gildia.pl

Działy archiwalne (fora nieaktywnych gildii na portalu) => Forum Rycerstwa => Wątek zaczęty przez: Stachu w Grudzień 04, 2010, 05:04:23 pm

Tytuł: Nauka szabli, szpady w Poznaniu. PGF SALUT
Wiadomość wysłana przez: Stachu w Grudzień 04, 2010, 05:04:23 pm
Cześć!
Chciałbym zaprosić Was  na zajęcia Poznańskiej Grupy Fechtunku Salut.
Poznańska Grupa  Fechtunku Salut prowadzi profesjonalną naukę władania  bronią białą. Trenujemy szermierkę pojedynkową w  myśl zasady "trafić nie będąc trafionym". Opieramy  się na kilkusetletniej polskiej i europejskiej tradycji szermierczej  oraz dorobku współczesnej szermierki sportowej. Walczymy  zarówno replikami historycznego oręża jak i obecnie  używanej broni sportowej.

Jesteśmy  członkiem Związku Grup Fechtunku Salut, który powstał  z inicjatywy miłośników żywej historii i instruktorów szermierki  ze Szczecina i Poznania. Naszą misją jest promocja polskiej i  europejskiej tradycji władania bronią białą. W ramach Związku  organizujemy także wspólne zawody i obozy treningowe,  nie zamykając się przy tym we własnym gronie i współpracując  z ekipami szermierczymi z całej Polski
Zasadniczą różnicą  między nami a grupami rekonstrukcji, jest to że nie przykładamy  dużej wagi do historycznej poprawności, strojów itd.  Głównym zadaniem Systemu Szermierczego Salut,według którego  prowadzimy zajęcia, jest osiągnięcie maksymalnej skuteczność  w posługiwaniu się daną bronią.
Jako klub zapewniamy  sprzęt treningowy, broń i ochraniacze, jedyne czego potrzebujecie  to strój sportowy, rękawiczka i zapas dobrego humoru!
Główny cykl szkoleniowy  poświęcony jest przede wszystkim nauce walki:

Tytuł: Odp: Nauka szabli, szpady w Poznaniu. PGF SALUT
Wiadomość wysłana przez: Stachu w Styczeń 05, 2011, 05:22:10 pm
(http://www.pancerni.com/Szabla%20i%20kon/Artykuly/Stroj%20bojowy/Zdjecia/szabla%20husarska.jpg)
(http://www.lorica.pl/szermierka-pics/artykuly/zrodla-szabla1.jpg) (http://www.lorica.pl)


Proszę skasować posta dodałem go niechcący. Testowałem możliwości innego forum.