gildia.pl

Gildia Mangi i Anime (www.manga.gildia.pl) => Forum Mangi i Anime => Neon Genesis Evangelion => Wątek zaczęty przez: Frey Ikari w Październik 28, 2006, 05:39:45 pm

Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 28, 2006, 05:39:45 pm
Rei & Shinji


Z kronikarskiego Obowiązku wspomnę tylko o tym że Rei I była i dalej już jej nie wspomnę bo żadnego kontaktu z Shinjim nie miała. Zacznę więc od razu od Rei II.  Ich spotkanie nastąpiło podczas ataku Sachiela gdzie dość ciężko ranna Rei ma pilotować Evę 01 której Shinji nie chce pilotować. Jednakże gdy Shinji widzi jej stan postanawia jednak pilotować. Na początku Rei traktuje Shinjiego tak jak innych z dystansem, akceptuje jego towarzystwo i to tyle. Inaczej Shinji, on stara się do niej zbliżyć, Misato i Ritsuko nawet  żartują sobie że się zakochał w niej. Z początku jedyną dość emocjonalną reakcją jest to gdy policzkuje Shinjiego gdy ten krytykuje swego ojca- Gendo. Na początku może nawet trochę była zazdrosna że to on dostaje misje a nie ona. Wielki przełam następuje po rozmowie przed walką z Ramielem i bezpośrednio po tej walce, gdy Shinji otwiera przegrzany właz do jej EP- analogicznie jak jego ojciec… Jest to bardzo ważna scena od tego momentu Rei wie że Shinji się o nią martwi i nie zawaha się pomóc. Dalej można obserwować zacieśnianie się tej znajomości; Shinji broni Rei przed Asuką i rozmawia z nią swobodnie. Shinji jest też trochę zazdrosny o Rei bo ojciec poświęca jej więcej czasu niż jemu i rozmawia z nią swobodnie a z nim nie (jedyny wyjątek widzimy podczas spotkania na cmentarzu).  Zaczyna się kształtować uczucie miłości Rei do Shinjiego. W badajże 16 odcinku dość wyraźnie widzimy jak Rei zaatakowała słownie Asukę gdy ta zaczęła krytykować Shinjiego; Asuka była naprawdę zaskoczona .tym… Widzimy też że Rei otwarcie gdy Shinji jest w szpitalu przychodzi do niego i czeka do momentu aż ten się przebudzi. Podczas rozmowy s Tojim ten wprost twierdzi że Rei martwi się o niego. Podczas rozmowy w windzie Rei czerwieni się gdy Shinji twierdzi że była by dobrą matką, ona „przeczy” w dość specyficzny sposób ( ta rozmowa może być uważana za odniesienie do wspólnej przyszłości Rei I Shinjiego i tak prawdopodobnie Rei to odebrała). Podczas gdy Bardiel przejął kontrolę  nad Evą z Tojim w EP Rei nie strzelała chociaż mogła, wiedziała że bardzo by skrzywdziła Shinjiego gdyby Toji została ranny…,  w efekcie czego sama odniosła obrażenia i została pokonana. No i dochodzę do sceny poświecenia się Rei, zapewne Driad znowu będzie protestował…, ale on tam się nie zna ;]. Otóż Rei zdaje sobie sprawę że jeśli nic nie zrobi to Shinji przestanie istnieć, umrze, zleje się jego dusza z jej duszą, Rei uważa że to jest złe i nie chce do tego dopuścić. Oddaje swe życie dla Shinjiego…, wie że zostanie zastąpiona ale to wcale nie sprawia że jest lżej i nie zmienia faktu że obecna Rei przestanie istnieć. W ostatnim momencie życia widzi osobę z którą się żegna a która dużo dla niej zrobiła, twarz Gendo. Jest to wyraz przeniesienia uczuć z Gendo na Shinjiego.
Rei III jest już wyrazem ostatecznego oddania dla Shnijiego Shinjiego wyrażenia swego własnego zdania (sprzeciwienie się Gendo w End of Evangeliona). Rei III nie jest już oddana Gendo jest świadoma tego że jest Lilith. Rei już jako nowa Lilith mimo że bardzo chce być z Shinjim to nie zmusza go do niczego daje wolną wolę, możliwość decyzji. Rei rozumie Shinjiego i wie co da mu szczęście dlatego przekonuje go by chciał żyć (w domyśle z Asuką), ona nie może z nim być pomimo tego że go kocha, wie ze nie będzie wtedy szczęśliwy. Rei pozwala Shinjiemu odejść ale zawsze będzie go obserwować.*

* ten akapit pozwoliłem sobie skopiowac z innego mojego posta by nie pisac dwa razy to samo.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: haael w Październik 28, 2006, 07:00:14 pm
Mała uwaga: Rei 2 też była świadoma tego, że jest Lilith. Powiedziała o tym w rozmowie z Shinjim przed walką z Ramielem, na tle pełni Księżyca.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Kaworu Nagisa w Październik 28, 2006, 08:58:15 pm
skracaj te wielkie kazania. Czy ty chcesz nas zabić.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 28, 2006, 10:29:33 pm
Czy Shinji znał Rei I? Mi wydaje się, ze jednak znał, dowodu nie ma, ale są poszlaki. Rei I powstała w 2010 roku, a w tym czasie Shinji i Gendo jeszcze się widywali (Shinji uciekł od Gendo dopiero w 2012 roku). Oczywiście może pojawić się kontrargument, że Rei była trzymana w GF, a Shinjiego Gendo tam nie zabierał - dowodów nie ma, więc niczego wykluczyć się nie da.
Shinji bez namysłu biegnie w stronę rannej Rei w 1 odcinku, czy Shinji zachował się w analogiczny sposób wobec jakiejkolwiek obcej osoby? Z jednej strony mopże to świadczyć już o pewnej emocjonalnej więzi, z drugiej strony to w końcu Shinji i różne rzeczy we łbie mu siedzą.
Shinji w wannie zna imię Rei. Od czasu przybycia do NERVu widział ją raz, potem w szpitalu raz, poza tym jedyne co robił to pilotował Evę, leżał w szpitalu i rozmyślał o swojej ręce, raz gadał z ojcem o mieszkaniu i jeździł z Misato po mieście. Kontekst raczej nie wskazuje na to, że mogli gadać o Rei. Z drugiej strony nie wiadomo o czym gadali za kulisami, mógł się dowiedzieć od Misato, albo przeczytać sobie kartę w szpitalu.
Ostatnia poszlaka jest w odcinku 20. Rei w fazie pyta Shina, czy jest jego "substytutem", na co Shinji mówi, że został opuszczony, bo ona tam była. Shinji widzi wtedy w swojej fazie małą Rei - małej Asuki, czy Misato nigdy w swoich fazach nie widywał, co moze wskazywać na to, że Shin jednak znał Rei I. Z drugiej strony można powiedzieć, że to tylko faza, ale fazy są odbiciem prawdziwych myśli bohaterów - skąd wiemy o ich psycice, jak nie z faz?
Nie udowodnię, że Shin znał Rei I, ale wykluczyć tego nie mozna.

Jak zwykle czepię się "poświęcenia" - w całym NGE wszyscy w chwili śmierci widzą drogą dla siebie osobę (za grzyba nie wiem o co chodzi z Shigeru). Nawet Misato w ostatnim tchnieniu zwraca się do Kajiego. Rei II przed śmiercią widzi Gendo. Z analogii wynika, że zwyczajnie jest to droga jej osoba i dlatego jej się ukazała. Absolutnie nie przemawia do mnie to jako argument na przeniesienie swoich uczuc na Shinjiego. Gdyby tak było, to ukazałaby się jej morda Shina. Nigdzie w serii nie ma dowodu, że z osobą, która się ukazuje umierający się żegna - pozostali raczej witali się, rozmawiali z nimi. Chyba, że masz jasne argumenty, że jest to podziękowanie, inne niż z gry, bo tych nie uznam.

Cytuj
Rei rozumie Shinjiego i wie co da mu szczęście dlatego przekonuje go by chciał żyć (w domyśle z Asuką)

Rei przekonuje Shinjiego, żeby został w świecie bez pól AT razem z nią. Świat z polami przedstawia mu jako powrót do "męczarni", ucieczkę z raju, który w tym momencie ma. Ona chce Shinjiego dla siebie, a nie dla Asuki. Darzy go jednak przawdziwą miłością, która zakłada także wolność drugiej osoby, dlatego godzi się z decyzją Shinjiego, który odrzuca taką wersję życia z Rei.

Dobra, przyczepiłem się do każdej z Rei, więc mi wystarczy :)
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 29, 2006, 07:27:22 pm
Dread tylko podczas HCP oni NAPRAWDĘ przeważnie widzą co chcą widzieć, warunkiem jest to by ta osoba była już martwa. Dlaczego przważnie bo Shigeru widzi Rei gdyż on nie ma nikogo bliskiego.


Rei nie stara się przekonać Shinjiego by został z nią, już raz go dlatego odepchneła -poświecenie- dlatego też pojawił się Kaworu, dlatego Shunjiemu w 26 odcinku zostaje pokazane życie bez żadnych barier i życie jakie "mogło by być". Wszystko do siebie pasuje, wiem ze nie podoba ci się to jak wiele rzeczy ktore pisze.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 29, 2006, 08:54:55 pm
Czyli Pen był już martwy? Ukazał się Misato. Czy Yui była martwa? Ukazała się Fuyutsukiemu i Gendo. Czy Kaworu, Eva 01, Rei 003 byli martwi? Gendo widział ich w swojej fazie. Nie widzę podstawy, by uważać, że musi być to martwa osoba i tym samym Gendo spokojnie mógł się ukazać Rei 002. A poza tym to jest tylko wizja, a nie prawdziwa osoba - widać to na przykładzie Misato, która widzi Kajiego, który się nie materializuje.

W Endzie mamy scenę, gdzie Shinji jest zjednoczony z Rei. To jest świat, którego chciała Rei, po to odrzuciła Gendo i wykonała swoją wersję HCP. Shinji ten świat odrzuca, chce wrócić, a Rei się na to godzi. Rei nie chce zatrzymywać Shina, bo prawdziwa miłość realizuje się w tym, że szanuje wolę drugiej osoby. Rei mogła nie dać Shinjiemu "władzy HCP", możliwości przywrócenia światu poprzedniego wyglądu, mogła zaborczo zatrzymać Shina dla siebie, ale chyba nie na tym miłość polega.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 30, 2006, 07:18:02 pm
Dread gdzieś ty widział Pen2...?! Rei 3 i Yui były w pewnym sensie martwe..., co 01 to eva nidy nie żyła... Misato nie widziała Kajiego tylko można by rzecz że mowiła do "nieba" a nawet jeśli Kajiego to to tylko udowadnia moje słowa. Rei II widzi wspomnienie a nie osobę tak jak podczas III impact.

Nie wiem czy zauważyłeś ale moj wywod nie jest w kolizji z Twoim.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 31, 2006, 05:24:42 pm
Misato mówi do Penpena, a także zwraca się do Kajiego, a patrzy się na Rei. Ani Rei 003, ani Yui nie były martwe, miały zarówno ciało jak i duszę (śmierć to odłączenie duszy od ciała).
Fakty są takie, że wszyscy ludzie mają wizję Rei podczas HCP, a Rei widzi kogoś dwukrotnie w chwili swojej śmierci - raz to jest Kaworu, a raz Gendo. Idąc najprostszym torem wnioskuję, że ludzie w HCP widzą Rei, a Rei widzi Kaworu. Analogicznie jak ludzie widza drogą osobę w Rei, tak samo Rei widzi drogą osobę w Kaworu. Jeśli masz prostszy wywód to prosze bardzo, bo jeśli założysz, że przypadek Rei, gdy widzi Gendo był stand alone complex, to musisz mieć silne dowody.

Acha, jeszcze jedno - wizje mają miejsce także przed 3I. Misato i Ritsuko widzą Rei jeszcze zanim Trzeci Impakt się zaczął - zanim Eva 01 się przebudziła i zanim Series pokonały Asukę.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 31, 2006, 09:30:47 pm
Cytuj
Ani Rei 003, ani Yui nie były martwe, miały zarówno ciało jak i duszę (śmierć to odłączenie duszy od ciała).

Doprawdy miały ciało...?? Wiesz nie zgadzam się że miały ciało (napewno nie własne).
Cytuj
a Rei widzi kogoś dwukrotnie w chwili swojej śmierci - raz to jest Kaworu, a raz Gendo. Idąc najprostszym torem wnioskuję, że ludzie w HCP widzą Rei, a Rei widzi Kaworu. Analogicznie jak ludzie widza drogą osobę w Rei, tak samo Rei widzi drogą osobę w Kaworu.

Dread to jest niedorzeczność, jest tak nieprawdopodobne że aż niemożliwe.
Cytuj
Acha, jeszcze jedno - wizje mają miejsce także przed 3I. Misato i Ritsuko widzą Rei jeszcze zanim Trzeci Impakt się zaczął - zanim Eva 01 się przebudziła i zanim Series pokonały Asukę.

3 impact rozpoczął sięw momencie ataku wojsk SEELE na NERV.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 31, 2006, 10:53:25 pm
Miały ciało, a Rei nawet bardziej własne, niż to sklonowane. Może Kaworu, Rei i Yui nie są w pełni tymi samymi osobami, ale żyją i mają się dobrze. Co do Yui, to na tym miał polegać projekt E, że człowiek będzie nieśmiertelny - kosztem porzucenia swojego ciała i przyjęcia ciała anioła.
(jeśli chcecie polemizować, to jest osobny temat o Yui).

3Impakt zaczał się w momencie, gdy Evy Series uwolniły swoje organy S2 i na niebie ukazało się Drzewo Sefirot. Maya mówi o tym wyraźnie.
(jeśli chcecie polemizować, to jest osobny temat o Impaktach).

Cytuj
Dread to jest niedorzeczność, jest tak nieprawdopodobne że aż niemożliwe.

W którym miejscu jest to niedorzeczne?
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Listopad 01, 2006, 05:26:30 pm
Podczas gdy umierasz nie widzisz osoby tylko wspomnienie, na tym właśnie polega fenomen 3I że widzisz osobę gdyż wtedy się jednoczysz ze wszystkimi.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 01, 2006, 05:40:00 pm
Jak już mówiłem, Trzeci Impakt nastąpił później, niż śmierć Misato i Ritsuko, które również miały wizję Rei, a ze słów Misato wynika, że widziała w tej wizji Kajiego.

Na dalszą część postu odpowiem w temacie "Impakty".
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 06, 2006, 09:57:56 am
No i spowrotem z Impaktów do Rei i Shin ;)

Cytat: "Frey o scenie śmierci Rei z 23 odcinka"
Zrozum Dread że ta osoba (Gendo) BYŁA najdroższa ale to się zmieniło to BYŁO swoiste pożegnanie.


Scena z 23 odcinka jest jedną z ważniejszych scen obrazujących relację pomiędzy Rei 002 a Shinjim. Rei nawiązała kontakt z Armisaelem, który "bawił" się jej uczuciami. Anioły nie rozumieją ludzi, Armisael "zeskanował" Rei i odnalazł w niej uczucie, które wyeksponował. To, co on dokonywał było swoistą wersją HCP, który nastąpił pomiędzy aniołem i Rei. Armi dał Rei emocję, którą błednie zidentyfikował jako ból, a w rzeczywistości była to samotność. Następnie Armisael podążył do Shina przybierając postać Rei. Rei mówi wtedy znamienne słowa, właśnie zdała sobie sprawę ze swych prawdziwych uczuć - "Więc to jest moje serce, być jednym z Shinjim?". Na moje serce używa słów watashimo kokoro - słowa te w NGE używane są przez Rei na okreslenie "tronu duszy" (tamashi no za), czyli chodzi o jej własne pragnienia, pochodzące z głębi jej serca. Słowem, podświadomie pragnie być z Shinjim. Gdy zdaje sobie z tego sprawę odwraca pole AT, by spętać anioła wewnątrz core unitu 00, jednocześnie mówiąc dame. Słowo to wskazuje jednoznacznie, że nie chce, by stało się to, czego ona podświadomie pragnie. Misto każe jej się katapultować, ale Rei mówi, że wtedy pole zniknie. Wiemy skądinąd, że wypuszczenie pluga nie powoduje zaniku pola AT (choćby 3 odcinek), więc Rei nie może chodzić o to, że jak się katapultuje, to anioł znów się uwolni. Ona mówi to w kontekście "bycia z Shinjim". Wie, że z tą świadomością, którą ma jest w stanie doprowadzic do zniknięcia pola AT między Shinem i sobą, aby stali się jednym. Rei 002 świadomie tego nie chce. Dlatego też włącza mode "D", w konsekwencji czego następuje wybuch.
Reasumując, Armisael pokazał Rei, że pragnie być z Shinjim, co Rei odrzuciła. Rei 002 nie chciała takiego obrotu spraw, czyli sytuacji, że między nią i Shinjim nie ma pola AT. Rei 003 miała inne podejście do tej kwestii i doprowadziła do takiej sytuacji.
Słowem, Rei 002 dała kosza Shinowi.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Listopad 06, 2006, 07:09:01 pm
To co napisałeś jest podziurawione błędami.
Armisael nie "bawił" się uczuciami tylko chciał je poznać i nie dał Rei poczucia samotności tylko pokazał to co czują anioły, nazwał to błędnie bólem (chociaż samotność w większości ludzi powoduje ból). Skoro zdaje sobie sprawę z uczuć do Shinjiego to to nie jest już podświadomość i jej dalsze czyny są świadome. Pole At zniknie jeśli się katapultuje i w # odcinku nie ma przykładu że jest inaczej. Rei II nie chciała w taki sposób łączyć się z Shinjim, i robiła to z miłości do niego.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 06, 2006, 09:53:39 pm
Cytuj
nie dał Rei poczucia samotności tylko pokazał to co czują anioły

Ech
Cytat: "Armisael"
Twój umysł... Pełen smutku... Twój własny umysł...


Cytuj
Skoro zdaje sobie sprawę z uczuć do Shinjiego to to nie jest już podświadomość i jej dalsze czyny są świadome

Armisael, czy Rei?
Jeśli Rei, to owszem, świadomie go odrzuca. Jeśli twierdzisz inaczej, to powiedz mi czemu powiedziała "nigdy", gdy zdała sobie sprawę, że chce być z Shinem?

Cytuj
Pole At zniknie jeśli się katapultuje i w # odcinku nie ma przykładu że jest inaczej.

W 3 odcinku entry plug został wyjety z Evy, by Kensuke i Touji mogli wleźć do środka. Shinji rozsynchronizował się z Evą. Pole nadal było obecne.
Pokłócić możemy się w temacie o Evangelionach, jesli to kwestionujesz.

Cytuj
Rei II nie chciała w taki sposób łączyć się z Shinjim, i robiła to z miłości do niego.

A Rei 003 już chciała. Z nienawiści do Shina może?
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Listopad 07, 2006, 04:55:40 pm
Cytuj
Cytat:
nie dał Rei poczucia samotności tylko pokazał to co czują anioły

Ech

Lol nie wiem o co Tobie chodzi teraz..., jest tak jak ja pisze.
Cytuj
Jeśli Rei, to owszem, świadomie go odrzuca. Jeśli twierdzisz inaczej, to powiedz mi czemu powiedziała "nigdy", gdy zdała sobie sprawę, że chce być z Shinem?

Rozumiesz może pojęcie poświecenie??
Cytuj
W 3 odcinku entry plug został wyjety z Evy, by Kensuke i Touji mogli wleźć do środka. Shinji rozsynchronizował się z Evą. Pole nadal było obecne.

Skad masz peność że było obecne??
Cytuj
A Rei 003 już chciała. Z nienawiści do Shina może?

Tylko że ona nie wchłoneła by Shinjiego, Shinji nie umarł.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 07, 2006, 05:56:53 pm
Cytuj
Lol nie wiem o co Tobie chodzi teraz..., jest tak jak ja pisze

Armisael mówi co innego, masz cytat. Ze słów Armisaela wynika jasno, że chodzi o umysł Rei, a nie o umysł aniołów.

Cytuj
Rozumiesz może pojęcie poświecenie?

Szedłem sobie ulicą, gdy nagle stanęła mi przed oczami moja kumpela. Wyglądała pięknie w blasku zachodzącego słońca. Zdałem sobie sprawę, że ja tak naprawdę zawsze chciałem być z nią, że ja kocham. Spytałem sam siebie "Czy to jest moje serce? By być razem z nią?". Tak tego pragnę! Chcę jej szczęścia, więc krzyknąłem na cały głos "NIGDY!". Rozchyliłem poły płaszcza, pod którymi kryły się dwa kuliste i ciężkie przedmioty. Szybkim ruchem wyrwałem obie zawleczki. Moja miłość ziściła się w tym poświęceniu, tak zrobiłem to dla niej. Patrząć na moje wnętrzności, których wszędzie było pełno wiedziała jak bardzo ją kocham.
Miłośc wymaga poświęceń.
:lol: :lol:
Rozumiesz może pojęcie "bezsens"?

Pole AT Evy w 3 odcinku było obecne, bo inaczej aniołek rozprawiłby się z Evą raz dwa. Bez neutralizowania pola nie da się walczyć z aniołem, czy z Evą. (przenieśmy się do tematu o Evach)

Cytuj
Tylko że ona nie wchłoneła by Shinjiego, Shinji nie umarł.

 :shock:  :shock:  :shock:
To co w takim razie zrobiła Rei003 w EoE? Przeciez spowodowała, że się rozpuścił, a potem "pożarła" go wraz z Evą, za przeproszeniem waginą, która pojawiła się jej na czole i spowodowała rozdzielenie duszy od ciała a.k.a. śmierć.

Słowa Rei 002 "dame" odnoszą się do Shina, a nie do konsekwencji dalszych. Rei mówi "nigdy" zaraz po wypowiedzeniu słów, że jej serce chce być z Shinem, a nie po jakiś słowach , że Shin się rozpuści, że zginie, że coś mu się stanie. Chyba, ze masz jakiś telepator i czytasz w myślach Rei, albo masz inne przesłanki z jej zachowania mówiące, że jest inaczej.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Listopad 08, 2006, 08:59:37 pm
Cytuj
Armisael mówi co innego, masz cytat. Ze słów Armisaela wynika jasno, że chodzi o umysł Rei, a nie o umysł aniołów.

Armisael nie znał pojęcia na swoje uczucia wiec oczywistym jest ze wziął definicję ich z umysłu Rei, no i czyż Rei nie jest też aniołem...
Cytuj
Szedłem sobie ulicą, gdy nagle stanęła mi przed oczami moja kumpela. Wyglądała pięknie w blasku zachodzącego słońca. Zdałem sobie sprawę, że ja tak naprawdę zawsze chciałem być z nią, że ja kocham. Spytałem sam siebie "Czy to jest moje serce? By być razem z nią?". Tak tego pragnę! Chcę jej szczęścia, więc krzyknąłem na cały głos "NIGDY!". Rozchyliłem poły płaszcza, pod którymi kryły się dwa kuliste i ciężkie przedmioty. Szybkim ruchem wyrwałem obie zawleczki. Moja miłość ziściła się w tym poświęceniu, tak zrobiłem to dla niej. Patrząć na moje wnętrzności, których wszędzie było pełno wiedziała jak bardzo ją kocham.
Miłośc wymaga poświęceń.
 

Rozumiesz może pojęcie "bezsens"?

Wiem co oznacza bezsens ale Twoje pojęcie słowa poświęcenie jest dla mnie zbyt głupio wypaczone, to co podałeś trudno nawet nazwać poświęceniem... Nie, ta sytuacja ktorą podałeś za przykład nie ma nic wspolnego z poświęceniem.
Cytuj
To co w takim razie zrobiła Rei003 w EoE? Przeciez spowodowała, że się rozpuścił, a potem "pożarła" go wraz z Evą, za przeproszeniem waginą, która pojawiła się jej na czole i spowodowała rozdzielenie duszy od ciała a.k.a. śmierć.

Chyba zapominasz że będąc w Evie nie łączysz się z innymi na zasadzie że stajesz się innymi, zauważ ze Eva nie rozpuściła się.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 09, 2006, 11:08:10 am
W każdym razie chodziło o to, że Rei jest samotna. Chyba z tym się kłócić nie bedziesz?
Moja sytuacja nie ma nic wspólnego z poświęceniem, tak samo jak niewiele wspólnego z poswięceniem ma sytuacja Rei.
Shinji, gdy był w GNR wydostał się z Evy i skompletował z wszystkimi. Potem "odrodził" się z kiślu, a nie w plugu Evy.

Nie mam zamiaru dalej kręcić się w kółko, bo odnosze wrażenie, cże gadamy już któryś raz o tym samym. Pisz dopiero wtedy jak znajdziesz jakieś nowe argumenty.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Listopad 09, 2006, 07:35:09 pm
Cytuj
Shinji, gdy był w GNR wydostał się z Evy i skompletował z wszystkimi. Potem "odrodził" się z kiślu, a nie w plugu Evy.

Nie mam zamiaru dalej kręcić się w kółko, bo odnosze wrażenie, cże gadamy już któryś raz o tym samym. Pisz dopiero wtedy jak znajdziesz jakieś nowe argumenty.

Jeśli kto śnie wie co to poświęcenie to faktycznie nie mamy o czy rozmawiać, to tak jak Twój upór z logiką.
Shinji podczas komplementacji nadal pozostawał jednostką samodzielną oddzieloną nie tak jak inni.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 09, 2006, 08:51:32 pm
Nie można być skomplementowanym i oddzielonym jednocześnie. Shinji był w pełni skomplementowany, bo był w świecie bez pól AT (słowa Rei). Gdyby nadal był w Evie, to chroniłoby go jej pole.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Listopad 10, 2006, 07:40:23 pm
Cytuj
Gdyby nadal był w Evie, to chroniłoby go jej pole.

Wiesz może kto go z tej Evy wyciągnął??
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 11, 2006, 08:15:51 pm
Wypłynął zwyczajnie, albo Yui go wypouściła. Nieważne. Faktem jest, że Shinji nie był w Evie, gdy wlazł do GNR. Gdyby był w Evie, to komplementacja byłaby niemożliwa, bo Eva ma AT (a Shin AT nie miał) i odrodziłby się w Evie (a odradza się na ziemi).
Jeżeli uważasz inaczej napisz jakim sposobem można być skomplementowanym (nie mieć oddzielającego od innych pola AT) i być w Evie (która oddziela polem AT).

Z innej beki. Czy Shinji od samego początku leci na Rei? Od pierwszego spotkania zapada mu mocno w pamięć, próbuje jakoś nawiązac z nią kontakt. Jak myślicie co to może być?
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: haael w Listopad 11, 2006, 08:39:23 pm
Cytuj
Faktem jest, że Shinji nie był w Evie, gdy wlazł do GNR. Gdyby był w Evie, to komplementacja byłaby niemożliwa, bo Eva ma AT (a Shin AT nie miał) i odrodziłby się w Evie (a odradza się na ziemi).
Jeżeli uważasz inaczej napisz jakim sposobem można być skomplementowanym (nie mieć oddzielającego od innych pola AT) i być w Evie (która oddziela polem AT).

Ej, nie do końca. Shinji był skompletowany i dalej był w Evie. Moim zdaniem przeszedł z Evy do Lilith, kiedy ta go wchłonęła narządem na czole, ale nie był ściśle połączony z resztą świata.
Moim zdaniem Shinji doświadczał HCP przez szybę. Możliwe też, że Lilith najpierw trzymała go przez chwilę oddzielonego, a potem wrzuciła do reszty dusz. Shinji jest w arce i nie ginie w potopie. W pewnym momencie jest jedyną osobą z wyraźnie oddzieloną osobowością. Połączony jest tylko z duszą Lilith i ewentualnie Adama i Yui.
Kiedy Shinji podjął decyzję, że ludzie mają możliwość wyjścia, Yui powiedziała mu w jaki sposób zregenerować swoją osobowość - wyobrazić sobie samego siebie. Ewentualnie złożyć samego siebie na podstawie wyobrażeń innych - to jest ściśle powiązane z filozofią buddyjską, a HCP to nic innego jak nirwana. Według buddystów człowiek jako taki nie istnieje i jest jedynie wyobrażeniem innych o nim. Po tej decyzji Shinji został wrzucony do morza LCL-u, gdzie mógł się skomplementować (odcinek 26) i odtworzyć swoje ciało z LCL-u.
Po odtworzeniu swojego ciała Shinji nawiązał jeszcze jakoś kontakt z matką. Nie wiem, w jaki sposób.

Cytuj
Z innej beki. Czy Shinji od samego początku leci na Rei? Od pierwszego spotkania zapada mu mocno w pamięć, próbuje jakoś nawiązac z nią kontakt. Jak myślicie co to może być?

Rei wywiera mocny emocjonalny wpływ zarówno na Gendo, jak i Shinjiego, jednak nie nazwałbym tego "leceniem". Cały serial opowiada o niczym innym, jak o poznawaniu Rei przez Shinjiego. To jest główny motyw przewodni, któremu podporządkowane są inne. Nawet Asuka istnieje tylko po to, żeby był kontrast z Rei.
Ale to nie jest miłość. Prędzej zwykła ciekawość.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Kwiecień 08, 2007, 06:58:37 pm
Wiem, że to starawy temat ale ja jestem nowy to piszę teraz ^_^ Chodzi mi o to czy Shinji znał Rei 001. Jest jeszcze jedna rzecz, która chyba dobitnie pokazuje, że rzeczywiście się znali. W "Death" mamy pokazaną Rei 001 i nagle pojawia się napis "5 years later" i drugi napis "She and he met again" i po tym jest scena z pierwszego odcinka gdy Shinji próbuje zadzwonić z budki i nagle widzi Rei na ulicy. To mniej więcej 5-6 min. filmu. A co do tego co napisał Dread, to wkradł Ci się jeden błąd. Piszesz, że Shinji podczas kąpieli zna imię Rei chocież nigdzie go nie słyszał. Słyszał. Kiedy jest w NERV'ie jej imię pada choćby podczas rozmowy Misato i Ritsuko. Shinji chyba nie jest tak głupi żeby nie skojarzyć gdy zobaczył ją na szpitalnym łóżku, że to o niej mówili.

Aha, jeszcze jedno. To, że pobiegł na pomoc Rei. Gdybym był na jego miejscu i zobaczyłbym, że tak piękna dziewczyna potrzebuje pomocy też bym się raczej nie zastanawiał. Ale to Shinji... ^_^
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Kwiecień 08, 2007, 08:31:44 pm
Cytuj
Słyszał. Kiedy jest w NERV'ie jej imię pada choćby podczas rozmowy Misato i Ritsuko.

Fakt, przeoczyłem to. Zawsze wydawało mi się, że one mówią między sobą "Rei", ale rzeczywiście Misato mówi "Ayanami Rei".

Jak na razie nadal najmocniejszym moim argumentem jest dla mnie to, że Shin w 20 odcinku mówi, że ojciec go zostawił, bo miał Rei (10 minuta filmu).
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Kwiecień 08, 2007, 10:01:07 pm
Ja także uważam, że Shinji znał Rei 001 ale zdziwiłem się po prostu, że nikt nie podał wcześniej argumentu, który ja podałem (tego z "Death'a"). Dzięki niemu nie trzeba już się chyba zastanawiać czy się znali bo ta scena "Death'a" mówi nam o tym wprost (no chyba że źle coś zrozumiałem ale naprawdę nie wydaje mi się). Dzięki niej nikt nie ma jak zakwestionować wszelkich innych argumentów.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Kwiecień 08, 2007, 10:18:32 pm
Death troszkę trudno uznać za stricte wykładnię. To mógł być zabieg stylistyczny, albo kompozycyjny. Nie wiemy też jak autor didaskaliów pojmował Rei. Dlatego też nie brałem nigdy Death jako argumentu, bo chociaż takowy jest, to nie jest on na tyle mocny, aby na tym zbudować teorię.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Kwiecień 08, 2007, 11:59:43 pm
Cóż, rozumiem dlaczego manga nie może być wykładnią. Nigdy jej nie czytałem ale z tego co o niej słyszałem (także na tym forum) to jest to raczej inna historia bazująca na anime więc nie można jej brać pod uwagę przy omawianiu anime ale dlaczego nie brać "Death'a"? On przecież nie odbiega od serii. Jest jej częścią (a właściwie to skrótem choć według mnie nie tylko). Chociaż może nie ma się co nad tym rozwodzić skoro zgadzamy się co do poruszonej w tym miejscu kwestii Shinji'ego i Rei.
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Kwiecień 14, 2007, 11:40:13 pm
To teraz moje kilka groszy do tego tematu :].
Relacja Shina i Rei jest dość skomplikowana. Nie można powiedzieć, że "leci" na nią od początku, choć z pewnością go zaciekawiła. Moim zdaniem wiązał ją podświadomie ze swoją matką (w końcu to jej klon) dlatego czuł do niej coś więcej niż do innych napotykanych osób. Jest to coś w stylu mentalności Misato, która szukała podświadomie takiego faceta, który przypominałby jej ojca.
Nie jestem pewien czy samo uczucie Rei nie było bardziej "matczyne" niż dziewczęce.

Death'a nie tylko można ale i należy brać pod uwagę przy omawianiu anime. Jest to przecież nieodłączna część Evangeliona, tak jak EoE.  

Co do trzeciego uderzenia. Rei wybrała Shinjiego jako kreatora nowego świata. Pozwoliła mu stworzyć go na nowo według własnej woli. Został on skomplementowany jednak nie można porównywać tego do stanu pozostałych ludzi. Shinji był wybrańcem, jego świadomość kształtowała nowy świat. To on zdecydował się wyjść z LCL i dać ludziom drugą szansę. Przywrócić indywidualność, a nie pozostać w jedności.

Takie są moje opinie :]
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: Dino w Kwiecień 15, 2007, 08:30:49 am
Dokładnie (chodzi o "Death'a"). Nie rozumiem dlaczego wielu ludzi odrzuca go od serii. Dlatego, że w dużej mierze ją skraca? Połowa 14 odcinka też i co? Przewijacie go? To część serii i w przeciwieństwie do tego jak wielu uważa jest naprawdę świetnym filmem (moim zdaniem).

Ale wracam do tematu. Czy Shinji leci na Rei? Nie wiem jak było na samym początku (gdy rozmyślał o niej w wannie) ale później rzeczywiście kojarzyła mu się (jak się później dowiedział słusznie) z matką. Do tego Rei miała dobre stosunki z Gendo co również zainteresowało Shinji'ego. Ale nie można wykluczyć, że jakiś pociąg czysto męsko-damski Shinji do Rei czuł (jak do niej nie czuć ^_^)

Czy uczucie Rei do Shinji'ego można nazwać "matczynym"? Moim zdaniem nie. Jakoś nie wydaje mi się żeby scena z "End'a" gdy byli połączeni była odzwierciedleniem jej uczuć macieżyńskich ^_^. Rei kochała Shinji'ego ale on jej nie. On kochał Asukę (albo raczej kocha bo kto wie co oni porabiają od chwili gdy widzieliśmy ich ostatnio na plaży ^_^).
Tytuł: Rei & Shinji
Wiadomość wysłana przez: obik w Kwiecień 15, 2007, 02:41:13 pm
hmm jakky to powiedzieć Death nie jest brany pod uwage tylko dlatego że to jest połaczenie 26 odcinków w godzinny film... jest tylko pare nowych kwestii i nic po za tym.Tak jak to była mowa wcześniej przez wiecie kogo mógł być to zabieg kosmetyczny i nic po za tym. Shinji kocha Rei podświadomie gdyż jest ona klonem jego matki i nic więcej :] Asuka jest jego prawdziwą miłością jak widać :]