gildia.pl

Gildia Mangi i Anime (www.manga.gildia.pl) => Forum Mangi i Anime => Neon Genesis Evangelion => Wątek zaczęty przez: Frey Ikari w Październik 21, 2006, 09:13:22 pm

Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 21, 2006, 09:13:22 pm
Asuka & Shinji


Jak to jest że jednak ta para jest „razem”…? Ktoś mógłby powiedzieć że Asuka & Shinji to dwa rożne światy i…, miałby rację. Te dwie postacie całkowicie różnią się od siebie sposobem patrzenia na świat i wyrażania uczuć, jednakże gdy spojrzymy w przeszłość Shnijiego jak i Asuki to można dostrzec jak bardzo są do siebie podobni. Asuka nigdy nie stwierdziła że kocha Shnijiego ani nie dała mu odczuć że coś do niego czuje w bardziej „jasny” sposób, co ma związek z jej dzieciństwem. Zresztą Shinji też nie jest lepszy, nie daje jej żadnych wyraźnych przesłanek co do jego uczyć wobec niej. Shinji mocno utożsamia miłość z kontaktem fizycznym…, nie potrafi te podjąć żadnej decyzji. Jednakże obserwujemy stopniowe zacieśnianie się więzi emocjonalnych pomiędzy tą dwójką. Shinji szuka osoby która by go kochała, zaopiekowała się nim, pomogła i powiedziała co robić… Asuka szuka poszukuje kogoś kto zwróci na nieuwagę, do oparcie… Shinji widzi w Asuce właśnie osobę zdecydowaną która, poprowadzi go, powie co robić, pomoże mu w życiu…-„pomóż mi Asuka”. Asuka w Shinjim widzi częściowe oparcie oraz osobę która zwróci na nią uwagę będzie tylko jej…-„jeśli nie możesz być tylko mój, nie chcę Cię wcale”.
Shinji pomimo tego że Asuka nie okazuje mu bezpośrednio uczuć dobrze odczytuje intencje Asuki (słowo „anta Baka”) ale jest zbyt niezdecydowany i niepewny, dopiero pod koniec serii otwiera swe serce, tylko że wtedy jest już zbyt późno. Asuka kocha Shnijiego za to że potrafi się zachować gdy musi, dać oparcie że umie walczyć gdy zaistnieje taka potrzeba, imponuje jej pod tym względem…, jednakże nie nawiedzi go też za to że okazuje się od niej lepszy- zabiera jej uwagę innych i skupia na sobie…
Czy w świecie po 3I i odrodzeniu ludzkości Asuka I Shinji będą razem… Uważam że tak że ich miłość rozwinie się, jednakże zapewne jeszcze wiele ciężkich chwil czeka ten związek. Mimo wszystko wierzę że będą razem, że uda im się zrozumieć siebie nawzajem.


W produkcjach innych takich jak „Iron Maiden” i „2nd” bardzo ładnie przedstawiono związek i uczucia pomiędzy Asuką i Shinjim, jestem wręcz zachwycony sposobem ukazania tych relacji i po zakończeniu serii TV taki „2nd” jest tym co fani ich związku zapewne chcieliby widzieć w dodatku że to nadal jest Asuka i Shinji- ich sposób bycia jest podony do tego co widzimy w serii TV.

Tekst powstał na wykładzie tego samego Pana co w tekście poświęconym  samej Asuce. Wiem że nie podałem każdego szczegółu ale to zostawię komu innemu bo tez uważam że każdy powinien sam się trochę pomęczyć i wyłapać detale.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Ijon Tichy w Październik 21, 2006, 09:32:14 pm
Nie zabardzo pojmuję koncepcję/ porzebę zrobienia tego topicu: ma ktoś jakieśkolwiek wątpliwości, że Asuka & Shinji to fakt, ale oni tego sobie "ot tak w prost" raczej nie wyznają?
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 21, 2006, 10:10:16 pm
Cytuj
Nie zabardzo pojmuję koncepcję/ porzebę zrobienia tego topicu: ma ktoś jakieśkolwiek wątpliwości, że Asuka & Shinji to fakt, ale oni tego sobie "ot tak w prost" raczej nie wyznają?

Widzę że nie zrozumiałeś..., to jest temat o relacjach pomiędzy tą parą.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Ijon Tichy w Październik 21, 2006, 10:34:37 pm
KK. ;)
No to skoro tak... to widać czujesz taką potrzebę (pisania tekiego tematu).
Tyle, że jak się sprawy między Asuką i Shinjim mają, to chyba każdy widzi i rozumie.
(Ale póki co wolny kraj, nie?)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 22, 2006, 08:01:16 am
Cytuj
Tyle, że jak się sprawy między Asuką i Shinjim mają, to chyba każdy widzi i rozumie

Nawet nie wiesz jak się mylisz ;)

Cytuj
Jak to jest że jednak ta para jest „razem”

Bo Asuka nie ma nikogo innego, kto byłby "godny", a Shinji jest jak zdechła ryba (nie mylić z Rybą), co płynie z prądem. Na koniec Shinji również nie ma nikogo, dlatego zwraca się ku Asuce. W ich przypadku to Asuka jest stroną z inicjatywą, a Shinji bierze co ma.

Cytuj
Asuka nigdy nie stwierdziła że kocha Shnijiego ani nie dała mu odczuć że coś do niego czuje w bardziej „jasny” sposób, co ma związek z jej dzieciństwem.

"Kocha" za duże słowo. Jest to swoisty mix podziwu, porządania i potrzeby zaleczenia własnej samotności. Jeżeli nazwiemy to miłością, to bardzo niedojrzałą, bliżej ku egoizmowi, niż prawdziwej miłości (nie ujmując wcale tej relacji). I nie tyle jest to związane z dzieciństwem, co z osobowością pilota (która ukształtowała się także na skutek dzieciństwa).

Cytuj
Shinji mocno utożsamia miłość z kontaktem fizycznym

A Asuka nie? Już w 9 odcinku podświadomie chce zaciągnąć Shinjiego do łóżka (scena "wall of Yericho"), także w rozmowie z Horaki niewerbalnie daje znać, że zwyczajnie leci na Shina.

Krótko - Asuka widzi w Shinjim jedyną godną osobę na całym świecie (nikt inny poza pilotem nie jest godzien), z drugiej strony ona "kocha" nie prawdziwego Shinjiego, co raczej muteki no Shinji-sama, a prawdziwego Shina nie znosi. Do tego widzi, że Shinji coś ma do Rei, więc walczy o niego z zazdrości (10 odcinek, scena na basenie ładnie to ukazuje). Shinji szuka oparcia w kimkolwiek, bo jest egoistą. Nieważne, czy będzie to Rei, Asuka, Misato, czy nawet Kaworu, ważne by był blisko i interesował się nim. Ostatecznie "pada" na Asukę, bo ona jako jedyna się ostała (Misato i Rei go przerażają, a Kaworu jest w krainie wiecznych kaworów).

Słowem, relacja to to nie miłość, lecz egoizm we dwoje. Oboje szukają czegoś co zaleczy ich kompleksy.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Malek w Październik 22, 2006, 11:22:55 am
Cóż powiedzieć oboje mieli trudne dziecinstwo,wyobrażacie sobie jakie dzieci powstały by z tego związku.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: haael w Październik 22, 2006, 03:03:35 pm
Cytuj
Shinji szuka oparcia w kimkolwiek, bo jest egoistą. Nieważne, czy będzie to Rei, Asuka, Misato, czy nawet Kaworu, ważne by był blisko i interesował się nim.

Nie redukowałbym relacji Shinji - Rei jedynie do egoistycznego szukania oparcia. Shinji to jedyna osoba, z którą Rei nawiązała coś, co przy odrobinie naciągania można nazwać przyjaźnią.

Cytuj
Cóż powiedzieć oboje mieli trudne dziecinstwo,wyobrażacie sobie jakie dzieci powstały by z tego związku.

A kto w NGE nie miał trudnego dzieciństwa?

Moim zdaniem główną przyczyną niechęci Asuki do Shina jest brak u niego proporcjonalnej zależności między stopniem synchronizacji z Evą a "męskością". Asuka buduje swoje poczucie wartości na tym, że ma wysokie synch-ratio (w ogólniejszym sensie: na tym, że jest pilotem). Asuka myśli sobie, że im wyższe ktoś ma synch-ratio, tym bardziej jest "męski", więc jej wyniki synchronizacji przekonują ją o jej wartości. Tymczasem Shinji jest jednym wielkim kontrprzykładem na taką zależność - przy oszałamiająco wysokiej synchronizacji jest jednocześnie w życiu ostatnią lebiodą.
Asuka chce więc z jednej strony mieć większe synch-ratio a z drugiej chciałaby, żeby Shinji był mniejszą łajzą.

Tak na marginesie: kto jest autorem relacji Shinji - Asuka? Oczywiście Kaji. To on najpierw opowiadał Asuce o Shinjim, sugerował, że mogłaby go poderwać ("Słyszałem, że Trzecie Dziecko to chłopak"), a następnie wymyślił numer z kasetą, żeby Shinji i Asuka razem tańczyli. Wszystko oczywiście po to, żeby się od niego odczepiła.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 22, 2006, 06:45:34 pm
Cytuj
Nie redukowałbym relacji Shinji - Rei jedynie do egoistycznego szukania oparcia.

Skrobniesz coś o ich relacji? Ja mogę spróbować, ale nie jestem aż takim fanem Rei, żeby mi się chciało.

Cytuj
Moim zdaniem główną przyczyną niechęci Asuki do Shina jest brak u niego proporcjonalnej zależności między stopniem synchronizacji z Evą a "męskością"

To jest właśnie kompleks muteki no Shinji-sama. Asuka "podziwia" w Shinjim umiejętności superpilotażu, a z drugiej strony nie znosi jego ciotowatości. Do szału wręcz doprowadza ją, że taka ciota jest superpilotem. Słuchając opowieści stworzyła sobie wyobrażenie o legendarnym Trzecim Dziecku, które częściowo upadło po konfrontacji z rzeczywistością.

Cytuj
kto jest autorem relacji Shinji - Asuka? Oczywiście Kaji.

A owszem (pisałem o tym ;) ). W 22 odcinku mówi, że Trzeci to chłopak, potem w 8 odcinku celowo opowiada o jego wyczynach, a także jest pomysłodawcą wspólnego zamieszkania naszej parki.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Ijon Tichy w Październik 22, 2006, 09:07:05 pm
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Nawet nie wiesz jak się mylisz ;)

Już widzę. ;)

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Shinji bierze co ma.

No taa... Bo z Rei to nie gadał. No sam postłeś:
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Asuka widzi [...] że Shinji coś ma do Rei

Oczywiście widać ile z tego wyszło, ale gdyby mu zależało na innej, to chyba każda ze szkoły  by poleciała na coś w stylu: "Cześć. To ja pilotuję Evę01. Widziałaś może jak dokopałem temu ostatniemu aniołkowi?". ;)

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Jeżeli nazwiemy to miłością, to bardzo niedojrzałą.

No wow! Oni mają po 14 lat.

Cytat: "Dreadorus Maximus"
nie jestem aż takim fanem Rei, żeby mi się chciało.

Nie jestem aż takim fanem Shinjego, żeby mi się chciało. :P

O, haael zaczyna gadać z sensem. ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 22, 2006, 09:45:31 pm
Cytuj
Na koniec Shinji również nie ma nikogo, dlatego zwraca się ku Asuce. W ich przypadku to Asuka jest stroną z inicjatywą, a Shinji bierze co ma.

Mogł być z Rei, no i nie bierze wszystkiego bo Rei nie chciał i Misato też odtrącił.
Cytuj
"Kocha" za duże słowo.

W świetle ostatniej sceny Enda nie wydaje się wcale za duże.
Cytuj
A Asuka nie? Już w 9 odcinku podświadomie chce zaciągnąć Shinjiego do łóżka (scena "wall of Yericho"), także w rozmowie z Horaki niewerbalnie daje znać, że zwyczajnie leci na Shina.

Daj spokuj nie można przyrownać Shinjiego do Asuki jeśli o tp chodzi...
Cytuj
Krótko - Asuka widzi w Shinjim jedyną godną osobę na całym świecie (nikt inny poza pilotem nie jest godzien), z drugiej strony ona "kocha" nie prawdziwego Shinjiego, co raczej muteki no Shinji-sama, a prawdziwego Shina nie znosi.

Cha, wiedziałem że to napiszesz..., ona nienawidzi Shinjiego za to że cały czas wygrywa, jest lepszy od niej gdyż przez to ona nie jest zauważana.
Cytuj
Asuka myśli sobie, że im wyższe ktoś ma synch-ratio, tym bardziej jest "męski", więc jej wyniki synchronizacji przekonują ją o jej wartości.

Ja bym urzył słowa dojrzały.
Cytuj
Skrobniesz coś o ich relacji?

Taa-a, w piątek gdy znowu będzie wykład z "usypiaczem" (może wczaśniej ale napewno zrobie własną wersję)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 22, 2006, 10:23:51 pm
Cytuj
Mogł być z Rei, no i nie bierze wszystkiego bo Rei nie chciał i Misato też odtrącił.

Widzisz, czyli nie wybrał Asuki, bo była fajna, lecz bardziej dlatego, że odrzucił wszyskie inne możliwości. "Jem hamburgera nie dlatego, że go lubię, lecz dlatego, że pizza i schabowy wypadły przez okno" :roll:.

Cytuj
W świetle ostatniej sceny Enda nie wydaje się wcale za duże.

"I need you", zamiast "I love you". Egoizm zamiast miłości.

Cytuj
Daj spokuj nie można przyrownać Shinjiego do Asuki jeśli o tp chodzi.

No pewnie, Shin tylko jedzie na ręcznym, a Asu molestuje trzydziestoletniego, nieogolonego faceta, eksponuje swoje walory przed czternastolatkiem, zalicza załamkę, gdy ten nie chce jej wskoczyć pod kołdrę, a potem sama przez sen ładuje mu się na jego futton.
Faktycznie, Shin przy niej jest mały, nie mają się co równać. ;)

Cytuj
ona nienawidzi Shinjiego za to że cały czas wygrywa, jest lepszy od niej gdyż przez to ona nie jest zauważana

Żeby się nie powtarzać przepiszę, co napisałem w temacie o Asuce solo;
"A co do Shina, to ona wcale nie chciała być od niego lepsza! Pozornie wydaje się, że jest odwrotnie, ale w chwili zagrożenia, gdy przegrywa z Ghagielem krzyczy "jesteś w końcu Trzecim Dzieckiem". Tak samo cieszy się, gdy Shinji ratuje ją z lawy. Szkopuł taki, że nie jest to jej książę z bajki, tylko straszna ciota. Asuka wcale by się nie obraziła, gdyby została pokonana przez muteki no Shinji-sama, boli ją zaś, że kosi ją na punkty zwyczajna lebioda."
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 23, 2006, 09:29:24 pm
Taaa-a, to  Twoji rodzice zapewne też są z sobą z musu a nie miłości a jak ty się być może ożenisz to pewnie dlatego że :
Cytuj
Widzisz, czyli nie wybrał Asuki, bo była fajna, lecz bardziej dlatego, że odrzucił wszyskie inne możliwości. "Jem hamburgera nie dlatego, że go lubię, lecz dlatego, że pizza i schabowy wypadły przez okno"

Shinji wybrał Asukę z powodu uczucia.
Cytuj
"I need you", zamiast "I love you". Egoizm zamiast miłości.

I need You może być wyrazem miłości.
Cytuj
No pewnie, Shin tylko jedzie na ręcznym, a Asu molestuje trzydziestoletniego, nieogolonego faceta, eksponuje swoje walory przed czternastolatkiem, zalicza załamkę, gdy ten nie chce jej wskoczyć pod kołdrę, a potem sama przez sen ładuje mu się na jego futton.
Faktycznie, Shin przy niej jest mały, nie mają się co równać.

Nie widzę powodu by być zgryźliwym i wypaczać fakty...
Cytuj
"A co do Shina, to ona wcale nie chciała być od niego lepsza! Pozornie wydaje się, że jest odwrotnie, ale w chwili zagrożenia, gdy przegrywa z Ghagielem krzyczy "jesteś w końcu Trzecim Dzieckiem". Tak samo cieszy się, gdy Shinji ratuje ją z lawy. Szkopuł taki, że nie jest to jej książę z bajki, tylko straszna ciota. Asuka wcale by się nie obraziła, gdyby została pokonana przez muteki no Shinji-sama, boli ją zaś, że kosi ją na punkty zwyczajna lebioda."

Napiszę krotko mylisz się w momencie gdy uważasz że chciała by być pokonana przez Shinjiego. Każda porażka rani jej dumę i przybliża do załamania, Shinji cały czas z nią wygrywa...
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 24, 2006, 09:56:24 am
Wilk zaproponował, żebyśmy nie cytowali nagminnie, zobaczymy co z tego wyniknie.

Wskaż mi w serii dowody na to, że Shinji ma jakieś uczucia względem Asuki. Nawet gdy mówi "pomóż mi", to najpierw wymienia Misato i Rei. Jedyną osobą wobec której ma wyraźne uczucia jest Kaworu - to o nim mówi, że go kochał. Zauważ, że dopuki był Kaworu Shinji nie zainteresował się Asuką w najmniejszym stopniu, a ona wtedy miała próbę samobójczą. Do takiej Rei do szpitala pobiegł od razu, a do Asuki dopiero wtedy, gdy jej potrzebował. Tu przecodze do "I need you", widać w jaki sposób to się objawia - potrzebuję cię, a nie mam nikogo innego. W tym sformułowaniu akcent jest bardziej położony na "ja", niż w zdaniu "I love you". Sformułowanie takowe jest tu bardziej wyrazem egoizmu niż miłości.
Porównując Asukę i Shina w ich podejściu do seksu faktów nie wypaczyłem. Nie wiem czy pamiętasz jeszcze moją interpretację sceny "murów Jerycha".

Asuka nie chce być pokonana przez takiego Shinjiego, a nie Shinjiego w ogóle. Jej dumę rani to, że anioły kasuje lebioda, a nie facet z jajami. W pierwszej ich wspólnej walce, gdy Asuka okazuje się bezradna zwraca się do Shinjiego, żeby jej pomógł, żeby to on pokonał anioła. Krzyczy "zrób coś, jesteś w końcu Trzecim Dzieckiem". Asu nie zna jeszcze Shina, nadal ma nadzieję, że pod pozorem cioty kryje się facet. Nawet w 10 odcinku jeszcze próbowała coś z niego wykrzesać.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 24, 2006, 09:15:27 pm
Dowodem uczuć jest zachowanie Shinjiego, nigdy też nie fantazjował o Misato czy Rei pomimo że widział ją nago, widział i "macnął". Dowodem też jest ostateczny wybor Shinji & Asuka. Można te zwysunąć wnioski z słow innych osob. W "End of Evangelion" wymienia tylko Asukę gdy prosi o pomoc. Kaworu był tylko jeden no uparci powiedzą dwa dloaczego miałby z miejsca sięmartwić sam przecierz uciekł raz. No i Asuka w szpitalu była tylko raz i Shinji przyszedł do niej. Dread nie ma "tu" "I Need You" -potrzebuje Cię..., w domyśle można dodac kocham Cię, zarowna Asuka jak i Shinji nie umieją sobie powiedzieć "kocham Cię" dlatego słowa "potrzebuję Cię" są jedynymi ktore pasują do nich i są wyrazem uczucia.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Amatsu Mikaboshi w Październik 24, 2006, 10:39:53 pm
A ja się zgadzam z opinią Dread'a, że Shinji to egoista. Pokazywał to przez całą serie. Chwalcie MNIE, bądźcie dla MNIE mili, (JA) potrzebuję, JA nie chcę, JA mam dosyć itd... Co do Rei i Mistao, to już bez przesady. Myśle, że on sobie zdawał sprawę, że Misato jest od niego dwa razy starsza i nie ma nawet co o tym mysleć, a Rei przecież kojarzyła mu się bardziej z matką niż z kimś kto by go podniecał. Poza tym Rei nie dawała tego oparcia, to Asuka trzeźwo patrzyła na świat, z Asuką mu było złapać łatwiej kontakt, a z Rei często nie mógł nawiązać nawet konwersacji. Asuka go pociągała fizycznie i jednocześnie, w brew pozorom, poświęcała mu najwięcej uwgi, nawet jak to były ciągłe kłutnie. Misato jego zdaniem opiekowała sie nim, bo takie zadanie dostała od jego ojca, Rei nie była wylewna i nie pokazywała po sobie co czuje, a Asuka mimo że wciąż go nazywała głupikiem co chwila robiła krok w jego stronę. I myślę, że dlatego wybór padł na nią. Co do jego więzi z Kaworu to też było wysoce egoistyczne, Kaworu dawał mu to czego Shinji potrzebował, poświęcał mu czas i uwage mówił, że go kocha, a Shinowi w to graj. Dlatego powiedział, że kochał Kaworu, jemu się tak wydawało, bo ten był dla niego miły, bo go dowartościowywał. Jak zabrakło Kaworu to znowu najblizszą mu osobą była Asuka i dlatego do niej przyszedł. Weźcie pod uwagę że Shinji to jeszcze dzieciak który ma poważne problemy ze sobą, nie ma co u niego się doszukuwac świadomych wyborów miłosci, on kierował się tylko tym że sam nie potrafił sobi z niczym poradzić, a wiedział że Asuka to osoba konkretna i miał nadzieje że ona nim jakoś pokieruje. Że w koncu bedzie wiedział co ma ze sobą zrobić.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 26, 2006, 10:47:28 am
Jak to Shinji nie fantazjował na temat Rei i Misato? W jednej z faz widać po kolei trzy laski mówiące "czy chcesz stać sięze mną jednością" - to przecież zwyczajna fantazja erotyczna. Tak samo w Endzie, w scenie w wagoniku, na podłodze pokazują się myśli Shinjiego. Na obrazkach masz również wszystkie trzy dziewczyny. W EoE wymienia najpierw Misato i Rei, zanim prosi Asukę o pomoc. Poza tym najpierw zwrócił się do Misato (rozmawiają nad bajorem po Tokio3), a dopiero potem do Asuki (do Rei nie poszedł, bo wiedział, że to nie jest już ta sama Rei - widział akwarium). Do Asuki w szpitalu poszedł dopiero wtedy, gdy była jemu potrzebna, a do Rei pobiegł od razu i bezinteresownie (chciał jej podziękować za "ocalenie").
Mogę się zgodzić co do tego, że Asuka i Shinji nie potrafią powiedziec "kocham Cię". Ich uczucia można sprowadzić do "potrzebuję cię", czyli do egoizmu, tudzież miłości niedojrzałej.

Cytuj
Kaworu był tylko jeden no uparci powiedzą dwa dloaczego miałby z miejsca sięmartwić sam przecierz uciekł raz.

Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu. I to nie tylko ze względu na liczne błędy.

Amatsu, relacja Misato do Shina nie jest wyłącznie stosunkiem służbowym. Ona nie robi tego z rozkazu Gendo, wzięcie Shinjiego do siebie jest jej osobistą inicjatywą (Gendo chciał, by Shin zamieszkał w bloku 6, sam). Mógłbym bardziej się rozpisać o ich relacji, ale temat jest o Shinie i Asuce ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Ijon Tichy w Październik 26, 2006, 01:37:06 pm
Cytat: "Dred"
Do Asuki w szpitalu poszedł dopiero wtedy, gdy była jemu potrzebna,

Nie zabardzo rozimiem do czego potrzebna.

Cytat: "Dred"
Mogę się zgodzić co do tego, że Asuka i Shinji nie potrafią powiedziec "kocham Cię".

Dotąd ok, ale:
Cytat: "Dred"
Ich uczucia można sprowadzić do "potrzebuję cię", czyli do egoizmu, tudzież miłości niedojrzałej.

Do egoizmiu na pewno nie, już raczej "miłości niedojrzałej", ale chyba nie aż tak niedojrzałej jak uwazasz.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Amatsu Mikaboshi w Październik 26, 2006, 01:54:38 pm
Cytuj
Jak to Shinji nie fantazjował na temat Rei i Misato? W jednej z faz widać po kolei trzy laski mówiące "czy chcesz stać sięze mną jednością" - to przecież zwyczajna fantazja erotyczna. Tak samo w Endzie, w scenie w wagoniku, na podłodze pokazują się myśli Shinjiego. Na obrazkach masz również wszystkie trzy dziewczyny.

ja nigdzie nie napisałam że wcale o nich nie fantazjował. Ale nie da się ukryć że odpadły bo jedna była za stara a druga była mało kontaktowa. Poza tym to Asuka go całowała, pakowała mu się do łóżka, to już wychodziło poza sferę fantazji więc niejako była do przodu.

Cytuj
W EoE wymienia najpierw Misato i Rei, zanim prosi Asukę o pomoc. Poza tym najpierw zwrócił się do Misato (rozmawiają nad bajorem po Tokio3), a dopiero potem do Asuki (do Rei nie poszedł, bo wiedział, że to nie jest już ta sama Rei - widział akwarium). Do Asuki w szpitalu poszedł dopiero wtedy, gdy była jemu potrzebna, a do Rei pobiegł od razu i bezinteresownie (chciał jej podziękować za "ocalenie").

Czy ja wiem... Ta ich rozmowa była taka sobie moim zadniem. To znaczy może nie tak, to że on poszedł do Misato wydawało mi się jakoś tak oczywiste bo pełniła status jego opiekunki. Jakoś to dla mnie taki naturalny odruch, też bym na jego miejscu poszła najpierw do niej. Nie umiem tego wyjaśnić, dopiero Ty teraz zwróciłeś na to moją uwagę, wcześniej się jakoś nad tym nie zastanawiałam. Co do Rei to słusznie zauważyłeś że to już nie była ta sama więc nam odpada. To że do Asuki przyszedł dopiero wtedy kiedy była mu potrzeban a do Rei od razu... Tak mi się wydaje że to była nieco inna sytuacja, sam napisałeś że chciał jej podziękować, za uratowanie, więc znalazła się w tym szpitalu przez niego, prędzej tam go pchał pewien rodzaj poczucia winy, choć troska zapewne też, to jednak bardziej bym stawiała na to że czuł się odpowiedzialny za to co się stało i chciał sprawdzić czy wszystko w porządku. Przynajmiej ja to tak interpretuje.

Cytuj
Amatsu, relacja Misato do Shina nie jest wyłącznie stosunkiem służbowym. Ona nie robi tego z rozkazu Gendo, wzięcie Shinjiego do siebie jest jej osobistą inicjatywą (Gendo chciał, by Shin zamieszkał w bloku 6, sam). Mógłbym bardziej się rozpisać o ich relacji, ale temat jest o Shinie i Asuce ;)

Ja to wiem i ty to wiesz ale czy Shin to wie to już bym nie była tego taka pewna. Niby ona bierze go pod swój dach z własnej inicjatywy ale nie wiem czy pamietasz taką scenę kiedy Misato miała isć do Shina do szkoły a Shin powiedział że niechciałby jej sprawiać kłopotu (czy coś w tym stylu), a ona na to chlapnęła że to częśc jej pracy i że nalezy to do jej obowiązków z nim związanych. Widać po Shinjim ze się wtedy wkurzył. Poza tym on sobie ciągle wkręca że ludzie z NEVR'u chcą go tylko jako pilota a nie jako osobę (co w większości przyadków jest prawdą) i przypina taką łatkę i Misato. To gdy nie chce już pilotować Evy, Misato mówi że jego ciało nie nalezy już tylko do niego i Shiji znowu odpiera to jako przejaw tego że z Misato łączą go tylko stosunki służbowe.

A wracając do tematu to nie ma się co dziwić że Shinji wybiera Asukę, Była jego ruwieśnicą, mieszkała z nim pod jednym dachem więc siłą rzeczy spędzał z nim dużo czasu, i chyba najwięcej ze wszystkich trzech dziewczyn, była z nim i w domu i w szkole i na polu bitwy, to o czym już wspomniałam, że między nią a Shinjim dochodziło do kontaktu fizycznego (na upartego można powiedzieć że i z Misato i z Rei też, Ale z Rei sytuacja była raczej niezręczna i nie było w niej inicjatywy Rei, a z Misato to w sumie tylko w Endzie mamy już po akcji z domaganiem się od Asuki pomocy. z Resztą był wzięty z zaskoczenia. Jeszcze mamy Kaworu ale to już uzgodniliśmy że jak był Kaworu to on miał w nosie wszystkich z Asuką włącznie więc tego nie liczymy). Asuka była osobą zaradna mimo młodego wieku ( a przynajmiej takie pozory stawrzała) więc Shin tymbardziej miał powody by skłaniać się ku niej, niezapominajmi ze ta lebiega z niczym sobie sama poradzić nie potrafiła. Asuka to silna i zacięta osobowość, więc mogła dawać poczucie jakiegos bezpieczeństwa.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 26, 2006, 08:48:51 pm
No cóż każdy jest egoistą... Kaworu był dla Shinjiego ważny bo jako jedyny powiedział mu że go kocha, słowa których nie doczekał się od nikogo innego...
Do wypowiedzi Dreada o Misato i Shinjim dodam tylko że Shinji zaakceptował ją jako zastępczą matkę.
Może i wymienia Rei i Misato ale to Asukę prosi o pomoc. I nie wiem skąd wniosek że na początku zwrócił się do Misato..., to raczej ona do niego podeszła bo chciała uspokoić jego sumienie.
Jak już pisałem sformułowanie "potrzebuje Cię" nie muszą być traktowane jako egoizm. Co do "miłości niedojrzałej" to nie jest ona wcale taka niedojrzała chociaż brakuje jej do oryginału...

Tak była taka scena z tą rozmową o szkole ale Shinji nie tyle się zdenerwował co go to trochę dotknęło, a to Misato się zdenerwowała że zasmuciła Shinjiego.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 26, 2006, 09:31:05 pm
Cytuj
ja nigdzie nie napisałam że wcale o nich nie fantazjował

Frey napisał.

Ja dalej uparcie twierdzę, że nie jest to żdana miłość, tylko egoizm we dwoje. Po pierwsze brakuje świadomego i wprost wyboru "ta osoba jest mi droga" - zarówno z jednej jak i z drugiej strony mamy wybór z przypadku. Asuka dla Shina, bo inne laski odpadły, Shin dla Asu, bo inni faceci nie pilotują robota. Obie strony traktują drugą osobę jako lekarstwo na własną samotność - nie "nie chcę byś była/był samotny/a", tylko "nie chcę być sam/a". Po trzecie nie chcą obdarzyć sięnawzajem szczęściem, co chcą by druga osoba dała mu to, czego on pragnie - patrz rozmowa Asuki z Shinjim na moment przed "pierwszym sądem Asuki" w 25 odcinku. Asu wykłada Shinowi jego egoizm, a pod koniec Rei mówi Asuce, że jest taka sama.

Ich relacja nie ma żadnych znamion miłości. Nie zaprzeczam, że być może w innych warunkach, czy w przyszłości byłoby z tego coś pięknego, ale ja mówię o stanie jaki widzimy w serii i w EoE.

O Misato założyłem osobny temacik.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Ijon Tichy w Październik 27, 2006, 01:38:19 pm
Oni poprostu nie rozumieją co do siebie czują, więc ciężko będzie im to wyrazić słowami. Poza tym to nie są typy, które emanują okazywaniem miłości na lewo i prawo.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: haael w Październik 27, 2006, 05:41:36 pm
Cytuj
ja nigdzie nie napisałam że wcale o nich nie fantazjował. Ale nie da się ukryć że odpadły bo jedna była za stara a druga była mało kontaktowa. Poza tym to Asuka go całowała, pakowała mu się do łóżka, to już wychodziło poza sferę fantazji więc niejako była do przodu.

Misato też pakowała się Shinowi do łóżka. Była tylko odrobinę mniej nachalna.

Tylko Rei nie pała do Shina pożądaniem. "Nie będą ani się żenić ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie."
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Październik 27, 2006, 06:00:01 pm
Mistao tęskniła za Kajim, i chciała pocieszyć Shina, Rei jest bardziej jego aniołem stróżem niż kimś bliskim. A Asuka zaczęła interesować się Shinjim po tym jak Kaji ją odepchną. Tak właściwie to bardziej Asuka interesowała się Shinjim niż on Asuką, bo Shin bardziej oglądał się za Rei.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 27, 2006, 09:35:52 pm
No i po raz kolejny doszliśmy do momentu gdzie każdy ma swoją opinię i nie zmieni jej bo uważa że jest słuszna... Raczej wątpie by cokolwiek było w stanie to zmienić...
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Ijon Tichy w Październik 27, 2006, 11:12:20 pm
No o ATF-ie pozorujemy dyskusję, a tu? Shinjego czy Asuki nie spytasz co czuje- możesz się domyślać po zachowaniu. (Jest tu ktoś po/ na psychologii? ;) )
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 28, 2006, 09:50:44 pm
Cytat: "Ijon Tichy"
(Jest tu ktoś po/ na psychologii? ;) )

Po czterech semestrach.

Cytuj
Asuka zaczęła interesować się Shinjim po tym jak Kaji ją odepchną.

Kaji "odepchnął" Asu gdzieś w okolicach 15 odcinka, gdy odnowił swoją relację z Misato. Asuka interesowała się Shinjim już od 8 odcinka. W 9 odcinku podświadomie próbuje go "rozruszać", a w 10 odcinku świadomie i dobrowolnie go podrywa (używając do tego celu kostiumu kupionego podczas "randki" z Kajim). Po 15 odcinku ich relacja się psuje.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Maj 08, 2007, 09:06:47 pm
Dobra. Niby nie bardzo czaję jak można twierdzić że Asuce i Shinjiemu nie zależało na sobie na wzajem ale myślę że warto odświerzyć ten temat bo to w końcu do niego pasuje ta kwestia.

A więc Bartez, chciałeś jakiś dowodów na to że im na sobie zależy. Jako że dowody są w całej serii od ósmego odcinka wzwyż to ja zapytam inaczej: na jakiej/jakich podstawach twierdzisz, że im na sobie nie zależało?
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Maj 08, 2007, 10:09:37 pm
Nie, nie zaczynajmy znowu z tezą negatywną :D. Nie trzeba udowadniać, że czegoś NIE ma. Udowadniasz, że coś jest. Jeśli nie udowodnisz czegoś co jest, wtedy tego nie ma.
Oczywiście można dawać argumenty przeciw teori. Ale dopóki teoria nie ma argumentów za, to nie jest teorią, którą można rozpatrywać.

To tak mimochodem, choć było już chyba powtarzane kilkaset razy :D.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Maj 08, 2007, 11:17:13 pm
Ale ja nie chcę żadnego udowadniania bo Asuce i Shinjiemu na sobie zależy i to każdy (prawie) wie. Chciałem się tylko dowiedzieć na jakiej podstawie Bartez twierdzi że jest inaczej.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Maj 08, 2007, 11:29:23 pm
Popieram Peliosa. Takie są zasady udowadniania, więc tego się trzymajmy.

Argumenty, że Asuce zależy na Shinjim:

-scena rozmowy z Hikari; spytajcie psychologa (albo Szyszki) o roli komunikacji niewerbalnej. W mowie ciała poruszanie nogami w taki sposób jak robi to Asu jest związane z zainteresowaniem omawianą osobą. Asuka mówi, że Shin jest do bani, ale macha nózią.
-teoria "muteki no Shinji-sama".
-22 odcinek jako całość, zwłaszcza sceny, których nie było w pierwotnej serii, czyli początek i "you won't even hold me".
-walka z Series. Asuka krzyczy, że "baka Shinji też powinien tu być", chociaż wie, że wygrywa. Asuce zależy na tym, by Shinji widział jej tryumf, żeby ją podziwiał. Jest to związane z "muteki no Shinji-sama".
-23 odcinek, gdy Asuka jedzie w dół, po tym jak nie potrafiła odpalić Evy. Asu mówi, że ostatnim razem (w 22 odcinku) Shinji nie przybył jej z pomocą.

Argumenty, że Shinjiemu zależy na Asuce zostawiam komu innemu, chyba, że nikt nie napisze. ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Maj 09, 2007, 11:06:33 am
Cytuj
teoria "muteki no Shinji-sama".

Ja tam tutaj raczej bym się średnio zgodził...
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Maj 10, 2007, 08:16:38 am
Marzenia o "księciu z bajki" nie są argumentem? Rozwiń swoją myśl.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: obik w Maj 10, 2007, 01:25:05 pm
hmm może ja podam jeden wtedy przy walce  z aniołem na orbicie Shinji chciał pomóc Asuce ale mu zakazano...  a następnie wysunięto Włócznie Longinusa ^^
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Lipiec 30, 2007, 05:43:37 pm
Cytat: "haael"
Tak na marginesie: kto jest autorem relacji Shinji - Asuka? Oczywiście Kaji. To on najpierw opowiadał Asuce o Shinjim, sugerował, że mogłaby go poderwać ("Słyszałem, że Trzecie Dziecko to chłopak"), a następnie wymyślił numer z kasetą, żeby Shinji i Asuka razem tańczyli. Wszystko oczywiście po to, żeby się od niego odczepiła.

Ja bym raczej powiedział, że dla jej dobra. Poza tym włąsciwie się zgadzam, chociaż, moim zdaniem to była porada, a nie sugestia i Asuka podświadomie z niej korzysta (nie odrzuci tak poprostu rady Kajiego ;) ) Co do jego pomysłu z kastą, to wiadomo, że jak będą spędzać więcej czasu razem tym większe szanse, że się zejdą.

Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

Do muteki no Shinji-sama dodałbym to, że Asuka najchętniej widziała by Shinjiego jako kogoś z umiejętnościami pilotażu dorównującymi jej, ale nie lepszymi, bardziej męskiego z własnym zdaniem, ale żeby dalej mogła nim dyrygować.
Poza tym Asuka szuka jeszcze u niego zwykłego ludzkiego kontaktu. W dzieciństwie, nie zaznała wiele ciepła i dobroci. Dlatego ciągle go poszukuje w najprostszej, podstawowej formie jaką jest kontakt fizyczny (z dużym naciskiem na seks - w końcu to nastolatka). Najpierw u Kajiego, a potem u Shinjiego. Widać to w scenie ich pocałunku. Dlaczego go tak długo całuje (poza tym, że chciała go "rozruszać" tak jak w 9 odc).... oczekuje od niego odpowiedzi, że znajdzie u niego ten kontakt, którego tak bardzo potrzebuje. Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me!. Asuka się przed nim otworzyła, a on nic nie zrobił - You won't do anything!

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Argumenty, że Asuce zależy na Shinjim:

-23 odcinek, gdy Asuka jedzie w dół, po tym jak nie potrafiła odpalić Evy. Asu mówi, że ostatnim razem (w 22 odcinku) Shinji nie przybył jej z pomocą.

Widać to nawet w 22 odc. You won't help me! połączone z sceną w wulkanie. Asuka chce, żeby Shinji ją uratował, ale wie że tak się nie stanie. W 23 odc. dodatkowo rani ją to, że rusza pomóc Rei (jej nie pomógł, ale lalce tak)

Zgodzę się z Dredem, że ruda w tych relacjach jest stroną z inicjatywą, co prawda Shinjiego, Asuka pociąga również fizycznie , ale on nic nie zrobi (z różnych przyczyn), a przynajmniej nie kiedy jest przytomna, To ja tylko bardziej drażni. Asuce nie wystarczą tylko uczucia, chce też go fizycznie -If I can't have all of you then I don't want you!. Poza tym jej inicjatywa jest jeszcze ukazana w tym, że walczy o niego z Rei (w jej przekonaniu) co też jest widoczne w tym stwierdzeniu, chce Shinjiego i jego miłości tylko dla siebie.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Lipiec 30, 2007, 06:47:03 pm
Cytuj
Co do jego pomysłu z kastą, to wiadomo, że jak będą spędzać więcej czasu razem tym większe szanse, że się zejdą.

Albo pozabijają...
Cytuj
Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

To nie jest nic nowego na tym to polega.
Cytuj
Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me!. Asuka się przed nim otworzyła, a on nic nie zrobił - You won't do anything!

Jak to powiedział Shinji: Bądź dla mnie miła! Tego tu zabrakło.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Lipiec 30, 2007, 08:11:41 pm
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Co do jego pomysłu z kastą, to wiadomo, że jak będą spędzać więcej czasu razem tym większe szanse, że się zejdą.

Albo pozabijają...

Tego nie przewidział, po prostu nie wchodziło w jego rachubę ;)
Cytuj
Cytuj
Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me!. Asuka się przed nim otworzyła, a on nic nie zrobił - You won't do anything!

Jak to powiedział Shinji: Bądź dla mnie miła! Tego tu zabrakło.

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem o co Ci chodzi, zrobiła krok w jego kierunku była dla niego miła. Zrobiła postęp, to on stoi w miejscu (dosłownie i w przenośni)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Hamtaro666 w Lipiec 30, 2007, 10:24:13 pm
Cytuj
Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

To nie jest nic nowego na tym to polega.

Mylicie miłość z porządaniem Przyjaciele.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Lipiec 30, 2007, 10:55:50 pm
Cytat: "Hamtaro666"
Cytuj
Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

To nie jest nic nowego na tym to polega.

Mylicie miłość z porządaniem Przyjaciele.

Może, ale chyba zgodzę się z Dredem, ze jest to mix podziwu, porządania, potrzeby zaleczenia własnej samotności tylko dodałbym jeszcze niedojrzałą miłość (nie wnikam na razie jak bardzo) i nienawiść po stronie Asuki
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Niuniek w Lipiec 31, 2007, 06:27:46 am
Cytat: "Hamtaro666"
Cytuj
Co do tego czy to jest miłość... nie powiedziałbym, że jest to miłość, a jeśli już to u obydwojga jest ona silnie związana egoizmem.

To nie jest nic nowego na tym to polega.

Mylicie miłość z porządaniem Przyjaciele.


A właśnie, że nie. Miłość nie polega jedynie na chęci dobra dla tej drugiej osoby. Jeśli się kogoś kocha, to chce się być z tą osobą.
Ja uważam, że zarówno Shin kochał Asu i Asu Shina. Tylko, że Shin był za głupi (upośledzony uczuciowo, czy coś w tym stylu), że tego nie widział i jednoczeście bał się odrzucenia, a Asu bała się przyznać przed sobą, że go kocha, bo też bała się odrzucenia z jego strony (tak jak zostawiła ją mama, w końcu Shin był do matki Asu dość podobny, nie dbał o swoje życie).

Taki typowy dylemat jeża.  ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: obik w Lipiec 31, 2007, 08:37:01 am
Zauważ Niuniek że Shin odrzuca Asuke samemu o tym nie wiedziąć  :roll:  a Asuka potem się jeszcze bardziej załamuje .
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Niuniek w Lipiec 31, 2007, 02:32:05 pm
Cytat: "obik"
Zauważ Niuniek że Shin odrzuca Asuke samemu o tym nie wiedziąć  :roll:  a Asuka potem się jeszcze bardziej załamuje .


No bo Shin miał wałka z okazywaniem i rozumieniem swoich uczuć. W końcu stracił mamę jak był mały, a ojciec go "nie kochał".

A Asu się załamuje, bo jak się ma zachować, gdy jest odrzucana przez takiego cieniasa jak Shin? (choć chyba bardziej ją dobija to, że nie rozumie, co w nim takiego jest, że go kocha)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: obik w Lipiec 31, 2007, 02:47:25 pm
Cytat: "Niuniek"

A Asu się załamuje, bo jak się ma zachować, gdy jest odrzucana przez takiego cieniasa jak Shin? (choć chyba bardziej ją dobija to, że nie rozumie, co w nim takiego jest, że go kocha)

jakby szukała chłopaka to by na spokojnie znalazła  ;) ale własnie ciekawi mnie co ją pociągało za Shinem że na innych nie była otwarta ... może dlatego że była troche w podobnej sytłacji co on ?
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Niuniek w Lipiec 31, 2007, 04:31:13 pm
Na moje, to właśnie ją dobijało to, że sama do końca nie rozumiała, czemu Shin się jej podoba.

W końcu jak wie każdy, komu kiedyś zadano pytanie "A co on(a) ma takiego, czego ja nie mam?" - trudno jest powiedzieć, co jest w "tej osobie", że się nam podoba.  ;)
Może dlatego pewnie jakby spytać Asu, to by powiedziała, że taki głupek się jej nie podoba i nigdy by z nim nie chciała być, choć jak wszyscy uważamy - leci na Shina.  ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Lipiec 31, 2007, 06:16:38 pm
To co ich łączy mógłbym nazwać miłością, aczkolwiek niedojrzałą ( m. in. z powodu wieku i tego co przeszli), poza tym jak pisał Dred brak tu świadomego wyboru (ale nic dziwnego nie są nawet świadomi swoich uczuć względem drugiego jakie one by nie były), każde kocha drugie podświadomie, z wierzchu przykrywając to egoizmem, pożądaniem, potrzeba zalecenia własnej samotności.
Cytat: "Niuniek"
Taki typowy dylemat jeża.  ;)

 Racja, tylko u każdego działa to inaczej. Shinji boi się, że ludzie go zranią jak się do nich zbliży, więc ucieka lub jest miły i daje o co proszą by sobie poszli, Asuka natomiast boi się, ze jak pozwoli komuś zbliżyć sie do jej serca i go pokochać to ta osoba ją porzuci i zrani w ten sposób (tak jak matka)
Cytuj
Na moje, to właśnie ją dobijało to, że sama do końca nie rozumiała, czemu Shin się jej podoba.

 Zgadzam się z tobą. W 22 odc. kiedy mamy scenę z Shinji wyłaniającym się za Kajiego, mamy What are you doing there?! Asuki do Shinjiego. Moim zdaniem to "there" to miejsce w jej umyśle lub lepiej sercu w, którym trzyma swoje uczucia do Kajiego gdzie zaczyna wdzierać się Shinji. Asuka domaga się odpowiedzi co on robi w miejscu, które było zarezerwowane do tej pory dla Kajiego i gdzie nie jest mile widziany. Ba więcej, wcześnie napisałem, że Poza tym Asuka szuka jeszcze u niego zwykłego ludzkiego kontaktu. W dzieciństwie, nie zaznała wiele ciepła i dobroci. Dlatego ciągle go poszukuje w najprostszej, podstawowej formie jaką jest kontakt fizyczny (z dużym naciskiem na seks - w końcu to nastolatka). Najpierw u Kajiego, a potem u Shinjiego. Widać to w scenie ich pocałunku. Dlaczego go tak długo całuje (poza tym, że chciała go "rozruszać" tak jak w 9 odc).... oczekuje od niego odpowiedzi, że znajdzie u niego ten kontakt, którego tak bardzo potrzebuje. Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me! i teraz przechodząc do tego odrzucenia. Można rzec, że Asuka pyta się też czemu pomimo tego, że sie starała i została odrzucona ona dalej go pragnie (dlatego on tam wciąż jest). Nie chce go tam widzieć bo ją odrzucił, a pomimo tego wciąż go pożąda.
 Będąc przy tej scenie można zauważyć, że porada jaką dał jej Kaji przed wyjazdem do Japonii (że powinna sobie znaleść chłopaka w swoim wieku i że Trzeci jest chłopakiem   wciąż tkwi w jej umyśle i ona ciągle jej używa: Kaji wychodzi tak jak pod koniec 15 odc., ale tym razem odwraca sie i mówi jej, że wciąż jest dzieckiem i powinna sobie znaleść kogoś z jej rówieśników i wtedy wyłania się Shinji
Cytat: "obik"
jakby szukała chłopaka to by na spokojnie znalazła  ;) ale własnie ciekawi mnie co ją pociągało za Shinem że na innych nie była otwarta ... może dlatego że była troche w podobnej sytłacji co on ?

 Bo ona nie szuka byle kogo, wspomniałem o tym, ze Asuka szuka kontaktu (m.in w formie seksu), mogła przecież umówić sie z którymś z autorów listów miłosnych, które znajdowała w skrzynce, nie jeden z nich był jej w stanie to dać, ale ruda nie szuka tego kontaktu u byle kogo to musi być ktoś jak Kaji albo Shinji, a raczej muteki no Shinji-sama. Dlatego też odpuszcza sobie randkę, którą podsunęła jej Hikari, bo gość jest nudny, nie jest męski jak Kaji i nie pilotuje Evy jak Shinji
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Lipiec 31, 2007, 07:07:59 pm
Cytuj
Szczerze powiedziawszy nie rozumiem o co Ci chodzi, zrobiła krok w jego kierunku była dla niego miła. Zrobiła postęp, to on stoi w miejscu (dosłownie i w przenośni)

Też mi krok, na każdym kroku traktuje go jak szmatę, worek do odreagowania i nagle stwierdza że chce się z nim całować bo się nudzi, a potem gdy okazuje się ż e to nie wypał zachowuje się doprawdy arcy mile.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: obik w Lipiec 31, 2007, 07:23:14 pm
Cytat: "Frey Ikari"

Też mi krok, na każdym kroku traktuje go jak szmatę, worek do odreagowania i nagle stwierdza że chce się z nim całować bo się nudzi, a potem gdy okazuje się ż e to nie wypał zachowuje się doprawdy arcy mile.

Jej zachowanie jak to gdzieś było napisane to poza obronna dlatego tak traktuje bliskich na Hikari którą dopuściła bliżej siebie [ a nie zdradziła jej tzw] nie wrzeszczy tak no nie??  ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Lipiec 31, 2007, 07:59:54 pm
Jeszcze co do tego dlaczego Asuka "wybrała" akurat Shina.
Shinji jest jedyną osobą na świecie, która dorównuje jej w tym co ona najbardziej ceni - pilotowaniu Evy. Tylko on jest jej godny. Można więc pomyśleć że wyszła z założenia "baka Shinji albo nic" ^_^ Zresztą jak by nie było to jak dla mnie to była miłość (jasne że niedojrzała - oni mają po czternaście lat).
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Sierpień 01, 2007, 06:02:09 pm
Cytuj
Jej zachowanie jak to gdzieś było napisane to poza obronna dlatego tak traktuje bliskich na Hikari którą dopuściła bliżej siebie [ a nie zdradziła jej tzw] nie wrzeszczy tak no nie??

Tylko że w sprawie Shina to nie ma znaczenia, bo on o tym nie wie.
Cytuj
Zresztą jak by nie było to jak dla mnie to była miłość (jasne że niedojrzała - oni mają po czternaście lat).

What is Love?! Baby dont hurt me! Dont hurt me! No more... What is Love?!
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: wyspa w Sierpień 03, 2007, 01:39:18 am
Witam Nowy jestem... i można powiedzieć świeżo po obejrzeniu serii... Zauważyłem iż wy czegoś nie zauważyliście... Wszyscy skupiacie się głownie na wydarzeniach sprzed EoE i migawkach z tegoż filmu, ale końcówka jest równie ważna... Mogę się zgodzić iż w serii NGE ich "miłość" ma aspekty egoizmu, niedojrzałości i inne wymieniane... Jednak jest to IMHO wynikiem wzajemnego niezrozumienia i wręcz nieakceptacjii własnej osoby w takim wypadku chęć akceptacjii u innych jest czystym egoizmem (sposobem na upewnienie się o swojej wartości i zaakceptowanie własnej osoby)... Jednak wracając do końcówki z EoE (scena na plaży) zarówno Asuka jak i Shinji znają niejako swoje myśli (wszyscy ludzie byli jednością wiec oni także...) dlaczego po tym wszystkim Shin dusił Asuke? Nie jest to wiadome... (może to było odegranie się za zachowanie Asuki wobec niego...) Jednak koniec końców nie udusił jej
a Asuka pokazuje swoją (racze już powiedzieć miłość) poprzez gest ręką... kiedy dotyka jego twarzy... Poza tym w tej relacji należy brać pod uwagę to iż Shinji jest już pogodzony ze sobą... akceptuje siebie i świat który go otacza (widać to nie tylko w EoE ale tez 26 odcinku serii TV)
Od tego momentu może niejako prawdziwie kochać Asuke... ale cóż jest to ostatnie kilkanaście sekund filmu i w kontekście całości się gubi... ale Śmiem twierdzić iż w tych sekundach można mówić o miłości  ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: obik w Sierpień 03, 2007, 07:57:40 am
Cytat: "wyspa"
Zauważyłem iż wy czegoś nie zauważyliście...

przeglądałeś chociaż pobieżnie tematy?  :roll:
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: wyspa w Sierpień 03, 2007, 08:12:01 am
Cóż przyznać musicie iż trudno jest tyle przejrzeć na raz (jestem w trakcie przeglądania...) może przesadziłem z tamtymi słowami ale po prostu w tym temacie zamieściłem swoje zdanie i uzasadnienie ;) a nie widziałem aby tu ktoś coś podobnego zamieścił... konkluzją było iż albo to jest albo nie jest miłość ja dochodzę do wniosku iż ta relacje przeradza się w miłość...
A jeśli chodzi o temat końcówki i sceny "plażowej" to mam na jej temat własne zdanie które być może przedstawię w temacie "Ostatnia scena Enda"... Cheers.

PS TU czyli w TYM temacie (tak aby nie było wątpliwości...)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Ijon Tichy w Sierpień 03, 2007, 08:25:47 am
Cytat: "wyspa"
dlaczego po tym wszystkim Shin dusił Asuke? Nie jest to wiadome...

Wg mnie Shinji poprostu wolno myśli.
Ale to wg mnie. Nie potrafię powiedzieć co bym o nim myślał samemu mając 14 lat. :)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: wyspa w Sierpień 03, 2007, 09:11:30 am
Myślałem trochę o motywie duszenia i co o tym sądzę ująłem w temacie "Ostatnia scena Enda" takie moje przypuszczenia...  ;)
... Cheers
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Anunia w Sierpień 03, 2007, 09:54:37 am
Wyjątkowo chciałbym wziąć udział w dyskusji, czego najczęściej nie robię.

Czy uczucie między Asu i Shinem było miłością, nie sądzę. Ale jak mówiła siostra zakonna na lekcji religii "najpierw trzeba pokochać siebie, żeby kochać innych" Tej miłości do siebie i zaakceptowania siebie takim jakim się jest zabrakło Shinowi i Asuce. Dlatego nie potrafili kochać się nawzajem prawdziwą miłością, ale próbowali znaleźć w sobie nawzajem zrozumienie, wyrozumiałość, potwierdzenie własnej wartości i także pomocy.
W książce Helen Fisher "Dlaczego kochamy" jest napisane:
"Większość ludzi na całym świecie czuje ten miłosny pociąg do nie znanych osób o tym samym pochodzeniu etniczym i społecznym, wyznających tą samą religię, mających takie samo wykształcenie i pozycję ekonomiczną, (...) mają porównywalną inteligencję oraz podobne postawy, oczekiwania, wartości, zainteresowania"
"Pochodzeniu społecznym" - Asu nie miała ojca, a prawdziwa matka popełniła samobójstwo. Shinji nie miał matki, a ojciec jakby go "nie było", bo nie opiekował się synem, nie miał z nim żadnych relacji na poziomie ojca i syna.
"Inteligencję" - Asuka chciała być najlepsza w pilotowaniu Evy i można powiedzieć, że była. Shinji dorównywał jej umiejętnościami.
"oczekiwania, wartości" - obydwoje chcieli mieć osobę, która wysłuchałaby ich, zrozumiała lęki i radości, pomogła przezwyciężyć problemy, zapewniała o ich wartości, pocieszała i przede wszystkim chciała być blisko nich bez względu na ich zachowanie czy humory.
"(...)pociągają nas osoby takie jak my"

W tym sprawach byli do siebie podobni, oczywiście były też różnice jak na przykład: charakter, podchodzenie do problemów, wyrażanie uczuć. "(...)przeciwieństwa się przyciągają, tyle że w granicach jednej sfery etniczej, społecznej i intelektualnej."

Trochę się rozpisałam...
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Sierpień 03, 2007, 02:39:26 pm
Cytat: "Anunia"
Shinji dorównywał jej umiejętnościami.


Tu bym się kłucił. Miał wysokie synchro i Yui jako wsparcie ale Asuka była lepsza w pilotażu.

Nie zgodzę się też z tym, że oni się nie kochali ale nie będę pisał dlaczego.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 03, 2007, 03:34:48 pm
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Shinji tego nie zauważa, co zostaje odebrane jako odtrącenie - You won't even hold me!. Asuka się przed nim otworzyła, a on nic nie zrobił - You won't do anything!

Jak to powiedział Shinji: Bądź dla mnie miła! Tego tu zabrakło.

No dobra może za często miła dla niego nie była, ale dalej nie rozumiem o co chodzi. O napisz jakby twoim zdaniem to wyglądało gdyby było to bądź dla mnie miła albo co by się zmieniło.
Swoją droga Shinji moim zdaniem powinien załapać, że chodzi o coś więcej, wiem że to Shinji, że mam problemy i takie tam, ale myśleć chyba
umie (no chyba że jest tak tępy ja to ma zwyczaju stwierdzać pewna ruda ;) ), więc co mamy: dziewczynę, która niemal na każdym kroku go gnębi i poniża, wyzywając od głupka, zboczeńca itp. nie lubi go i w ogóle, która uważa, że jedyny facet godny uwagi to Kaji do którego się przymila przy każdej nadarzającej się okazji. Logiczne jest więc, że swój pierwszy pocałunek (a także następne) chce dać Kajiemu. I co mamy. Wyżej wymieniona postanawia całować się z Shinjim z nudów. Od kiedy to całuje sie z nudów kogoś kogo się nie lubi, kim się gardzi. Może chciała poćwiczyć, żeby dobrze wypaść przed Kajim... tylko ten pierwszy pocałunek nie był by już dla Kajiego poza tym to mogła zaczepić pierwszego lepszego na ulicy, kogoś kto jej nie zna, zamiast Shinjiego, który może potem chwalić się, że wielka Asuka Shoryu Langley całowała sie z nim (ku niezadowoleniu rudej), która przecież za nim nie przepada. Mogła go drażnić, ale nie w ten sposób, w końcu nie chciała się całować z nędznym chłopcem, którego nie znosi tylko z Kajim. Oczywiście sytuacja mogłaby sie  trochę wymknąć jej z rąk i musiałaby go pocałować, ale pewnie by mu nie pozwoliła stwierdzając, że on jest zboczeńcem i będzie sobie za dużo wyobrażał i chciał więcej (nie żeby nie umiała się bronić). Więc naturalne, że chodzi o coś więcej, może nie wiedzieć o co, ale na pewno Asuka coś ukrywa. A nawet jeśli nie wpadłby na to, to mógłby się ruszyć i wykazać trochę działania, na pewno byłoby jeszcze przyjemniej bo to nie tylko świadomość, że dziewczyna go całuje, ale on całuje dziewczynę, a nie jest tylko całowany.

Cytat: "wyspa"
Jednak wracając do końcówki z EoE (scena na plaży) zarówno Asuka jak i Shinji znają niejako swoje myśli (wszyscy ludzie byli jednością wiec oni także...) dlaczego po tym wszystkim Shin dusił Asuke?

Moim zdaniem mają możliwość zobaczenia myśli drugiej osoby co nie oznacza, że muszą. Nie mogą zapobiec zaglądaniu do ich myśli innych osób, co nie oznacza, że sami chcą zaglądać innym do głów.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Sierpień 03, 2007, 04:25:16 pm
Ale skoro wszyscy są jednością to mi się wydaje że automatycznie znają swoje myśli i wspomnienia.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 03, 2007, 05:03:10 pm
Właśnie tego nie za bardzo jestem pewien, w Endzie jak mamy sceny z Misato i Kajim wiadomo co robiącymi, Misato mówi Shinjiemu że to ona jakiej on nie zna i rzeczywistość czasami rani, ale on chce ją zobaczyć (mniejsza o to, ze to jest zanim Lilith połączyła wszystkich ludzi, ale widać Shinji jest jakoś połączony z Misato-więcej o tym napisałem w temacie o Endzie), czyli wychodzi na to, że może, ale nie musi. Zresztą gdyby znał myśli Asuki to by jej nie dusił.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: obik w Sierpień 03, 2007, 06:20:01 pm
on się nie rozpłyną jak reszta zauważ , a zresztą w pewnym sensie poznał jej myśli no nie ? ;] ty myślisz że dowiedział się tego od Rei? bo ja nie sądze ;p
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 03, 2007, 06:35:04 pm
Cytat: "obik"
on się nie rozpłyną jak reszta zauważ

Niestety rozpłynął się inaczej po co Rei by mu mówiła, że aby odtworzyć swoje ciało, musi mieć wolę życia i wyobrazić sobie swój wizerunek. Trochę to bez sensu jeśli się nie rozpuścił, po co ma to wiedzieć, przyda mu się do czegoś?
Cytuj
, a zresztą w pewnym sensie poznał jej myśli no nie ? ;]

Może rozwinąć tą myśl :)
Cytuj
ty myślisz że dowiedział się tego od Rei? bo ja nie sądze ;p

Nie ja myślę, że nie zobaczył za dużo myśli Asuki albo nawet w ogóle, dlatego niewie co jej chodzi po głowie, że ona może chce z nim żyć, ale nie w HCP i ją dusi bo myśli, że ta go odrzuca :)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: wyspa w Sierpień 03, 2007, 08:05:20 pm
Nawet jeśli nie "odczytał" myśli Asuki to sobie ucieli zdrową "pogawędkę" podczas HCP... nawet to IMO by już wystarczyło aby oboje wiedzieli co nie "grało" w ich no ośmiele się powiedzieć "związku" (wiem wiem trudno to nazwać związkiem ale jak ktoś woli niech użyje słowa "relacja")
...Cheers

PS Cholibka nie wiem bo dwie moje wypowiedzi z 2 tematów maja ze sobą związek ale licze na to iż nie musze ich tu cytwać  ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 03, 2007, 09:12:18 pm
Cytat: "wyspa"
Nawet jeśli nie "odczytał" myśli Asuki to sobie ucieli zdrową "pogawędkę" podczas HCP... ... nawet to IMO by już wystarczyło aby oboje wiedzieli co nie "grało" w ich no ośmiele się powiedzieć "związku"

Masz na myśli wydarzenia od sceny z piaskownicą do duszenia Asuki i pogawędki z Rei włącznie. Bo jeśli tak to moim zdaniem to nie jest HCP, a bynajmniej nie obejmuje ono całego globu (ba nawet GeoFrontu), a ogranicza sie do Shinjiego, Asuki, Misato i Rei/Lilith więcej o tym o co mi chodzi masz tutaj End of Evangelion (http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=19499&start=45) poczytaj parę moich wypowiedzi. Uważam ze ta "pogawędka" nie wystarczyła by wiedzieli co nie gra, szkutkiem czego Shinji m. in. dusi rudą. Po tym zdarzeniu zrozumieli sie trochę bardziej, ale wciąż pewne rzeczy nie zostały zapewne wyjaśnione.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: obik w Sierpień 03, 2007, 09:12:35 pm
Cytat: "Revan"

Może rozwinąć tą myśl :)

ja tak myśle że to duszenie w endzie [ to pierwsze] było z udziałem Asuki [ spotkały się dwa umysły w końcu to hcp] może Shin szukał Asuki dlatego dowiedział się o jej myślach
 ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 03, 2007, 09:24:43 pm
Cytat: "obik"
ja tak myśle że to duszenie w endzie [ to pierwsze] było z udziałem Asuki [ spotkały się dwa umysły w końcu to hcp] może Shin szukał Asuki dlatego dowiedział się o jej myślach  ;)

Też uważam, ze ich umysły sie spotkały, tylko wiesz jak ja to widzę z twierdzeniem, ze to było w czasie HCP
Cytat: "cytuje sam siebie"
Masz na myśli wydarzenia od sceny z piaskownicą do duszenia Asuki i pogawędki z Rei włącznie. Bo jeśli tak to moim zdaniem to nie jest HCP, a bynajmniej nie obejmuje ono całego globu (ba nawet GeoFrontu), a ogranicza sie do Shinjiego, Asuki, Misato i Rei/Lilith

A resztę masz w temacie o Endzie. Spotkali się co moim zdaniem nie oznacza, że zajrzeli sobie do głów, mieli możliwość, ale mogli z niej nie skorzystać (albo nie obejrzeli wszystkiego) natomiast rozmawiali sobie tak jak gdyby nigdy nic.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: wyspa w Sierpień 03, 2007, 09:29:04 pm
Nawet jeśli nie było to HCP to dwa umysły się spotkały i wyjaśniły co i jak... to jest IMO najważniejsze a to czy już to był HCP to kwestia czysto "techniczna". Ważne jest znaczenie...
... Cheers

EDIT:
Proszę nie sugeruj iż ta rozmowa była bez znaczenia... miała ogromne znaczenie i bohaterowie wiele sobie podczas niej wyjaśnili... odsłonili wszystkie swoje kompleksy, pragnienia, problemy... nawet jeśli to nie HCP to i tak w mojej opinii to wystarczyło dla uzdrowienia wzajemnych stosunków...

PS bede musiał zweryfikować kwestię czy to HCP czy nie jeszcze raz oglądając EoE ale i tak ostaje przy swoim nawet jeśli to nie był HCP
... Cheers (jeszcze raz ;))
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 03, 2007, 09:35:57 pm
Co do tego co to było to mogę sie zgodzić, że schodzi w tej chwili na dalszy plan, ale dalej uważam, że spotkanie ich umysłów nie oznacza, ze zaglądali sobie na wzajem do wspomnień, a bynajmniej nie do wszystkich.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 03, 2007, 10:03:37 pm
Revan, źle mówisz
1) to był HCP aka 3rd Impact, którego założeniem było połączenie całej ludzkości w 1 istotę, i tak też się stało

2)
Cytuj
czyli wychodzi na to, że może, ale nie musi. Zresztą gdyby znał myśli Asuki to by jej nie dusił.

Shinji widział myśli Asuki tak samo, jak ona jego, ponieważ byli 1 istotą podczas HCP
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 03, 2007, 10:49:28 pm
Cytat: "@"
Revan, źle mówisz
1) to był HCP aka 3rd Impact, którego założeniem było połączenie całej ludzkości w 1 istotę, i tak też się stało

Wiem tylko wtedy (od sceny z piaskownicą do rozmowy z Rei włącznie) połączenie byli tylko Shinji, Rei, Asuka i Misato (resztą dołańcza sie później) nie nazwiesz chyba tych osób ludzkością, a HCP to Projekt Dopełnienia Ludzkości czyli więcej niż czterech osób, nazwałbym to bardziej preludium do HCP lub coś w ten deseń.

Cytuj
2)
Cytuj
czyli wychodzi na to, że może, ale nie musi. Zresztą gdyby znał myśli Asuki to by jej nie dusił.

Shinji widział myśli Asuki tak samo, jak ona jego, ponieważ byli 1 istotą podczas HCP

To wytłumacz mi czemu ją dusił. O ile dobrze pamiętam w temacie o ostatniej scenie Enda, Dred powiedział:
Cytuj
-W drugiej scenie duszenia Shinji niejako spełnia wolę Asuki, która bardziej chce umrzeć niż być z nim (odniesienie do słów Asuki, które padają, gdy wszyscy są skomplementowani).

Cytuj
Cytuj
Dlaczego uważasz że on mysli że Asuka chce umrzeć jeśli był z nią połączony to powinien wiedzieć że CHCE żyć.

Bo to usłyszał od Asuki, gdy byli skomplementowani. Jego pech, że źle zrozumiał.

Cytuj
Hehe, nie tak prędko, mówiąc o słowach Asuki miałem na mysli, że ona nie chce być z Shinjim. Nie chce zjednoczenia z nim, tym bardziej woli umrzeć, niż być z Shinjim na zasadach HCP. Chce żyć tu na ziemi, a nie w HCP. Ja nie powiedziałem, że oni chcą teraz być razem i że w ógóle żyli długo i szczęśliwie (i że Asuka została panią Ikari, bo pewnie, jeśli już, to Shinji został panem Shoryu Wink ).

Cytuj
Shinji zaczął ją dusić nie pytając jej o zdanie, nie mógł wiedzieć dokładnie czy o to jej chodzi (byli skomplementowani, ale nawet w HCP wszystko nie jest jasne, bo Shinji rozmawia i zadaje pytania).

Zgadzam sie Dredem. Skoro nie zrozumiał o co jej chodziło to są dwie możliwości:
- nie zna jej wszystkich myśli, ale jakoś mi to nie pasuje bo jeśli może jej zajrzeć do umysłu to może ujrzeć je wszystkie na raz, coś na wzór przed śmiercią ujrzałem całe życie przed oczami (na raz lub w krótkim czasie), ale mogę sie mylić, może wybierał losowo i powoli analizował i dlatego nie zdążył zobaczyć wszystkiego.
-w ogóle nie zaglądął w jej umysł tylko z nią rozmawiał
Moim zdaniem najlepsze porównanie to internet: rozmawiam z kumplem na forum jego strony bieżąco wymieniając sie myślami/poglądami, ale nie ściągam z downloadu np. jego prac naukowych w których jest wiele innych jego myśli pomimo, że mam taką możliwość. Tak samo z Shinjim i Asuką rozmawiają sobie tak jak gdyby nigdy nic (odpowiednik forum), ale nie zaglądają do cudzych wspomnień (downloadu) pomimo, że mają takie możliwości :)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 03, 2007, 10:54:28 pm
Cytuj
Wiem tylko wtedy (od sceny z piaskownicą do rozmowy z Rei włącznie) połączenie byli tylko Shinji, Rei, Asuka i Misato (resztą dołańcza sie później) nie nazwiesz chyba tych osób ludzkością, a HCP to Projekt Dopełnienia Ludzkości czyli więcej niż czterech osób, nazwałbym to bardziej preludium do HCP lub coś w ten deseń.

eee? A co to niby za teoria, co, oni jacyś specjalni? dowody na tą tezę, dowody ...
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 03, 2007, 11:02:46 pm
Cytat: "@"
Cytuj
Wiem tylko wtedy (od sceny z piaskownicą do rozmowy z Rei włącznie) połączenie byli tylko Shinji, Rei, Asuka i Misato (resztą dołańcza sie później) nie nazwiesz chyba tych osób ludzkością, a HCP to Projekt Dopełnienia Ludzkości czyli więcej niż czterech osób, nazwałbym to bardziej preludium do HCP lub coś w ten deseń.

eee? A co to niby za teoria, co, oni jacyś specjalni? dowody na tą tezę, dowody ...

Wyjaśnie to jutro w temacie o Endzie ok :) teraz idę spać.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Sierpień 03, 2007, 11:04:33 pm
To było HCP. Jak inaczej mogłyby się spotkać dwa umysły.  :roll:

Cytat: "Revan"
Masz na myśli wydarzenia od sceny z piaskownicą do duszenia Asuki i pogawędki z Rei włącznie. Bo jeśli tak to moim zdaniem to nie jest HCP, a bynajmniej nie obejmuje ono całego globu (ba nawet GeoFrontu), a ogranicza sie do Shinjiego, Asuki, Misato i Rei/Lilith


 :roll:  :shock:  :roll:
Przecież my widzimy te postacie dlatego że są głównymi bohaterami. To nie jest tak że mają oni jakieś swoje oddzielne HCP. W świecie, w którym żyją są tylko zwykłymi ludźmi (nie licząc tego że walczą z Aniłami i tak dalej ale to nie ma nic do rzeczy. No i Rei nie jest zwykłym człowiekiem ^_^) i nie ma powodu żeby mieli jakieś wyjątkowe traktowanie. Widzimy ich bo twórcy nie pokażą nam przecież jakichś Kowalskich, Smith'ów czy Chang'ów. Pokazują nam tych, którzy są dla nas ważni. Nie ma czegoś takiego jak ich prywatne HCP  :roll:
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Ijon Tichy w Sierpień 03, 2007, 11:05:44 pm
:/
Nie ma, że "tego z jej umysłu nie przeczytam, bo coś tam".
HCP to jest tak jak byś wrzucił parę kostek lodu do jednej szkalnki i poczekał aż się rozopią. Nie będzie TA kosta jest TU, a TAMTA TAM- będzie JEDNA ciecz.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: obik w Sierpień 04, 2007, 08:04:52 am
Moim zdaniem umysły i dusze zbliżają sie do siebie i moim zdaniem jakoś Shinji znalazł Asuke i Misato w tej całej zupce  ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: wyspa w Sierpień 04, 2007, 02:58:15 pm
To co powiem może brzmieć dziwnie ale czy właściwie do HCP doszło... Znaczy się proces został zapoczątkowany, HCP było ale czy osoby które miały na tyle silną wolę życia iż odtworzyły swoje ciało właścewie "doświadczyły" pełnego HCP... Czy nie było może tak (tu użyje dziwnego porównania) iż osoby te były niczym grudy w cieczy... niby się z nią przegryzły ale nie rozpuściły całkowicie, zachowały swoją formę i wyizolowały się (tworząc ciało). W takim wypadku Shin i Asuka (zresztą reszta ludzi także) mogli doświadczyć spotkania podczas HCP jednak tylko osoby które chciały zostać "zupką" przezyli pełne HCP... Przecież jeżeli rozpuścimy kilka kostek wody z różnych "źródeł" to nie jesteśmy w stanie po rozpuszczeniu ich rozdzielić... woda która powstaje staje się cieczą jednorodną...
Takie moje gadanie  ;)
...Cheers.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Hamtaro666 w Sierpień 04, 2007, 04:16:26 pm
Cytuj
delete
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: wyspa w Sierpień 04, 2007, 04:41:30 pm
Srki już poprawiłem...
...Cheers

PS Nie używam zazwyczaj takiego usprawiedliwienia ale mam dyslekcje... Cóż sprawdzam swoje teksty ale czasami mogę coś przeoczyć... This is no excuse... Jeśli nie jest się leniwym to z dyslekcją można sokojnie błędów unkikać wiec niech ten post nie bedzie zachętą dla innych  :evil:.
Koniec off topa  ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Sierpień 04, 2007, 06:11:15 pm
Mieszasz człowieku, oj mieszasz. Nie doszło do HCP ( :shock: )? Każdy miał na tyle silną wolę by odtworzyć swoje ciało więc co? Nikt nie przeszedł przez HCP? To że nie wszyscy wyszli z zupki nie znaczy że nie mogli tego zrobić. HCP było i nie widzę powodów by twierdzić inaczej. Czasem naprawdę myślę że niektórzy próbują coś na siłę napisać  :roll:
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 04, 2007, 06:16:34 pm
Mam wrażenie, że nie wszytko wytłumaczyłem, trudno zrobię to najprostszej jak to możliwe, żeby nie było chodzi o sceny mniej więcej od tąd (http://img386.imageshack.us/img386/4199/allplayer20070804180502ko9.png)  do tąd (http://img525.imageshack.us/img525/1182/allplayer20070804180527un0.png)
Cytuj
Widzimy ich bo twórcy nie pokażą nam przecież jakichś Kowalskich, Smith'ów czy Chang'ów.

Czyli w czasie tych scen byli połączeni z resztą ludzi. Dziwne, a ja zawsze myślałem, że Lilith/Rei zaczyna rozpuszczać ludzkość po tym jak rozwija skrzydła, najpierw w GeoFroncie i w okolicy (SEELE nie mogło być w GeoFroncie), a po przebiciu się seriesek włóczniami resztę globu, łącząc ludzkość w jedną całość. Czyli albo sie mylę albo Lilith dwa razy rozpuszcza ludzkość ;) HCP to Projekt Dopełnienia Ludzkości, mając na myśli ludzkość jako ogromną grupę ludzi, a nie 4 osoby (no chyba, że dalej twierdzisz, ze byli połączeni z innymi ludźmi). Gdyby ta czwórka była jedynymi ludźmi to nie mam nic przeciwko nazwania ich ludzkością, ale tak to bardziej wygląda to w tych scenach jakby byli przedstawicielami ludzkości (oczywiście mogę sie dać przekonać, że też można ich tak nazwać). Dlatego stwierdzenie, że wtedy było to już HCP mi tu nie pasuje, bardziej mi pasuje określenie tego mianem preludium do HCP lub Pre-Instrumentality z angielskiego. Oczywiście mogę się czepiać detali i to może być pewien etap HCP, ale w takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, żebym dla ułatwienia sobie życia (lub utrudnienia-często nasze pomysły obracają się przeciw nam) podzielił HCP na to co jest po tych scenach i te sceny z jedna z podanych nazw tak jak Dred np. podział pól AT na pasywne i nie pasywne lub skrót EIP od Eva's innate power dla jego wygody.
Cytat: "Ijon Tichy"
:/
Nie ma, że "tego z jej umysłu nie przeczytam, bo coś tam".

To czemu ją dusił an plaży?
Cytat: "Dred w temacie o ostatniej scenie Enda"
-W drugiej scenie duszenia Shinji niejako spełnia wolę Asuki, która bardziej chce umrzeć niż być z nim (odniesienie do słów Asuki, które padają, gdy wszyscy są skomplementowani).

Cytuj
Cytuj
Dlaczego uważasz że on mysli że Asuka chce umrzeć jeśli był z nią połączony to powinien wiedzieć że CHCE żyć.

Bo to usłyszał od Asuki, gdy byli skomplementowani. Jego pech, że źle zrozumiał.

Cytuj
Hehe, nie tak prędko, mówiąc o słowach Asuki miałem na mysli, że ona nie chce być z Shinjim. Nie chce zjednoczenia z nim, tym bardziej woli umrzeć, niż być z Shinjim na zasadach HCP. Chce żyć tu na ziemi, a nie w HCP. Ja nie powiedziałem, że oni chcą teraz być razem i że w ógóle żyli długo i szczęśliwie (i że Asuka została panią Ikari, bo pewnie, jeśli już, to Shinji został panem Shoryu Wink ).

Nie zrozumiał o co jej chodziło to jak może znać wszystkie jej myśli jak twierdzi Frey, a przecież na pewno jej myślenie nie skończyło sie po wypowiedzeniu tamtego zdania tuż przed scenami real (zamieszczam fragment moich subów, tłumaczenie może sie różnic od tego u Dreda, ale sens jest ten sam)
00:26:00:Twoje ciało i dusza, również...staną się jednym. (tekst Misato albo Rei do Shinjiego)
00:26:04:Ale, tak jest z tobą, Ja nie zrobię tego nawet jeżeli zabierze mi to życie! (tekst Asuki)

, na pewno myślała/mówiła, że chce żyć z Shinjim na Ziemi (nie wnikam na razie o naturę relacji w jakiej by żyli) w stylu wole "żyć z tobą na Ziemi baka Shinji" oczywiście mogła myśleć co innego, ale nie wierze, że nie wyszła od niej choć jedna myśl, że chce żyć z nim na Ziemi, która Shinji powinien zoibaczyć,  ale myśli tej Shinji zobaczył, a że źle zrozumiał tą o której mówi Dred, więc nie jako wykonuje jej wolę (błędnie ją rozumiejąc). Jeśli znałby jej wszystkie myśli i jej nie zrozumiał to naprawdę Asuka ma racje, że to głupek. Dlatego myślę, że nie zajrzał jej do umysłu pomimo, ze mógł. Z jednym się tylko zgodzę, że rzeczywiście nie mógł wybierać lub znać tylko część jej myśli tak jak pisałem nie zna jej wszystkich myśli, ale jakoś mi to nie pasuje bo jeśli może jej zajrzeć do umysłu to może ujrzeć je wszystkie na raz, coś na wzór przed śmiercią ujrzałem całe życie przed oczami (na raz lub w krótkim czasie) i z tego sie wycofuję, ale dalej uważam, że nie znał jej myśli bo nie chciał, chociaż mógł.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: wyspa w Sierpień 04, 2007, 06:23:32 pm
Nie chodzi mi o co innego... Nie można utrzymać własnej swiadomości jeśli wszyscy ludzie mają mieć wspólną świadomość... a jeśli nie można jej utrzymać to jak można ją zpowrotem "zsublimować" ? Nie jest to możliwe, nie można podjąć indywidualnej decyzji jaką jest powrót na ziemię jeśli nie ma czegoś takiego jak indywidualizm... A jeśli ktokolwiek w wielkiej "zupie" miałby utrzymać swoją oddzielną świadomość to wtedy nie doświadczył HCP... Chba żeby przyjąć iż HCP nie jest złączeiem wszystkich umysłów a niejako wrzuceniem ich wszystkich do jednej "kadz"i zamiast do różnych "słoików" ale to raczej odpada... Może czytam za dużo literatury s-f i dlatego mnie takie myśli nachodzą  ;)
...Cheers

Edit
Revan Zgadzam się (To o czym ja mówie to też Pre-HCP ;))
...Cheers
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 04, 2007, 07:07:26 pm
Cytat: "wyspa"
Nie chodzi mi o co innego... Nie można utrzymać własnej swiadomości jeśli wszyscy ludzie mają mieć wspólną świadomość... a jeśli nie można jej utrzymać to jak można ją zpowrotem "zsublimować" ? Nie jest to możliwe, nie można podjąć indywidualnej decyzji jaką jest powrót na ziemię jeśli nie ma czegoś takiego jak indywidualizm...

Tu się zgadzam w takim wypadku mamy jeden umysł, będący, że tak powiem wypadkową wszystkich. Ja myślę, że to raczej zbiorowość umysłów, gdzie nie ma barier między umysłami, można bez problemu kontaktować sie z innymi, ale wciąż istnieją indywidualne osobowości, tylko, że bez ciał, które utrudniały komunikacje.

A tak bardziej do tematu. Uważam, że znaczenie pocałunku z Shinjim dla Asuki (oraz jej odrzucenia z jej punktu widzenia) widać wcześniej niż w 22 odc. (oczywiście większość zapewne wie, że znaczył on więcej już po obejrzeniu 15 odc. - nie całuje się z nudów kogoś kogo nie lubisz, więc dla rudej to coś więcej i ukrywa to, reszta dowiaduje sie w 22 odc). IMO widać to w odcinku 18 podczas rozmowy tych dwojga kiedy pilnował ich Kaji. Widac, że Asuke coś gryzie: Touji jako Czwarty i jak powiedzieć to Shinjiemu, ale nie tylko. Gryzie ja też wspomnienie tego nie dawnego zdarzenia, nie jest to powiedziane wprost (za proste jak na NGE  :lol: ) ale pośrednio poprzez rozmowy w tle - jakaś opera mydlana, którą ogląda Asuka i która jest moim zdaniem odzwierciedleniem jej myśli związanych z nie zadowoleniem z braku inicjatywy Shinjiego i odrzuceniem jej - screeny:
Screen 1 (http://img213.imageshack.us/img213/1883/61466517br0.png)
Screen 2 (http://img213.imageshack.us/img213/6491/86442000xm2.png)
Screen 3 (http://img111.imageshack.us/img111/7125/88814030ze7.png)
Jak dla mnie wypisz, wymaluj Asuka i jej myśli. Muszę popatrzeć czy nie znajdę jeszcze czegoś ciekawego w takich rozmowach prowadzonych w tle  :)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 04, 2007, 10:48:13 pm
Cytuj
This is no excuse

Try to say it in correct way once again  ;)

Cytuj
Czyli w czasie tych scen byli połączeni z resztą ludzi. Dziwne, a ja zawsze myślałem, że Lilith/Rei zaczyna rozpuszczać ludzkość po tym jak rozwija skrzydła, najpierw w GeoFroncie i w okolicy (SEELE nie mogło być w GeoFroncie), a po przebiciu się seriesek włóczniami resztę globu, łącząc ludzkość w jedną całość. Czyli albo sie mylę albo Lilith dwa razy rozpuszcza ludzkość

Mylisz się, jest wyraźnie pokazane, jak fala udeżeniowa pola anty-at zupkuje ludzkość.

Gdy nie ma barier zanika także indywidualność osobowości
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 05, 2007, 12:00:18 pm
Cytat: "@"
Mylisz się, jest wyraźnie pokazane, jak fala udeżeniowa pola anty-at zupkuje ludzkość.

Mówisz o tym (http://img460.imageshack.us/img460/2386/allplayer20070805123154og0.png) to powiedz mi w takim razie jak Lilith zupkuje wszystkich w GeoFroncie (dzieje sie to przed tą falą uderzeniową) może tą (http://img224.imageshack.us/img224/8661/allplayer20070805123057xf8.png) białą fala co, bo ja jakoś myślałem, że zupkuje ludzi w GeoFroncie po tym (http://img72.imageshack.us/img72/4989/allplayer20070805123648pf9.png)

Cytat: "cytuje siebie"
Mam wrażenie, że nie wszytko wytłumaczyłem, trudno zrobię to najprostszej jak to możliwe, żeby nie było chodzi o sceny mniej więcej od tąd (http://img386.imageshack.us/img386/4199/allplayer20070804180502ko9.png)  do tąd (http://img525.imageshack.us/img525/1182/allplayer20070804180527un0.png)
Cytuj
Widzimy ich bo twórcy nie pokażą nam przecież jakichś Kowalskich, Smith'ów czy Chang'ów.

Czyli w czasie tych scen byli połączeni z resztą ludzi. Dziwne, a ja zawsze myślałem, że Lilith/Rei zaczyna rozpuszczać ludzkość po tym jak rozwija skrzydła, najpierw w GeoFroncie i w okolicy (SEELE nie mogło być w GeoFroncie), a po przebiciu się seriesek włóczniami resztę globu, łącząc ludzkość w jedną całość. Czyli albo sie mylę albo Lilith dwa razy rozpuszcza ludzkość ;)

Pytanie czy w zaznaczonym przeze mnie przedziale scen jest jakaś fala uderzeniowa pola anty-AT zupkująca ludzkość? Bo ja jej nigdzie nie widzę, więc w tym przedziale połączeni mogą być tylko Shinji, Misato, Asuka i Rei, na chyba, że jest tam taka fala zupkująca ludzi i łącząca ich z ta czwórką, tylko dlaczego w takim razie później widać kolejną fale-ludzie wrócili z zupki i Lilith musiała ich znowu w nią zamienić. Dziwne bo myślałem, ze wrócić mogą dopiero gdzieś pod koniec filmu, kiedy Shinji daje im taką możliwość. Jak czegoś nie rozumiesz to zapraszam na GG (7493960)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 05, 2007, 12:36:13 pm
Chciałem zauważyć, że to jest etap, gdzie shin ma to wszystko w swojej głowie, gdy leci se w evie aka drzewie życia, i niektóre składniki tego jego mini HCP czy jak to nazywasz, nie żyją, np Misato ?
Tak więc ten proces nie łączy ich na tej samej zasadzie , co HCP, bo misato nie została zupnięta, Shin też nie, ani Rei, ani Asuka.
Dlaczego by więc Shin miał mieć wtedy dostęp do ich uczuć, umysłów?
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 05, 2007, 01:19:24 pm
Cytat: "@"
Chciałem zauważyć, że to jest etap, gdzie shin ma to wszystko w swojej głowie, gdy leci se w evie aka drzewie życia

Shinji mógł sie zjednoczyć z Evą tak jak w 19 odc., jak zaczyna sie ten etap mamy twarz Shinjiego falującą na wodzie/LCL-u można to potraktować jako rozpuszczenie (byłby to wtedy odpowiednik sceny z 25 odc. ok. 10 minuty), ale na razie to szczegół.
Cytuj
i niektóre składniki tego jego mini HCP czy jak to nazywasz, nie żyją, np Misato ?
Tak więc ten proces nie łączy ich na tej samej zasadzie , co HCP, bo misato nie została zupnięta, Shin też nie, ani Rei, ani Asuka.

I tu jest problem za co to uznajemy: etap HCP w którym mamy tylko 4 osoby (ale pisałem czemu nie uważam tego za HCP), wstęp/preludium do HCP lub coś innego
Cytuj
Dlaczego by więc Shin miał mieć wtedy dostęp do ich uczuć, umysłów?

Bo nie mógł sobie wymyślić Misato robiącej niegrzeczne rzeczy z Kajim, wiem, że ma swoje fantazje, ale to są wspomnienia Misato ze studiów (tydzień z Kajim w jej pokoju ;) ) lub po odnowieniu jej związku z Kajim dziejące się u niego w pokoju, u siebie raczej nie bo dzieci mogą zobaczyć, zwłaszcza pewna ruda, a Shinji by ich nie śledził, poza tym stoi niemal na środku pokoju więc by go zauważyli, dalej wynika to z niektórych kwestii Asuki i rozmowa z Rei po uduszeniu Asuki, gdzie Rei tłumaczy mu to i owo.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 05, 2007, 01:44:53 pm
Ja wiem , że nie mógł sobie teog wymyślić, więc się pytam, czemu miał dostęp do tych wspomnień, skoro Misato się nie rozpuściła.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Kaileena w Sierpień 07, 2007, 08:42:41 am
Asuka + Shinji = love? Chyba love love kocham krowe. Fuuuj  :badgrin:
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Ijon Tichy w Sierpień 07, 2007, 08:53:43 am
Naprawdę masz 18ście lat?
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 07, 2007, 08:59:56 am
Cytat: "Ijon Tichy"
Naprawdę masz 18ście lat?

Wara mi od offtopu!
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 07, 2007, 06:44:58 pm
Cytat: "@"
Ja wiem , że nie mógł sobie teog wymyślić, więc się pytam, czemu miał dostęp do tych wspomnień, skoro Misato się nie rozpuściła.

Nie wiem, jednak jest to fakt, więc trzeba znaleść teraz przyczynę, ale miał trochę się nad tym zastanawiałem i mam pewną teorie, na moje oko dziurawa, że hej, ale lepsza tak niż żadna na razie, chętnie się z tona nią podzielę na GG i może do czegoś sie dojdzie, a potem zamieszczę najwyżej w temacie o Endzie.
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 07, 2007, 11:53:33 pm
Najpierw tutaj i tylko tutaj, po to mamy forum ;)
Tytuł: Asuka & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 08, 2007, 07:37:16 pm
Cytat: "@"
Najpierw tutaj i tylko tutaj, po to mamy forum ;)

Zamieściłem w temacie o Endzie, przy okazji dałem też argumenty potwierdzające obecność reszty osób. Nie jestem z tego wielce zadowolony jak przeczytałem co sam napisałem to sie przestraszyłem, ale cóż trzeba szukać wyjaśnienia, tak więc ostrzegam czytać na własną odpowiedzialność winna na @ zmusił mnie do tego :lol: a proponowałem najpierw GG; chyba jednak lepiej twierdzić, że to pierwszy etap HCP i nie pokazali jak Lilith ich łączy.

Do tematu. Mam wrażenie, że echo pocałunku między nimi (negatywne odczucia) jest też widoczne w rozmowie Asuki z Hikari, jak się upewnię to dam edita lub nowego posta.