gildia.pl

Gildia Filmu (www.film.gildia.pl) => Forum Filmu => Wątek zaczęty przez: Jimmy w Wrzesień 22, 2007, 01:51:18 pm

Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jimmy w Wrzesień 22, 2007, 01:51:18 pm
Dla ułatwienia moderacji, wątek w nowym wcieleniu.


Są dwie proste zasady:

1) Oczywiście obowiązuje regulamin Forum Filmu i regulamin ogólny (http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=5486)

2) Szczególną uwagę zwracam na punkty 4-7 regulaminu (http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=5486), to znaczy:
a) jeżeli o danym filmie istnieje odrębny temat to w nim prowadzimy dyskusję
b) nie spamujemy, wypowiadamy się grzecznie, nie obrażamy, nie używamy wulgaryzmów, piszemy po polsku (nie po "polskiemu")
c) wypowiadamy się obszerniej niż jednolinijkowe stwierdzenia (przypominam że to forum DYSKUSYJNE) typu Widziałem "ABC" - niezła chała - to samo tyczy się komentarzy do wypowiedzi wcześniejszych (mówiąc inaczej: nie informujemy tylko, że ostatnio coś obejrzeliśmy, albo że się nie zgadzamy z przedmówcą, ale wyjaśniamy dlaczego nam się podoba skoro umieściliśmy go w temacie "co fajnego widziałem", lub dlaczego się nie zgadzamy)

Oczywiście zasady te będą egzekwowane - od usuwania postów po wlepianie ostrzeżeń notorycznie łamiącym...
Miłych i owocnych dyskusji :)
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Gietki w Wrzesień 29, 2007, 08:12:42 pm
Nie wiem czy to był... zły film, bo fabułę miał nawet zabawną... ale to z pewnością najobrzydliwszy film jaki widziałem. Wiem wiem. Realizm, ale na miłość boską bez przesady. Mowa o APOCALIPTO.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Kormak w Wrzesień 30, 2007, 12:14:09 am
"WAR" - jak można z filmu, w którym na przeciwko siebie stają Jason Statham i Jet Li, zrobić taki niewypał? Sztampa do bólu, każdy dialog i scenę da się przewidzieć zanim nastąpi. Kiepskie walki (i mało ich), a to dziwne, bo robił je Corey Yuen. Wątki tak nieprawdopodobnie głupie, że aż przykro było patrzeć, jak tacy fajni aktorzy kina akcji marnują się w tym gnoicie. "Transporter" czy "Crank" miały przynajmniej styl, fajne zdjęcia i widowiskowe walki. "War" jest gorsze nawet od durnych filmów Andrzeja Bartkowiaka.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: ManiaC w Październik 09, 2007, 11:52:04 am
Live Free or Die Hard, czyli w skrócie Die Hard 4.

Zdecydowanie przekombinowana część najbardziej ze wszystkich.
Jeżeli to już jest koniec serii to w raczej słabym stylu.
Film się poprostu opgląda i nic więcej. Bez polotu bez wczuwania się.
Obejrzeć, odznaczyć i zapomnieć.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Październik 09, 2007, 01:29:40 pm
Wesele w reżyserii Andrzeja Wajdy - zrobione zbyt chaotycznie. IMO ciekawe, fantastyczne postacie zbyt poucinane. Film ogląda się bardzo ciężko. Jedyny plus to Maja Komorowska i taniec pana młodego przed domem (chyba najlepsza scena w filmie - nie ma jej w wersji książkowej)
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: greah w Październik 17, 2007, 11:53:12 am
Devilman - zawsze mnie ciekawiło jak to jest, że Azjaci robią tylko dwa typy filmów - albo wyjątkowe albo wyjątkowe gnioty. Devilman niestety zalicza się do tej drugiej grupy. Ekranizacja komiksu mistrza mangowego horroru Go Nagai od strony technicznej jest zrobiona bardzo dobrze - z rozmachem i dobrymi efektami. Problem w tym, ze to dobre wrażenie mija po 10 minutach filmu kiedy to wszystko zaczyna się wlec a z filmu, który w założeniu miał być sieczką a'la Transformers robi się pseudo dramat psychologiczny gdzie 18latek wypowiada się na tematy egzystencjalne ubierając to w tak pretensjonalne aktorstwo, że człowiek sięga po pilota i szuka fast forward. Na dwie godziny filmu tego czego oczekiwałem czyli walk i typowego odmóżdżenia jest góra 5 minut podczas gdy reszta to pokazywanie niezbyt zrozumiałego zachowania ludzi i tak w godzinę po ataku demonów powstaje elitarna jednostka do zwalczania takowych (sic!), Japonia tworzy specjalistyczną komórkę do inwigilacji demonów, która działa jeszcze zabawniej niż inkwizycja a wszystko zaczyna przypominać połączenie apartheidu z czerwonymi a na dodatek w dzień po incydencie policja zaczyna strzelać do wszystkiego co się rusza.
Spuszczę zasłonę milczenia na aktorstwo i rozwiązania fabularne, bo po scenie w której chłopak znajduje głowę swojej dziewczyny i jedyne na co go stać to jakieś stękanie straciłem wiarę w młode pokolenie aktorów

Reasumując - nieprzeciętne dno i nawet jako miłośnik azjatyckiego kina nie potrafię wykrzesać z niego chociaż odrobinę pozytywów. Szkoda tylko straconych 35pln


edycja:
I scena w której chłopak otrzymuje piętno demona - obrywa przerośniętą kijanką, zmienia się w poszarpane ścierwo i jedyne co mówi to "ooo jestem demonem! będę walczył ze złem. mów mi Devilman". Na boga! W porównaniu z tym cierpienie filmwoego Spawna to melodramatyczny majstersztyk - gniew, złość, strach, bezsilność. Tutaj tak jak wspomniał JAPONfan - gość sie zmienił i zamiast wpadać w panikę i lamentować nad tym co się stało on już układa sobie plan na bycie superherosem
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: JAPONfan w Październik 17, 2007, 12:26:55 pm
35? ja dałem 9,90 z carefurze. Mnie rozwaliły wlasnie "walki" na poczatku myslalem ze bedzie jakies łubudu a tu facet mowi facetowi "jestes piekny" .
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Październik 19, 2007, 03:20:11 pm
Niepokój - jak dla mnie najbardziej beznadziejna podróbka "okna na podwórze. Nastolatek ma areszt domowy za pobicie swojego nauczyciela i nie może wychodzić poza dom. Z nudów podgląda sąsiadów i zauważa, że jeden zachowuje się dziwnie. Wszysko dalej jest nudne i całkowicie przewidywalne.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Ribald w Listopad 25, 2007, 09:17:58 am
Joe Black - obejrzałem wczoraj, mając jakieś mgliste wspomnienia że film miał swego czasu dobre recenzje. Chyba jednak nie :(
Historyjka do bólu pretensjonalna, Hopkins przez cały film wygląda jakby grał w monodramie i w zasadzie niepotrzebne mu towarzystwo innych aktorów, Pitt w ogóle  :?: . Masakra. Claire Forlani ładna ale nie można na jej urodzie oprzeć całego filmu.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jimmy w Listopad 26, 2007, 03:26:07 pm
Next (http://www.film.gildia.pl/filmy/next) - słabiznaaaa... Mniejsza już o odstępstwa od "Złotoskórego" (ale litości, po kiego grzyba nazywać bohatera filmu Cris Johnson i jeszcze kazać Cage'owi nosić okropną "grzywę", skoro poza tymi szczególikami film z opowiadaniem Dicka nie ma nic wspólnego - a Cage na pewno nie jest też "boskiej postawy" i nie wygląda jak "pełen godności" "rzymski pomnik"), mniejsza o idiotyzmy fabularne (Cris raz potrafi widzieć tylko na 2min, innym razem już zupełnie dłużej, jeszcze innym tylko kilka sekund naprzód (w scenach wykrywania ładunków wybuchowych)), ale film jest po prostu nudny. Kompletnie nie ma dramaturgi, brak jakiejś kulminacji i ktoś chyba nie umiał porządnie skleić fabuły nawet na najprostszym poziomie: ekspozycja-punkt zwrotny-perypetia-kulminacja-rozwiązanie. Film wcale nie ma też takiej akcji jak chcialby recenzent (http://www.film.gildia.pl/filmy/next/recenzja), są po prostu obrazki, nie budzące większych emocji. Owszem, jest kilka fajnych scen, np: ucieczki z kasyna, czy z niewoli FBI, gdzie bohater używa swoich zdolności, ale za to inne aż dziwią swoją sztucznością i kiepskimi efektami.  Zalety? Przecudna Biel i śliczne zdjęcia Wielkiego Kanionu.
"Next" nie jest filmem złym i nudnym w sensie "irytujący i ciężki do wytrzymania" (jak np: "Piraci z Karaibow 3"), pewnie dzięki temu, że jest dość krótki, ale na pewno nie jest filmem akcji, obfitującym głównie w widowiskowe efekty specjalne i popisy kaskaderskie, podane w takiej ilości, by widz nie miał nawet czasu ziewnąć. (http://www.film.gildia.pl/filmy/next/recenzja)Raczej nudny i pozostawiający obojętnym.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Lieut. Col. Bill Killgore w Listopad 27, 2007, 08:57:05 am
american gangster. po tym filmie stwierdzam, ze ridley skonczyl sie jako rezyser. totalne badziewie.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jimmy w Listopad 27, 2007, 11:04:31 am
Może coś więcej?
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: WeeGee w Listopad 27, 2007, 01:54:22 pm
Korowód Jerzego Stuhra - odradzam. Film jest źle nakręcony, kiepsko zmontowany, zagrany fatalnie, dialogi koszmarnie napisane, historia naciągana i zupełnie niewiarygodna. Przez pierwszy kwadrans się dziwiłam, przez drugi się śmiałam, potem czułam coraz większe zażenowanie...

Ogólne wrażenie - ktoś sobie z widza robi jaja. Momentami myślałam nawet, że oglądam parodie, tylko nie do końca mogłam ustalić - czego?

Przed seansem pojawił się sam reżyser i operator. Reżyser uprzedził nas, że będzie to film o prawdziwych uczuciach, o młodym pokoleniu, o tym jacy ludzie są teraz itd. Operator ostrzegł, że zastosował w filmie pewien śmiały zabieg, ale jaki - "o tym przekonacie się sami".

Wypatrywałam śmiałego zabiegu, ale jedyne co mi sie rzuciło w oczy to to, że niektóre ujęcia są albo nieostre, albo punkty ostrości są ustawiane w jakichś dziwnych miejscach, poza akcją. Co do wypowiedzi reżysera - pies hap czy opowiada o młodym czy niemłodym pokoleniu - ludzie się tak nie zachowują w ogóle, nie reagują w taki sposób i chyba nigdy nie spotkałam człowieka, który miałby tak mało wiarygodne motywacje jak główny bohater (a i w pozostałych było ciężko uwierzyć).

No, Frycz wypada całkiem w porządku, niech będzie.

Pozdrawiam.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Lieut. Col. Bill Killgore w Listopad 27, 2007, 08:58:10 pm
Cytat: "Jimmy"
Może coś więcej?

poniewaz to film o narkotykach, przed seansem pomyslalem sobie - czemu mialbym go nie obejrzec bedac pod ich wplywem. jak pomyslalem tak tez uczynilem. po odurzeniu sie srodkiem powszechnie uwazanym za nielegalny moja percepcja znacznie sie poprawila. czulem, ze jestem gotowy na spotaknie z amerykanskim gangsterem. na wszelki wypadek wzialem pistolet na korek i torbe granatow wypelnionych zimna woda. na wszelki wypadek. na szczescie okazalo sie, ze afroamerykanski gangster denzel wraz ze swoja grupa sprowadzonych z polnocnej karoliny czarnuchow nie byl taki grozny. banda nacpanych ciamajd ze srednio inteligentnym bo nieostroznym przywodca. gdzies tam majtal sie watek skorumpowanych gliniarzy ale byl tak niewidoczny na tle denzela jego matki i miss puerto rico, ze dopiero na koniec okazal sie byc najwazniejszy. a i nie zapomnijmy o ulubionym aktorze ridleya - rasselu. rassel jak przystalo na koszmarna piz..e siedzi za biurkiem a jego watek jest tak samo niemrawy jak calej reszty. niestety spotyka sie w koncowce z watkiem denzela i zawiazuje sie miedzy nimi wielka przyjazn dzieki, ktorej waszyngton, w prawdzie bez waszyngtona przy duszy, wychodzi na wolnosc po 15 latach. jak juz pisalem wczesniej, dzieki poprawionej percepcji udalo mi sie zobaczyc to, czego nie widza worldwide krytycy. gangster jest kiepskim filmem gangsterskim, kiepskim filmem biograficznym, kiepskim filmem policyjnym i kiepskim filmem na podstawie calkiem ciekawej prawdziwej historii. nuda, drewniana gra aktorska, drewniana rezyseria. dobrze, ze ridley kreci milosny trojkat robin hooda, bo za kino kryminalne niech sie juz nie bierze.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jimmy w Grudzień 21, 2007, 12:51:11 pm
RRRrrr! (http://www.imdb.com/title/tt0357111/) - niestety to jest zły zły film. Oglądałem nieźle wstawiony - teoretycznie takie głupoty powinny wchodzić bezproblemowo - ale mimo to nie zmogłem. Jak na takie cóś bez fabuły to przydałoby się więcej humoru, a tu niestety jest go na lekarstwo. Chociaż przy kilku scenkach można się uśmiechnąć. No ale generalnie nie warto.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Esse w Grudzień 21, 2007, 09:21:20 pm
Dziewczyna moich koszmarów - film tragiczno-żenująco-nieśmieszny.
Tak naprawdę przez 3/4 seansu zastanawialiśmy się czy śmiać się z reżysera czy może raczej płakać, że popełnił taki kicz.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Gashu w Grudzień 22, 2007, 01:01:38 pm
Cytat: "Esse"
Dziewczyna moich koszmarów - film tragiczno-żenująco-nieśmieszny.
Tak naprawdę przez 3/4 seansu zastanawialiśmy się czy śmiać się z reżysera czy może raczej płakać, że popełnił taki kicz.


Eee tam... Zdecydowanie przesadzasz.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Clayman_ w Grudzień 23, 2007, 03:15:05 pm
88 minut
al pacino po raz kolejny jako pyskaty pewny siebie karzel,tym razem pracuje jednak jako psychiatra na uslugach fbi
film w stylu "kto jest morderca",jest kilka postaci my zgadujemy kto zabija,wlasciwie juz przed jakimkolwiek rozpoczeciem akcji przy kazdym zblizeniu twarzy w tle zaczyna leciec "niepokojaca" muzyka co ma oznaczac ze morderca moze byc kazdy,nawet przyjaciel,co ciekawe zblizenia takie pojawiaja sie zanim w ogole pojawia sie informacja ze jest jakis trup,sama akcja tez nie najlepsza,kto by pomyslal ze tajemniczy nieogolony motocyklista wcale nie jest morderca a co mialo byc nieudolnie sugerowane od poczatku filmu,od pierwszych ujec praca tworcy sugeruja ze morderca moze byc kobieta,i co za niespodzianka kto sie tym morderca okazal,
od ktorejkolwiek czesci krzyku czy nawet urban legends lata swietlne,tam z kazdym kolejnym trupem,sladem czy czymkolwiek jeszcze trzeba bylo zmienic obstawianie bo na najlepszy typ na morderce wskakiwal co chwila ktos inny
tu juz po pierwszym przedstawieniu wszystkich bohaterow mona spokojnie obstawiac:ta albo ta druga,i jedynym problemem to tylko odgadniecie z ktorej strony scenarzysta bedzie probowal "zaskoczyc"
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dr.Crane w Grudzień 24, 2007, 11:42:21 am
Woods have eyes- żenada do kwadratu, nie wiem co to mialo byc- "Blair Witch Project dla ubogich", czy co? Beznadziejne są nawet zdjecia krecone niemalże amatorską kamerą. Na plus : żenujaco- śmieszna gra aktorów. Uciekac jak tylko sie to zobaczy.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Drozdu w Grudzień 31, 2007, 08:59:20 am
Faceci w bieli - podróba facetów w czerni w dodatku nieśmieszna ale żałosna .Główni bohaterowie to śmieciarze którzy mają uratować świat
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Grudzień 31, 2007, 11:34:45 am
Obcy kontra Predator 2 - początek filmu napawał optymizem. Wydawało się, że powstało coś całkiem przyzwoitego. Niestety od sceny na basenie jest  już tylko gorzej. Najbardziej w oczy raziła mnie niespójność fabuły i podejmowanych decyzji bohaterów.
Aha, zablokowane drogi na tylko jednym pasie - boskie  :lol:
Żeby nie było - i tak lepsze od części pierwszej.
Nie wiem czemu, ale podczas seansu na którym byłem, pod koniec usłyszałem oklaski  :shock:
Pochodziły one jednak od jakiś mało wiarygodnych ludzi, więc nie ma się co tym sugerować  ;)
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Krova w Grudzień 31, 2007, 01:08:58 pm
"I am Legend" - trailer nastawił mnie do flimu baaardzo pozytywnie, jednak sam film... atmosfera tajemniczości jest zachowana przez 30 minut, potem zmienia się w strzelaninę z komputerowo renderowanymi zombiakami :S I kończy się strasznie marnie... do kina IMO iść nie warto.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: deckard w Styczeń 04, 2008, 04:29:56 pm
Skarb Narodów 2 - murowany kandydat do najgorszego filmu roku. Więcej w recenzji (http://www.film.gildia.pl/filmy/national_treasure_2/recenzja)

http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=26851&postdays=0&postorder=asc&start=15
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Styczeń 06, 2008, 03:29:23 pm
Alian vs. Predator 2- jak dla mnie najsłabszy film tego sezonu. W małym amerykańskim miasteczku pojawiają się obcy z rozbitego w okolicy statku predatorów i polujących na nich predator. Ogólnie rzecz biorąc ludzie ganiają wszędzie i giną jak muczy najczęściej całkowicie bezsensownie. Po obejrzeniu tego filmu uczciwie poczułem, że zmarnowałem 1,5 godziny swojego życia.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Kormak w Styczeń 06, 2008, 10:43:57 pm
"The Brave One" - słabiutki film z Jodie Foster w roli samotnej mścicielki, czyhającej po nocach na bandytów na ulicach NY. Sztampowy do bólu (dialogi, fabuła), o pół godziny za długi. No może finałowa scena była ok plus jedna rozmowa w knajpie, chociaż tyle reżyser wycisnął z Foster i Terrence'a Howarda. Najfajniejsza postać to partner Howarda, w tej roli Nicky Katt - stworzony do rzucania żartobliwych uwag ze śmiertelnie poważną twarzą (w "Boston Public" był świetny, ostatnio gra małe epizody: "Sin City", "Death Proof", "Planet Terror").
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Qraq w Styczeń 12, 2008, 12:55:43 am
cała trylogia "Infernal Affairs" chronologicznie połączona w jeden dłuuugaśny film.

"Jedynka" w tym wszystkim wypada gdzieś w środku i jest oczywiście najlepsza. "dwójka" jest na początku i pomimo wolnego tempa może wciągnąć. "trójka" za to na końcu no i męczy i wynudza niesamowicie.

ehh
tylko dla zdeklarowanych fanów. resztę odrzuci
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Solitaire w Styczeń 16, 2008, 10:32:22 pm
"Elżbieta - Złoty Wiek". Przykro mówić, ale nie polecam.
Film rozlazły, nie wiadomo w zasadzie, o co chodzi - czy o problemy wieku średniego tytułowej bohaterki czy o wolność Anglii, na którą czyhają złowrodzy katolicy.
Jeśli warto film obejrzeć, to właśnie dla nich. Filip II Hiszpański i srogi jezuita są postaciami przerysowanymi do śmieszności.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jimmy w Styczeń 16, 2008, 11:05:25 pm
Cytat: "Solitaire"
nie wiadomo w zasadzie, o co chodzi - czy o problemy wieku średniego tytułowej bohaterki czy o wolność Anglii

Niestety raczej o to pierwsze.
Również nie polecam, niby ta sama ekipa a film tak różny od części pierwszej. Jedynie Cate rządzi. Ale nawet ona nie udźwignie filmu, który sam nie wie o czym opowiada. A co najgorsze, prawie w ogóle zniknęła duszna atmosfera dworskich politycznych gierek - aluzji, szeptanek, znaczących spojrzeń rzucanych przez szare eminencje. No i nie ma znakomitych ambasadorów Francji i Hiszpanii :)
Jezuita jest srogi, ale Bondowi rozwalającemu łeb kamieniem i kroczącemu niczym anioł śmierci w czarnym kapturze do pięt nie dorasta!
Za to Filip owszem, rządzi :)

W ogóle to dziwnie ten film mi się kojarzył z "Władcą pierścieni" - najpierw wybuch gniewu u Cate, a później wyrąb lasu na wojenne machiny... no i poszło z górki :)
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Flaurus w Styczeń 18, 2008, 07:37:53 pm
Cytat: "Hollow"
Alian vs. Predator 2- jak dla mnie najsłabszy film tego sezonu. W małym amerykańskim miasteczku pojawiają się obcy z rozbitego w okolicy statku predatorów i polujących na nich predator. Ogólnie rzecz biorąc ludzie ganiają wszędzie i giną jak muczy najczęściej całkowicie bezsensownie. Po obejrzeniu tego filmu uczciwie poczułem, że zmarnowałem 1,5 godziny swojego życia.


A jak mieli ginąć niebezsensownie? owszem było w tym filmie kilka rzeczy oderwanych od rzeczywistości ale ogólnie film sie oglądało o niebo lepiej niż 1.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: 4-staczterdzieściicztery w Styczeń 24, 2008, 11:10:56 pm
"Elizabeth: Złoty Wiek" - jako widowisko historyczne ( czy parahistoryczne  ) wypada nader blado, bez porównania gorzej od "Elizabeth". Zamiast tego otrzymujemy połączenie sprawnego, acz nie szczególnie zajmującego romansu historycznego z niezłym dramatem o kryzysie wieku średniego kobiety, która musi być też królowa Anglii.
Istotnie film rozlazły, ale na szczęście nie nudny, ale i tak pozostaję zmarnowaną szansą na świetną produkcję. Na szczęście gra aktorska stoi na dobry poziomie ( pomijając irytujących Hiszpanów ), żaden z aktorów na których liczyłem mnie nie zawiódł: Cate Blanchett, Geoffrey Rush i Clive Owen są ozdobą tego filmu, szkoda, iż scenariusz nie podołał.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Kormak w Styczeń 25, 2008, 01:50:07 pm
Ale czy Blanchett zasłużyła na nominację do Oscara za to?
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: 4-staczterdzieściicztery w Styczeń 25, 2008, 08:18:48 pm
Cytat: "Kormak"
Ale czy Blanchett zasłużyła na nominację do Oscara za to?


Zagrała na pewno dobrze i przekonująco, a czy zasłużyła nie mam pojęcia, nie widziałem żadnej innej nominowanej roli, ani żadnego filmu z oszołamiającą rolą żeńską z minionego roku.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: minilol w Styczeń 26, 2008, 08:56:50 pm
Oglądałem ostatnio "Nocnego słuchacza", miałem nadzieję na dobry thriller, a dostałem film nudny jak flaki z olejem, moim zdaniem zero klimatu, do tego jeszcze zakończenie. Stracone 2 godziny, niestety.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: halski w Styczeń 31, 2008, 11:20:16 pm
Strych - niby horror. Brr - wystrzegać się! Niestety bardziej śmieszny niż straszny.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: zyon w Luty 01, 2008, 10:15:06 pm
Freddie vs Jason czyli po co sięga czlowiek jak nie ma totalnie niczego innego pod ręką. Film dla mnie skończył się po pól godziny, kiedy to zobaczyłem płonącego Jasona masakrujacego za pomocą maczety(or sth) nastoletnich imprezowiczów w polu kukurydzy...Nie dane mi było wiec dowiedzieć się  kto z tego versusa wyszedł zwycięsko i jakoś nie żałuję 8)
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: greah w Luty 01, 2008, 11:12:04 pm
FvJ jako celebracja teenage slasherów było ok. Niczym nie ustępowało starym Piątkom, gdzie Jason przez bite 10 części łaził i rżnął wszystkich.
Jest zabawnie i tak chyba miało być. Freddy żartowniś też niczego sobie.


AvP:R - całkowity brak plusów. Ludzie mówią, że lepszy od jedynki. Żartują. Obcy rosnący w minutę; doborowi budowniczy, którzy w pół godziny robią ze szpitala aliens hivel bohater z zaskokiem, który po tym jak znaleźli bite 10 trupów w tym kilka wypatroszonych, nadgryzionych i jednego golasa mówi "tutaj giną ludzie"; predator,który otrzymuje komunikat zaraz po rozbiciu się statku jego kumpli; głupota bohaterów i tak dalej. Nie warto nawet dla samych scen z predatorem, który dziwnie urósł i przeszesł na dietę, bo z schwarzeneggerowego obcego została może połowa
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: minilol w Luty 02, 2008, 10:51:38 am
American Pie 6: Dom Beta - boże jaki ten film był beznadziejny, dawno już tak się nie zawiodłem :? żenada totalna, brak klimatu jedynki, humor strasznie też kiepski, no i Stiffler już też nie ten sam. Moim zdaniem porażka (ale laski mieli fajne :D )!
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: zyon w Luty 02, 2008, 02:46:23 pm
Cytat: "minilol"
American Pie 6: Dom Beta - boże jaki ten film był beznadziejny, dawno już tak się nie zawiodłem


a czego można spodziewać się po 6ej części...
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Kormak w Luty 03, 2008, 09:49:25 am
"Złoty Kompas" - tragicznie zły. Fabuła książki chyba musiała zostać pocięta i wycięta w 90%, bo sceny kolejne ledwo się ze sobą łączą, ale nie stanowią ciekawej całości. Drewniana gra aktorska, żenujące sztampowe dialogi. Straszna szkoda świetnych aktorów (Derek Jacobi, Christopher Lee, Daniel Craig), Nicole Kidman znienawidziłem od 1 sekundy na ekranie. Eva Green z kolei musiała wzdrygać się z obrzydzenia wypowiadając kwestie ze scenariusza, takie były denne.
Jedyna fajna scena to pojedynek niedźwiedzi, a raczej jej bardzo brutalny finisz. No i IanMcKellen z Ianem McShanem podkładający głosy misiom. Resztę zaorać.

"Złoty kompas" do wora, a wór do jeziora.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jimmy w Luty 03, 2008, 12:38:27 pm
Podpisuję się pod powyższym.

Żenua.
Narracja to z jednej strony poszatkowana jakaś historia (jakaś, bo książki nie czytałem, więc kompletnie dla mnie nie zrozumiała, a przez to nudząca), a z drugiej łopatologia (Bond na lodowej pustyni: "ah, jestem tu i tu, a zaraz napadną mnie źli"). Ja jeszcze bardziej niż Nicole znienawidziłem tą małą...
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Luty 09, 2008, 09:08:19 pm
Dungeon Siege. Film Uwe Balla. To zdanie powinno tłumaczyć wszystko. Film nudny i przewidywalny. Niezłe efekty specjalne(no może poza walkami). Do teraz nie rozumiem co robią ninja w tym filmie podczas walki rycerzy z orkami. A do tego te orki przypominają bardziej kitowów z Power Rangers. A najbardziej irytuje muzyka, która pojawia się w każdej sekundzie ciszy w filmie. WYBITNIE NIE POLECAM!!!!!
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Gashu w Luty 10, 2008, 08:57:41 am
Cytat: "Hollow"
Dungeon Siege. Film Uwe Ball`a.


Film Uwe Boll'a. Ten pan, to mistrz kiepskich ekranizacji gier komputerowych. Poza "Dungeon Siege" ma na koncie jeszcze m.in. potworki takie jak "Bloodrayne", czy "Alone in the dark".
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jimmy w Luty 10, 2008, 11:51:14 am
Cytat: "Gashu"
Film Uwe Boll'a.

Bolla (bez apostrofu polska odmiana)
Jak już kogoś poprawiamy to poprawnie :)
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Luty 10, 2008, 03:38:21 pm
Dobra dobra. Już poprawiam.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: dr mindbender w Luty 10, 2008, 10:33:37 pm
"krolowie nocy" ("we own the night") czizas jaki zenadix. nic tego filmu nie ratuje. zaorac po stokroc. na sama mysl, ze wysiedzialem caly seans flaki sie we mnie ze zlosci gotuja. jak wychodzilem to myslalem, ze eksploduje zabijajac personel kina. masakra. szesciopak temu, kto znajdzie w tym filmie choc jedna ciekawa rzecz - oprocz sceny fingeringu i ssania cycka evy mendes na samym poczatku lol
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Qbiak w Luty 10, 2008, 11:03:02 pm
no jak to?przeciez w telewizji mowili ze lepsze od infiltracji
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jimmy w Luty 11, 2008, 05:01:15 pm
Co do "Królów nocy" (http://www.film.gildia.pl/filmy/we_own_the_night) to przychylam. Jedyna dobra scena to ta z początku. Dalej schemat goni schemat, sztampa goni sztampę. Tempo ślamazarnie wolne, z ogranych i przewidywalnych scen reżyser stara się wmówić widzom, że to jakieś wielce emocjonujące zdarzenia i atakuje zwolnionym tempem i masakrycznie pompatyczną muzyką. Totalna nuda.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slayerr w Luty 14, 2008, 11:09:16 am
Ja z polecenia znajomego obejrzałem ostatnio rosyjski film "Paragraf 78: punkt 2". Totalna żenada. Film opowiada o tym jak to grupa świetnie wyszkolonych najemników zostanie uwięziona w tajnym laboratorium z powodu tytułowego paragrafu i skazani na śmierć. Żeby się nie nudzić to losują siebie dwójkami  i walczą na śmierć i życie. Cały film biją się, strzelają i takie tam duperele. Ten film to istna żenada i kompletna strata czasu. O lukach w fabule i błędach logicznych już nie wspomnę. Teraz się jeszcze dowiedziałem, że to druga część i to wyjaśniałoby dlaczego pierwsze 10 min tego filmu wygląda jak streszczenie poprzedniego. Tak czy siak nie warto.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: xiters w Luty 19, 2008, 01:29:02 am
Meet the Spartans - zastanawiam się od kilku godzin o co w ogóle chodzi w tym filmie. Obawiam się, że tak wyglądałyby filmy bez scenariuszy, jeśli strajk będzie trwał. Film miał być parodią, ale jest tak ciężkostrawny, że aż niestrawny. Nikomu nie polecam bo szkoda.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Luty 20, 2008, 08:30:27 am
Gabriel - dużo akcji, mało sensu. W sumie czego można się spodziewać po filmie w którym anioły i demony używają broni automatycznej. Z filmu o aniołach i walce ze złem zrobili zwykły film gangsterski. Dno.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: skil w Luty 28, 2008, 02:57:58 am
"pokuta" - doprawdy nie mam pojęcia co sprawiło, że filmem tym podniecają się rzesze. fabularnie leży na całej linii, a miałkość scenariusza podkreślają denne dialogi.
jedyne na co warto zwrócić uwagę to muzyka.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: królowa_liberty w Marzec 09, 2008, 08:35:36 pm
Z reguły staram się wybierać dobre filmy, ale czasem tak wypadnie, że trzeba obejrzeć coś tragicznego... i tak zdarzyło się pewnego dnia... Zostałam zmuszona do zobaczenia HIGH SCHOOL MUSICAL... Drodzy Kinomaniacy bardzo przepraszam Was za to, że tak się zhańbiłam... masakra...
Tytuł: ......
Wiadomość wysłana przez: BOUNCER w Marzec 11, 2008, 07:56:52 pm
MGŁA - Miałem tą nieprzyjemność obejrzeć przedpremierowy pokaz tego filmu i poza popcornem, który zjadłem - no i może towarzystwem, tego wieczoru nie spotkało mnie nic dobrego.
Film wyjątkowo płytki i nudnawy. Proste dialogi i naprawdę smutna i bardzo przewidywalna akcja , spowodowały, że nudziłem się na seansie niemiłosiernie. Efekty nie powalały a rzekoma trzymajaca w napieciu akcja bawiła mnie zamiast wzbudzać we mnie grozę. Dodać do tego wyjątkowo beznadziejne zakończenie to mamy jak na razie numer 1 do tytułu "SZMIRA ROKU".
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: zyon w Marzec 11, 2008, 08:22:19 pm
Heartbreaker Kid - totlalnie nieśmieszna komedia, przez pierwsze 45 minut był chyba jeden dobry moment...po mużyńsku czyli; kolejnych 45 minut już oglądać dane mi nie było na szczęście
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Sajuuk' w Marzec 20, 2008, 05:15:04 pm
Mgła. Czuję, że zmarnowali naprawdę dobry koncept przez fatalną grę aktorską (zwłaszcza na początku filmu, np. scena wyjaśniania co zaszło na zapleczu) i zmarnowanie okazji do zbudowania atmosfery.

Ten, kto czytał Buicka 8 wie o czym mówię.

A przy okazji, zauważyliście niezwykłą ilość nawiązań do tej książki? Choćby cechy tego z czym mieli do czynienia bohaterowie i takie smaczki jak napis Buick na samochodzie z parkingu.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Pablo_von_kozlow w Marzec 21, 2008, 11:54:36 pm
zdecydowanie mgła
gdyby nie zapas piwa i dobra ekipa to uznał bym wieczór za zmarnowany. jak na mój gust to tylko ostatnie 5 minut filmu jakoś daje rade  :?

Cytuj
A przy okazji, zauważyliście niezwykłą ilość nawiązań do tej książki?

kiedy też żołnierz tłumaczył ocb jakiś gość za mną powiedział "weak up mr Freeman"  :lol: książki nie czytałem więc moje jedyne skojarzenia odnoszą się do half-life ;)
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Kormak w Marzec 22, 2008, 12:31:52 pm
ej no sorry, ale końcówka "Mgły" jest niszcząca, tylko mogli sobie darować zapętloną w kółko piosenkę dead can dance.

sam początek filmu i końcówka świetna, środek niestety bardzo słaby. takie analizy ludzkich zachować i społeczności dobrze wychodzą Kingowi na papierze (np. "bastion"), ale w filmie to sie strasznie spłyca.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: MrE w Marzec 22, 2008, 01:02:34 pm
Cytat: "Kormak"
ej no sorry, ale końcówka "Mgły" jest niszcząca, tylko mogli sobie darować zapętloną w kółko piosenkę dead can dance.

sam początek filmu i końcówka świetna, środek niestety bardzo słaby. takie analizy ludzkich zachować i społeczności dobrze wychodzą Kingowi na papierze (np. "bastion"), ale w filmie to sie strasznie spłyca.


Albo coś jest dobre albo złe Mgła jest złym filmem kiepsko zrealizowanym i marnymi efektami specjalnymi autorzy myśleli że ubarwią nimi film moim zdaniem tylko jeszcze bardziej go okaleczyli
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Kormak w Marzec 22, 2008, 01:40:20 pm
Cytat: "MrE"
Albo coś jest dobre albo złe


brednie.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: nefretiti w Marzec 24, 2008, 08:46:01 pm
Cytat: "Kormak"
środek niestety bardzo słaby


taki sobie
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: skil w Marzec 27, 2008, 07:59:57 pm
perfect blue - animowany thriller rodem z japonii. opowiada historię nastoletniej gwiazdeczki pop mimy, która postanawia zrezygnować ze śpiewania aby spróbować swych sił w aktorstwie. szybko okazuje się, że kariera nie rozwija się tak jak sobie wymarzyła, propozycje ról nie sypią się jak z rękawa, a mima grywa w scenach pełnych seksu i przemocy, co powoduje u niej jakieś tam rozterki i rozdwojenie jaźnii. dodatkowo zaczynają ginąć ludzie z jej otoczenia, a ona sama wydaje się być prześladowana przez psychopatycznego fana, który nie może wybaczyć jej zerwania z karierą piosenkarki.

fabuła jest prosta jak budowa cepa więc, poprzez zastosowanie prostych chwytów, autorzy postanowili pogmatwać ją tak, aby widz z początku nie wiedział czy to co ogląda jest jawą, czy snem głównej bohaterki. na niewiele się to zdaje, akcja rozwija się jak po sznurku do przewidywalnego zakończenia, i co gorsza, rozwija się bez najmniejszego napięcia. "zasługa" w tym m.in. stereotypowych, szablonowych postaci z główną, bezdennie głupią, bohaterką na czele. ani się z taką identyfikować, ani współczuć.
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Burzasty w Kwiecień 08, 2008, 11:05:39 pm
Weźcie pod uwagę, że polski dystrybutor wyciął z filmu ok. 15 minut. Dało się to zauważyć podczas seansu. Sam się zastanawiałem, jak można dopuścić coś tak kiepsko zmontowane... Chyba, że widzieliście pełną wersję...
Tytuł: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Qraq w Kwiecień 08, 2008, 11:50:46 pm
"Bez najmniejszego napięcia?" no bez przesady. Dla mnie to dobry film.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radosna Malina w Kwiecień 21, 2008, 06:56:14 pm
W każdym filmie jest coś interesującego. Trzeba tylko dobrze patrzeć i słuchać. Łatwo jest krytykować filmy niskobudżetowe lub robione pod kontretnego odbiorce oczekującego np dużej ilości akcji przy minimum fabularnym. Ale to że ktoś do tej grupy nie należy nie uprawnia go do mówienia że dana konwencja jest "beznadziejna". Czasem okazuje się że oglądanie tych pozornie złych filmów pozwala dostrzeć nowe jakości - np sposób montażu czy pracę kamery.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Kwiecień 22, 2008, 08:57:38 am
Pora Mroku (czy jakoś tak) - piekielnie beznadziejny polski horror. Ludzie w kinie śmiali się w akcie agonii i frustracji. Przedłużany, nudny, próba umieszczenia w jednym filmie "Cube'a", "Dzieci kukurydzy", "Piły", "Efektu motyla" i kto wie czego tam jeszcze. Nie polecam
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO :-?? II
Wiadomość wysłana przez: Reimar w Kwiecień 22, 2008, 07:13:22 pm
The Eye - szmira, beznadzieja, dziadostwo w dodatku totalnie nie straszne, oklepane motywy
jak dla mnie to nie udane połączenie "Szóstego zmysłu" i "the ring"

Nie kłam kochanie bez komentarza  :-?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: madulka w Maj 09, 2008, 09:43:53 am
Skorumpowani - czyli szmira jakich mało. Z racji dwóch wolnych godzin w mieście cóż mogłam zrobić, oczywiście poszłam do kina zobaczywszy Trelę i Englerta na plakacie. Niestety nawet oni nie ratują tego filmu. Po pierwszych trzech scenach wiedziałam, że jest źle; po pierwszych taktach muzyki rodem z Klanu tudzież Plebanii wiedziałam, że jest bardzo źle. Po 15 minutach chciałam wychodzić, ale odezwała się we mnie dusza Polaka: zapłaciłam, no to siedzę. Ja naprawdę lubię filmy akcji, lubię pościgi, walki karate, ale niech to będzie zrobione jak należy. A tutaj dostajemy tego żałosną namiastkę. Chaotyczny scenariusz, który nijak się kupy nie trzyma, straszne zdjęcia czasem kompletnie niedoświetlone, montaż pozostawia też wiele do życzenia. Ale doszukałam się jakiegoś plusa tego obrazu, coś dla pań i coś dla panów: w filmie przemykają od czasu do czasu umięśnione męskie torsy oraz piękne nagie kobiety. Przynajmniej to umila ten stracony czas.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wosho w Maj 18, 2008, 05:36:32 pm
Host: Potwór / Gwoemul (2006)
aka: Host, The

Horror, komedia,dramat?
Litości...DNO :-?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Maj 19, 2008, 02:25:19 pm
Iron-man- kiepski film na podstawie komiksu. Trochę akcji, kilka nieśmiesznych żartów i nieciekawi bohaterowie
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Maj 21, 2008, 03:10:21 pm
Podkręć jak Beckham - polecali to w ostatnim numerze MH, więc się skusiłem. Był to błąd. Mimo Keiry Knightley (którą się ostatnio zainteresowałem  ;-)) film jest nudny, głupi, prosty, przewidywalny. Niby komedia dla nastolatków może być taka, ale musi być ŚMIESZNA. A ten film nie był. Definitywnie. Ani razu się nie zaśmiałem. Dno i dwa metry mułu
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: ManiaC w Maj 26, 2008, 09:07:55 am
1408 - generalnie to ktoś może powiedzieć, że jestem nie na czasie z tym filmem ale bywa i tak.
W każdym bądź razie się skusiłem, do snu obejrzeć sobie ten film, co było... stratą czasu. Zanim obejrzałem tą słynną ekranizację słynnej powieści S. Kinga dotarło do mnie kilka niezbyt pochlebnych opinii, co do tego filmu, ale jak wiadomo plotek w tych czasach się nie słucha. Przechodząc do sedna sprawy, to nie wiem, czy jest sens wypisywania 100 kolejnych rzeczy, które mi się w tym filmie nie podobały. Rzecz naczelna top brak w tym filmie jakiegokolwiek klimatu. Totalne zero wczuwania się w  atmosferę przedstawianej historii. Nie wiem jakimi motywami kierowali się twórcy przy produkcji tego motywu i czy w ogóle brali pod uwagę, że zmierzają w kierunku stworzenia mega kaszanki roku.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: VIIIX w Czerwiec 02, 2008, 03:56:27 pm
Hmmm.... Jako miłośnik kaszanki, stwierdzam... Masz rację, a mi się ten film podobał.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Czerwiec 07, 2008, 10:32:24 am
Opowieści z Narnii: Książe Caspian - nie wiem może czy powinien być w filmach beznadziejnych, ale mi osobiście się nie podobał. Zabrakło mi w nim klimatu. Oglądałem bez większych emocji, miejscami było nudno, film mi się dłużył (mimo naprawdę szybkiego przejścia od zakończenia akcji do właściwego końca filmu). Chyba jest ze mną coś nie tak, bo dzieci ratujące światy mnie irytują. :-?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Czerwiec 07, 2008, 07:47:48 pm
Świat to za mało - wstyd, ale nigdy tego Bonda nie widziałem. Do dziś  :doubt:
Oj kiepściutki. Motyw głównego przeciwnika, który nie czuje bólu, gdyż do jego mózgu nie dochodzą sygnały przez neurony, gdyż kula po postrzale przez 009 utkwiła mu w czerepie i powoli zabija nieszczęśnika.  :shock: To było mocne. Acz kompletnie nie ruszył mnie jego tragizm. Straszny jestem.  :) W ogóle przy Bondzie przypominał on bardziej szczurka niż godnego przeciwnika. Jedziemy dalej... Dziewczyna Bonda - co to było?! Jak można? Taka "typowa" panna, do Izabelki, Hally czy Yeoh się nie umywa. No ale trudno. Sophie trochę ratuje sytuację.
Gdzie się podziały te lakoniczne dowcipy Bonda, które rozwalały w Goldeneye, czy Die Another Day?
Jeden zasługuje na uznanie:
Cytuj
-Świat to za mało
-Głupi sentyment
-Rodzinna tradycja
To było w miarę dobrę.
Ale totalnie beznadziejnym dowcipem, który sprawił, że przez moment myślałem że oglądam sobotni familijny film na Polsacie, puszczany przeważnie koło godziny 12, to:
Cytuj
-Szkoda że nie mamy szampana
-Albo śmietanki
:shock:
Ała
Bolało
Fajna postać Zakovskiego. Tylko.

Reżyser tego filmu zrobi kolejną Narnię  :-?
To tak na pocieszenie
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: madulka w Czerwiec 08, 2008, 10:27:34 pm
Sex w wielkim miescie - jako wielbicielka serialu polecialam do kina i dostalam jakas kaszane... Bardzo malo serialowego klimatu, za to udalo im sie zrobic placzliwe, zalosne romansidlo. Nie wiem kto pisal scenariusz, ale chyba nie ta sama osoba, ktora robila serial. Jedyne dobre momenty, gdy w poblizu byla serialowa Samanta (jak zwykle z reszta). Zalozenia scenariusza to kompletnie nie rozumiem, montaz czasem razil po oczach. Kicha niestety.

Cytuj
Opowieści z Narnii: Książe Caspian - nie wiem może czy powinien być w filmach beznadziejnych, ale mi osobiście się nie podobał. Zabrakło mi w nim klimatu. Oglądałem bez większych emocji, miejscami było nudno, film mi się dłużył (mimo naprawdę szybkiego przejścia od zakończenia akcji do właściwego końca filmu). Chyba jest ze mną coś nie tak, bo dzieci ratujące światy mnie irytują. Confused
Jak dla mnie to ten film jest zwyczajnie zalosny. A pod koniec jak poleciala ta smieszna pioseneczka to juz nie wytrzymalam i wybuchnelam smiechem.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: steelie w Czerwiec 11, 2008, 05:09:28 pm
Transformers
Każda sekunda tego filmu wrzeszczy "jestem pg-13, wybaczcie mi!". Nudny, schematyczny i z kwaśnymi żartami. Ale podobały mi się walki w mieście.
A Megan Fox, którą wszyscy się zachwycają ma zajebistą figurę, ale twarz niestety do zaorania
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Krova w Czerwiec 11, 2008, 07:33:40 pm
Iron-man- kiepski film na podstawie komiksu. Trochę akcji, kilka nieśmiesznych żartów i nieciekawi bohaterowie

 Veto, mi się Ironman podobał - film był na luzie, bez tej nadętej pseudo - epickości znanej z kinowych Spidermanów czy innych Hulków, irytowało mnie, gdy gość zmieniający się w wielkiego zielonego potwora walczył z innym wielkim potworem a w tle śpiewał chór mnichów, jakby co najmniej walczyli o Śródziemie :S W Ironmanie tego nie było, był za to świetny soundtrack, żarty jak żarty, rozróby było w sumie niewiele - imo bardzo przyjemny film (i jeden z bardziej 'sensownych' superbohaterów)

Cytuj
Transformers
Soundtrack - ŁOOT AJJJW DAAAAAAAN - najgorszy we wszechświecie :shock:
Rozróba była mistrzowska : )
Megan Fox powinna zmienić nazwisko na, bo ja wiem, Rabbit?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Libero w Czerwiec 17, 2008, 09:07:50 am
A ja gorąco odradzam Zdarzenie

Dawno nie widziałem tak kiepskiego filmu. Odniosłem wrażenie, że został nakręcony byle szybko byle tanio. Film jest po prostu głupi, dla głupich Amerykanów, nie mających podstawowej wiedzy o świecie, wierzących w bajeczki i spiskowe teorie dziejów. Dialogi to dramat. Rozśmieszają, choć nie powinny. Zachowanie głównych bohaterów poraża głupotą, aż chce się wykrzyczeć w kinie "no co ty robisz debilu?!". Wszystko to sprawia, że film ogląda się z politowaniem w sercu i uśmieszkiem na ustach. Tłumaczenie tego całego "zdarzenia" bardzo słabiutko broni się przed pierwszymi pytaniami dziecka z podstawówki.

Wszystkie najfajniejsze sceny zostały wykorzystane w trailerach. Nie spodziewajcie się niczego więcej w samym filmie. Sceny samobójstw wyłażą jedna po drugiej prosto z trailerów. Tania metoda by skłonić klienta do zakupu biletu.

Podobał mi się za to kafastroficzny pierwiastek tego filmu. Poczucie zagłady i bezradności ludzkości. To jest mocne, ale to chyba jest moja słabość do filmów katastroficznych. Tyle
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: maab w Czerwiec 18, 2008, 02:47:01 pm
Zdecydowanie nie polecam filmu Lady In Water. Produkcję jedynie ratuje muzyka.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Czerwiec 20, 2008, 04:53:04 pm
Zdarzenie - zawiodłem się. Film o niczym. Przewidywalny. Prosty. Nudny. Jedyne co fajne to żona głównego bohatera i ujęcia pokazujące zabitych ludzi (np. tych powieszonych na drzewach).
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Panpol w Czerwiec 22, 2008, 10:13:37 am
Bitwa o ziemię- Idiotyzmu tego filmu nie da się ogarnąć słowami. Najgorsza rola Travolty. Z resztą ta otoczka scjentologiczna miała chyba skłonić ludzi na przejście do tej zacnej durnej religii;).
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Czerwiec 27, 2008, 09:42:55 pm
Wojownicy krainy Zu - Słowo kiepski film nabiera nowego znaczenia. Obejrzałem go i nie wiem o co w ogóle chodziło. Akcja idzie z tak zawrotna szybkością, że każdy się pogubi. W dodatku dialogi są tajemnicze i dodatkowo utrudnia to przekaz. Bardzo fajne efekty specjalne, TYLKO TO, NIC WIĘCEJ!!. W zasadzie pierwsze 20 min film to przygody jakiejś wielkiej czarnej czaszki latającej po niebie, potem przeplatają się jakieś różne motywy: jakiś łysy gość nie chce otworzyć umysłu, jakaś panna co jest nauczycielkom Boga Nieba, który w połowie filmu się zwęgla by potem ożyć, jakaś szkoła w chmurach zostaje zaatakowana przez czarnych gości przypominających złych z Azumi 2, jakiś czerwony duszek wchodzi w ciało jakiegoś super wojownika ze skrzydłami nadającymi mu wygląd Pokemona, przeplata się jeszcze wątek mnichów, których master ma zabawny kołnierzyk, dodatkowo jest tam jeszcze oddział wojskowych, których losów i tak nie poznamy, bo urywają się i zaczynają bez większego sensu. Mistrzyni ciętej riposty - Zhang Ziyi nie ratuje sytuacji, gdyż w filmie zobaczymy ją przez góra 3 min na ekranie. Miecze się wyginają jakby były z galaretki. Cały film to plejada kolorów, dziwnych promieni, wybuchów i latania na tle nieba. Taki jakby Dragon Ball
Jakby zrobić z tego dwa filmy, lub przedłużyć go o godzinę, to może dałoby się w tym połapać.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Twoja Trzustka w Lipiec 12, 2008, 03:37:00 pm
Kroniki Spiderwick  - czyli jak zmarnować kawał cudownej roboty, jaką są rysunki Tony’ego Diterlizz. Nawet nie wiem od czego zacząć.

Fantastyczne stwory zdecydowanie lepiej prezentują sie na kartkach papieru niż wykreowane przez komputer. Nie wiem jak to zrobili, ale na plakacie gobliny prezentowały się na prawdę świetnie natomiast w filmie był to kicz, obrzydliwie sztuczna mimika, uczłowieczona na chama, ogólnie rzecz biorąc patrzyłam na te postaci i nie potrafiłam w nich znaleźć nic ciekawego, wiarygodnego, czy właściwego tylko dla nich, nic specyficznego. Skrzat wyglądał jak Stewart Malutki, nawet, gdy zmieniał się w bogarta (w dodatku nie Humphrey'a). Tą bezpłciowość postaci potęguje chyba jeszcze praca kamery. Żadnego zbliżenia na goblina, w którym można by poczuć, że to coś na ekranie żyje i ma się dobrze i jest stworzeniem nie mającym wiele wspólnego z człowiekiem. I TE LUDZKIE OCZY!!! DRAMAT! Jak pamiętam z rysunków, to miało to-to oczy jak ryba głębinowa i ogólnie cały wyraz kojarzył mi się z rybą głębinową, a tu znów napiera na mnie porównanie do Stewarta Malutkiego, z tymi małymi brązowymi bystrymi oczkami FUJ! Poza tym jak na film o magicznych stworzeniach ZA MAŁO MAGICZNYCH STWORZEŃ. Jeden skrzat, kilka goblinów, ogr (masakrycznie sztuczny i obesrany) i troll ziemny (całkiem ok). Jakieś beznadziejne latające, kolorowe ochłapy (i znów zero zbliżenia - a to wróżki były i sylfidy). ZA MAŁO!
A, jeszcze gryf, no właśnie, tyle go było, że już zdążyłam zapomnieć, że był.

Efekt beznadziei niemagiczności potęguje nijak mająca się do fabuły czerstwa muzyka, w zasadzie nie pamiętam teraz nawet jako ona była (film oglądałam wczoraj wieczorem).

Fabuła to płacz i zgrzytanie zębów, rzewne teksty, nienawidzę cię mamo, przepraszam cię, teraz wiem, że to wina taty, na zawsze razem happy end.

Wiem, film dla dzieci etc, ale jednak Narnia to też film dla dzieci i też z tekstami pożal się boże ("ZA NARNIĘ!!!" brrrr), ale jednak lepsza dziesięć razy, choć oglądałam z dubbingiem.

3+/10, zawód na całej linii. Brakowało mi tego, na co czekam zawsze w każdym filmie o magicznych stworzonkach - klimatu, tego, że jest mroczny las, zaklęta polana, tajemnicza muzyczka i śledzące bohatera cienie, żyjące tuż obok niego i pokazane widzowi z ukrycia, dokładnie, odkrywane przez widza powoli i niezrozumiałe... Bohater skrada się zza krzaczka i obserwuje staw, nagle wydaje mu się, że widzi tam jakiś ruch, tańczące rusałki, po chwili to znika, nieodkryte do końca, no nie wiem, takie bajery co się po nocach śnią, a nie no... dupa dupa dupa.

+ za to, że dopiero teraz patrząc na obsadę zorientowałam się, że dwóch braci gra jeden aktor, w życiu bym nie zgadła.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Lipiec 20, 2008, 03:04:23 pm
Kroniki mutantów - jest rok 2700. światem rządzi 5 korporacji które prowadzą wojnę. Podczas jednej z bitw zostaje zniszczona wielka kamienna pokrywa ukrywająca pod ziemią maszynę, która zamienia ludzi w pozbawionych świadomości mutantów, którzy zabijają prawą ręką przerobioną na kościany miecz. Co ciekawe te mutanty są ciężkie do zabicia i wybiły większość populacji ludności (mimo, że kilkunastu bohaterów zabija ich hurtowo). Kilku żołnierzy z połączonych korporacji postanawia zakraść się pod ziemię aby wysadzić maszynę. Mimo, że jest daleka przyszłość walczące armie korporacji mają broń stylizowaną na pierwszą wojnę światową. Do tego prowadzą wojnę okopową.
Ale największym zaskoczeniem dla mnie były statki powietrzne napędzane... węglem. Po obejrzeniu tego czułem, że tylko zmarnowałem 1 godzinę i 40 minut.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Ganossa w Lipiec 23, 2008, 09:55:35 pm
Kroniki mutantów

Spodziewałem się jeszcze gorszej siepy w stylu Doomsday ale miło się zawiodłem. Przy piwku całkiem przyjemnie mi się go oglądało, i urzekły mnie efekty, trochę w stylu Cassherna.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Idaan w Lipiec 28, 2008, 09:57:29 am
Cytuj
Mimo, że jest daleka przyszłość walczące armie korporacji mają broń stylizowaną na pierwszą wojnę światową. Do tego prowadzą wojnę okopową.
Ale największym zaskoczeniem dla mnie były statki powietrzne napędzane... węglem. Po obejrzeniu tego czułem, że tylko zmarnowałem 1 godzinę i 40 minut.
O Warzone kiedyś słyszał, a?
http://bitewniaki.polter.pl/Czym-jest-Warzone-c1718

Chociaż z tego co słyszałem fani zarówno bitewniaka, jak i rpgowego Mutant Chronicles nie uważają tego filmu za zbyt udany. Wręcz przeciwnie.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Lipiec 28, 2008, 11:27:28 am
Kiedyś widziałem karciankę Kroniki mutantów. Tam Pieczęć była na Merkurym. Naukowcy ją otworzyli i z dziury wypełzł Legion Ciemności. To były demony, a nie mutanty. Do tego technologia była bardzo zaawansowana.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: zyon w Lipiec 28, 2008, 02:46:08 pm
To były demony, a nie mutanty.


(http://www.mrocznyraj.pl/sklep/images/produkty/dt-necromutant-frenzy.jpg)

a ten to niby kto?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Lipiec 29, 2008, 07:59:22 pm
Wyjątek potwierdzaregółę.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Idaan w Lipiec 30, 2008, 09:46:18 pm
Dark Symetry była na Neronie, 10 planecie. Wydarzenia filmu mają po prostu miejsce w innym momencie chronologii całego świata, a maszynka zamieniająca ludzi to inna maszynka. Niestety nie znam go na tyle dobrze żeby powiedzieć jak ma się do karcianki, rpga i bitewniaka. Technologia zawsze była tam dość eklektyczna i naśladowała I WŚ z bauhausowcami w hełmach ze szpicem i walką w okopach.

Nie mówię, że to dobry film, ale większość pomysłów chyba ma jakieś ugruntowanie w grze. A tak btw to gdzie go widziałeś? W kinach chyba nie puszczają?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: JAPONfan w Lipiec 30, 2008, 10:54:23 pm
Film o doom trooperze? chyba sobie obejrze, jak jest kiepski to zdecydowanie obejrze  :D 
P.S. w znak bractwa da sie wpisac moje imie przez cale liceum sie tak "tagowalem"
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Sierpień 06, 2008, 10:10:33 pm
Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka (czy jakoś tak) - ależ ciężki kawałek kina. Odgrzewany kotlet, którego nie da się zjeść. Dowcipy nieprawdopodobnie toporne, aktorzy zdecydowanie już zbyt starzy do swoich ról (może poza Brandonem), syn głównego bohatera przypominał mi dupka pokroju Davida Haselhofa. Żal, nuda, piekielnie przewidywalny.
Motyw z yeti sprawił, że chciałem wyjść z kina. Klasyczny przykład próby zrobienia zbyt fajnego filmu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Sierpień 07, 2008, 06:07:56 am
Eee tam, przesadzasz ;-). Mumia 3 jest słabsza od poprzednich części, ale mimo wszystko w miarę przyjemnie się to ogląda. Dowcipy trzymają poziom (tylko to ciągłe nawiązywanie do poprzednich części wydawało się nieco wymuszone). Ale czarny charakter całkowicie, za przeproszeniem, spieprzyli. Lubię filmy i książki, w których robi się smutno, gdy "ten zły" umiera. Mumia 3 do tych filmów nie należy :sad:. Cesarz był zły i już :-?. Do pięt Imhotepowi nie dorasta :cry:.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Sierpień 07, 2008, 08:32:34 am
Uuuuu... To my z kolegą mieliśmy zupełnie inne zdanie ;) Jakieś cztery dziewczyny, które siedziały przed nami również. Nawet zaczeliśmy gadać z nimi podczas seansu. Nude trzeba zabić
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Sierpień 07, 2008, 08:41:00 pm
Gdybyście nie gadali, to byście nie przegapili zabawnych fragmentów ;-).
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: JAPONfan w Sierpień 21, 2008, 01:02:10 pm
"Producenci" wersja z 2005.
Nie ma to jak zrobic broadwayowski musical na podstawie filmu opowiadajacym o parze producentów próbujących wystaic najgorszy musical na broadwayu. A potem zrobic z tego musiaclu wersje filmową. Nie wiem, moze to kwestia tego ze Matthew Broderick nie umie IMHO śpiewać a może tego ze nie dorsa kreacja do Gena Wildera. Czy może tego ze piosenki są mdłe, nijakie i żadna nie zostaje w glowie zeby sobie ponucic (poza oczywiscie orginalnym "Springtime for hitler"). A może tego ze film jest mdły. Mdły i nijaki. Jak rozgotowany ryż z olejem.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Ryceros w Sierpień 22, 2008, 12:55:03 pm
Aleksander.

Nie wiem, może się nie znam, ale zupełnie mnie nie ruszył romans dwóch chłopców opowiedziany przez Hopkinsa. Aktorzy jakoś źle dobrani (Angelina w roli wężowej wiedźmy, która mówi z polskim akcentem), a muzyka, miejscami bawi do łez swoim brakiem konsekwencji; nijak nie uzupełnia obrazu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Wrzesień 15, 2008, 02:30:15 pm
D-wars - film o smokach z odległych, dawnych Chin, co atakują NY. Przepiękna scena retrospekcji, gdzie widzimy atak armii złego Buraki (kozacka nazwa) na wioskę Chińską. Ten kto zobaczy tą scenę, zrozumie jej niedorzeczność. Kilkuset tysięczna armia wspomagana jakimiś potworami, co to mają na grzbiecie zamontowane wyrzutnie rakiet (!!!) atakują wioskę uzbrojoną w kilka armat. Scena wyglada, jakby na państwo Mieszka I zaatakowała armia U.S.A. z początku XXI stulecia. Poza tym nieprawdopodobnie drętwa gra aktorów. Nie oglądać.
Nudne

Jedyny plus za imię złego smoka:
"Zły Buraki" (ang. Evil Buraki)
Brzmi brawurowo! :D
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Wrzesień 20, 2008, 08:15:17 pm
Zgadzam się z powyższym. I dodaje, że rycerze z armii zła przypominali raczej kitowców z Power Rangers niż szanujących się sług zua  ;-)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Isengrim w Październik 03, 2008, 11:59:39 am
Zachecony jekami zgrozy na gildii obejrzalem Hitmana, no i sie nie zawiodlem.  :badgrin: Nie chce sie wypowiadac, jak to ze wspanialej gry zrobili tragiczny film, bo w gre nie gralem, ale z samego "obrazu" mozna boki zrywac. Zwlaszcza rozbroila mnie scena, w ktorej murzyn "wtapia sie w tlum" na dworcu kolejowym w St. Petersburgu. No mistrz swiata!  :lol: Zreszta w ogole wszechwladny Interpol rozkazujacy SPECNAZowi zeby sp****lal (SPECNAZ oczywiscie posluchal :D) jest szalenie humorystyczny.

Ten film klada wlasnie takie absurdalne motywy i akcje (gosciu strzelajacy z dwoch RPK na raz, agenci CIA latajacy z dobyta bronia po stolicy Rosji no i perla w postaci Hitmana chowajacego sie przed ostrzalem ze smiglowca za ... drewnianym meblem), bo IMHO ani "kreacja" glownego bohatera, ani intryga nie odbiegaja jakos od "niezlych" filmow sensacyjnych.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: achillemarozzo w Październik 03, 2008, 01:51:26 pm
"Hannibal: po drugiej stronie maski" - chłe, chłe mam za swoje. Oto genialny Lecter-nastolat, ( jakże szlachetny i tres charmant wobec dam, a przy tym smakosz szaszłyków) łypie z ukosa spojrzeniami szlachtując przeróżnymi scyzorykami Tych Złych (dorobieni eks kolaboranci-kanibale) oraz oddając się platonicznemu (ale czemu do licha!?) romansowi z japońską arystokratką graną przez chińską aktorkę. Ciekawe czy bazowa powieść Harrisa (bo chyba takowa istnieje) jest tak samo pretensjonalna i głupawa jak tenże filmik.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: JAPONfan w Październik 28, 2008, 01:33:25 pm
Max Payne. Ani to fajnie nakrecony kryminał, ani dobrze zekranizowana gra ani fajnie zrobiona zabawa komputerem. Fabula mimo teg ze w grze byla rozpisana na kadry w filmi sie nie klei, brakuje kilku waznych watków (Vlad, kula w głowie Mony Sax,
Woden). Grafika komputerowa jest nijaka "valkirie" ani nie przypominaja aniołów ani cycastych lasek tylko jakies czarne postacie ze skrzydłami i swiecacymi oczami. Brakuje tez Bullet time, rozumiem ze uznali ze za bardzo kojarzyło by to film z Matrixem ale sam potrafie wymyslec co najmniej 3 rodzaje bullet time ktory pomoglby w buowaniu klimatu filmu a nie został by uznany za "matrix rip-off". No i na koniec, film ma PG-13, czyli zero krwi, zero golych lasek i f**ków. Ktos chyba zapomnial ze 13 lat to moze mieli ci ktorzy grali w gre jak wyszła 5 lat temu. 
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Monica w Listopad 05, 2008, 01:15:03 pm
Hot Fuzz - lubie brytyjskie poczucie humoru ale ten film byl najgorszym jaki kiedykolwiek widzialam....
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Listopad 07, 2008, 03:20:14 am
Quantum of solace - właśnie wróciłem z pokazu. Strasznie się zawidołem  :doubt: Naprawdę film nudzi. Ciągle tylko akcja, akcja i akcja. Aston Martin DBS tylko przez 3 min filmu.
Łodzie, samoloty i połowę walk można było wyciąć. Brak jakiegokolwiek wątku głównego, raczej zbiór popisów kaskaderskich. W porównaniu do Casino Royale wypada baaaaardzo niekorzystnie.
A wielka szkoda  :sad:
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Ryceros w Listopad 07, 2008, 09:48:12 am
Dzięki za newsa o Dżejmsie Bądzie.
Chciałem się na to wybrać, ale zaufam i poczekam aż jakiś kumpel na dvd kupi ;-)

Szkoda, szkoda.
Casino Royale może nie rewelacyjne, ale nawet przyjemnie się oglądało.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: 9cali w Listopad 09, 2008, 09:15:24 pm
moze juz o tym pisalem ale

znikajacy punkt

jestem pewny ze moj odbior tego filmu jest spowodowany tym ze spodziewalem sie czegos innego,spodziwalem sie dobrego filmu a nie kina klasy b dla ucpanych hipisow,niamal brak dialogow,zero fabuly,kiepskie aktorstwo i przewidywalnosc,nie wiem,moze za jakis czas obejrze go znowu i gdy juz wiem jak ZLY to film zauwaze jakies rzeczy dzieki ktorym stal sie tak niesamowicie kultowy

ale jednej rzeczy nie skumalem,dlaczego pierwsza i ostatnia scena sie roznia mimo ze pokazuja te same wydarzenie?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Azazell w Listopad 23, 2008, 05:26:21 pm
Jaja w Tropikach (Tropic Thunder)   - boże co to za słabiutki film! Panie Stiller schodzi Pan na psy! Dla mnie to wielkie rozczarowanie.. Film ma parę śmiesznych scena - ale to tylko parę scen!  Ciekawa i udana rola Toma Cruise`a oraz Jacka Blacka. Reszta to jakaś tania tandeta :(

Momentami miałem wrażenie jakby ten ten film kręcono na haju. W ogóle po prostu film idiotyczny

Ocena: 3/10
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Ribald w Listopad 29, 2008, 01:14:52 pm
Cytuj
Panie Stiller schodzi Pan na psy!

Żeby na coś zejść, trzeba najpierw gdzieś wejść
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Ryceros w Listopad 29, 2008, 04:59:53 pm
Cytat: Ribald
Żeby na coś zejść, trzeba najpierw gdzieś wejść
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym(...)

By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba(...)

Wpierw trzeba odejśc, żeby móc powrócić
Trzeba nic nie mieć, by chcieć swój los odwrócić(...)


Ten tekst zawsze jakoś poprawia mi samoocenę, a żeby nie spamować:

Film "Wojownicy".
Reż. Byron W. Thompson


Film denny. Banlny, głupi.
Przypominający naciąganą przygodę RPG. Tak jakby mistrz gry dostał łapówkę od graczy.
Cztery kobiety: cyganka, niedoszła łowczyni i kurtyzana, wraz z główna bohaterką - (brzydką jak noc) Elizabeth - stają się super-błykotliwymi herosami tworzącymi niezniszczalną paczkę wojowniczych księżniczek.

Aktorzy - bieda
Fabuła - dno

Jedyny plus - trwa tylko 90 minut, a no i ktoś tam palnął jakiś głupi tekst, po którym się zaśmiałem ;-).

Tyle.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Listopad 30, 2008, 08:09:26 pm
Dead or alive - film jest połączeniem Słonecznego patrolu z Mortal kombat. Jest to film na podstawie gry więc nie spodziewałem się wysokiego poziomu, ale to co zobaczyłem to już przesada. Scenarzyści zamiast fabuły dali kobiety w bikini i kilka udawanych walk. Wybitnie nie polecam.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jackal w Grudzień 29, 2008, 05:18:50 pm
ostatnio z głupoty włączyłem tv i co? akurat trafiłem na najgorsze badziestwo jakie może być z każdą minuto kretynizm tego narastał.... A zwało się to "Superman" ---chyba nic już więcej mówić nie muszę
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Styczeń 07, 2009, 08:36:16 am
Transporter 3 - jeśli myślicie, że już druga część była przegięta ( słynna scena zdejmowania bomby z podwozia samochodu przy pomocy dźwigu portowego) to trzecia część to już totalna bajka. Tym razem bohater jest zmuszony przewieźć pewną dziewczynę z Francji na Ukrainę. Film jest totalną bajką (jazda samochodem po dachu pociągu) i naprawdę nie polecam.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: zyon w Styczeń 07, 2009, 06:56:27 pm
no chyba na tym samym polegała jedynka i dwójka
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Styczeń 12, 2009, 08:10:48 pm
ostatnio z głupoty włączyłem tv i co? akurat trafiłem na najgorsze badziestwo jakie może być z każdą minuto kretynizm tego narastał.... A zwało się to "Superman" ---chyba nic już więcej mówić nie muszę

Lepiej cos jeszcze powiedz. Chyba trochę przesadzasz.


Adrenalina. Dno, dno, dno, dno, dno, dno. Żałosna fabuła. Nic tylko płakać. Że też takie filmy robią. Kretynizm goni kretynizm goniony przez kretynizm. Stanowcze "NIE"!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: minilol w Styczeń 13, 2009, 12:11:22 am
Lepiej cos jeszcze powiedz. Chyba trochę przesadzasz.


Adrenalina. Dno, dno, dno, dno, dno, dno. Żałosna fabuła. Nic tylko płakać. Że też takie filmy robią. Kretynizm goni kretynizm goniony przez kretynizm. Stanowcze "NIE"!

Film utrzymany w konwencji "gta" i jeśli tak na niego spojrzeć to jak najbardziej daje radę. Ale żeby nie było offu: Cleaner - bardzo fajny pomysł, niezła obsada, ale już sam scenariusz to katastrofa :roll: Szkoda, bo można było naprawdę zrobić fajny thriller, a jeśli nie to chociaż lekki/ironiczny film o facecie czyszczącym miejsca zbrodni.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: burberry w Styczeń 22, 2009, 03:58:07 pm
Lepiej cos jeszcze powiedz. Chyba trochę przesadzasz.


Adrenalina. Dno, dno, dno, dno, dno, dno. Żałosna fabuła. Nic tylko płakać. Że też takie filmy robią. Kretynizm goni kretynizm goniony przez kretynizm. Stanowcze "NIE"!

zgadza się, Adrenalina to dno den, slabiznaaaa
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: madulka w Styczeń 23, 2009, 10:08:00 am
Hania - zawsze chcialam obejrzec a tu taki zawod. Tak zalosnie ckliwego patosu dawno nie widzialam.  Sam pomysl na film wydaje sie w porzadku: mamy tu mlode malzenstwo z problemami, mamy chlopca z domu dziecka i klimat swiat bozego narodzenia. Sa tez znosni aktorzy, no i Kaminski (przewspaniale zdjecia jak zwykle). Ale niestety sposob w jaki historia zostaje podana wola o pomste do nieba.  Lukier leje sie strumieniami, banal goni banal. A scena na koncu z tym wroblem czy tam golebiem to juz jest max, umarlam na miejscu. 
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dr.Agon w Luty 01, 2009, 03:19:54 pm
"Max Payne"- Prawdziwy ból dla receptorów zmysłów. Choć jazdy na Valkirii były fajne, to niestety reszta filmu fajna nie była.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: 9cali w Luty 01, 2009, 07:47:08 pm
rocknrolla
jasne ze to lepsze niz revolver ale co z tego skoro to takie wymieszanie porachunkow i przekretu,zamiast jednego twardego ruska ktorego nie mozna zabic mamy dwoch,jasona stathama gra tym razem gerard bulter a wydawaloby sie niezbyt rozgarniety rockman na koncu okazuje sie o wiele bardziej kumaty ale mimo to nie tak fajny jak pitt
z nowosci mamy w koncu jakas damska postac ktora wypowiada kilka kwestii a co za tym idzie fajna scene dymania

5/10 to chyba max,nie wiem co myslec,gdy ritchie chce wyjsc poza swoj schemat robi kaszane a jak pozostaje w nim to sie powtarza,jakis glebszy kryzys czy juz koniec kariery?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Lu Tzy w Luty 08, 2009, 05:56:07 pm
"Admiral". Jestem po prostu wzruszony, ze kino radzieckie wciaz ma sie dobrze i zdolne jest do produkowania patetycznych, zalganych epopei.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dr.Agon w Luty 13, 2009, 06:50:49 pm
"Postal"

Kwintesencja idiotyzmu Bolla. Jeśli kupicie mi karabin snajperski, to z wielką chęcią zastrzelę teo "reżysera".
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Luty 13, 2009, 07:09:40 pm
"Postal"

Kwintesencja idiotyzmu Bolla. Jeśli kupicie mi karabin snajperski, to z wielką chęcią zastrzelę teo "reżysera".

Popieram.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wosho w Luty 18, 2009, 08:03:19 pm
Miniserial XIII..
Ocena na filmwebie jak i opinie są wzięte z kosmosu..
Trzymać się z daleka..
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: pektusa w Marzec 06, 2009, 02:31:56 pm
jak weszlam na ten temat forum to pomyslalam sobei ze nie ogladalam zadnego az takiego beznadziejnego filmu od dawna, ale jak zobaczylem ze ktos tu napisal o " Rrrrr". fakt! to beznadziejny film, rowniez tak uwazam.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: minilol w Marzec 07, 2009, 09:25:37 am
"Przebudzenie" - film dno (no może poza obecnością Alby), zero emocji,
Spoiler: pokaż
nawet sceny kiedy kroją głównego bohatera na stole operacyjnym są mdłe
, nuda, przewidywalność i bezsensowne wnioski na koniec. Nie polecam!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Lu Tzy w Marzec 08, 2009, 01:44:29 am
"Seven Pounds" z Willem Smithem szukajacym wlasciwych odbiorcow dla swoich organow. Zalosnie, hollywoodzko patetyczne. Marnie zagrane. Marny scenariusz. Do kosza.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: BM w Marzec 22, 2009, 09:35:13 pm
"Thick as Thieves" - jak dla mnie strasznie wtórna słabizna.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Marzec 27, 2009, 07:09:50 pm
Far Cry - kolejna ekranizacja gry nakręcone przez Uwe Ball. Gorszej rekomendacji chyba nie trzeba. Z fajnej gry zrobił g**niny film z kiepskimi aktorami, który nie przypomina nic co widzieliśmy grając w grę. A hause of the dead wlkeił w film przynajmniej animacje z gry więc było widać, że to ekranizacja gry. Tu nic nie jest podobne.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: m010ch w Marzec 27, 2009, 11:21:24 pm
The Broken z After Dark HorrorFest - strasznie nudny, bezsensowny i wtórny film. Mój kandydat do szmiry roku - nie tykać na trzeźwo (a najlepiej w ogóle nie tykać).
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Kwiecień 29, 2009, 11:03:13 am
Dragonball: Ewolucja - zło w czystej postaci.  :doubt: Tak nieudanej ekranizacji to ze świecą szukać. Płytkie przesłanie, Songo przerobiony, by mogli się z nim utożsamiać gnębieni nastolatkowie. Rozumiem, że film musi trafić to jakiś odbiorców, ale jak już ktoś idzie na Dragonballa, to nie z zamiarem szukania odbicia samego siebie w głównym bohaterze. Film jakby zmierza do nikąd. A Szatan Serduszko to chyba najbardziej bezpłciowy czarny charakter w historii kina.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: minilol w Maj 07, 2009, 12:52:39 pm
"Co jest grane?" - jak zwykle nie posłuchałem zdrowego rozsądku i dałem szansę kolejnemu filmowi z dobrą obsadą :doubt: Może bym tu nawet nie pisał, ale czuję się po prostu oszukany, bo jak ktoś pisze, że to ma być komedia, to oczekuję, że chociaż kilka scen będzie śmiesznych, a tutaj nawet klimat filmu jest jakiś taki ponury. Szmira i tyle, nie polecam :!: :!:
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: wampiroman w Maj 10, 2009, 11:13:22 am
zgadzam się z potworkiem, ta ekranizacja ( Dragonball) jest po prostu tandetna :sad: sto razy bardziej podobała mi się animowana wersja. w filmie nie odzwierciedlono nawet charakteru mądrego żółwia, co wg. mnie w bajce było przekomiczne, tak samo chichi czy szatan serduszko. Myślałam że ten film będzie choć w połowie tak dobry jak jego animowany poprzednik, niestety jednak się pomyliłam. Fanów Dragonball czeka wielki zawód po obejrzeniu tego filmu więc naprawdę nie polecam, szkoda czasu żeby go oglądać.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: achillemarozzo w Maj 25, 2009, 01:19:40 pm
"Appaloosa" - reżyseria: Ed Harris, scenariusz: Ed Harris, w rolach głównych: Ed Harris, księgowość: Ed Harris. Western numer tysiącpięćsetstodziewięćset - dwóch zblazowanych najemnych stróżów prawa przybywa do zapyziałego miasteczka terroryzowanego przez bezwzględnego ranczera. W miasteczku napotykają tzw. prostytutkę o złotym sercu. Następuje strzelanina. Potem dialog. Następnie strzelanina. Dialogi. Strzelanina. Dialogi. Pojedynek. Napisy końcowe. W tle snuje się Viggo Mortensen przyodziany w maskujący zarost ala Generał Custer, słoniową dubeltówkę 8 Ga oraz bielusieńkie koronki nazębne. W ogóle - jak przystało na hamerykańską prowincję lat 80 -tych XIX wieku - wsie, naturalnie prócz pomagierów Tego Złego, są schludnie ochędożone, ani brudne ani przykurzone. Widać chińska pralnia dobrze działa. W tle przygrywa muzyczka. Jakaś tam.
Pewnie wszystkim tym Edom Harrisom z napisów końcowych zamarzyło się coś na kształt odbrązowionej klasyki, niosącej w powabnej formie głębokie acz proste treści. Nie wyszło chłopakom. Jeśli się komu podoba klasyka niech sobie puści np. Eastwoodowego "Wyjętego spod prawa Josey Walesa" Dla chcących odbrązowiania - jest "Propozycja" Hillcoata. "Appaloosera" lepiej sobie jednak odpuścić.
 
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Snowley w Czerwiec 01, 2009, 02:13:51 pm
Jumper.

Całkowicie wtórne kino, standardowe  "jest sobie super gość, jego super-wróg, i super-laska", a wszystko kończy się happy endem (szok). Słabo wypada Christiansen, nawet Jackson tego nie ratuje. Efekty specjalne są ładne, krajobrazy jak wycięte z folderu Almaturu, ale nic poza tym. Jedyną fajną postacią był brytol, ale jeden anglik filmu nie czyni. Słabizna, ale czegóż innego się było spodziewać. 
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dzwonsson w Sierpień 27, 2009, 03:51:41 pm
del
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Sierpień 27, 2009, 05:07:38 pm
"Burn After Reading". Huczne zapowiedzi, wspaniała obsada, genialne recenzje... Jednak mnie zastanawia co ludzi bawi w tym badziewiu, szajsie, tej tandecie?

Uważaj, bo Cię znajdę...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Wrzesień 02, 2009, 04:36:32 pm
27 sukienek  :-? - oszołomiony genialnością komedii traktujących o miłości mężczyzny i tego drugiego czegośtam, obejrzałem sobię tą romantyczną "komedię", która śmiało mogłaby pretendować o tytuł najbardziej zmulonej komedii od czasów Broken Flowers. Te 27 sukienek jest tak na siłę, fabuła tak bardzo nie daję rady, że nawet X-Men w roli "tegorycerzawbiałejzbroi" nie musi (mimo że się stara), pociągać go jeszcze niżej. Postaram się o tym szybko zapomnieć
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Wrzesień 05, 2009, 09:57:42 am
Hannah Montana the movie - no niestety. Posiadanie dziewczyn młodszej o te 2 lata trochę zmienia, namówiła mnie na to... Czegoś takiego dawno nie widziałem. O ile serial jeszcze miejscami można uznać za totalnie kretyński, a po kilku piwach to i nawet zabawny (widziałem może ze dwa odcinki), to film pełza w błocie. Film traktuje głównie o śpiewaniu. Bohaterowie mówią kilka zdań po czym przez 3 min Montana śpiewa, potem znów coś powiedzą i znów Hannah pośpiewa... I tak przez 100 min. No i oczywiście klasycznie: Czarny charakter (bezduszny paparazzi, który w kulminacyjnym punkcie, ku zdziwieniu i oszołomieniu widzów, przechodzi na jasną stronę mocy) co chwila upada na rozsypanych po ulicy orzeszkach, turla się po wzgórzach, wpada do rzeki błota, spada z drzewa itp. itd. Dowcipy nie mają kompletnie nic odkrywczego, stare numery z tym, że główna bohaterka musi się znaleźć w dwóch miejscach na raz (kolacja z burmistrzem kontra kolacja z ukochanym), oczywiście w jednym jako Hannah w drugim jaki Miley. Cała sala 16-nastek się śmieje, a cząstka mnie umiera... OMIJAĆ!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Qraq w Wrzesień 05, 2009, 12:07:42 pm
to ty masz 14 lat?!  :shock:
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Wrzesień 05, 2009, 01:28:32 pm
No niestety 20, a dziewczyna 17, a mimo to lubi tę blondynę  :doubt:
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Wrzesień 05, 2009, 03:31:10 pm
Zemścij się. Przywiąż ją do krzesła i zrób jej maraton filmów ze Stevenem Segalem i Janem Clodem Vandalem, czy jak mu tam.

Mam jej dać nauczkę, a nie ją zabić  ;-)
I na tym skończymy offtop
potwór
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: bagienny w Wrzesień 07, 2009, 10:07:44 am
Z mojej strony nie jest to uczciwe. By przebić tę pozycję trzeba dokopać się przysłowiowych Chin by jeszcze bardziej zaniżyć poziom.
Balladyna - obstawiam, że grupa nawalonych nastolatków zrealizowała film na wyższym poziomie. Niby czasem padają kwestie wzięte od Słowackiego, ale ma się to jak kwiatek do kożucha, czy w tym przypadku do obdartego worka po ziemniakach.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: arox w Wrzesień 08, 2009, 07:41:33 am
Anakonda - wszystkie 4 części
Kino klasy B, pierwsza część jeszcze znośna i na niej powinno się skończyć bo pozostałe filmy to praktycznie to samo. Nawet David Hasselhoff w 3 części nie ratuje sytuacji  :lol:
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Vojtas B w Wrzesień 09, 2009, 03:40:46 pm
Zemścij się. Przywiąż ją do krzesła i zrób jej maraton filmów ze Stevenem Segalem i Janem Clodem Vandalem, czy jak mu tam.

Tutaj może trochę przesadzasz. Jesli idzie o Van Dala to ostatnio zrobił coś niezłego pod tytułem JCVD, a jeśli idzie o Stevena to polecam ten tekst
http://www.film.org.pl/prace/tetralogia_seagala.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: minilol w Wrzesień 17, 2009, 05:31:22 pm
"Zapowiedź" - pomysł niezły, na początku nieźle prowadzona fabuła, ale to jak film jest oklepany można by książkę napisać dość pokaźną, a jego zakończenie to lekko mówiąc chała :doubt:Nie polecam, chyba że jesteście fanami efektów specjalnych, te naprawdę były odlotowe i zrobione z rozmachem, ale to jeszcze nie czyni filmu dobrym :-?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dejavu w Listopad 13, 2009, 12:34:59 pm
Transformers 2 - twórcy chyba nie mogli się zdecydować czy to ma być komedia, film akcji, czy jeszcze coś innego. I wyszło takie nie wiadomo co. Mieszanie konwencji przyniosło w tym przypadku marne rezultaty. Nie polecam.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Listopad 14, 2009, 08:38:39 pm
To nie jest w sumie film "beznadziejny", ale myślę, że warto osrzec wszystkich, którzy zamierzają się na to wybrac do kina.
2012
Jeśli spodziewacie się epickich, przearcygenialnych efektów specjalnych, to... niestety, w filmie są w sumie dwie-trzy sceny w których efekty rekompensują defekty scenariusza. Emmerich spieprzył sprawę. Zrobił drugie "Pojutrze", tylko, że gorsze. I przyznam, że kompletnie tego nie rozumiem, bo wydaje mi się, że skoro ktoś robi film o czymś takim, jak koniec świata, to przynajmniej dla przyzwoitości powinien zainwestować w co najmniej zjadliwy scenariusz, wstawić do filmu kilka dobrych, niewymuszonych dowcipów, ze dwa dobre dialogi i charakterystycznego głównego bohatera.
Spoiler: pokaż
A już na pewno wypadałoby, żeby ten koniec świata nie tylko nazywał się "koniec świata", ale tym końcem świata naprawdę był.
Niestety. Efekty jakieś mało powalające (na ekranie ciągle setki jakichś machających rękami punkcików wpadają do głębokich dziur- nie wiem, w jaki sposób to miało poruszyć widza), choć pod względem technicznym są bardzo dobre. A reszta jak to w innych filmach tego reżysera. Poza patosem. Patosu było jeszcze więcej niż z reguły, a że dowcipy czerstwe, to nijak tego patosu nie niwelowały. I jeszcze jeden niuans: biali patrzyli tylko na to jak zarobić, a murzyni i hindusi ratowali świat. W filmie było tylu mdłych czrnuchów wygłaszających śmieszne mowy, że z miejsca stałem się rasistą.
To jakieś apogeum kryszysu współczesnego kina rozrywkowego. Film o apokalipsie, którego seans ani na chwilę nie wywołuje u widza przygnębienia. Ani na chwilę nie skłania do żadnej refleksji. Skandal.
Ale wyżej wspomniane 2-3 sceny na serio były swiatne. Zwłaszcza pierwsza ucieczka samolotem. I arki były dobrze zrobione.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: minilol w Listopad 20, 2009, 10:56:22 am
"Surrogaci" - nie wiem, jak długo dam jeszcze radę oglądać filmy, które marnują dobre pomysły, łączą pierdyliard wątków naraz i są właściwie bez sensu :-?
Spoiler: pokaż
Chociaż Willis zabijający wszystkich surrogatów jednym przyciśnięciem guzika, był fajny ;-)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Miroll w Styczeń 01, 2010, 09:17:35 pm
Bezapelacyjnie 2012. Super Szmira XXI Wieku!
Ostatnio kupiłem na DVD Transformers 2 i G.I.Joe (jak były w kinie ja obijałem się po obozach młodzieżowych). Totalne szmiry!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: TC w Styczeń 02, 2010, 09:50:54 am
Cytuj
Ostatnio kupiłem na DVD Transformers 2 i G.I.Joe (jak były w kinie ja obijałem się po obozach młodzieżowych). Totalne szmiry!
To po co je kupowałeś na dvd? Nie lepiej było je wypożyczyć, obejrzeć, ocenić, i dopiero teraz zadecydować o ew. zakupie oryginału?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Styczeń 02, 2010, 04:09:42 pm
No risk no fun!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: xsite w Styczeń 20, 2010, 01:54:26 pm
2012......... szkoda bylo mego czasu, po polowie juz mi sie odechcialo ogladac... zero realizmu!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: achillemarozzo w Kwiecień 09, 2010, 02:03:56 pm
"Pożegnania" film produkcji japońskiej. Tak drastycznego kiczu nie widziałem już dawno. Oto wrażliwe chłopie, po klapie swej orkiestry przeprowadza się wraz z żoną na prowincję do miejsca swego dziecięctwa, zdobnego we wspomnienia o mamie i tacie, białe łabędzie i przytulne drewniane chatynki. Tamże podłapuje robotę przy myciu i makijażowaniu truposzów (świeżych i ślicznych jak stokrotki). Czy trzeba dodawać iż widza oczekuje następnie 130 minut obcowania z mądrościami życiowymi szlachetnych prowincjuszy w rodzaju: "życie jest drogą", "każdy przeczuwa swój los" etc. Bohater w tymże czasie odnajduje siebie, pod skrzydłami swej małżonki o złotym sercu  ( człek akurat chętnie by taką pohańbił i podeptał kwiat jej panieństwa), wyrozumiałego szefa ( zakopać by go żywcem ) itp. życzliwych a także jedna się na prawo i lewo, wszystko to przy tęsknych jękach wiolonczeli ( połamać reżyserowi na głowie) i przebitkach na stada białych łabędzi ( ze śrutówki ptaszyska).  
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Kwiecień 18, 2010, 08:32:59 pm
Legion - coś pomiędzy "Terminatorem", a "Armią boga". Nadciąga koniec świata. Bóg nakazuje aniołom opętać ludzi i zabijać wszystkich innych. Na ziemie zstępuje Michał, który chce powstrzymać zagładę ludzkości. Aby to zrobić musi chronić kobietę w ciąży aż do czasu urodzenia dziecka, które może zapewnić ludziom przetrwanie. Kobieta wraz z grupą przypadkowych ludzi broni się w przydrożnej restauracji przed opętanymi, którzy sztormują kawiarnie. Nudne i przewidywalne aż do bólu. Nie polecam.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dziex w Maj 31, 2010, 05:22:23 pm
Island - boże co za łajno, nudne, głupie i wtórne, powód dla którego stworzono to miasto klonów nie jest może tak naciągany jak historyjka usprawiedliwiająca istnienie Matrixa w filmach Wachowskich ale niewiele mu brakuje. Filmu nie ratuje Buscemi ani Bean, w dodatku plotka głosi, że Scarlett chciała pokazać w tym filmie cycki, ale Bay się nie zgodził :(
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: TC w Maj 31, 2010, 07:32:12 pm
 
Cytuj
w dodatku plotka głosi, że Scarlett chciała pokazać w tym filmie cycki, ale Bay się nie zgodził (http://www.forum.gildia.pl/Smileys/bb/sad.gif)

Damn you, Bay! Scarlett to przecież rasowa blond Bombshell...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: IAmProbablyLying w Czerwiec 04, 2010, 04:15:46 pm
Cytat: Dziex link=topic=26851.msg1122707#msg1122707   date=1275322943
Island - boże co za łajno, nudne, głupie i wtórne,   powód dla którego stworzono to miasto klonów nie jest może tak naciągany   jak historyjka usprawiedliwiająca istnienie Matrixa w filmach   Wachowskich ale niewiele mu brakuje. Filmu nie ratuje Buscemi ani Bean, w   dodatku plotka głosi, że Scarlett chciała pokazać w tym filmie cycki,   ale Bay się nie zgodził :sad:

Bean to dobiera sobie takie   scenariusze, że nikt tych filmów nie może uratować :wink:

"Wyspa" to sredniak, nie da się ukryć, ale   tak surowo bym go nie oceniał. Pomysł dobry, tylko wykonanie mogło być   dużo lepsze.
 
 
   
  Damn you, Bay!
 
 
 
  Damn you, Bay po stokroć!
 
 
  Ostatnio oglądałem beznadziejny horror "The Abandoned". Nie polecam!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Wrzesień 23, 2010, 12:59:41 pm
"Starcie Tytanów" (to z 2010)

Film nie jest beznadziejny w pełnym tego słowa znaczeniu, ale czuję się zobowiązany ostrzec miłośników efekciarskich filmów w stylu "Transformers" przed oglądaniem tegoż. W takich filmach jak Transofrmersy, czy, bo ja wiem, "Dzień Niepodległości", występuje banalna fabuła, która jest pretekstem do pokazania widzowi wlaczących robotów, statków kosmicznych, mitycznych bestii, itp. Sęk w tym, że w "Starciu Tytanów" nawet takiej banalnej fabuły zabrakło. Cały film to zlepek scen, w których bohaterowie znajdują się w jakimś dziwnym miejscu, walczą z dziwnymi stworami i po kolei giną. Nie ma żadnego wyraźnego ciągu przyczyn i skutków. Co gorsza, w filmie tym nie ma praktycznie żadnego humoru i "puszczania oka" do widza, a w filmach służących za pokazy efektów specjalnych humor to rzecz obowiązkowa. Jest tu kilka czerstwych żartów i niezamierzenie śmiesznych scen, ale to nie to samo. Resumując: film jest nudny. Pod koniec się robi w miarę znośny, ale nie warto się męczyć dla dwóch scen. Sam lubię mało ambitne, efekciarskie filmy, ale na tym wymiękłem. Jedyne plusy tego filmu to: Zeus, Hades, Meduza i wygląd tego dżina (mniejsza o to, skąd wziął się dżin w filmie "opartym" na mitologii grackiej).
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Wrzesień 27, 2010, 11:08:28 am
Karate Kid 2010 - Film z Jackie Chanem to i iść musiałem. Żałuję bardzo. Film nie posiada klimatu klasycznego Karate Kid, jest po prostu nudny, przez pierwszą godzine nasz mały murzynek chodzi po Pekinie, rzuca swoją kurtkę pod wieszak, a nie na niego, przez co jego mamusia ciągle drze jape, tam go pobiją, tam mu spuszczą łomot, a to pozna "piękną" chińską dziewczynkę, co nie spodoba się jego nowym kolegom i znów dostanie przysłowiowy wpie****ol. Wujek Jackie pojawia się dopiero po chyba 1,5 h i całymi siłami stara się uratować film (no, ale z pustego i Salomon nie naleje). Finalowy turniej to jakiś żart, walki tam są dużo brutalniejsze niż te pokazywane na KSW (są toczone przez 12 latków), dochodzi tam do łamań nóg, kopnięć z powietrza obiema nogami, spadania na plecy z 1,5 metrowych podwyższeń, ale dzielne szkraby się tym nie przejmują i po stracie punktu bez problemu wstają z powrotem do walki. Jeden z uczestników przypomina Songo z Dragon Balla, co wydaje się po prostu komiczne, poczucie jest takie, jakby reżyser chciał zrobić film przygodowy, lub typowy nowoczesny film akcji i sam nie wiedział co w końcu wybrał. Film trwa nieprawdopodobne 140 min!!! Nie mam pojęcia po co, taki film może trwać góra 2h, a najlepiej jakieś 90-100 min, jak typowy film przygodowy z tego typu. To troche jak zrobienie prognozy pogody, która trwa dwie połówki po 45 min. Po wyjściu z kina pozostaje to poczucie, że film powstał tylko po to, żeby Will i ta jego maniura przypomnieli światu, że mają syna, który chce promocji. Aha, pierwsza godzina filmu to pokazanie "aktorstwa" młodego i przygód nieodwieszanej kurtki. Tylko, kto chce to oglądać??
FILM W KINACH OBEJRZYCIE Z DUBBINGIEM!!!!!! Głos mistrza, to głos Króla Juliana z Madagaskaru. Trzeba więcej mówić?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Agrerodes w Listopad 07, 2010, 08:32:39 pm
Ja ostatnio widziałam Eragona (tzn... no... widziałam tak do połowy... ale to też się liczy.) i był bardzo kiepski. Rzadko kiedy nie wytrzymuje do końca filmu, ale ta ekranizacja mnie pokonała. Była straaasznie nudna.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Listopad 07, 2010, 09:18:49 pm
Ja ostatnio widziałam Eragona (tzn... no... widziałam tak do połowy... ale to też się liczy.) i był bardzo kiepski. Rzadko kiedy nie wytrzymuje do końca filmu, ale ta ekranizacja mnie pokonała. Była straaasznie nudna.
A mnie się chyba nawet udało obejrzeć do końca (chociaż od pewnego momentu po łebkach), niemniej potwierdzam: to bardzo kiepski film.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: achillemarozzo w Listopad 15, 2010, 09:59:24 am
"Zgniłe jajeczko wlac bez skorupki, czosnek, cebulę razem do kupki, dodać amoniak i siarkowodor - nos zatykając czekać na odór". Tytusowa recepta przypomniala mi się po obejrzeniu sequela "30 dni mroku". Pierwsza część to był porządnie zrobiony horror z  szybkim tempem akcji, litrami krwi i niezłym aktorstwem. A drugą nakręcono, bo ja wiem po co? Chyba, żeby wyprać jakieś nielegalne przychody. Oto pani strażak znana z cześci pierwszej pragnie ostrzec świat o wampirycznym zagrożeniu. Robi to jeżdząc po Stanach z... odczytami. Po jednym z nich nadziewa się na trójkę samozwańczych łowców wampirów, co to, według deklaracji, polują na nie już od lat. Obserwacja sposobu ich działania nasuwa widzowi slangowe określenie: pussies. Choć chłopców jest w tym teamie dwóch a kotecka brak wogóle. Łowcy zdradzają bohaterce straszną prawdę - za wszystkim stoi, a jakże, królowa wampirów, imieniem, a jakże, Lilith (Renata brzmiałoby jeszcze bardziej klymatycznie). W 14 minucie filmu poznajemy także tzw dobrego wampira, ktoren w minucie piętnastej zdradza ferajnie miejsce pobytu wyżej wymienionej. Skąd się o nim dowiedział, to nieistotne. Trza potworę zabić, wtedy wszystko będzie dobrze, nieważne dlaczego. Poniżej następują długie sekwencje czajenia się po oświetlonych latarkami ciemnicach, przeplatane wzajemnym dodawaniem sobie otuchy i seriami z trzymanych jedną reką kałasznikowów. Potem jest scena miłosna, bez zdejmowania staniczka ( w tym przypadku może i dobrze, bo to nieprawda, że lepszy rydz niż nic). Potem znów długie czajenie się, otucha i serie. Potem czajenie się, otucha i... Potem czajenie się. Potem czaaaaaa... - to widz ziewa. Czyż muszę dodawać, że znakomici krwiopijcy z pierwszej części zostali zastąpieni przez gotyckich gogusiów w czarnych kontaktach i skajowych katankach? A jak tu ma nam stawać włos na widok ich królowej, skoro na powitanie prezentuje ona swój chudy goły zadek? Poważnie, wygłądało to niby jakaś reklama palmolive. Vagina dentata, po prostu. Gdzieżeś ty, ach gdzieżeś, Danny Hustonie z oryginału, gdzie twe problemamy ortodontyczne?
Film składa się niemal z samej partaniny, przeplatanej trzema na krzyż scenami gore zrealizowanymi w dziesięcioletniej technice komputerowej. Nikomu nie znani aktorzy grają fatalnie, obnosząc miny typu: "mintaj był nieświeży". Zdjęcia kiepskie, kręcone cyfrowką statyczne ujęcia. Nieistotna muzyka. Dłużyzny i przestoje w momentach teoretycznie wypełnionych napięciem i akcją. Czysty idiotyzm scenariusza ( ciekawe ile zaplacili za takie byle co). Marniutki budźet szczerzy zęby brakiem plenerów, choć księgowych wymieniono w napisach aż dwóch. Dobrze, że to rzetelnie nudne filmiszcze wypuszczono tylko na dvd. Można sobie przynajmniej nacisnąc fastforward. Od razu robi się zabawniej.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: KanGax w Listopad 28, 2010, 05:45:31 pm
"Maczeta", czyli "Machete". O kurdę, ależ ten film jest kiepski. Kino grindhouse, z fajnym efektem "kurzu" na klatkach filmu. Niiby ma ociekać "zajebistością", ma kultowe teksty, megawypasione sceny, ale...właśnie: "niby".  Na początku film znośny, ale szybko zmienił się w kaszanę, która porównywalna jest do boliłódzkich filmów akcji.  Aktorzy: Trejo ma tak paskudny pysk, że naprawdę idealnie pasował do roli takiego brudasa-zakapiora, natomiast dziwnie ogląda się sceny z nim całującym te wszystkie piękne lalunie w filmie; Segal z brzuchem, który musiał chować pod bardzo szerokim nawet jak na niego mundurem, De Niro-nie do końca jestem pewien, czy miał parodiowac siebie w filmie, jeśli tak, nie wyszło to zbyt udolnie, w każdym razie zastanawiam się co skłoniło go do wystąpienia tutaj. Jessica Alba swoją śliczną buzią ratuje troszke ocenę tego filmu, ale jest tak kiepsko, że (co się wyjątowo rzadko zdarza) miałem ochotę nie dokończyć oglądania do końca.
Słabiutko, panie Rodriguez. "Planet Terror" też był hołdem dla kina klasy B, był natomiast od Maczety o klasę lepszy.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Grudzień 21, 2010, 06:36:49 pm
Istota. Film zaczynał się jak dobry thriller a skończył jako monster movie. Beznadziejna fabuła, wiele hałasu o nic (scena seksu), rozterki głównych bohaterów tak fascynujące jak obrady sejmu. Szkoda czasu i pieniędzy. 
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dziex w Styczeń 06, 2011, 10:32:53 pm
Nowy Tron. Przerażająco durny film (i tak, jedynka też była durna, ale też stara, więc jej wolno, w dodatku o wiele bardziej trzymało się tam wszystko kupy). Szału z efektami w Imaxie nie ma, plusy to dwie fajne laski, dobry soundtrack (zbyt nachalny imo, może w imaxie tak głośniki napieprzały, ale generalnie odniosłem wrażenie, że Daft Punk najpierw zrobił ścieżkę dźwiękową, a potem nakręcono pod nią film) i że można się pośmiać ze skojarzeń z Big Lebowskim.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Styczeń 09, 2011, 07:39:06 pm
"Somewhere" nowy film Sophi Coppoli. Po twórczyni "lost in  translations" spodziewałem się przynajmniej dobrego kina, a otrzymałem kompletną nudę. Film w sumie o niczym, ciągnie się niemiłosiernie i w sumie to nie wiem czemu do oglądałem do końca. Szkoda czasu i pieniędzy.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Parisienne w Styczeń 09, 2011, 08:26:30 pm
"Fenomen", polska komedia - stracone 1,5 godziny, które nikt mi nie zwróci...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: zOrg w Styczeń 11, 2011, 02:40:41 pm
Oglądałem jeden odcinek serialu "KOMPANIA BRACI" na blu-ray. Polskie  opakowanie a jakże  - ale ani polskiego lektora , ani polskich napisów - natomiast np: koreańskie jak najbardziej. Serdeczne     <  ,,l,  >           dla wydawcy. Nie kupię (począwszy od  "PACYFIKU") już  żadnego oryginalnego produktu tego wydawcy za takie nas traktowanie.  To wszystko i tak leży na serwerach i czeka na ściągnięcie.  I namawiam wszystkich do bojkotu każdej firmy, która ma nas głeboko w d.pie. Pozdrawiam wszystkich.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: anorexia w Styczeń 22, 2011, 02:54:21 pm
Właśnie obejrzałem amerykański remake "Pozwól mi wejść". Strażnikiem dobrego smaku nie jestem, ale tym razem muszę Was wszystkich ostrzec aby tego filmu nie oglądać. Amerykanie po raz kolejny zarżneli X muzę. Nie wiem co sobie myślał reżyser, bo tym co zaprezentował to nawet hołdu oryginałowi nie złożył. Mnóstwo uproszczeń tak ważnych relacji miedzy głównymi bohaterami jeszcze nie widziałem. Filmu nie ratuje nawet rewelacyjna (oczywiscie nie w tym filmie) Chloe Moretz czy Richard Jenkins. Na szczęście mamy jeszcze europejskie kino, a amerykanom zostawmy filmy akcji z budżetami 200mln.

pozdrawiam
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: skil w Luty 06, 2011, 01:08:53 am
W końcu obejrzałem "Avatara". Szkoda się rozpisywać, dno dna.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: kingquest w Marzec 12, 2011, 08:41:06 pm
Jeż Jerzy -  krótko mówiąc : żenada ! Dawno nie widziałem równie żałosnego i niesmacznego filmu. Kiepska fabuła i humor opierający się na wymiotach i wzdęciach. Jeżeli miałoby to jakikolwiek sens, czy było inaczej przedstawione, to nie narzekałbym. Niestety, jak dla mnie porażka na całej linii. 
Na plus z pewnością można zaliczyć animację. Wszystko wygląda bardzo ładnie i oryginalnie. Momentami pojawiają się też niezgorsze akcje, jednak jest ich stanowczo za mało.
Zdecydowanie odradzam.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Marzec 18, 2011, 12:14:27 pm
Jeż Jerzy -  krótko mówiąc : żenada ! Dawno nie widziałem równie żałosnego i niesmacznego filmu. Kiepska fabuła i humor opierający się na wymiotach i wzdęciach. Jeżeli miałoby to jakikolwiek sens, czy było inaczej przedstawione, to nie narzekałbym. Niestety, jak dla mnie porażka na całej linii. 
Na plus z pewnością można zaliczyć animację. Wszystko wygląda bardzo ładnie i oryginalnie. Momentami pojawiają się też niezgorsze akcje, jednak jest ich stanowczo za mało.
Zdecydowanie odradzam.

Mogę się pod tym podpisać obiema rękami. Straszne dno. Już dawno nie miałem tak wielkiej ochoty wyjść z kina.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: achillemarozzo w Marzec 23, 2011, 01:28:02 pm
"The limits of control"* - Jima Jarmusha. Tajemniczy facet otrzymuje tajemnicze zlecenie od tajemniczej organizacji dotyczące innego tajemniczego jegomościa. Co jest pretekstem do dwugodzinnego snucia się po uliczkach pocztówkowych miasteczek, kontemplowania sztuki nowoczesnej, mieszania kawy, gapienia sie na śliczne panie w designerskich ciuchach oraz wysłuchiwania sentencji w rodzaju: "życie jest garstką popiołu", "człowiek to zbiór molekuł wirujących w ekstazie", etc., etc. Na pierwszy rzut oka: Jarmush, podejrzane kontrakty, filozofia Wschodu, przychodzi do głowy świetny "Ghost Dog - Droga samuraja". Skoro moglo być tak radośnie jak w wymienionym przypadku, to dlaczego jest tak beznadziejnie? Ano "Pies" miał ironiczną fabułę, a nie był ino zbiorem przydługich, ładnych scen, w których żurnalowe piekności bez większego zaangażowania deklamują tajemnicze mądrości Bliskiego Wschodu. Film fabularny to jednak coś więcej, niż ruchome obrazki. Choćby i one śliczne były i filozoficzne.
 
 
*zaraza wie, czemu dystrybutor nie przetłumaczył tytułu. Pewnie tak jest bardziej trendy i intelektualnie.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Marzec 24, 2011, 10:41:59 pm
"The limits of control"
Jak dla mnie najsłabszy film Jarmuscha. Owszem - konsekwentny i niegłupi, ale cholernie nudny.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: KanGax w Marzec 25, 2011, 08:24:26 am
Jak dla mnie najsłabszy film Jarmuscha. Owszem - konsekwentny i niegłupi, ale cholernie nudny.

+1
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Sałata112 w Kwiecień 03, 2011, 02:24:21 pm
Jeż Jerzy - czekałam  z koleżanką na ten film chyba dwa lata, poszłyśmy i już wiedziałam że powinnam żałować tej decyzji. Do pewnego czasu nawet dało się go znieść. Dres, któremu głos podkładał Koterski - spoko. Forma animacji, świetna. Tylko w którymś momencie tak jakby już sami twórcy się pogubili w fabule i od chwili wyrwania głowy wraz z kręgosłupem ochroniarzowi doprowadziło do tego, że straciłam ostateczną nadzieję na to, że akcja rozwinie się w jakimś bardziej sensownym kierunku...

Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Czerwiec 10, 2011, 03:48:39 pm
"Priest 3D". Jak patrzę na sam tytuł to już wiem, że będzie źle. Jeśli twórcy muszą upychać 3D do tytułu to już wiadomo, będzie słabo. Fabuła opowiada o odwiecznej walce między ludźmi, a wampirami. Ludzie gdy znaleźli się na wyginięciu odkryli broń ostateczną - świetnie wyszkolonych księży, którzy dzięki wierze i treningowi stawali się nie do pokonania. Tak z grubsza to wygląda i szkoda czasu. Fabuła średnia i mocno przewidywalna do bólu, gra aktorska słaba, a efekty cienkie jak w filmie niskobudżetowym. Sam obejrzałem to na kacyku i nawet na to się słabo nadaje. Ogólnie nie polecam.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Góral w Czerwiec 11, 2011, 12:51:02 pm
Your Highness. Trailer narobił mi smaku, ale sam film to porażka totalna. Wszystkie najlepsze sceny pokazano w trailerze, reszta była albo niesmaczna albo żałosna, ale zdecydowanie nieśmieszna. Jako komedia porażka, jako cokolwiek innego też. Czytałem, że wiele osób wychodziło z kina, taka porażka. Krytycy filmowi nie pozostawili suchej nitki na twórcach, a wśród widzów większość ma opinię podobną do mojej.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dagu w Czerwiec 22, 2011, 06:12:53 pm
"W dół kolorowym wzgórzem". Aż mi się ciśnie na usta komentarz, że Wojcieszek zrobił "Plebanię" w wersji hardcore...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Czerwiec 25, 2011, 10:33:54 pm
Dziś zobaczyłem Aviatora i muszę przyznać, że dla mnie to szkoda czasu. Scorsese jako reżyser, dobra obsada, widać, budżet też nie mieli skromny, a film nie ciekawy i ciągnie się niemiłosiernie. Fabuła też ciekawa i osobiście lubię takie historie, ale miałem problem wysiedzieć na seansie. Jak się potem dowiedziałem, że film miał chyba 11 nominacji do oskara, to szczerze przyznam, nie mam pojęcia za co.

Widziałem też, Sucer Punch. Jak powyżej, szkoda czasu. Świetne wizualnie wideoklipy połączone niestety fabułą Snyder zrobił porno dla geeków. Więcej o tym filmie napisałem na blogu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Targowo.Istore w Sierpień 27, 2011, 10:43:38 am
Bo "Aviator" ma głęboki przekaz i w film trzeba się odpowiednio wczuć.  Dla większości będzie to zwykła strata czasu,dodajmy ze długa bo film trwa chyba jakieś 3 godziny i nic z tego nie wyniknie. Ale mimo wszystko uważam,że warto obejrzeć,wnosi on bardzo wiele,jest w gruncie rzeczy o spełnionych marzeniach.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Angrenost w Listopad 29, 2011, 08:42:52 pm
Kowboje i obcy. Żenująca bajka w której do kowbojów kłócących się przed saloonem zaczyna nagle strzelać pojawiający się znikąd statek kosmiczny, porywający przy tym w dziwny sposób kobiety, które akurat przechadzały się po ulicy. Głównym questem tych kowbojów, którzy przeżyli atak jest odnalezienie tego statku, rozprawienie się z obcymi i uwolnienie niewiast. Oczywiście to wszystko im się udaje. Najsmutniejsze jest to, że zagrał w tym filmie Harrison Ford, ale czego teraz człowiek nie zrobi dla godnej emerytury?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Styczeń 15, 2012, 10:01:48 am
"Red State" najnowszy film Kevina Smitha opowiada o bardzo radykalnym wielebnym w usa i jego "rodzinie" wiernych. Nudne to i mało ciekawe. Co prawda fabuła posuwa się dość szybko do przodu, ale całość jest mocno przewidywalna. Miało być chyba szokująco i moralizatorsko, a powstał marny thriller, który wygląda jak marny film bez budżetu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: dobrywujek w Marzec 05, 2012, 04:17:14 pm
Underworld Awakening - Kate Beckinsale wciąż piękna, ale niestety jej uroda filmu nie ratuje. Miałem wrażenie, że nakręcono te 90 minut bez jakiegokolwiek scenariusza.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dziex w Marzec 09, 2012, 10:02:45 pm
Czwarci piraci (hurr dur). Nie żebym spodziewał się nie wiadomo czego po tak starym odgrzewanym kotlecie ale jednak  :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: . Geoffrey Rush to jedyne co gra w tym filmie (+ ładna syrena). Za to Czarnobrody ze swoim SZATAŃSKIM OKRĘTEM (srsly, jako kapitan wstydziłbym się wpłynąć czymś takim do portu) to chyba jeden z najbardziej c**jowych filmowych villainów w ostatniej dekadzie.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Kwiecień 02, 2012, 06:28:23 pm
Mission Imposible: Ghost Protocol chyba najsłabsza część serii i dobrze że swego czasu nie poszedłem na to do kina. Fabuła denna, z dziurami wielkości wielkiego kanionu co najmniej. Jak na film o agentach to za mało gadżetów, akcji i tych całych spisków. Po obejrzeniu całego filmu w sumie nadal nie wiem po co źli chcieli zrobić to co chcieli. Szkoda czasu tak ogólnie, chodź beznadziejnym filmem bym tego nie nazwał. Taki zły średniak.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Kwiecień 03, 2012, 07:46:41 pm
Mission Imposible: Ghost Protocol chyba najsłabsza część serii i dobrze że swego czasu nie poszedłem na to do kina. Fabuła denna, z dziurami wielkości wielkiego kanionu co najmniej. Jak na film o agentach to za mało gadżetów, akcji i tych całych spisków. Po obejrzeniu całego filmu w sumie nadal nie wiem po co źli chcieli zrobić to co chcieli. Szkoda czasu tak ogólnie, chodź beznadziejnym filmem bym tego nie nazwał. Taki zły średniak.
:shock:
Jednak powinieneś był to obejrzeć w kinie...
Tak poza tym kompletnie nie rozumiem Twoich zarzutów... :doubt:
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Kwiecień 03, 2012, 09:16:37 pm
Wydaje mi się że wszystkie moje zarzuty są jasne i czytelne więc nie będę ich tłumaczył, ale dorzucę jeden który mi się przypomniał. Na filmie się po prostu nudziłem.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Kwiecień 03, 2012, 09:43:42 pm
Krótko mówiąc, ten film to dla Ciebie mission impossible... :)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Kwiecień 04, 2012, 04:10:29 pm
Krótko mówiąc, ten film to dla Ciebie mission impossible... :smile:
Muszę przyznać, że świetnie podsumowane.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: skil w Kwiecień 15, 2012, 11:39:02 pm
Drive - o Boże, ale to jest fatalny film.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: DARKMAN w Kwiecień 16, 2012, 03:09:16 pm
Drive - o Boże, ale to jest fatalny film.
Dokladnie. Po prostu szkoda slow.. po recenzjach spodziewalem sie czegos przynajmniej sredniego (byl w liscie najlepszych filmu zeszlego roku, na IMDB ma chyba 8/10) a film nudny jak flaki z olejem...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Qraq w Kwiecień 16, 2012, 09:37:11 pm
to jest jeden z lepszych filmów 2011... ale fakt, że nie każdemu i nie w każdym momencie przypadnie do gustu.

...dlatego ja czekam na odpowiedni nastrój by obejrzeć "tinker tailor soldier spy"... po pierwszych 20 minutach wyłączyłem, bo wiedziałem że mi nie podejdzie.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: kingquest w Kwiecień 17, 2012, 09:45:40 pm
Również i dla mnie Drive to kompletne rozczarowanie. Film zbierał tak świetne recenzje, tymczasem nie odnalazlem w nim nic intrygującego czy chociażby wciągającego.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Kwiecień 23, 2012, 07:02:50 pm
Mnie osobiście też się Drive tak średnio podobał. Natomiast wczoraj obejrzałem sobie Blade Runnera. Tak wiem, że to klasyk, ale okropnie się wynudziłem. Scenariusza w tym filmie jest tak na prawdę na 40 min, a potem reżyser postanowił nakręcić wideoklip dla muzyki Evangelisa. Nadal niektóre sceny robią wrażenie, efekty są świetne i klimat również, ale nie zmienia to faktu, że jak dla mnie to taki średniak z tego film.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Maj 09, 2012, 07:08:12 pm
Immortals jest tak kiepskie, że nawet nie chce mi się o tym pisać. Fabuła leży i kwiczy, walki nudne. Cała strona wizualna zerżnięta z 300. Nudne to okropnie i zmarnowane 2h życia, które lepiej już było wykorzystać na siedzenie i patrzenie w ścianę.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: michalski w Maj 28, 2012, 03:18:52 pm
"Francuski pocałunek" jesu, tak nudny film, że szok. Nie wiem tylko czemu na filmwebie ma trochę pozytywnych opinii, wg mnie kicha i jedna wielka nuda niestety. Może jedynie zdjęcia Francji są bardzo ładne.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: urssa w Maj 31, 2012, 07:07:34 pm
The Tree of Life - Drzewo Zycia http://www.filmweb.pl/film/Drzewo+%C5%BCycia-2011-273584 (http://www.filmweb.pl/film/Drzewo+%C5%BCycia-2011-273584)
Na poczatku musze przyznac, ze kadry byly fantastyczne, wiekszosc z nich moglabym oprawic i powiesic na scianie. Na tym jednak sie konczy. Historia dosc chaotycznie skleciona. Historia rodziny, dorastania, konfilt z ojcem, milosc do matki, Shean Penn w nowoczesnym miescie wsrod wiezowcow, przedmiescie, zabawy w ogrodku, przestrzen kosmiczna, dinozaury, ciag dalszy rodzinnej sielanki. Dopiero po obejrzeniu filmu (jako jedna z nielicznych, ktora zostala do konca) zaczelam szukac w czelusciach internetu interpretacje tego filmu. Dowiedzialam sie, ze jest o sensie zycia oraz o probie zaakceptowania przez postac grana przez Shean'a Penn'a, poprzez retrospekcje, smierc brata w wojnie jaka miala kilka czy kilkanascie lat wczesiej. Bardzo ambitne.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Wrzesień 11, 2012, 07:57:22 pm
The Tree of Life - Drzewo Zycia http://www.filmweb.pl/film/Drzewo+%C5%BCycia-2011-273584 (http://www.filmweb.pl/film/Drzewo+%C5%BCycia-2011-273584)
Na poczatku musze przyznac, ze kadry byly fantastyczne, wiekszosc z nich moglabym oprawic i powiesic na scianie. Na tym jednak sie konczy. Historia dosc chaotycznie skleciona. Historia rodziny, dorastania, konfilt z ojcem, milosc do matki, Shean Penn w nowoczesnym miescie wsrod wiezowcow, przedmiescie, zabawy w ogrodku, przestrzen kosmiczna, dinozaury, ciag dalszy rodzinnej sielanki. Dopiero po obejrzeniu filmu (jako jedna z nielicznych, ktora zostala do konca) zaczelam szukac w czelusciach internetu interpretacje tego filmu. Dowiedzialam sie, ze jest o sensie zycia oraz o probie zaakceptowania przez postac grana przez Shean'a Penn'a, poprzez retrospekcje, smierc brata w wojnie jaka miala kilka czy kilkanascie lat wczesiej. Bardzo ambitne.
Jak dla mnie ten film nie jest ambitny. To porażka do której najpierw krytycy, a potem widzowie dorabiają jakąś większą ideologię. Jakoś tak wszyscy czują podświadomie, że tam coś musi być bo znany reżyser i aktorzy. Dodatkowo nominowany do oscarów więc coś w tym musi być. Tymczasem to bardzo chaotyczna opowieść o rodzinie przeplatana ujęciami kosmosu, przyrody i dinozaurów co tak naprawdę nie ma kompletnie sensu. Jeden z gorszych filmów jaki ostatnio widziałem. Jednym słowem szkoda czasu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Trisz w Październik 23, 2012, 11:56:28 am
Conan Barbarzyńca - usnęłam po godzinie i przybudzalam jak głośniej walili...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Prezo w Listopad 09, 2012, 03:04:23 pm
Mam ciągoty do niszowego i debilnego kina. Postanowiłem więc po raz kolejny sprawdzić jak silne mam nerwy. Nie opłacało się  :lol:


Ice Twisters (lodowe tornado) to film o lodowych tornadach, które pojawiają się z dupy i sieją spustoszenie. Na caaaałym świecie. Mam mówić dalej?Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: KanGax w Listopad 10, 2012, 01:39:53 pm
parodia niż prawdziwy horror.

Poza spamem, który zamieściłaś w poście, powiem tylko: BRAWO, Sherlocku. Gratuluję przenikliwości.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: bezbollah w Listopad 16, 2012, 10:38:51 am
Mój mały ranking najgorszych filmów:
1) Ciacho - dotrwałam do końca tylko dlatego, że nie lubię przerywać w trakcie... ale było ciężko - żałosne i mega słabe "kino"
2) The Notebook - Pamiętnik - wieli zawód! Wszystkie koleżanki piszczały z zachwytu, a tu cóż... wielka miłość, wielka zdrada, wielka porażka i okropne zakończenie.

oglądaliście?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Grudzień 14, 2012, 01:02:26 pm
Resident Evil - Retrybucja - film ze szczątkową fabułą, masą efektów specjalnych i walkami z niekończącą się amunicją w broni. film jest tak slaby, że szkoda na niego czasu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: mayka w Styczeń 18, 2013, 03:57:21 pm
Niestety,każdy film puszczany w tv jest beznadziejny.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Styczeń 19, 2013, 09:10:22 am
Immortals jest tak kiepskie, że nawet nie chce mi się o tym pisać. Fabuła leży i kwiczy, walki nudne. Cała strona wizualna zerżnięta z 300. Nudne to okropnie i zmarnowane 2h życia, które lepiej już było wykorzystać na siedzenie i patrzenie w ścianę.

Zgodzę się z tym.

Tak nędznie jeszcze nie było, serio. Komuś udało się zrobić film z fabułą gorszą niż w "Starciu Tytanów". Ani scenografia im nie wyszła, ani jednej dobrej postaci. Straszny zły król chce zabić bogów, bo siostrzyczka (mamusia? czy ktoś tam) mu umarła. Ojoj, niech go ktoś przytuli, jest taki nieszczęśliwy. I ten jego mroczny hełm, w którym wyglądał jak krabokrólik. Tezeusza mogliby zastąpić samą ręką trzymającą miecz i wyżynającą złych ludzi, bo tylko tyle tam w sumie robi. Bogowie wyglądają jak wariacje na temat Orlando Blooma, a "tytanów" wyglądających jak kitowcy z Power Rangers (btw walki w tym filmie wyglądały podobnie jak w tym serialu) nie ma sensu komentować. W ogóle, badziew.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: katma w Styczeń 20, 2013, 02:24:58 pm
Beznadziejne to jest dopiero Życie Pi. Ja widziałam i zgadzam się jak najbardziej z tym, że to film o niczym, co się kupy nie trzyma:
http://www.kinoradio.pl/czytaj/notes/Bog_jest_wegetarianinem-4-663 (http://www.kinoradio.pl/czytaj/notes/Bog_jest_wegetarianinem-4-663)

Za to świetny jest Django. Artysta krwi po prostu - geniusz Tarantino.
http://www.kinoradio.pl/czytaj/notes/Tarantino_i_krew_na_owocach_baweny-4-634 (http://www.kinoradio.pl/czytaj/notes/Tarantino_i_krew_na_owocach_baweny-4-634)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Ryceros w Styczeń 25, 2013, 10:25:23 pm
Cytat: slay
Jak dla mnie ten film nie jest ambitny. To porażka do której najpierw krytycy, a potem widzowie dorabiają jakąś większą ideologię. Jakoś tak wszyscy czują podświadomie, że tam coś musi być bo znany reżyser i aktorzy. Dodatkowo nominowany do oscarów więc coś w tym musi być. Tymczasem to bardzo chaotyczna opowieść o rodzinie przeplatana ujęciami kosmosu, przyrody i dinozaurów co tak naprawdę nie ma kompletnie sensu. Jeden z gorszych filmów jaki ostatnio widziałem. Jednym słowem szkoda czasu
To czy się podobał czy nie, to kwestia indywidualna. No i gustu po prostu.
Oskarżenie jednak całości filmu o fabularny bezsens jest (przepraszam) absurdalne...

Cytat: Radan
Tak nędznie jeszcze nie było, serio. Komuś udało się zrobić film z fabułą gorszą niż w "Starciu Tytanów".
Taa. Sam się sobie dziwię, że dotrwałem do końca.

A żeby nie spamować, to dodam od siebie, za co najprawdopodobniej będę zlinczowany, że Django nie podobał mi się tak bardzo jak Bękarty Wojny.
Kino Tarantino bardzo lubię i sam "Django" mi się podobał jako całokształt, ale pewna tendencja się wkradła po ostatnim wielkim sukcesie wyżej wymienionych Bastardsów.
Wczesniej (w jednym zdaniu) - opowieść o Żydach mszczących się na hitlerowcach, dużo "śmiesznej" krwi i fantastyczna, kultowa już scena gry w zgadnij kto to (w scenie dochodzi do wyrażenia poglądu mówiącego o wyższości jednych nad drugich), zakończona sieczką po zamówieniu trzech piw. No bajka.
Django? Opowieść o murzynach mszczących się na białasach, dużo "nieśmiesznej" krwi i mniej fantastyczna i na pewno mniej kultowa scena z czaszką (w scenie również dochodzi do wyrażenia poglądu mówiącego o wyższości jednych nad drugich), zakończona sieczką (skąd inąd piękną i kiczowatą - taką jaką u Quentina uwielbiam).
Sam film bardzo udany, ale jak dla mnie niestety - trochę spadek formy...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: skil w Styczeń 26, 2013, 05:17:15 pm
Mnie się Django nie podobał w ogóle. Wynudziłem się straszliwie. Bardzo słabe dialogi jak na Tarantino. To wciąż ten sam schemat powtarzany w kilku jego ostatnich filmach i mnie już to nudzi. Waltz grał tu znowu Landę, pozostali aktorzy bezbarwni, tylko Jackson bardzo dobry. Tarantino kręci i sprzedaje ciągle ten sam film, fani i tak kupią. Jak na hołd oddany westernom (które uwielbiam) było w nim zaskakująco mało smaczków, głównie nazwy i muzyka. Ale największy minus to szarpane tempo filmu i beznadziejne, po prostu beznadziejne dialogi.

2/10
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dziex w Styczeń 26, 2013, 08:09:48 pm
Dokładnie, wynudziłem się strasznie. Pierwszy raz od dawna zastanawiałem się czy nie wyjść z sali przed końcem filmu. Waltz ok, chociaż było go trochę mało i tak jak napisał skil znowu grał Landę. Jackson w sumie też grał jak zawsze, ale jako zrzędliwy niggalokaj wypadł tak zajebiście, że jest głównym plusem filmu. Jeszcze scena z KKK była spoczko.
Cytuj
A żeby nie spamować, to dodam od siebie, za co najprawdopodobniej będę zlinczowany, że Django nie podobał mi się tak bardzo jak Bękarty Wojny.
Kill Bill 1 też był lepszy.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: skil w Luty 22, 2013, 12:33:24 am
Zapewne narażę się na śmieszność, ale byłem na "Tajemnicy Westerplatte". I był to błąd.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: kaja4 w Marzec 20, 2013, 02:01:38 pm
Oczywiście Kac Wawa ;p
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Kwiecień 03, 2013, 01:05:39 am
Wreszcie się wziąłem w sobie i wybrałem na Szklaną Pułapkę 5 (pl. tł. "Dobry dzień by szklana pułapka"). Boże, co oni z tym zrobili. Ten film został chyba celowo zrobiony tak, by widz absolutnie nic z niego nie zapamiętał. Fabuła jest naciągana i widać, że ma tylko tłumaczyć kolejne wystrzały i eksplozje. Syn McClaina to nierozwinięta postać, przez co nie czuć dlaczego miałby tak nienawidzić ojca. W zeszłej części dość dobrze pokazali jego córkę i dokładnie czuło się, że może mieć żal do ojca. W tej części nie... A dlaczego? Po pierwsze jak ojciec z synem się spotykają, to już rozpoczyna się strzelanina i nie kończy w zasadzie do końca filmu. Po drugie - ten film trwa 90 min! 90 min! 90 min! Jakby go te dekle do TV strzeliły, albo nie wiedzieli, że już się kaset VHS nie kupuje. Ten film jest dobre 40 min krótszy niż zeszłe części. Jak oni na to w ogóle wpadli? Bałem się o 4 część, bo myślałem, że to będzie kicha, wiele lat przerwy i w ogóle, ale 4 była naprawdę fajna. W 5 części nawet Yippie-Kai-Yay brzmi kiepsko :/ Ogarnąć się twórcy tego czegoś!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Maj 10, 2013, 07:27:47 am
Widziałem wczoraj Iron Mana 3 i może beznadziejny nie jest, ale słaby z pewnością.  Niestety tak od połowy się już nudziliśmy więc zaczęliśmy szukać   błędów. Jest ich sporo. To jest Iron Man bez głównego bohatera, a Stark   już nie bawi tak jak kiedyś. Poza tym brak seansów 2D i wymuszanie z   tego powodu kupowania przeze mnie droższych biletów uważam za chamstwo. 3d co prawda   całkiem spoko, ale jakby go nie było to film by na niczym nie stracił. Tylko postać Mandaryna oraz końcowa scena walki są dobre.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Maj 23, 2013, 09:53:59 am
Ostatnio widziałem "Room 237". Strasznie nudny i naciągany dokument o ukrytych informacjach w Lśnieniu" Kubrica. Nie wiem co biorą twórcy tych wszystkich teorii, ale pewne jest że mają stanowczo za dużo czasu, który marnują na kompletne debilizmy. Szkoda oglądać.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Czerwiec 04, 2013, 11:03:01 am
"The Place Beyond The Pines" - tak nudnego, przewidywalnego filmu dawno nie widziałem. W dodatku posiada on strasznie denerwujące postacie, które swoją głupotą i sposobem bycia skutecznie odstraszają od seansu. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego zobaczyłem ten film do końca.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Trisz w Czerwiec 06, 2013, 12:16:51 pm
Bitwe warszawska - no uznałam, ze trzeba...  :razz:
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Sajuuk' w Lipiec 02, 2013, 06:03:47 pm
Superman: Man of Steel

2013

Żenua. Za szybko i bez pomysłu na fabułę. Osią tematyczną filmu jest nie problem nadczłowieka w świecie ludzi, walki ze złem czy rodzące się uczucie między Louis a Kalelem, a

wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy.


(http://dailygeekshow.com/wp-content/uploads/2013/04/man-of-steel-superman-est-de-retour-dans-une-bande-annonce-explosive-1.jpg)

Absolutne zignorowanie wszystkich walorów filmu poza wizualnymi. Słabizna.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Lipiec 02, 2013, 06:19:47 pm
Że beznadzieja, to bym nie powiedział. Technicznie świetny, pierwsze pół godziny (akcja na Kryptonie) nawet bardzo dobre. Ale faktycznie gigantyczny zawód.

Film sprawia wrażenie, jakby kilkunastu gości się zebrało, każdy chciał opowiedzieć widzowi coś innego i w końcu żaden z nich nie opowiedział niczego.

Powinni toto rozbić na trzy różne filmy. Jeden o zagładzie Kryptona (taki prequel Supermana), jeden o "dorastaniu" Supermana i jeden o walce z Zodem. Może nawet byłyby to dobre filmy. A tak... Dostaliśmy Transformersy udające coś ambitniejszego i z lepszymi aktorami.


Dużym plusem natomiast była Faora-Ul. Jak już się trafi ładna Niemka, to jest z reguły tak ładna, że klękajcie narody. Poza tym ona powinna być głównym villainem w następnych częściach, niepotrzebnie ją... ekhm... nie będę spoilerował. Miała raptem parę scen (z czego połowa to rzucanie Supermanem jak workiem gruli) a i tak była ciekawszą postacią niż Zod.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Sajuuk' w Lipiec 02, 2013, 06:48:57 pm
Masz trochę racji, a trochę nie masz. Ja pomstuję w zasadzie nie na samego Supermana, a na schemat filmowy Holywoodu, w którym dopuszczalne jest zalanie filmu efektami specjalnymi i gigantycznym budżetem, przy zupełnym zaniedbaniu fabuły, gry aktorskiej, rozwoju postaci i przekazu. Ten film jest po prostu dobrym przykładem takiej praktyki.

Zobacz chociażby na miernotę postaci pierwszoplanowych.
Kalel? Mam wrażenie, że został zmuszony do odczuwania jakichś dylematów. Najchętniej sam by oglądał ten film.
Jego ojciec? Nieskończona dobroć, trochę kojarzy mi się z Qui-Gonem.
Louis Lane? Nawet nie zdążyłem zapamiętać jakie ma cechy osobowości. Za mało jej było.
Zod? Idealista robot. Ale na siłę. Bardzo mały zasób ekspresji na twarzy.

A do tego najgorsze było umiejscowienie większości akcji na Manhatt... Metropolis, pardon. Prawdę mówiąc setting Manhattan + scifi + ratowanie planety powtarza się w popkulturze zbyt często, żeby to było ciekawe. Po niedawnym obejrzeniu Avengersów miałem trochę dość. ; p
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: KanGax w Lipiec 04, 2013, 06:23:17 am
Niestety, potwierdzam. Generalnie film nie był może BEZNADZIEJNY, jest natomiast wybitnie miałki. Jest wiele scen, które drażnią (wypominana przez widzów scena z wiaduktem). Może zabrzmieć to kontrowersyjnie, ale scen walki jest aż za dużo (Nolan chciał odbić sobie za trzecią część Batmana, gdzie były chyba ledwie dwie? ;) ) - w każdym razie, w przeciwieństwie do niektórych filmów (na myśl przychodzi mi np. Matrix) nie jest to przyjemna dla oka rozpierducha - po prostu po jakimś czasie Superman zaczyna nużyć. IMO za długi w obecnej formie.


Być może, pomimo wszystko, lepszego filmu z tym Superbohaterem nie da się zrobić?
P.S. W filmie zagrało 2 Robin Hoodów, hehe.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: DARKMAN w Lipiec 04, 2013, 03:47:09 pm
IMHO przesadzacie - wg mnie Man of Steel byl duzo lepszy niz Transformers 3, Avengers czy chociazby ostatni Iron Man 3. I po raz pierwszy zdaje sie od Independence Day jak byl atak na ziemie super przybyszow to niszczyli cale miasto.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Lipiec 04, 2013, 07:01:52 pm
P.S. W filmie zagrało 2 Robin Hoodów, hehe.

Heh. Crowe znowu zagrał Maximusa. Pierwsze pół godziny to był w sumie taki trochę Gladiator 2 (Gladiator 3 jeśli policzymy ten sequel, w którym Maximusa przeniosło w czasie do średniowiecza). Może dlatego to była najlepsza część filmu...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wilk Stepowy w Lipiec 05, 2013, 05:57:12 am
Ja oglądnąłem nowego Supera, to po kilku dniach nie pamiętałem na czym w kinie byłem. Film może nie tyle słaby, co totalnie bez zalet, nie licząc warstwy wizualnej.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: KanGax w Lipiec 09, 2013, 09:17:54 pm
Ja oglądnąłem nowego Supera, to po kilku dniach nie pamiętałem na czym w kinie byłem. Film może nie tyle słaby, co totalnie bez zalet, nie licząc warstwy wizualnej.

Z tymże właśnie nawet warstwa wizualna zaczyna nudzić po kilku minutach walki w mieście :)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: gburowy w Lipiec 11, 2013, 12:25:53 pm
Dziewczyna namówiła mnie na obejrzenie polskiej totalnie koszmarnej "komedii" - "Jak się pozbyć cellulitu". Pomijam fakt, że może nie zrozumiałem tego filmu stąd moja negatywna opinia, ale po przeczytaniu kilku opinii w necie wnioskuję, że nie jestem jedyny :P film totalnie absurdalnie bez sensu, chciałbym użyć kilku bardzo niecenzuralnych słów, które najlepiej oddałyby poziom tej "komedii", ale chcąc stosować się do regulaminu forum tego nie zrobię :D ogólnie jakieś pseudo intrygi, do tego niby zabawne akcje, a w praktyce totalnie prymitywny poziom żartu, którego nawet nie zrozumiała moja dziewczyna. więc obstawiam, że nie był to nawet "babski humor" ;) odradzam ten film, chyba, że nie jesteście do końca trzeźwi :D
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Bociek w Lipiec 16, 2013, 09:44:25 am
Pacific Rim - mocny kandydat do najgorzej wydanych pieniędzy w roku 2013. Dawno nie widziałem nic tak żenującego. Idąc na film o wielkich robotach bijących potwory z otchłani oceanu nie spodziewałem się fabuły tylko efektów. Efekty były, nawet fajne. Reszta lepiej by wypadła gdyby pokazywali same walki bez zbędnego gadania.

Bo pal licho to, że jest za dużo pustych scen, wydłużających niepotrzebnie głupie widowisko. Ale fabuła... zrobili wszystko żebym czuł się w kinie zażenowany, przykładów można trochę namnożyć ale nie chce spojlerować. Trochę jak Power Rangers. Tylko tam roboty miały broń i jej używały. Tutaj tłuką potwory z otchłani "gołymi" pięściami i dopiero jak jest krytyczna sytuacja, wszystko ma się zawalić to przypominają sobie o mieczu :O mają działa plazmowe czy inne pierdoły ale nie walczą nimi od początku tylko jak nagle kosmita upierd*li im łapę. Ludzkość przedstawiona w filmie powinna umrzeć.

Żal i kał leje się z ekranu gęstymi strumieniami, kompletnie nie kumam pozytywnych recenzji tego filmu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Lipiec 16, 2013, 01:47:53 pm
Meh, "Pacific Rim" jest nawet spoko. Ale przyczyna, dla której ma u mnie 5/10 a nie 8/10 to właśnie te KOSZMARNE nielogiczności. Nawet Transformersy miały więcej wspólnego z rzeczywistością, bo tam nie budowało się mechów okładających potwory pięściami tylko do walki z kosmitami używało się... no... ekhm... broni. Nigdy nie doszukuję się realizmu w letnich odmóżdżaczach, ale ten film niebezpiecznie zbliżył się do granicy, za którą moja tolerancja na debilizmy się kończy.

No ale gdyby twórcy nie porzucili logiki, to nie mogliby zrobić filmu o mechach bijących się z godzillami, więc może w sumie nie było wyjścia...

Za to muzyka jest bardzo na plus i warto sobie posłuchać nawet bez oglądania filmu.
Pacific Rim Main Theme - Ramin Djawadi (http://www.youtube.com/watch?v=sH_6iFYiryY#ws)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Bociek w Lipiec 16, 2013, 06:59:36 pm
Uwaga spojlery.

Nie było wyjścia, trzeba było budować ogromny "mur życia", który miał chronić ludzkość przed 22 500 tonowymi potworami.
Nie było wyjścia, przez 10 lat nikt nie badał tych stworów tylko rozrzucano ich organy po czarnym runku na lewo i prawo.
Nie było wyjścia tajny kodeks wojowników z potworami mówił, że walki odbywają się 1 na 1 (pewnie Tyler im to spisał)
Nie było wyjścia, telefony komórkowe nie były powszechnie znane i lubiane w tym świecie.
Nie było wyjścia, jedynym logicznym powodem dla którego kosmici nie podbili nas wcześniej było to, że za dinozaurów atmosfera była zbyt czysta i czekali aż ludzie ją zanieczyszczą - jak to usłyszałem miałem ochotę wsadzić palec w oko do mózgu i kręcić kółka.

Tego jest pełno, kilka na szybko bo mnie nosi jak pomyśle że mogłem zjeść za to duży kebab i popić colą.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Lipiec 16, 2013, 07:16:36 pm
No masz rację, też mnie to wszystko wkurza. Najmocniej zwaliło mnie z nóg, gdy "naukowiec" powiedział, że kosmici wybili dinozaury.
Chodziło mi głównie o to, że gdyby się zastanowić, jaki przebieg miałaby taka sytuacja z atakiem potworków w rzeczywistości, to dojdzie się do wniosku, że zamiast ładować kasę w budowę mechów (o ile coś takiego będzie się dało kiedykolwiek zbudować) ludzkość próbowałaby skonstruować odpowiednio silne rakiety lub zrobiła użytek z atomówek (zwłaszcza, że w samym filmie była podana informacja, że pierwszego Kaiju ubito "po bożemu"). I nijak nie byłoby materiału na film o wielkich robotach, więc twórcy musieli zlekceważyć logikę, żeby to w ogóle nakręcić.
Ale nie będę tu bronił tych wszystkich nieścisłości w filmie, bo też uważam, że "Pacific Rim" to ostre przegięcie pod tym względem.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dziex w Lipiec 18, 2013, 11:03:49 am
Ahaha, sorry panowie, ale albo tak naprawdę jesteście dziewczynami (chociaż nie wiem, koleżance się podobało), albo, co bardziej prawdopodobne, martwi w środku.
Człowiek nakręca się przed kiepskim TDKR albo Prometeuszem a na końcu i tak najwięcej radochy sprawia mu film w którym gigantyczne roboty napieprzają się z potworami na ulicach Hongkongu (srsly, przeniesienie akcji do Azji było genialnym pomysłem) używając tankowca jako kija bejballowego. Mój wewnętrzny 10 latek piszczał z radości:
Diamos Opening Theme - Philippines (http://www.youtube.com/watch?v=F_ZmW0TSVMw#)
a każdy debilizm był tylko okazją do kolejnej salwy śmiechu. Ja gorąco polecam.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Lipiec 18, 2013, 11:41:27 am
No to piszę, że film był spoko. Gdyby nie morze idiotyzmów byłby rewelacyjny. I nie czuję się martwy w środku, bo już niejeden blockbuster sprawił mi mnóstwo radochy.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Bociek w Lipiec 19, 2013, 09:43:02 am
Cytuj
Ahaha, sorry panowie, ale albo tak naprawdę jesteście dziewczynami   (chociaż nie wiem, koleżance się podobało), albo, co bardziej   prawdopodobne, martwi w środku.
Człowiek nakręca się przed kiepskim   TDKR albo Prometeuszem a na końcu i tak najwięcej radochy sprawia mu   film w którym gigantyczne roboty napieprzają się z potworami na ulicach   Hongkongu (srsly, przeniesienie akcji do Azji było genialnym pomysłem)   używając tankowca jako kija bejballowego. Mój wewnętrzny 10 latek   piszczał z radości

Może naprawdę jestem dziewczyną i to w dodatku martwą w środku, ale Twój wewnętrzny 10 latek musi być mocno upośledzony jeżeli łyka byle gówno jak młody pelikan tylko dlatego, że jest opakowane w świecącą folie. Pisk był pewnie efektem podświadomie wywołanego bólu dupy, który mylnie odebrałeś jako coś przyjemnego, głębszą analizę tego zachowania zostawiam znawcom freuda.

Przecież z Radanem od początku mówimy, że film ma kozackie efekty, walki z potworami są naprawdę genialne, ale cały efekt psuje głupota scenarzystów. Rozpływasz się nad używaniem tankowca jako kija/miecza, ale po co używać tankowca jak ma się za pazuchą prawdziwe oręże? Efekt mógł zostać, tylko najpierw się gubi miecz a potem napier*ala stołkami i wszystkim na około.
Ludzie, ich pomysły i zachowania w całym filmie są po prostu durne i irytujące a można było tego uniknąć w banalny sposób. Takim filmom wybacza się wiele, bo fabuła ma być tłem. Tutaj ktoś o tym sobie zapomniał i wplatał głupie i niepotrzebne wątki i co gorsza próbował wyjaśniać co i skąd.

Cytuj
a każdy debilizm był tylko okazją do kolejnej salwy śmiechu. Ja gorąco polecam.

Żarty w filmie są poniżej poziomu szczeliny z której wychodzą kosmici. Mogłyby być wręcz portalem do innego świata, w którym słowa sprawiają fizyczny ból.

Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Lipiec 19, 2013, 11:12:58 am
Cytuj
Pisk był pewnie efektem podświadomie wywołanego bólu dupy, który mylnie odebrałeś jako coś przyjemnego, głębszą analizę tego zachowania zostawiam znawcom freuda.


 :shock:
Head shot! Bociek on rampage!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dziex w Lipiec 19, 2013, 07:16:54 pm

Cytuj
Przecież z Radanem od początku mówimy, że film ma kozackie efekty, walki z potworami są naprawdę genialne, ale cały efekt psuje głupota scenarzystów. Rozpływasz się nad używaniem tankowca jako kija/miecza, ale po co używać tankowca jak ma się za pazuchą prawdziwe oręże?
Nie wiem, niech się dziewczyny nad tym zastanawiają.Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: KanGax w Lipiec 20, 2013, 01:18:59 pm
Mam bilety do kina (do wykorzystania na cokolwiek) więc  polecilibyście PacificRim, WorldWarZ czy może tego nowego Deepa w "Jeździec znikąd".

Pytam braci nerdów o poradę :D
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Lipiec 20, 2013, 03:08:09 pm
World War Z

"Jeźdźca znikąd" co prawda jeszcze nie widziałem, ale jego wyniki na Rotten Tomatoes sprawiają, że bezpieczniej moim zdaniem będzie poczekać na torrenty 1080p.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: KanGax w Lipiec 20, 2013, 03:13:55 pm
Właśnie tak się zastanawiam czy z "jeszcze inaczej " umalowanych Deppa i Boham-Carter da się radę wyciągnąć coś, co sprawi mi przyjemność w trakcie oglądania.

Spoiler: pokaż
hehe
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: TC w Lipiec 20, 2013, 09:19:03 pm
World War Z
Chyba sobie jaja robisz, film o zombie w pg-13 to nie film o Zombi tylko jakaś kpina!
Nie ma Zombi bez krwi i flaków, a tego biorąc pod uwagę kategorię wiekową raczej w WWZ brakuje...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Lipiec 20, 2013, 11:13:18 pm
Chyba sobie jaj nie robię. Filmy o zombie to nie shlashery z zamaskowanym gościem i bandą amerykańskich nastolatków w dziczy. Jak są dobrze zrobione, to i bez krwi i flaków wywołają odpowiednie emocje. Moim zdaniem WWZ podołało zadaniu. Podczas seansu widz przez większość czasu czuł napięcie, mimo że ekran nie był co chwila oblewany wiadrami krwi.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: molokina w Lipiec 22, 2013, 11:45:23 am
Mnie bardzo zawiódł "Wielki Gatsby" ale chyba dlatego, że miałam bardzo duże oczekiwania wobec tego filmu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Paloma w Lipiec 30, 2013, 08:27:49 pm
Stratą czasu było dla mnie obejrzenie horroru "Martwe zło" szczerze mówiąc, czegoś mi zabrakło
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Trisz w Wrzesień 11, 2013, 02:10:40 pm
Mnie bardzo zawiódł "Wielki Gatsby" ale chyba dlatego, że miałam bardzo duże oczekiwania wobec tego filmu.
Moim zdaniem film piękny, owszem napompowany blichtrem, ale taki właśnie miał być ;)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wilk Stepowy w Październik 15, 2013, 08:08:13 am
White House Down - uuuuu, jeszcze mi nie dobrze po tym patetycznym g* owiniętym flagą usa. Co jest, że takie filmy co chwilę powstają? Niedawno był Olimp w Ogniu >.> Głupia jak but, przewidywalna i nudna kalka nie splamiona choćby cieniem oryginalnego pomysłu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Październik 16, 2013, 01:31:23 pm
Kac Vegas 3 - flim tak słaby, że nawet nie chce mi się o nim pisać. Głupi, słaby, nieśmieszny.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Październik 16, 2013, 05:28:46 pm
Kac Vegas 3 - flim tak słaby, że nawet nie chce mi się o nim pisać. Głupi, słaby, nieśmieszny.

Ja tam się nie zgadzam. Po świetnej jedynce, kolejne dwie części są średnie, jednak i tak są o niebo lepsze od setek innych komedii, których ostatnio produkują tyle że szkoda gadać. Ja przy Kac Vegas 3 bawiłem się dobrze, jednak bez rewelacji.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: TC w Październik 16, 2013, 05:57:43 pm
Może to dziwnie, ale w pewnym sensie druga część Kac Vegas bardziej mi się podobała od pierwszej, sam nie wiem czemu. ;)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: garbussek w Październik 18, 2013, 01:07:25 pm
Z beznadziejnych  filmów to ostatnio widziałam "Kac Wawa", w sumie nie dotrwałam do końca, bo jak dla mnie poziom żenujący.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Październik 20, 2013, 09:10:21 am
Wczoraj obejrzałem Kick-Ass 2, który moim zdaniem jest najgorszym komiksowym filmem z tych powstałych powiedzmy w ostatnich 10 latach. Jest tak strasznie zły, że aż głupio o nim pisać. Za każdym razem kiedy osiąga poziom dna i człowiek myśli, że gorzej już być nie może twórcy jednak dają radę i przebijają się coraz głębiej przez muł. Scena z wymiotami i biegunką jest poza wszelką krytyką.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: gentelmen w Październik 27, 2013, 04:00:46 pm
Z beznadziejnych  filmów to ostatnio widziałam "Kac Wawa", w sumie nie dotrwałam do końca, bo jak dla mnie poziom żenujący.
Też go oglądałem i niestety także stwierdzam że to totalna klapa, ciężko ostatnio obejrzeć dobre polskie kino, bo większość to totalny szrot.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: TC w Październik 27, 2013, 07:48:03 pm
Jonah Hex - Ojj, dawno się tak nie wynudziłem w trakcie oglądania filmu... Nawet uroda Megan Fox nie ratuje tego "dzieła"...  :sad:
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: renard14 w Październik 29, 2013, 01:58:25 pm
World War Z - wielkie rozczarowanie, temat wałkowany w kinie już milion razy i zero nowatorskiego podejścia
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: TC w Październik 29, 2013, 06:12:55 pm
A moim zdaniem WWZ nie było aż takie najgorsze, spodziewałem się czegoś o wiele gorszego.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Listopad 08, 2013, 11:02:39 pm
Ja spodziewałem się czegoś lepszego, bo wcześniej czytałem książkę.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Listopad 09, 2013, 09:19:54 am
Thor 2

Nie jest "beznadziejny" (ma u mnie 5/10), ale po prostu chciałbym ostrzec wszystkich którzy wybierają się nań, żeby zobaczyć jak Doctor Who zagrał mrocznego elfa. Elfów jest za mało, Malekitha za mało, ich motywacje nie są praktycznie w ogóle opisane, 70% scen z nimi to po prostu nawalanka. Niestety, Marvel olał villainów o sporym potencjale, wywodzących się aż z mitologii skandynawskiej. Za to mamy kolejne kilkadziesiąt zbliżeń na buzię Lokiego. Poza tym trochę humoru, parę niezłych scen (ale zbyt szybkie skoki między ujęciami sprawiają, że często nie wiadomo, co się dzieje).
Ostatni raz nabrałem się na film Marvela w kinie, w 3D. Gdybym uwzględnił to, ile za to zapłaciłem, ocena spadłaby do 3/10. Lepiej kupić sobie czteropak Guinessa.
I nie wierzcie ocenom na Filmwebie. Fanbaza Lokiego jest w natarciu, nastolatki lekką ręką oceniają ten film na 10/10.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Listopad 23, 2013, 07:25:26 pm
Thor 2

Nie jest "beznadziejny" (ma u mnie 5/10), ale po prostu chciałbym ostrzec wszystkich którzy wybierają się nań, żeby zobaczyć jak Doctor Who zagrał mrocznego elfa. Elfów jest za mało, Malekitha za mało, ich motywacje nie są praktycznie w ogóle opisane, 70% scen z nimi to po prostu nawalanka. Niestety, Marvel olał villainów o sporym potencjale, wywodzących się aż z mitologii skandynawskiej. Za to mamy kolejne kilkadziesiąt zbliżeń na buzię Lokiego. Poza tym trochę humoru, parę niezłych scen (ale zbyt szybkie skoki między ujęciami sprawiają, że często nie wiadomo, co się dzieje).
Ostatni raz nabrałem się na film Marvela w kinie, w 3D. Gdybym uwzględnił to, ile za to zapłaciłem, ocena spadłaby do 3/10. Lepiej kupić sobie czteropak Guinessa.
I nie wierzcie ocenom na Filmwebie. Fanbaza Lokiego jest w natarciu, nastolatki lekką ręką oceniają ten film na 10/10.

Zgadzam się. Film Przeciętny, przewidywalny i miejscami nudny. Marvel chyba stracił zapał do filmów i teraz zamiast na jakość ekranizacji komiksów stawia na ilość.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: berkenbruk w Listopad 24, 2013, 05:18:19 pm
Dla mnie akurat Thor 2 był bardzo dobry, a jednak nie należę do grupy gimnazjalistów. W ogóle się nie nudziłem, a do tego film był pełen zabawnych tekstów (udanych). Wiadomo jednak, każdy ma swój gust.


Co do beznadziejnego filmu, to oglądałem ostatnio Atlas chmur, a raczej starałem się obejrzeć, bo wytrzymałem jakoś z 20minut. Niestety po raz kolejny się sprawdza zasada, że lepiej zrobić jeden porządny film niż 6 różnych historyjek połączonych w jedną produkcję.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wilk Stepowy w Listopad 24, 2013, 09:24:20 pm
Ja też na Thor 2 bawiłem się całkiem dobrze. Po nieudanym IM3 w tym filmie nawet humor mi się podobał. Duża w tym zasługa Lokiego, który powoli robi się jedną z moich ulubionych marvelowych postaci.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: LuckyB w Listopad 28, 2013, 02:07:02 pm
Ostatnio oglądałam 3 cz. przygód Harolda i Kumara.. Totalna masakra :/ Pierwsze dwie części rozbawiły mnie do łez ale ostatnio to straszne dno..
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Grudzień 05, 2013, 11:06:29 am
Najnowszy film Ridleya Scotta zawodzi na wielu frontach:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/12/382-adwokat-ridley-scott-2013.html (http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/12/382-adwokat-ridley-scott-2013.html)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: TC w Grudzień 05, 2013, 11:58:10 am
Poprzedni (Prometeusz) też zawodził...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Grudzień 05, 2013, 12:37:08 pm
Z tych dwóch "Prometeusz" o wiele lepszy...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Grudzień 05, 2013, 11:24:49 pm
Mi Adwokat się podobał, nie szedłem na film akcji, więc nie nastawiałem się na wgniatającą w fotel rozrywkę. Film mnie rozbawił (scena z Cameron Diaz grzmocącą samochód), nie nudził.
Jedyne co mnie trochę zadziwiło, a raczej moją towarzyszkę, to zakończenie historii.
Bardzo dobre aktorstwo. Polubiłem wreszcie Javiera Bardema. :)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: GoldenMan w Grudzień 08, 2013, 09:38:41 pm
Szczęślwiy numerek - nie wiem co to mialo być...  :roll:
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Trisz w Styczeń 09, 2014, 12:05:59 pm
sztanga i cash - ratunku!! to zdaryzło sie naprawdę... Boże chroń Amerykę przed takimi głupkami.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Luty 05, 2014, 09:29:04 am
"Ratując pana Banksa" mocno rozczarowuje:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2014/02/395-bler-ratuje-disneya-przed-burza-w.html (http://mnichhistorii.blogspot.com/2014/02/395-bler-ratuje-disneya-przed-burza-w.html)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slay w Luty 17, 2014, 10:11:42 pm
Cycki, dupy, koks, masa pieniędzy, szkolenia sprzedażowe, golenie głowy lasce za pieniądze, które postanowiła przeznaczyć na powiększenie sobie cycków, imprezy, szybkie samochody, cycki, seks, wóda, cycki, oszukiwanie klientów, szybka kasa, cycki, koks,  cycki, koks, rzyganie, wóda, znowu szybka kasa i cycki i tak przez trzy godziny. Chyba najbardziej pełna recenzja Wilka z Wallstreet. Takiego dna już dawno nie widziałem.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Luty 18, 2014, 12:44:40 am
Cycki, dupy, koks, masa pieniędzy, szkolenia sprzedażowe, golenie głowy lasce za pieniądze, które postanowiła przeznaczyć na powiększenie sobie cycków, imprezy, szybkie samochody, cycki, seks, wóda, cycki, oszukiwanie klientów, szybka kasa, cycki, koks,  cycki, koks, rzyganie, wóda, znowu szybka kasa i cycki i tak przez trzy godziny. Chyba najbardziej pełna recenzja Wilka z Wallstreet. Takiego dna już dawno nie widziałem.
Nie wiem czy takie straszne dno, ale film mnie rozczarował. Nie rozumiem oczarowania tym. Film przereklamowany, głównego bohatera ni jak nie żałujesz, w ogóle ciemna strona Wall Street pokazana z przymrużeniem oka (walka o telefon na haju). Moim kandydatem do Oscara na pewno nie jest.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Luty 18, 2014, 08:42:49 am
Wilk z Wallstreet był dosyć zabawny i nieźle zagrany, więc beznadziejnym raczej go trudno nazwać. Ale jak dla mnie był trochę zbyt wulgarny. Orgie co trzecią scenę i przekleństwa w co drugim zdaniu potrafią zmęczyć po dwóch godzinach filmu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dziex w Luty 18, 2014, 11:29:30 am
Film przereklamowany, głównego bohatera ni jak nie żałujesz, w ogóle ciemna strona Wall Street pokazana z przymrużeniem oka (walka o telefon na haju).
Znaczy co, film jest słaby, bo na końcu nie ma morału o złej giełdzie i maklerach, co było już w kinie wałkowane pierdyliard razy?
Też nastawiałem się na dramat (a na początku filmu dodatkowo na powtórkę z chłopców z ferainy), dostałem zajebistą komedię, która nie nudzi się przez trzy godziny. Scorsese mistrz.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: DARKMAN w Luty 18, 2014, 02:14:23 pm
Znaczy co, film jest słaby, bo na końcu nie ma morału o złej giełdzie i maklerach, co było już w kinie wałkowane pierdyliard razy?
Też nastawiałem się na dramat (a na początku filmu dodatkowo na powtórkę z chłopców z ferainy), dostałem zajebistą komedię, która nie nudzi się przez trzy godziny. Scorsese mistrz.
Dokladnie IMHO jeden z lepszych filmow zeszlego roku i na pewno jedna z lepszych komedii od dlugiego czasu. Oparty na "faktach" z autobiografii Belfort'a, ktory to nadal zarabia naciagajac ludzi jako "motivational speaker" (co jest na koncu filmu pokazane - to on zaprasza DiCaprio na koncu na scene). Gosciu oszukal ludzi na grube miliony, posiedzial za to niecale 4 lata i nadal doi ludzi... Po prostu facet ma talent i niezle gadane... No i nie powiecie mi, ze chociaz przez chwile nie mysleliscie "wow ale zajebiscie by bylo w takiej firmie pracowac i tyle $ zarabiac"....
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Luty 22, 2014, 05:35:57 pm
AmbaSSada - najnowsza komedia Juliusza Machulskiego. I prawdopodobnie jego największa porażka. Film opowiada o młodym małżeństwie - Melanii i Przemku. Mela jest wiecznie uśmiechnięta i wiecznie wycina swojemu mężowi głupie dowcipy. Przemek jest młodym, poważnym i początkującym pisarzem. Zgadzają się zamieszkać w mieszkaniu wujka na czas jego wyjazdu. Okazuje się, że przed wojną była w tym budynku ambasada trzeciej rzeszy, a zjeżdżając na piętro niżej trafia się do tej właśnie ambasady na tydzień przed wybuchem wojny. Spotykają tam Ribbentropa, polskiego szpiega, a nawet Hitlera.
Tak mniej więcej wygląda fabuła. Gra aktorska jest słaba, dialogi kiepskie i nieśmieszne, postacie  całkowicie denerwujące, a sama fabuła całkowicie nielogiczna. Jak dla mnie całkowicie zmarnowany czas.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Fezz w Marzec 17, 2014, 01:12:57 pm
Strefa x- co to...jest. Atak gigantycznych ośmiornic ale jakby bez tła zupełnie - bo skąd się wzięli ci kosmici i o co chodzi w tym filmie. Główna bohaterka jakby wyciągnięta z gry "resident evil" - w takim stylu i niewyraźna jak grafika 10 lat temu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: potworek w Marzec 17, 2014, 02:35:23 pm
Strefa x- co to...jest. Atak gigantycznych ośmiornic ale jakby bez tła zupełnie - bo skąd się wzięli ci kosmici i o co chodzi w tym filmie. Główna bohaterka jakby wyciągnięta z gry "resident evil" - w takim stylu i niewyraźna jak grafika 10 lat temu.
Ostatnio oglądałem ten film i muszę przyznać, że jestem podobnego zdania. Film straszliwie muli.Trzeba jednak oddać mu jedno - miał bardzo mały budżet i efekt jaki osiągnęli z takim budżetem to i tak sukces.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Marzec 17, 2014, 03:03:16 pm
"AmbaSSada" Machulskiego to jedno z największych rozczarowań ostatnich lat:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2014/03/405-she-hulk-w-ambassadzie-na.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wilk Stepowy w Marzec 23, 2014, 04:47:17 pm
47 roninów - mam wrażenie, że reżyser przeczytał streszczenie streszczenia legendy, a Japonię zna z kilku zdjęć i garści ciekawostek.  Zachód naprawdę nie powinien brać się za robienie filmów o Japonii, bo choć cały film tam się dzieje, to prawdziwej Japonii jest tam jak na lekarstwo. Na dodatek  narracja w filmie jest strasznie niezgrabna - wątki są opowiadane na chybcika, koślawo ze sobą pozszywane, postacie do bólu stereotypowe bez jakichkolwiek dodatków (w większości nudne i trudne do zapamiętania) i nawet lokacje nie ratują, bo są nieciekawe. I  szło by jeszcze to wybaczyć dobremu filmowi akcji, ale akcja w "47 roninach" jest po prostu słaba i jak ktoś oglądał trailer, to widział już jej większość. Po prostu nudy. No i strasznie bezpłciowy Keanu Reeves.
Naprawdę miałem ochotę wyjść z kina.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Ganossa w Marzec 23, 2014, 07:25:41 pm
Po kilku kwestiach w "japońsko-angielskim" od razu przyszło mi na myśl to
Ale najbardziej rozbawiła mnie "rola" zobmie boy'a.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Ribald w Marzec 23, 2014, 07:27:59 pm
@Wilk - tego się obawiałem i ostatecznie nie poszedłem... a to taka piękna historia.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Fezz w Marzec 26, 2014, 12:17:31 pm
Ostatnio oglądałem ten film i muszę przyznać, że jestem podobnego zdania. Film straszliwie muli.Trzeba jednak oddać mu jedno - miał bardzo mały budżet i efekt jaki osiągnęli z takim budżetem to i tak sukces.
Dla mnie to jest jednak film w stylu "ała" i rozczarowanie. Jako ktoś kto lubi fantastyki naprawdę muszę stwierdzić, że pod względem filmowym, to temu gatunkowi idzie beznadziejnie. Stawiam piwo, jak ktoś pomoże mi zmienić zdanie w tej kwestii, bo jak HP dostają się na szczyt listy legend fantasy, to znaczy, że nie jest dobrze.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Maj 22, 2014, 08:22:49 pm
Kilka tygodni temu obejrzałem "Świat w płomieniach" Rolanda Emmericha. Film raczej nużący, tym bardziej że głównie opierał się na wyczynach Channinga Tatuma. I jakoś tak zakładałem, że konkurencja, czyli "Olimp w ogniu" Antoine'a Fuqua, to film bez wątpienia lepszy. I co się okazało? Że to jeden z najbardziej durnych i cynicznych bzdetów, jakie w życiu widziałem. A Gerard Butler podpadł mi już kompletnie. Nie wiem, czy to zgubny wpływ występu w "300", ale co oglądam tego aktora w jakimś filmie akcji, to ten z satysfakcją odgrywa rolę sadysty "w słusznej sprawie". Poza tym aktorsko wypadł gorzej od Tatuma. Prawdopodobnie bardziej zależało mu na przekazaniu światopoglądu niż zawodowych umiejętności... :roll:        

Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wilk Stepowy w Maj 22, 2014, 09:41:08 pm
Oba filmy są imo totalnie beznadziejne.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Rosette w Czerwiec 06, 2014, 09:31:47 am
Łeh, przy musicalowych seansach trafiłam na RENT'a :/ takiej szmiry dawno nie widziałam. Domyślam się, że gdybym miała 14-15 lat, podobałby mi się bardzo, ale wystarczy trochę wyjść poza gówniarskie ramy, by stracił cały ewentualny urok. Opowiada o bandzie rozwydrzonych gnojków aUtystów, którzy rzekomo są "bezdomni" i tacy biedni, ale co tam, jest bohema, wolność i nikt się nie sprzedaje ze swoimi talentami mediom. Skąd biorą jedzenie, tego nie wytłumaczyli, ani skąd ubrania, jak się im udaje ogrzewać zimą, a woda, a sanitariat, nic. Dzieciak co ma mało oleju w głowie byłby z tego wyciągnął, że bycie bezdomnym jest takie fajne, prawdziwa wolność. Narkotyki są fajne, bo bez względu na to, jak bardzo wpadniesz w uzależnienie- ktoś zaśpiewa i jesteś wyleczony! To takie proste, a takie zajeb***e! Mamy tam zdziry, gejów, AIDS, HIV, heroinę, lesbijki, tranwestytę, i co najważniejsze- wszyscy są aUtystami. Bardzo pięknie propaguje tolerancję, ale w bardzo kiepski sposób, bo do bohaterów filmu prędzej poczułam silną niechęć niż sympatię. Samo wykonanie piosenek jest niezłe i tylko dzięki temu dotrwałam do końca. Chociaż treści w nich... ueeeeh....

Film powstał niespełna 10 lat temu, a doskonale wpasowuje się w dzisiejsze hipsterskie realia. Generalnie hipsters gonna hip.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wiktorian w Czerwiec 19, 2014, 10:53:47 pm
Na blog wchodzi zupełnie nowy cykl poświęcony tylko i wyłącznie kinematografii. Na pierwszy ogień idzie kompletny gniot, na którego obejrzenie trzeba zmarnować aż 3 godziny życia!


http://grumpygrumpier.blogspot.com/2014/06/loza-tetrykow-prezentuje-titanic.html (http://grumpygrumpier.blogspot.com/2014/06/loza-tetrykow-prezentuje-titanic.html)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: rayman11 w Lipiec 22, 2014, 04:30:49 pm
Babymakers - koszmar, obejrzałam może z pół godziny filmu. Niestety, mimo, że myślałam, że całkiem fajnie się zapowiada okazał się kompletą stratą czasu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: GoldenMan w Październik 20, 2014, 03:57:23 pm
Po co oglądać beznadziejne filmy? Szkoda czasu, kiedy jest tyle świetnych do zobaczenia :-p
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Październik 20, 2014, 04:22:59 pm
A przed oglądnięciem wiesz czy dany film jest beznadziejny czy nie? Telepatycznie sondujesz?
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Góral w Październik 20, 2014, 08:31:56 pm
A przed oglądnięciem wiesz czy dany film jest beznadziejny czy nie? Telepatycznie sondujesz?
Nie, ale w trakcie oglądania to już widać. Jeśli przez połowę filmu są flaki z olejem to raczej nie ma sensu oglądać dalej.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wilk Stepowy w Październik 28, 2014, 09:13:52 am
Lucy - nie polecę tego nawet fanom Scarlett Johansson. Film jest po prostu źle zrobiony. Takie to ni pies, ni wydra, bo ani akcja nie jest fajna, ani porządnie nie rozwinęli i przemyśleli tematu transcendencji. Do tego masa kuriozalnych pomysłów, strasznie nędzni antagoniści, doza bezsensu i morze rzeczy, do których pasuje określenie "pseudo" (zestawienie rozpoczyna "inteligentny" oraz "głęboki"). Żałuję, że się za to zabrałem
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Snifkot w Listopad 18, 2014, 11:19:12 am
epicentrum- po maksie żałosna produkcja....
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Radan w Listopad 18, 2014, 06:09:08 pm
Lucy - nie polecę tego nawet fanom Scarlett Johansson. Film jest po prostu źle zrobiony. Takie to ni pies, ni wydra, bo ani akcja nie jest fajna, ani porządnie nie rozwinęli i przemyśleli tematu transcendencji. Do tego masa kuriozalnych pomysłów, strasznie nędzni antagoniści, doza bezsensu i morze rzeczy, do których pasuje określenie "pseudo" (zestawienie rozpoczyna "inteligentny" oraz "głęboki"). Żałuję, że się za to zabrałem

Zgadzam się w 100%. Dno, muł, bida z nyndzą. I ten stek pseudonaukowych bzdur bombardujący widzów bez litości...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Funny w Listopad 18, 2014, 07:10:27 pm
FURIA - kolejny beznadziejny film przedstawiający odwagę Amerykanów. Ot beznadziejna i naciągana historia, której akcję można by zmieścić może w 40 minutach a i wtedy film nadal byłby kiepski. Ten wspaniały czołg który opierał się strzałom z panzerfaustów, ostrzeliwujący się 360 stopni z karabinów. Nawet jak na film na który poszliśmy z przymróżeniem oka nie zrobił on na mnie wrażenia. Chyba adoptowane dzieci szybko rosną i muszą coraz więcej jeść , a Brad Pitt potrzebuje więcej pieniędzy skoro chwyta się za takie gówno.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: aneczka w Grudzień 01, 2014, 11:19:36 am
Zgadzam się w 100%. Dno, muł, bida z nyndzą. I ten stek pseudonaukowych bzdur bombardujący widzów bez litości...


jestem tego samego zdania - Lucy to totalny badziew. ledwo to zmęczyłam! zamysl fajny (kajrzył mi sie z "Jestem bogiem"), ale realizacja koszmarna! i te efekty... apogeum było chyba jak Lucy zmieniała się w dysk z pamiecią:O
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Grudzień 01, 2014, 02:38:24 pm
Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie - komedia Setha MacFarlane`a. To powinno mówić samo za siebie. Spodziewałem się jakiejś parodii westernu, a dostałem niestrawną mieszankę ćpania, przekleństw i dowcipów o seksie. Pierwsze 10 minut filmu ujdzie, a im dalej tym gorzej. Zakończenie to w ogóle dno.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Skrzatan w Grudzień 08, 2014, 05:04:04 pm
Coś, przy czym miałem nielichy problem, po prostu ciężko było wysiedzieć do końca. Chodzi mianowicie o "Szczury nadciągają, wilkołaki tu są". To dosyć zamierzchła produkcja traktująca o perypetiach rodziny wilkołaków... nuda i syf, nie polecam ;p
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: GoldenMan w Styczeń 05, 2015, 09:33:14 pm
Rec 2. Totalna kaszana, nudą wieje na kilometr i trudno dotrwać do końca. Szkoda czasu na ten film.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Styczeń 11, 2015, 07:58:06 pm
Trzeci "Hobbit" to jedno z największych filmowych rozczarowań 2014 roku.
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/01/476-hobbit-bitwa-pieciu-armii.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Luty 01, 2015, 10:54:22 pm
Obrońcy Skarbów, Transformers, Duże Złe Wilki, Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie - to tylko kilka z największych filmowych rozczarowań 2014 roku, zapraszam:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/01/478-filmowe-rozczarowania-2014.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Luty 14, 2015, 10:49:07 am
Wojownicze Żółwie Ninja. Kolejny komiksowy gniot, utarte ścieżki scenariuszowe, beznadziejny Shredder.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Luty 20, 2015, 01:30:02 pm
Jak to się stało, że większość nominowanych w tym roku do Oscara filmów to przykre rozczarowania?
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/02/282-oscary-2015.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: DARKMAN w Luty 20, 2015, 02:36:22 pm
Jak to się stało, że większość nominowanych w tym roku do Oscara filmów to przykre rozczarowania?
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/02/282-oscary-2015.html
Tak samo jak "12 years a slave" wygralo a jak sie pozniej okazalo spora czesc jury go nawet nie ogladalo. Zastanawiajace jest takze ze film ma rating 8.1/10 na IMDB..... Nie ma jak polityczna poprawnosc.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: piratka w Marzec 11, 2015, 06:27:23 am
Najgorszy film jaki widziałam to "Czarna owca" Jak bym była pijana to może nawet bym się śmiała ale tak na trzeźwo to budził tylko moje obrzydzenie
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: kubekwkubek w Marzec 17, 2015, 10:08:38 am
to ja może polecę oscarowymi :) najgorszy oscarowy film jaki widziałąm ostatnio to niestety "Teoria wszystkiego". A mógł to być całkiem niezły film, jakby był np. opowiedziany z perspektywy żony Hawkinga,a  tak to wyszedł nijaki film obyczajowy z dramatem w tle.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Master6 w Marzec 19, 2015, 02:28:10 pm
Ogladałęm fim porabani no co za beznadzieja...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Kwiecień 13, 2015, 09:51:29 am
Siódmy Syn - film na podstawie serii fantasy o wędrownych zabójcach czarownic i rożnych dziwnych potworów. Książki nie czytałem, ale film jest słaby. Kuleje pod względnym logiki (stary i doświadczony zabójca czeka aż czarownik ucieknie z klatki aby go pobić prawie tracąc przy tym życie, a potem wpycha go z powrotem do tej klatki aby go spalić) ,gry aktorskiej (Jeff Bridges cały czas coś bełkocze pod nosem jakby żuł makaron, da się zrozumieć co piątą kwestię) i scen walki. Szkoda czasu na ten film.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: kouka w Maj 11, 2015, 07:40:07 pm
Siódmy Syn - film na podstawie serii fantasy o wędrownych zabójcach czarownic i rożnych dziwnych potworów. Książki nie czytałem, ale film jest słaby. Kuleje pod względnym logiki (stary i doświadczony zabójca czeka aż czarownik ucieknie z klatki aby go pobić prawie tracąc przy tym życie, a potem wpycha go z powrotem do tej klatki aby go spalić) ,gry aktorskiej (Jeff Bridges cały czas coś bełkocze pod nosem jakby żuł makaron, da się zrozumieć co piątą kwestię) i scen walki. Szkoda czasu na ten film.
Wczoraj miałam przyjemność obejrzeć. Użycie maksimum elementów, które film fantasy mieć powinien. Nie trzymająca się kupy miernota, serdecznie nie polecam.
Hollow Może zachęci Cię to, że książka jest zupełnie inna od filmu. Jedyna zgodność miedzy tymi dwoma to imiona bohaterów. Miej na uwadze to, ze kategoria wiekowa dla dzieci i młodzieży, ale film nie dorasta jej do pięt, a i całkiem przyjemnie można spędzić wieczór ;]
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Malpo w Maj 14, 2015, 11:44:00 am
Witam,

ogólnie można wymieniać i wymieniać. Nie ma nic ciekawego, począwszy od filmów emitowanych w tv, jak i tych w kinach. Horrory to już tylko lekkie straszaki dla dzieci.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Czerwiec 15, 2015, 12:47:50 pm
Dziwna Magia - jest to najnowszy film Geaorga Lucasa. Opowiada on o lesie, w którym mieszkają wróżki. Jedna połowie mieszkają wróżki i elfi, w drugiej gobliny i inne potwory. Na granicy rosną kwiaty, z których robi się napój miłosny. I ten napój jest powodem zamieszania w całym królestwie. Fabuła jest płytka, prosta i przewidywalna, dialogi nudne i nieśmieszne, postacie słabe. Do tego piosenki śpiewane przez bohaterów nudzą i męczą. Jedynym plusem jest animacja i wygląda postaci. Niestety to za mało aby czerpać przyjemność z oglądania tego. Absolutnie nie polecam. Nawet 12 letni dzieci tego nie chciały oglądać.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: dawjid w Czerwiec 16, 2015, 01:14:42 pm
Apropo horrorów, to ostatnio oglądałem jakąś szmirę - The Ghost of Goodnight Lane.
Na pewno nie polecam.

Co naprawdę mnie interesuje, to czy Bóg miał jakikolwiek wybór przy tworzeniu świata - Albert Einstein transport norwegia (http://galanlogistics.pl)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Dziex w Czerwiec 17, 2015, 07:43:02 pm
Jurassic World.
Po trailerach nastawiałem się na głupie cgi crapfest, dostałem cgi crapfest ocierające się o parodię, pod sam koniec do kompletu brakowało tylko Leslie Nielsena. Jeżeli chodzi o natężenie debilizmów w zestawieniu z tym szajsem trójka wypada na zajebiste kino.

Żeby było zabawniej nie licząc tej hybrydy dinozaury wyglądają jak gówno z niskobudżetowego serialu przyrodniczego puszczanego w niedzielę po familiadzie. Niesamowite, że po 22 latach smutasy siedzący przy komputerach nie są w stanie przebić T-rexa z jedynki
https://www.youtube.com/watch?v=MEbm-xLjEwk (https://www.youtube.com/watch?v=MEbm-xLjEwk)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: stefan11 w Czerwiec 18, 2015, 05:13:24 pm
Ostatnio to trudne sprawy haha :D
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: kmiecik w Czerwiec 24, 2015, 01:17:24 pm
bodajże przedwczoraj w telewizji był film "Arena" z Samuelem L. Jacksonem. tak jednym okiem oglądałem, ale gorszej produkcji dawno nie widziałem.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Lipiec 02, 2015, 11:30:03 pm
Opinia przeklejona z fanpage'a na Facebooku (https://www.facebook.com/AnonimowyGrzybiarz92):

Po seansie "Jurassic World" - mieszane uczucia. Z jednej strony, wiadomo, nostalgia robi swoje, z drugiej - ilość głupot, źle napisanych postaci (z ciocią Claire na czele) i klisz wykorzystanych bez choćby krzty polotu mocno irytuje i zabiera całą radochę. Czwarta odsłona serii to film całkowicie mdły i nijaki, gubiący dramaturgię i pełny niedorzeczności (od biegania w szpilkach po "małego majsterkowicza"). Sytuację ratuje jak może Chris "tańczący z raptorami" Pratt, to chyba jedyny plus, jaki w tym momencie mogę znaleźć, choć i dla niego scenarzyści (a było ich aż czworo, z czego dwójka pracowała przy świetnej "Ewolucji Planety Małp", o której pisałem tu: http://tinyurl.com/nq7zzar (http://tinyurl.com/nq7zzar)) nie byli łaskawi. Niemniej, jeśli powstanie nowy Indiana Jones to tylko z nim w roli tytułowej, bo łyka bez popity wszystkich moich dotychczasowych kandydatów na zastąpienie Forda (o których pisałem tutaj: tinyurl.com/pps3rab). Ogólnie 5/10, spodziewałem się Przygody, dostałem jakąś padakę pisaną na kolanie i rozchodzącą się w szwach. Jeśli ostatnie ujęcie filmu zapowiada kontynuację to może być ciekawie SPOILER T-Rex zarządzający parkiem, dinozaury oglądające ludzi i robiące zdjęcia, dinozaury na rollercoasterach, dinozaury z popcornem... /SPOILER.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Sierpień 20, 2015, 03:31:49 pm
Nowa "Fantastyczna Czwórka" to rzeczywiście najgorsze superhero od czasu "Batmana i Robina":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/08/fantastyczna-czworka-2015.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Wrzesień 07, 2015, 01:15:19 pm
Powtórka zakazanej ekranizacji Marvela z lat 90.
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/09/zakazana-ekranizacja-marvela.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Holsten w Wrzesień 12, 2015, 08:50:56 am
Z sentymentu za starym kinem kopanym sięgnąłem po Amerykańskiego Ninję 3. Tragedia.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Trisz w Wrzesień 22, 2015, 12:39:38 pm
Rio I love you - moze nie totlana beznadzieja, ale jednak... A sukusiło mnie rio i Sorentino... Dziwny twór i niezbyt udany.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Październik 05, 2015, 05:33:32 pm
Terminator Genisys - najgorszy film serii. Nie dość, że jest wiele motywów sprzecznych z poprzednimi filmami, terminatory cofają się w czasie hurtowo, to jeszcze niby wszyscy zmieniają przyszłość, a jednak ni się nie mienia. Ten film po prostu nie ma żadnego sensu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Groza1410 w Październik 30, 2015, 10:54:41 am
POKŁOSIE Jeden z najgorszych filmów jakie widziałem. Cały czas miałem chęć wyłączyć ten film i tego nie zrobiłem a jak się skończył czułem się strasznie z tym że straciłem 2 godziny mego życia na własne życzenie. Film cały czas ukazuje jakąś nierealną przerysowaną rzeczywistość. Jakąś fobię żydowską. W sumie to fobię żydowską mają wszyscy razem z tym kolesiem co nagrobki z drogi zbiera. Masakrycznie zły film Nie polecam
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: karolina1993 w Listopad 12, 2015, 08:28:24 am
Ludzką stonogę - nie polecam nikomu tego filmu, bardzo chory... namówił mnie na niego kolega i żałuję że go oglądałam
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Kora34 w Grudzień 14, 2015, 09:18:40 pm
Widziałam, obrzydliwe...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Holsten w Styczeń 01, 2016, 02:36:59 pm
Disco polo. Dawno czegoś tak kiepskiego nie oglądałem.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Styczeń 03, 2016, 08:59:58 pm
Imperium Robotów. Bunt Człowieka - film sf o Ziemi okupowanej przez roboty z kosmosu. Wszyscy ludzie mają implanty lokalizacyjne i zakaz opuszczania domów. Kto tego nie przestrzega ten ginie. Bohaterem jest nastolatek, który znalazł sposób na wyłączenie implantu i rusza na poszukiwanie ojca. Film nudny, słaby i przewidywalny. Aktorzy nawet nie starają się wypaść dobrze. Nawet Ben Kingsley wypada słabo. Szkoda na to 2 godzin życia.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Fezz w Styczeń 05, 2016, 02:00:11 pm
Oglądałem wczoraj i już nie pamiętam tytułu. :D Takie to było beznadziejne. Grał tam duet z pierwszej części Scary movie "Ray" i ten drugi, który dużo palił.  W tym filmie byli agentami FBI.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Lewiksa w Luty 15, 2016, 09:56:45 am
Ostatnio beznadziejny film jaki widziałem to był Pitbull, nie podoba mi się. Kultywowanie sterydów jako idiotów już się dawno skończyło, mimo że jest w tym trochę prawdy
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: przemko w Luty 29, 2016, 02:52:08 pm
dziewczyna mnie namówiła na 50 twarzy grey, po czym nawet ona uznała, że beznadzieja
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: olaa w Marzec 02, 2016, 09:11:22 am
dziewczyna mnie namówiła na 50 twarzy grey, po czym nawet ona uznała, że beznadzieja
[/quote|


Zgadzam się w 100%, przereklamowane, tak jak Listy do M
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Marzec 24, 2016, 06:11:04 pm
Rozczarował mnie "Deadpool":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/02/deadpool-2015-tim-miller-rape-and.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: GosiaZet w Czerwiec 22, 2016, 07:49:47 pm
The Confines (2015) - przez 85% filmu NIC się nie dzieje, a jak już się dzieje, to nie jest to ani straszne ani intrygujące. Zakończenie a'la wyciskacz łez ze mnie wycisnęło tylko poczucie straconego czasu :/
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: botanik w Czerwiec 25, 2016, 02:21:07 pm
Ostatnio najgorszy film, jaki oglądałam to Istota. Akcja się nie trzymała kupy w ogóle, efekty tragiczne i kwadratowa gra aktorska. Po prostu bujda na resorach. Straszne rzeczy. A miało być tak pięknie.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Czerwiec 26, 2016, 05:19:15 pm
Cloverfield Lane 10 - bohaterka ma wypadek samochodowy i budzi się w podziemnym bunkrze. Dwóch facetów, którzy ją zamknęli twierdzą, że był jakiś atak i wszyscy nie żyją. Ona im nie wierzy i kombinuje jak uciec, oni próbują ją powstrzymać. I tak przez ponad 1,5 godziny. Niestety film tak się dłuży, że odczuwa się, że trwało ze 3 godziny.
Kiedyś było to samo w serialu Metal Hurlant Chronicles, trwało pól godziny i prezentowało się o wiele lepiej.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Nick Jackolson w Lipiec 22, 2016, 07:56:00 am
Do usunięcia
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Lipiec 22, 2016, 08:01:08 am
Nie ten wątek. Tu się mówi o beznadziejnych produkcjach. Od poleceń jest inny topic:) Ale fakt, Stranger Things jest w porządku!
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Nick Jackolson w Lipiec 22, 2016, 08:30:45 am
Wow ! ktoś zaspał !to dodam, że bardzo zawiodłem się Łowcą i Królową Lodu. Do połowy filmu jest ok, rewelacyjna Emily Blunt, te zdjęcia, kostiumy no miód i nagle ! film zamienia się w typowe amerykańskie pierdu pierdu ! Dialogi tak spadają poziomem, że wygląda to jakby od połowy dzieciak scenarzysty dorwał się do scenariusza i pisał po swojemu... a szkoda mogło być naprawdę dobrze !
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Sierpień 08, 2016, 10:22:43 pm
Suicide Squad - czyli film o wrogach Batmana w łapach największego czarnego charakteru w historii - rządu. Zaczyna się nieźle - od pokazania historii każdego ze złoczyńców, potem jest coraz słabiej i słabiej. A najbardziej rozczarowuje sam Joker. Po tych wszystkich szaleństwach jakie zrobił Leto aby się z nim utożsamić spodziewałem się czegoś widowiskowego i głębokiego, ale poza kilkoma retrospekcjami mogłoby go równie dobrze nie być i nic by się nie stało. Rozbawił mnie też motyw relacji między złoczyńcami. Na początku są pokazani jakimi są niegodnymi zaufania bydlakami, a potem po jednej kolejce w barze nagle część z nich stwierdza że tak na prawdę są jak rodzina. Gra aktorska też kuleje. Poza Deadshotem, Harley i Waller praktycznie nie ma na kogo patrzeć, bo nikt nie wyróżnia się z tła. Po zwiastunach spodziewałem się fajerwerków, a niestety dostaliśmy jedną małą petardę...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Groza1410 w Październik 19, 2016, 12:09:44 pm
Samotność w sieci To była prawdziwa tragediaaaa !!!!!!! Dałem się na to namówić dziewczynie.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Pierniczek w Styczeń 06, 2017, 04:22:08 pm
nowe Zółwie Ninja i nowy Underworld - czasem lepiej skończyć niż na siłę kręcić dalej
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: molokina w Styczeń 12, 2017, 08:28:50 pm
Księgowy z Benem Afleckiem - fabuła kupy się nie trzyma i wiele nudą.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Marzec 17, 2017, 11:16:20 am
Resident Evil Final Chapter. Ostatni film z aktorski z serii. I do tego chyba najsłabszy. Szczątki fabuły. Brak logiki (bohaterka walczy z zombiakami, ale nie podnosi broni martwych ludzi, niedobitki ludzi mieszkają w ruinach Racoon City, w które uderzyła atomówka, ale jakoś nikogo to nie rusza i wiele innych bezsensów) i jakiegokolwiek sensu aż kuje po oczach. A do tego ze wszystkich bohaterów drugoplanowych w filmie pojawił się najnudniejszy. Zmarnowane 2 godziny.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Marzec 20, 2017, 05:06:33 pm
"Jackie" zupełnie do mnie nie trafiła:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2017/02/jackie-recenzja-oscary-2017.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Wilk Stepowy w Kwiecień 10, 2017, 01:42:38 pm
Ghost in the Shell - abstrahując od tego, jak zmasakrowali oryginał, film był po prostu nudny. Błaha historia (naprawdę błaha, nieporównujący nawet do oryginału) i totalny brak scen zapadających w pamięć. Do tego licha akcja. O bohaterach w ogóle szkoda gadać. Oprócz Major jedynie Batou dostał trochę czasu i można go zapamiętać, a całej reszty bohaterów mogłoby nie być i nic by to nie zmieniło.
Bardzo żałuję, że się na to wybrałem.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Sebastiano w Maj 17, 2017, 10:47:42 am
OBCY PRZYMIERZE
Ale czy tak do końca beznadziejne to nie wiem... z jednej strony, pomysł z odnowieniem serii i jego realizacja są słabe, ale jako film s-f jest znośny.
Natomiast ocena tej pani 8/10 to mnie rozwaliła :D
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w Czerwiec 05, 2017, 05:20:33 pm
Najnowsza odsłona "Piratów z Karaibów" to film do bólu niepotrzebny.
http://mnichhistorii.blogspot.com/2017/06/piraci-z-karaibow-zemsta-salazara.html
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Sebastiano w Czerwiec 06, 2017, 12:40:10 pm
Nie wiem, czy niepotrzebna... Na pewno nic nie wnosi, ale spoko się oglądało.
W kontrze subowana przeze mnie recenzja :D
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Lipiec 21, 2017, 07:38:45 pm
Transformers: Last Knight - film jest totalną zrzyną z drugiej części. Mamy tu starożytnych transformersów, którzy ukryli coś co może zniszczyć Ziemię przed innym pradawnym złym transformerem, mamy ludzi, którzy jako jedyni mają wskazówki jak to odnaleźć, mamy w końcu oddział żołnierzy polujący na transformrów i deceptikony chcący użyć tego artefaktu. Wszystko było. Nawet zły Optimus nie ratuje filmu. Tak go lansowano w trailerach, a był zły tylko przez 2 sceny. Dodatkowo sporo nielogiczności względem poprzednich części: niby autoboty nigdy nie zabijali ludzi, ale uczestniczyli w 2 wojnie światowej i kosili niemiaszków jak zborze, po raz kolejny próbują naprawić głos Bamblebee, a przecież odzyskał go w 1  części, a do tego Optimus jeszcze powiedział "Nie słyszałem twojego głosu od wojny na Cybertronie". Czy oni czytają co napisali? Jedynymi plusami tego filmu była informacja, że Sam i jego rodzice nie żyją (nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i zabił 3 najbardziej irytujące postacie w filmach), a także kilka zabawnych scen z udziałem Anthonego Hopkinsa i robo-lokaja. To niestety o wiele za mało aby oglądać ten film z przyjemnością.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Szaw w Grudzień 13, 2017, 10:48:07 am
Haha
najgorszy film dla mnie to Żyleta z Pamelą Anderson. Klasyk jeśli chodzi o beznadziejne filmy.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: slicenice w Marzec 12, 2018, 09:22:10 am
wesele tak troche cięzko się ogląda musze przyznać racje ale widz jest w stanie usiedziec do konca. Totalna klapa i pomylka jest podobno genialny film ,,dzien dobry kocham cie''. nie wiem co to ma byc, caly film opiera sie na szukaniu osoby ktora widzialo sie raz ale juz milosc forever i na koniec final banalny. nudne czekalam na cos na cokolwiek. zamienic z kims 2 zdania i love story
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: eowyn w Marzec 23, 2018, 10:45:32 pm
Ostatnio dane mi było oglądać polską komedię "Porady na zdrady", gra aktorka co poniektórych aktorów, na poziomie drewna.. Ja nie wiem czy my nie potrafimy już nakręcić dobrych komedii? Albo w ogóle dobrego filmu.
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: yellowgreen w Maj 26, 2018, 09:19:16 am
moda na sukces
Tytuł: polskie filmy
Wiadomość wysłana przez: carewoos w Maj 15, 2020, 06:10:24 pm
Większość polskich filmów to niestety lipa, więc nie ma co do nich podchodzić. Tym bardziej, że w chwili obecnej dominujący trend to komedie romantyczne z 5 tych samych aktorów w każdej produkcji...
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Filmy2020 w Czerwiec 04, 2020, 12:16:18 am

Cześć dziś przedstawiam stronkę z filmami z nowościami!
Link :
https://ogladaj.network/link/1444/90760049 (https://ogladaj.network/link/1444/90760049)

Życzymy miłego seansu.

Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: mibrz w Czerwiec 15, 2020, 10:12:55 am
THE CIRCLE. KRĄG

Zależnie od tego jak patrzeć, najgłupszy lub najstraszniejszy film jaki widziałem. W głównych rolach Emma Watson i Tom Hanks oraz doklejony w postprodukcji John Boyega (na serio, przez to jak go doczepili do tego filmu to przez cały seans myślałem, że jest duchem albo halucynacją głównej bohaterki).

Do tego, nie chcę zdradzać szczegółów, ale film albo jest bezwstydną propagandą dla Google'a, albo googlowy automat przejął nad nami kontrolę i sam napisał scenariusz i wyreżyserował :)
Tytuł: Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
Wiadomość wysłana przez: Jenot w Listopad 14, 2020, 07:52:38 pm
Uninvited (1988)
Jestem fanem horrorów klasy B ale ten film to już przegięcie.