izolatorami? Sam nie wiem jaki to ma sens, ale zawsze to jakieś wytłumaczenie...
Cytuj
AT się marnuje

Oświeć mnie na podstawie czego to stwierdziłeś?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 28, 2006, 10:53:34 pm
Nie myliłem się jeszcze zanim zostałem moderatorem ;)

Polecimy po kolei z aniołkami i zastanowimy się jak działa na nie broń konwencjonalna:

Sachiel - walą do niego nawet N2 i tylko lekko rysują mu lakier. Eva "rekoneksjonuje" ;) swoje pole z polem aniołka i rozwala go.
Samshel - ostrzał z pukawki nic mu nie robi, Shin w walce kontaktowej neutralizuje pole anioła i spokojnie go rozwala.
Ramiel - jedyny przypadek, gdy zadziałała broń konwencjonalna, o ile można ją tak nazwać. Potrzeba było mnóstwa energii, żeby tego dokonać.
Ghagiel - Eva siedząca w paszczęce neutralizowała pole, a okręty waliły.
Israfel - pokonany w walce kontaktowej (tylko na relatywnie bliskiej odległości da radę zneutralizować pole)
Sandalphon - Asuka była w pobliżu i dała radę zdjąć mu pole.
Matarael - "defense" miał zdejmowac pole a "offence" miał strzelać. Shin rozstrzelał go tylko dzięki Asuce, która zdjęła pole.
Sahaqiuel - zdjęli mu pole, gdy był nisko. Widac nawet.
Iruel - nie był pokonany klasycznie, więc nie bierzemy go pod uwagę. Sam umarł, NERVowcy mu tylko pomogli.
Leliel - Shin był w środku.
Bardiel - pokonany w walce kontaktowej. DP zdjął pole i załatwił sprawę ręcznie.
Zeruel - walka kontaktowa. Strzelanie nic nie dało.
Arael - pokonany włócznią, która jako jedyna potrafi przebić pole AT.
Armisael - nie został pokonany klasycznie, więc wypada z zestawienia.
Tabris - pozwolił się zabić, sam zdjął sobie pole.

Series - walka kontaktowa, nigdzie nie było broni konwencjonalnej.
Eva 02 - pokonana włócznią. Nikt chyba mi nie powie, że włócznia przebiła się siłą pędu, gdyż na chwilę stanęła w miejscu, a dopiero potem przediurawiła pole Evy.

Cóż, zawsze zniszczenie aniołka idzie w parze z neutralizacją pola, wyjątkiem jest Ramiel, ale jest wyjaśnione w jaki sposób to robią. Arael i Eva 02 nie miały zneutralizowanego pola, tylko przebite polem AAT. Tak więc nie widzę podstaw, by twierdzić, że karabinem da się zastrzelić anioła.

Czemu strzelają do aniołów? Bo pole AT jest tajemnicą, której NERV nie zdradził. Wszyscy myślą o aniołach jako o bestiach z kosmosu i tyle. Przypomnijcie sobie jak zareagowała Ritsuko i misato, gdy w 7 odcinku gostek od JA powiedział, że wie o AT.

Asuka unika strzałów, bo się świetnie bawi. Same strzały nic nie robią unitowi.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Wrzesień 29, 2006, 04:19:31 pm
Ta jasne, nic nie robią, to czemu anioły zamiast iść dalej przed siebie to niszczą obronę NEO TOKYO III. Na większość aniołów broń konwencjonalna nie działa, ale działo jonowe (ion cannon z walki z ramielem) to broń energetyczna, a nie konwencjonalna tak samo jak działo plazmowe (użyte w 22 odc).

A mieli by większe szanse gdyby amunicja do karabinów nie była amunicją wybuchową, DD czy inny taki tylko przebijającą (PP), a skoro energia cieplna  przebija energetyczne pole AT to wysoka temp. amunicji z rdzeniem uranowym powinna łatwiej ranić anioły.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Wrzesień 29, 2006, 04:29:16 pm
Z broni pozytronowej to pozytronu przebijają AT no i dezintegrują S2 aniołka, broń konwencjonalna nie nadaję się do walki z aniołem, to zostało powiedziane w serii, to widzimy, i tak zostanie ;) A pocisku z rdzeniem uranowym nie pomogą, bo już ktoś tłumaczył koszty produkcji + siła nie adekwatna to wysiłku ;)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Krzyż na droge w Wrzesień 29, 2006, 04:47:41 pm
Pozytrony to antymateria, a materia i antymateria niszczą się nawzajem, a nie wytwarzają wybuchu.
I odrzutu, a jakoś podczas strzału rzuca 02 jak liściem na wietrze.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Wrzesień 29, 2006, 05:48:11 pm
Cytuj
Pozytrony to antymateria, a materia i antymateria niszczą się nawzajem, a nie wytwarzają wybuchu.
I odrzutu, a jakoś podczas strzału rzuca 02 jak liściem na wietrze.

Nie wiadomo jak udało im się opanować antymaterię, ani w jaki sposób powstrzymali pozytrony przed rozerwaniem działa ( w końcu jest ono zbudowane ze zwykłej materii). Także trudno powiedzieć, czy taka broń powodowałaby odrzut.

Cytuj
a skoro energia cieplna przebija energetyczne pole AT to wysoka temp. amunicji z rdzeniem uranowym powinna łatwiej ranić anioły.

Pola AT nie da się w ten sposób przebić . Myślę, że można je co najwyżej obejść podnosząc znacząco temperaturę otaczającej anioła atmosfery, ale to tylko moje przypuszczenia.
Temperatura powietrza wokół anioła podskoczyłaby najwyżej o kilkaset stopni i to na krótki okres czasu. Wiatr szybko rozproszyłby ciepło wywoływane przez uran. Porówaj to z eksplozją N2, która podniosłaby temperaturę o co najmniej kilka tysięcy stopni i to na sporo większym obszarze. Zakładając, że rzeczywiście pole AT słabo radzi sobie z zatrzymywaniem rozgrzanego powietrza... ale tego akurat na 100% powiedzieć nie można.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 29, 2006, 11:14:28 pm
Cytuj
Na większość aniołów broń konwencjonalna nie działa

Ze zdania wynika, że na jakieś anioły takowa broń działa. Ja nie stwierdziłem takiego. Broń, którą zabito Ramiela nie była konwencjonalna, był to karabin pozytronowy. W 22 odcinku Asuka użyła również karabinu pozytronowego, tego samego, co wisi w 6 odcinku na ścianie i z którego łoi w 9 odcinku do Israfela.

Energia cieplna nie przebija pola AT. Pole AT przebija albo pole AAT, albo duża energia. Energia bomby N2 jest wystarczająca, by pole przebić, ale niewystarczająca, by anioła zniszczyć. Za dużo energii wytraca się na przebicie pola. Teoretycznie da się zniszczyć anioła bombą, ale w tym wypadku straty w terenie byłyby ogromne. Taka Rei wybuchając zniszczyła całe T3, wybuch o 4 kilometrach średnicy, a Eva 01 i tak powstrzymała wybuch. Niszczenie aniołków bronią konwencjonalną jest wylewaniem dziecka z kąpielą.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Rhobaak w Wrzesień 30, 2006, 12:52:48 pm
Cytat: "Krzyż na droge"
Pozytrony to antymateria, a materia i antymateria niszczą się nawzajem, a nie wytwarzają wybuchu.
I odrzutu, a jakoś podczas strzału rzuca 02 jak liściem na wietrze.

Co ma niby znaczyć "niszczą się nie wytwarzając wybuchu"? Zadziwiające jest, że niemal każdy zna wzór E=mc^2, a bardzo niewiele osób wie, o co właściwie w nim chodzi:) Mówiąc obrazowo: mieszanka materii i antymaterii w stosunku 1:1 to najsilniejszy znany materiał wybuchowy.

A co do odrzutu, to dlaczego nie. Wiązka pozytonów, zwłaszcza rozpędzona do prędkości relatywistycznych może mieć ogromny pęd, co zgodnie z zasadą zachowania daje znaczny odrzut.

Cytat: "DarkStar"
Nie wiadomo jak udało im się opanować antymaterię, ani w jaki sposób powstrzymali pozytrony przed rozerwaniem działa ( w końcu jest ono zbudowane ze zwykłej materii).

Tak jak to robi się to z powodzeniem od kilkudziesięciu lat - polem elektromagnetycznym.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Krzyż na droge w Wrzesień 30, 2006, 01:38:45 pm
E=MC^2 to masa równa się energii, wzór na fuzję, bomba atomowa, słońce, zamiana deuteru (ciężkiego wodoru) w hel, a nie materia i antymateria.
A pole elektromagnetyczne nie może działać na antymaterie bo jest ona odwrotnością do materii. A jak się zderzają to się rozpadają, ale nie wybuchają.
Materia to protony, elektrony i neutrony, a antymateria jest zupełnie inaczej zbudowana, i nie posiada ładunku.

EDIT. Bym zapomniał Dread Ramiela zniszczono działem jonowym, a nie pozytronowym (ION CANNON jest w C&C Generals)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Wrzesień 30, 2006, 02:07:14 pm
Z tego co pamiętam to antymateria ma ładunek...

Cytuj
A pole elektromagnetyczne nie może działać na antymaterie bo jest ona odwrotnością do materii. A jak się zderzają to się rozpadają, ale nie wybuchają.


Na antymaterię działa pole elektromagnetyczne, np pozytron ma ładunek dodatni.

Nie rozpadają się ale ulegają anihilacji i tu mamy już związek z E = mc2Cytuj
Materia to protony, elektrony i neutrony, a antymateria jest zupełnie inaczej zbudowana, i nie posiada ładunku.


...
Cytuj
Antymateria jest to układ antycząstek. Antycząstki to cząstki elementarne podobne do występujących w materii, ale ich ładunki elektryczne mają przeciwne znaki wraz z wszystkimi pozostałymi liczbami kwantowymi (np. izospin, dziwność, parzystość).


 ;)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Niuniek w Wrzesień 30, 2006, 02:19:28 pm
Cytat: "Monkey10_PL"
Nie rozpadają się ale ulegają anihilacji i tu mamy już związek z E = mc2


oczywiście, przy 100% sprawności, ale nawet 50% z iloczynu mc^2, licząc nawet 1/100 masy anioła i ilości pozytronów raczej starczyłoby na zmiecenie Tokio-3  :badgrin:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Rhobaak w Wrzesień 30, 2006, 02:28:07 pm
Cytat: "Krzyż na droge"
E=MC^2 to masa równa się energii, wzór na fuzję, bomba atomowa, słońce, zamiana deuteru (ciężkiego wodoru) w hel, a nie materia i antymateria.

A czy zasada zachowanie energii jest Ci znana? Uwzględniając wzór E=mc^2, jak myślisz, co powstaje w zderzeniu np. pozytonu i elektronu? Nic?

Cytat: "Krzyż na droge"
A pole elektromagnetyczne nie może działać na antymaterie bo jest ona odwrotnością do materii. A jak się zderzają to się rozpadają, ale nie wybuchają.
Materia to protony, elektrony i neutrony, a antymateria jest zupełnie inaczej zbudowana, i nie posiada ładunku.

Antymateria jest zbudowana z antycząstek, które nie różnią się w sensie pojęciowym od zwykłych cząstek, mają natomiast przeciwne liczby kwantowe. Pod względem wszystkich właściwości fizycznych nie różni się niczym od zwykłej materii - nazewnictwo jest tylko kwestią umowną, tak jak to, który ładunek elektryczny nazywamy dodatnim, a który ujemnym, lub który biegun magnesu jest północny, a który południowy.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 30, 2006, 03:01:28 pm
Cytuj
Bym zapomniał Dread Ramiela zniszczono działem jonowym, a nie pozytronowym (ION CANNON jest w C&C Generals)

Co na ten temat mówi seria?
Cytat: "Szósty odcinek, czas 06:56"
our positron rifle won't be able to witchstand that much power


Cytat: "07:16 Misato mówi o ustrojstwie JSSDF "
this automatic positron cannon

 
Cytat: "Potem, już w walce, 18:31"
all energy to the positron cannon


Teraz Ty mi znajdź, gdzie jest mowa o jakimś Ion cannon. W serii, bo jakieś C&C mnie nie interesuje. ;)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Wrzesień 30, 2006, 06:34:07 pm
Cytuj
Ghagiel - Eva siedząca w paszczęce neutralizowała pole, a okręty waliły.

Eva nie znajduje się w paszczy gdy okręty zaczeły ostrzał wnetrza anioła, co spowodowało rozerwanie go na strzępy.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 30, 2006, 06:45:38 pm
Nie widać gdzie jest Eva w momencie wystrzału.

Gdyby Evy tam nie było, to statki nie weszłyby do paszczy, tylko rozbiły się na AT. Okręty były w środku anioła, gdy strzelały. To tak jak z Zeruelem - z tą różnicą, że Gagiel miał otwartą "osłonę" core.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Krzyż na droge w Wrzesień 30, 2006, 07:50:32 pm
Działo pozytronowe strzela świetlistymi kulami, a jonowe wiązka, jest różnica, tak to jest jak się ENG_DUB ogląda zamiast z napisami i czytać mangę bo mowa jest o broni jonowej. Gdyby to wielkie działo było bronią pozytronową to EVA 00 zamiast sie rozpuszczać od ataku ramiela powinna zniknąć (anioł używa podobnej broni), ta jej tarcza powinna jej nic nie dać.
Anglicy więcej błędów robią w tłumaczeniu niż polacy, a skąd wiem bo mój kumpel jest na studiach gdzie uczą się japońskiego i tłumaczą bajki i mangi, a jego wykładowca tłumaczył EVANGELIONA i tłumaczy Shin-chan'a i mówił ile błędów robią angielsko-języczni w japońskim.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Wrzesień 30, 2006, 07:53:47 pm
Cytuj
Tak jak to robi się to z powodzeniem od kilkudziesięciu lat - polem elektromagnetycznym.

Ale nie na taką skalę jak w NGE i naprawdę nie wiem jak zachowałby się strumień pozytronów wystrzelony z działa o mocy 1000gW. Na razie możemy wytworzyć tylko śladowe ilości antymaterii.

Cytuj
A pole elektromagnetyczne nie może działać na antymaterie bo jest ona odwrotnością do materii. A jak się zderzają to się rozpadają, ale nie wybuchają.
Materia to protony, elektrony i neutrony, a antymateria jest zupełnie inaczej zbudowana, i nie posiada ładunku.

Polecam zapoznać się z definicją antymaterii
Antymateria- jest to układ antycząstek. Antycząstki to cząstki elementarne podobne do występujących w materii, ale ich ładunki elektryczne mają przeciwne znaki wraz z wszystkimi pozostałymi liczbami kwantowymi (np. izospin, dziwność, parzystość).
W momencie kontaktu antymaterii z materią (zwykłą) obie ulegają anihilacji, czyli zamianie na energię promieniowania elektromagnetycznego.

Cytuj
(anioł używa podobnej broni)

Skąd ta pewność? Bo niby też widać wiązke światła?

Cytuj
Działo pozytronowe strzela świetlistymi kulami, a jonowe wiązka

Skąd czerpiesz tą wiedzę? Widziałeś kiedyś taką broń? Dlaczego akurat kulami?


Cytuj
ENG_DUB ogląda zamiast z napisami i czytać mangę bo mowa jest o broni jonowej

A w moich subach kilkakrotnie mówią o dziale POZYTRONOWYM.
a konkretnie ich standardowe działo to Cyclotron prototype 20 -  Eva Special Positron Rifle. W 23 epie także mówią o rozproszeniu pozytronów. A działo z 6 epa to także prototyp działa pozytronowego.
I nie martw się nie posiadam amatorskich subów, kupując NGE dostaniesz takie same.

Może wypowie się ktoś znający japoński?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Krzyż na droge w Wrzesień 30, 2006, 08:12:42 pm
W 22 odc. działo pozytronowe które obsługuje 02 strzela kulami, a jonowe z 6 odc. wiązką.
 Dlaczego sugeruje, że są to podobne bronie, ponieważ gdy anioł i 01 chybiają efekt trafienia w podłoże jest taki sam w obu przypadkach.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Wrzesień 30, 2006, 08:17:35 pm
Cytuj
a jonowe z 6 odc. wiązką

EP 6 - 7:17 , 18:30
I o jakim dziale oni mówią?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 30, 2006, 08:22:42 pm
O tym, co strzela kulami mówią positron rifle, a o tym, co wali wiązką mówią positron cannon. Nigdzie nie ma ani słowa o dziale jonowym. Accept the facts.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Wrzesień 30, 2006, 08:33:50 pm
Krzyż na droge Dread ma racje broń pozytronowa, zamknijmy juz temat pozytronów, jak dla mnie to mogło równie dobrze być broń warpowa.
Jest błąd w tłumaczeniu na HYPER, ale podobno to naprawili.

Musze se odświeżyć serie bo nie pamiętam juz połowy rzeczy. Tobie tez to radze Krzyż.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Wrzesień 30, 2006, 08:36:08 pm
Cytuj
O tym, co strzela kulami mówią positron rifle, a o tym, co wali wiązką mówią positron cannon. Accept the facts.

Mówią tak bo jedno jest uzbrojeniem Evangeliona przeznaczonym do walki, natomiast dugie jak mówi Misiato nie jest działem polowym tylko bronią eksperymentalną. Oba działają na tej samej zasadzie, różnią się jednak mocą. W serii natomiast ani razu nie usłyszałem o dziale jonowym. Jednak niektórzy wyraźnie je dostrzegają. Dlatego proszę ich o podanie konkretnego dowodu. Gdzie i kiedy mówią o dziale jonowym?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Wrzesień 30, 2006, 08:41:01 pm
Może być faktycznie błąd w tłumaczeniu. Posłuchałem co mówią po japońsku i za kazdym razem jest positronu raiflu (positron rifle w engrishu).

Definitywny koniec kwestii. Żadne działo jonowe i kropka.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Wrzesień 30, 2006, 10:00:22 pm
Ale jedno jest dziwne, mają taką technologię, broń pozytronową, a nie potrafią zrobić generatora tarcz. Łatwiej jest wytworzyć plazme i generator tarcz plazmowych niż broń opartą na antymaterii.
Bynajmniej tak mi się wydaje bo dziś wytwarzają plazme w jedynym na świecie reaktorze fuzji.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Duże Zwierze w Październik 01, 2006, 11:54:24 am
a na co im tarcze skoro EVY mają pole AT?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Rhobaak w Październik 01, 2006, 12:53:56 pm
Cytat: "DarkStar"
Cytuj
Tak jak to robi się to z powodzeniem od kilkudziesięciu lat - polem elektromagnetycznym.

Ale nie na taką skalę jak w NGE i naprawdę nie wiem jak zachowałby się strumień pozytronów wystrzelony z działa o mocy 1000gW. Na razie możemy wytworzyć tylko śladowe ilości antymaterii.

Jasne, że nie na taką skalę, ale chodzi o zasadę działania. Zresztą, te 1000 GW nie jest jakąś astronomiczną liczbą, przecież Fermilab zużywa ok. 150 MW, a jego możliwości ograniczają się do niszczenia dużo mniejszych celi, niż Anioły;)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Październik 01, 2006, 08:40:38 pm
Cytuj
Duże Zwierze
a na co im tarcze skoro EVY mają pole AT?


Nie dla EVANGELIONÓW tylko dla geofrontu, dla ochrony chyba mogli by w geofrońcie zrobić taką tarcze energetyczną nad piramidką.
Wy to byście wszystko dawali EVANGELIONOM.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 01, 2006, 09:17:22 pm
A po co? Piramidka ma ponad pół kilometra pancerza nad sobą. Prynajmniej nie żre to energii na codzień.

Tarczę jedną robili, Rei dzierżyła ją w 6 odcinku. Kawał gigantycznej osłony do spawania był pokryty polem elektromagnetycznym chyba.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Październik 01, 2006, 09:31:51 pm
Ale taka tarcza dała by ochronę przed takim zeruelem, przynajmniej na kilka strzałów. A w endzie ochroniła by przed wybuchem.
A energii mieli w brud, gdyby mieli reaktor fuzji, skoro mieli działa protonowe to reaktor fuzji nie był by problemem.
Potrafili pozyskiwać pozytrony, to deuter nie był by większym wyzwaniem.

(Dla ty co nie wiedzą
http://pl.wikipedia.org/wiki/Deuter_%28izotop%29)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Październik 01, 2006, 09:55:16 pm
Cytuj
to deuter nie był by większym wyzwaniem.


Eeee? Już 3 Rzesza pozyskiwała ciężką wodę, więc co miało by być wyzwaniem?
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Październik 01, 2006, 10:00:50 pm
Pozyskiwanie ciężkiej wody i deuteru odbywa sie w trochę inny sposób i deuter jest ciężej pozyskać niż D2O.
I chodzi mi o to, że  deuter potrzebny jest do zimnej fuzji kiedy zmienia się w hel to daje mnóstwo energii.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Październik 01, 2006, 10:03:48 pm
Tyle że ludziom nie brakuje cięzkiej wody do fuzji, tylko technologi .

Też nie widzę sensu tarczy, za dużo energi, i reaktor nic tu nie zmieni...
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 01, 2006, 10:09:32 pm
Cytuj
Ale taka tarcza dała by ochronę przed takim zeruelem, przynajmniej na kilka strzałów. A w endzie ochroniła by przed wybuchem.


Super_Tarcza_Na_Wypadek_Ataku_Nukle arnego_JSSDF_Z_Powodu_Wykrycia_Spis ku™
Może jeszcze zabezpieczyć się generatorem antymaterii przed pleśnią? Albo zrobić automatyczny system samozniszczenia przeciwko kretom?

Panczerz teoretycznie jest wystarczającą obroną. W praktyce nie przewidzisz wszystkich możliwości, więc nie ma co gdybać.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Rhobaak w Październik 03, 2006, 07:21:27 pm
Cytat: "Kaworu Nagisa"
deuter potrzebny jest do zimnej fuzji

Chciałbym zauważyć, że zimna fuzja to bajka, nie tylko nie potwierdzona eksperymentalnie, ale też sprzeczna z zasadami fizyki.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Październik 03, 2006, 09:16:22 pm
Cytuj
wytwarzają plazme w jedynym na świecie reaktorze fuzji.

Myślę, że mówisz o reaktorze JET (http://www.fusion.org.uk/culham/jet.html). Jednak nie nadaje się on do otaczania Geofrontu kilkusetmetrową ścianą gorącej plazmy :). Jest jedynie urządzeniem eksperymentalnym, zaprojektowanym do przeprowadzenia testów i zgromadzenia danych potrzebnych do zbudowania reaktora przemysłowego. W tej chwili największym projektem jest
ITER (http://www.iter.org/). Jednak jego budowa ma potrwać co najmniej dekadę, a zastosowanie tej technologii w celach przemysłowych to dopiero rok 2040. A najciekawszy jest koszt zbudowania pojedyńczego reaktora, ITER ma kosztować 4,7 MLD Euro. Pozostaje wciąż problem opanowania takiej ilości gorącej plazmy.
Z tego powodu sądze, że techologia tarcz plazmowych jest totalnie niepraktyczna. Przynajmniej z mojego punktu widzenia. Kilkaset metrów pancerza nad Geofrontem i tak dzisiaj zapewniłoby mu całkowitą ochronę przeciwko uderzeniu pojedyńczej głowicy jądrowej. Jedak technika musiała się posunąć do przodu skoro pocisk JSSDF zdołał go przebić. Swoją drogą nigdy chyba się nie dowiemy czy to był pocisk N2, czy głowica jądrowa i o jakiej mocy.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Październik 03, 2006, 10:29:12 pm
Bo to był błąd... a nie jakiś pocisk :lol:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Październik 04, 2006, 07:55:53 pm
Wy to agenty jesteście (wyobraźnia na poziomie naleśnika). Pomyślcie sobie jak sie buduje bazę to i jej obronę buduję się tak, aby  mogła by ona odeprzeć wszystkie zagrożenia. Więc na uwadze mogli mieć, że anioł wtargnie do geofrontu. A skoro potrafili zrobić generator pozytronów to generator plazmy był by łatwiejszy do stworzenia bo zimna plazma to 30K 'C (zimna fuzja) powstaje jak wahadłowce wchodzą w atmosferę. Więc mogli by se zrobić nawet pancerz z powłoka energetyczną. A tak w ogóle tam maja 2015, a tu mi gadają o 2040 no ludzie pomyślcie tam to, to jest fantastyka, a wy mi tu o reaktorach fuzji na realu.

A i z tą głowicą to niemusi być błąd bo amerykanie w 1990 w iraqu używali bomb konwencjonalnych co się na głębokość nawet 80m wbijały (używano ich do niszczenia bunkrów), to co to za problem zrobić pocisk który wbije się na głębokość 200m-400m.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Październik 04, 2006, 08:28:27 pm
Wy to agenty jesteście (wyobraźnia na poziomie naleśnika).
Wyobraźnię to jeszcze mam dobrą... :lol:

Pomyślcie sobie jak sie buduje bazę to i jej obronę buduję się tak, aby  mogła by ona odeprzeć wszystkie zagrożenia. Więc na uwadze mogli mieć, że anioł wtargnie do geofrontu.

Mieli - 600m pancerza...
Nie znali zagrożenia


A i z tą głowicą to niemusi być błąd bo amerykanie w 1990 w iraqu używali bomb konwencjonalnych co się na głębokość nawet 80m wbijały (używano ich do niszczenia bunkrów), to co to za problem zrobić pocisk który wbije się na głębokość 200m-400m. :lol:


Ale tam to coś robi krater o średnicy conajmniej 10km, przy czym krawędzie są ostre, a sam wybuch przebija 1,4km gleby+pancerza...

Zresztą o czym my gadamy, skoro bronią konwencjonalną anioła nie powstrzymasz, to i go nie zatrzymasz na za długo.

A takie gdybanie jest trochę nie ten tego, bo skoro opanowali technologię EVA, to po co im dodatkowa obrona? Skoro anioła da się pokonać w walce wręcz, a najlepszą obroną jest atak :roll:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Październik 04, 2006, 09:10:46 pm
Cytuj
Wy to agenty jesteście (wyobraźnia na poziomie naleśnika).
Wyobraźnię to jeszcze mam dobrą... Laughing

Pomyślcie sobie jak sie buduje bazę to i jej obronę buduję się tak, aby mogła by ona odeprzeć wszystkie zagrożenia. Więc na uwadze mogli mieć, że anioł wtargnie do geofrontu.
Mieli - 600m pancerza...
Nie znali zagrożenia


A i z tą głowicą to niemusi być błąd bo amerykanie w 1990 w iraqu używali bomb konwencjonalnych co się na głębokość nawet 80m wbijały (używano ich do niszczenia bunkrów), to co to za problem zrobić pocisk który wbije się na głębokość 200m-400m. Laughing

Ale tam to coś robi krater o średnicy conajmniej 10km, przy czym krawędzie są ostre, a sam wybuch przebija 1,4km gleby+pancerza...

Zresztą o czym my gadamy, skoro bronią konwencjonalną anioła nie powstrzymasz, to i go nie zatrzymasz na za długo.

A takie gdybanie jest trochę nie ten tego, bo skoro opanowali technologię EVA, to po co im dodatkowa obrona? Skoro anioła da się pokonać w walce wręcz, a najlepszą obroną jest atak Rolling Eyes
Monkey10_PL    
PostWysłany: Dzisiaj o godz. 8:28 pm    Temat postu:
Wy to agenty jesteście (wyobraźnia na poziomie naleśnika).
Wyobraźnię to jeszcze mam dobrą... Laughing

Pomyślcie sobie jak sie buduje bazę to i jej obronę buduję się tak, aby mogła by ona odeprzeć wszystkie zagrożenia. Więc na uwadze mogli mieć, że anioł wtargnie do geofrontu.
Mieli - 600m pancerza...
Nie znali zagrożenia


A i z tą głowicą to niemusi być błąd bo amerykanie w 1990 w iraqu używali bomb konwencjonalnych co się na głębokość nawet 80m wbijały (używano ich do niszczenia bunkrów), to co to za problem zrobić pocisk który wbije się na głębokość 200m-400m. Laughing

Ale tam to coś robi krater o średnicy conajmniej 10km, przy czym krawędzie są ostre, a sam wybuch przebija 1,4km gleby+pancerza...

Zresztą o czym my gadamy, skoro bronią konwencjonalną anioła nie powstrzymasz, to i go nie zatrzymasz na za długo.

A takie gdybanie jest trochę nie ten tego, bo skoro opanowali technologię EVA, to po co im dodatkowa obrona? Skoro anioła da się pokonać w walce wręcz, a najlepszą obroną jest atak Rolling EyesTa tylko, że oni mogą odpierać ataki bo nie wiedzą kiedy i gdzie anioł uderzy.
A ty się Monkey na broni znasz jak ja na siatkówce (prawie nic o niej nie wiem). Pocisk z głowica powiedzmy wodorową bija się w pancerz na jakąś głębokość 300m i rozsadza go od środka.

A tarcze i tak by się przydały, ostrożności nigdy za wiele.

Krawędzie są ostre bo głowica była prawdopodobnie N2 lub wodorowa, ja nie powiedziałem, że bomba konwencjonalna zniszczyła powłokę geofrontu tylko, że istnieją bomby, które wbijają się w ziemie.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Malek w Październik 04, 2006, 10:47:08 pm
A o granatach nikt nie pomyślał to była by świetna broń. Hukowo-błyskowym po oczach tniemy pole AT i z karabinu przerabiamy na ser Szwajcarski. Niezłe mogą pasować rewolwery, ta siła magnum :badgrin: .
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Faith w Październik 05, 2006, 06:51:24 am
ja bym tam wolal cos ala obrotowy minigun z predatora
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 05, 2006, 09:56:26 am
Że minigun jest nieprzydatny już pisałem. Granatem nie rozbijesz pola AT.

Tak samo z atomówką, że to nie była N2 też była mowa. Nawet rysowałem gdzie nastąpił wybuch - na pewno nie pod ziemią.

Cytuj
A tarcze i tak by się przydały, ostrożności nigdy za wiele.

Teraz to Ty masz wyobraźnię naleśnika. Nie potrafisz pojąć, że oni uważają pancerz GF za wystarczający? To tak, jak zakładasz kask na motocykl, uważając go za wystarczającą obronę. Pomysł z tarczą na wszelki wypadek? Czy na wszelki wypadek zakładasz kamizelkę kuloodporną gdy wychodzisz z domu? Idąc Twoim tokiem rozumowania powinieneś, w końcu to na wypadek ostrzału, moga do Ciebie strzelać, gdy idziesz ulicą.

Tak samo NERV uważał, że anioł nie zdoła przebić się przez pancerz. Tak samo nie osłaniali się przed atomówkami JSSDF, bo w końcu to sojusznicy.

A tarcza plazmowa nie jest opłacalna, jeśli weźmiemy bilans kosztów i zysków. Bo koszt wielki, a przydatność "na wszelki wypadek".
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Październik 05, 2006, 02:55:01 pm
Cytuj
Pocisk z głowica powiedzmy wodorową bija się w pancerz na jakąś głębokość 300m i rozsadza go od środka.

Pokaż mi, który pocisk wbije się w 300m pancerza żeby wybuchnąć w środku. Amerykańskie bomby bunker busters np. GBU-28, są w stanie przebić najwyżej 70-80m ziemi, lub 6-8 metrów płyty pancernej.

Cytuj
to co to za problem zrobić pocisk który wbije się na głębokość 200m-400m

Ciekawe jak zamierzasz tego dokonać? Najprostszym rozwiązaniem byłoby znaczne zwiększenie masy pocisku. Tylko, że ja jakoś tam nie widziałem długiej na 40 m bomby. Można go też zrzucić z olbrzymiej wysokiści co zwiększyłoby prędkość lotu pocisku a co za tym idzie zdolność przebijania.
Tylko, że dzisiaj bunker buster zrzuca się z 12 000 km, a samoloty odrzutowe osiągają najwyżej 22km. A to raczej nie wystarczy na 600m ziemi przekładanej wzmocnionymi płytami pancernymi.
Pozostaje jeszcze możliwość zrzucania takich bomb z granicy ziemskiej atmosfery przy użyciu pojazdów z napędem rakietowym.

Ale najważniejsze jest to, że
GEOFRONT NIE ZOSTAŁ ZAPROJEKTOWANY ABY PRZETRWAĆ ATAK JĄDROWY.
Projektańci uznali, że 600m to wystarczająca ochrona przed ATAKIEM ANIOŁA.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: @ w Październik 05, 2006, 07:25:33 pm
I to by było chyba na tyle o tarczy plazmowej -  co do błędu [bo ja uważam że jest] - pogadajmy tam (http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=656120#656120)
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 06, 2006, 07:56:30 am
Cytuj
Tylko, że dzisiaj bunker buster zrzuca się z 12 000 km, a samoloty odrzutowe osiągają najwyżej 22km.

W 7 odcinku masz samolot, którym leci sobie Gendo i jakiś Chińczyk. Na pewno jest to wyżej niż 22km i wydaje mi się, że troche ponad atmosferą. Pamiętaj, że technika poszła odrobinkę do przodu.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 06, 2006, 06:57:51 pm
Cytuj
Pamiętaj, że technika poszła odrobinkę do przodu.

To czemu Shinji używa Walkmana a nie MP4?? :idea:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Październik 06, 2006, 07:07:57 pm
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Pamiętaj, że technika poszła odrobinkę do przodu.

To czemu Shinji używa Walkmana a nie MP4?? :idea:


Dobre pytanie. Tu raczej w NGE powinno być coś w stylu jakiegos nowego $hitu od Micro$hitu  :lol: Czyli jakiś nowy format wpx albo jeszcze coś innego  :lol: I nie IPod tylko MicroPod  :badgrin:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: DarkStar w Październik 06, 2006, 07:13:20 pm
Cytuj
To czemu Shinji używa Walkmana a nie MP4?? Idea

NGE powstało w 1995 r, a wtedy nawet taki walkman był full wypas :D
Po prostu nie przewidzieli, że dzisiaj będziemy używać MP4, ipodów i innego shita.

EDIT
ehhhhh znowu 2 posty poszły??!?! wtf??
Proszę adma o wykasowanie pierwszego
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Październik 06, 2006, 07:22:48 pm
No tak, ale akcja rozgrywa się w 2015 roku  :roll:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 07, 2006, 08:27:43 am
To jest cecha wszystkich filmów sf. Nie da się przewidzieć z czego będzie się słuchać muzy w 2015. Frey mówi o mp4, a skąd wiadomo, czy czasem w 2015 nie będzie to badziew i ludzie będą pytać, czemu słucha jakiejś mp4, a nie mpx12?

Cytuj
Pamiętaj, że technika poszła odrobinkę do przodu

Troszkę nieprecyzyjnie się wyraziłem - technika wojskowa poszła do przodu. Pamiętacie jak zmieniła się technika przed i po II wojnie światowej? Po 2I mieliśmy III WŚ, a to znacząco wpływa na rozwój techniki wojskowej, która dopiero wtórnie wpływa na technikę cywilną.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 07, 2006, 07:53:46 pm
Cytuj
Troszkę nieprecyzyjnie się wyraziłem - technika wojskowa poszła do przodu.

I tu można by stwierdzić że  tak nie za bardzo... Za to uwazam że bio-inżyneria i robotyka poszła w przod. Ogolnie jednak lepiej unikać terminow "poszła do przodu" itp.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Malek w Październik 08, 2006, 11:27:14 am
Co do tych granatów to oślepiające i gazowe. Dezorientacja anioła a potem atak z zaskoczenia, szybkie pozbycie się pola AT i po sprawie.


Rozwój technologi związanych z walką widać to po samym TOKIO-3,
,,chowające" budynki,móry i tarcze wysuwają gdzie się da.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Wilk Stepowy w Październik 08, 2006, 12:12:18 pm
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Troszkę nieprecyzyjnie się wyraziłem - technika wojskowa poszła do przodu.

I tu można by stwierdzić że  tak nie za bardzo... Za to uwazam że bio-inżyneria i robotyka poszła w przod. Ogolnie jednak lepiej unikać terminow "poszła do przodu" itp.


To wszystko nie wisi w oderwaniu od reszty technologii. Po tym co nam serwują twórcy można spokojnie powiedzieć, że technika poszła do przodu. Poprostu niektóre dziedziny zostały w anime wyeksponowane, a niektóre nie (z uwagi na ich marginalne znaczenie dla serii lub dlatego, że twórcy nie przewidzieli skoku techniki w życiu codziennym).

Ogólnie design broni pozytronowej jest dla mnie śmieszny lekko. Wyglądają jak normalna broń, względnie dłuższa lufa ;) Nie pytam po co zwykła lufa dla broni pozytronowej :roll: Prędkość ładunku w takiej broni nadawałoby się na zasadzie akceleracji w polu magnetycznym. Poza tym nie rozumiem też dlaczego pozytron miałby mieć większą skuteczność przeciw AT niż elektron, dajmy na to :roll:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Malek w Październik 08, 2006, 12:39:24 pm
No tak to wygląda. Pomyślałem że to największa snajperka na świece gdy ją pierwszy raz zobaczyłem. :oops:
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 08, 2006, 07:41:46 pm
Cytuj
Co do tych granatów to oślepiające i gazowe. Dezorientacja anioła a potem atak z zaskoczenia, szybkie pozbycie się pola AT i po sprawie.

A skąd wiesz jak widzi anioł, ze chcesz go oślepić? Nie spotkałem się w serii z przypadkiem, żeby wybuch zdezorientował anioła - takiemu Sachielowi bumba w łapce wybucha i nic się nie dzieje.

Cytuj
I tu można by stwierdzić że tak nie za bardzo... Za to uwazam że bio-inżyneria i robotyka poszła w przod. Ogolnie jednak lepiej unikać terminow "poszła do przodu" itp.

W przypadku maszyn latających technika poszła do przodu - mamy do czynienia z efektywnym wykorzystaniem pionowzlotów na szeroką skalę, samoloty latają wyżej, niż obecnie, także sama wielkość maszyn uległa zmianie, te aeroplany dla Ev mają z pół kilometra rozpiętości skrzydeł!
Co do broni palnej, to nie widać zmian między teraźniejszością a 2015 rokiem, ale jest to zwyczjana konwencja anime. Taki styl po prostu, w GitSie czy Edenie też masz to samo.
Tytuł: Broń w NGE
Wiadomość wysłana przez: Hunter Killer w Marzec 06, 2008, 01:52:49 pm
Ha temat stary ale poruszył mnie post Wilka :p

Być może chodziło o zderzenie protonu z elektronem (przez co obie się anihilują), a może dlatego że elektron silnie oddziaływuje na elektromagnetyzm, potrzebny właśnie do wyrzucenia ładunku i ukierunkowania go na cel. Natomiast dostarczenie ogromnej energii może spowodować zerwanie elektronów z głębszych powłok  atomu co prowadzi do powstania Osobliwości.
W sumie to można się rozwodzić czemu, ja wnikać głęboko nie będę bo nie jestem tak silny.
A jeśli chodzi o długą lufę, to, to nie zwykła lufa tylko prawdopodobnie szyny (rail gun), względnie cewki (coil gun), jednak cewki są dość grube czyli jest potrzebna :pękata" lufa. Tu widzimy stosunkowo cienką lufę co może oznaczać zastosowanie szyn, jest to wygodniejsze i prostsze od cewek, choć pochłania odrobinę więcej energii. Do tego w działach elektromagnetycznych im dłuższa lufa (czyt. szyna/więcej cewek) tym prędkość wylotowa większa, a co za tym idzie, celność, mniejszy opad od celu, szybszy dolot do celu (mniejsza wrażliwość na wiatr, choć tu akurat wielkiego znaczenia to nie ma :D ). No i sama utrzymuje wszystko w całości, bo na czymś trzeba to "zamocować".
Lufa w tym momencie ma jak najbardziej fizyczne i techniczne poparcie.

Co do wyglądu "opakowania" tego to pozostawiam otwarty, w sumie nie ma przeciwwskazań żeby to tak wyglądało (choć wiadomo, że dodano co nie co, aby miało to "fajniejszy" wygląd).

Do reszty uzbrojenia, czyli tej "ludzkiej" :p to tak na prawdę jeszcze dłuuugo broń palna pozostanie jako najpowszechniejsza. Wszelkie lasery, działka elektromagnetyczne, plazmy i temu podobne, potrzebują ogromnej ilości energii a co za tym idzie wielgachnej baterii. Po za tym wytwarzanie takiej broni jest tańsze, no i pozostaje jeszcze jeden czynnik. Broń ta istnieje od wielu lat i jest ciągle udoskonalana, a to znaczy że jest mniej zawodna od "nowoczesnej".
W EoE widać jak komandosi biegają z H&K G 11E jest to karabinek szturmowy z amunicją bezłuskową o kal. 4.7 mm FMJ z czubkiem powlekanym teflonem - większa przebijalność, magazynek 45-50. Obecnie używany przez jednostki specjalne. Z tego co pamiętam NERV security miało MP7, kolejna broń niemiecka, kal 4,6 mm 20-40 w magazynku, bardzo celna. Misato biegała chyba z walterem p99 (kolejny niemiec).
To wszystko to nowoczesne konstrukcje powstałe w 1990-2000 roku, a np. AK47 liczy sobie obecnie ponad 60 lat (powstał w 47.), M16 trochę mniej, co oznacza iż broń występujące w NGE/EoE jest nader realistyczna. :)

Zresztą po co Ci karabin plazmowy na ochroniarza NERVu (nawet nie wiem czy mieli kamizelki kuloodporne), a na EVE taki karabin to jak wiatrówka na Abramsa :D