gildia.pl

Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) => Komiksy japońskie => Wątek zaczęty przez: Dariusz Hallmann w Luty 07, 2011, 08:22:48 pm

Tytuł: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Luty 07, 2011, 08:22:48 pm
Tymczasem ja przeczytałem trzy tomy "Ikigami". Bardzo dobra i - przede wszystkim - wciągająca seria. Pomysł nośny i daje wiele możliwości, ale równie ważna jest świetna kreska Motoro Mase.
I żeby pociągnąć niewygodny wątek z poprzednich postów - tłumaczenie powyżej średniej w skali Hanami. Nie jest to jeszcze ideał, ale pozwala z nadzieją oczekiwać na "Pluto". A także na kolejne tomy "Ikigami" (koniecznie!).
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: westchnienie w Luty 07, 2011, 09:13:09 pm
Pełna zgoda  :smile:
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Maj 25, 2011, 12:31:42 pm
Cześć!
Chciałbym się upewnić, że mój egzemplarz jest w porządku. Czy u Was ostatnia strona w 4. tomie "Ikigami" też kończy się kadrem, na którym są roześmiane dzieciaki w sali lekcyjnej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dembol_ w Maj 25, 2011, 01:39:14 pm
Tak. Mój też taki jest.
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: aniou w Maj 25, 2011, 07:03:52 pm
Ja też potwierdzam.
Tytuł: Odp: Co sie teraz czyta?
Wiadomość wysłana przez: Quithe w Czerwiec 03, 2011, 01:32:39 pm
Ostatnią mangą, jaką czytałem, był trzeci tom Ikigami zaraz po premierze, czyli sporo czasu minęło. Albo ostatni tom Suppli? Już nie pamiętam.
Ikigami polecam każdemu. Suppli to takie babskie czytadło, chociaż na tyle dobre, że nie mam ochoty się go pozbywać, jak zrobiłem to z dennym Balsamistą.


Naprawdę rzadko kupuję mangi, ale w tym wypadku:

http://komikslandia.pl/produkt/6916/Pluto/   :!:  (http://komikslandia.pl/produkt/6916/Pluto/)

Już składam zamówienie :biggrin:

Ponoć są nawet kolorowe strony. Żeby tylko nie spierdzielili wydania...

I jak wrażenia tekstowe? Bo na dłuższy czas odsuwam wszystko od Hanami z wyjątkiem Ikigami.
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: CD Jack w Czerwiec 21, 2011, 03:18:09 am
Recenzja trzeciego tomu u nas:
     Wraz z trzecią odsłoną Ikigami, seria Motoro Mase   zalicza lekki spadek formy. W zestawieniu z poprzednimi zbiorami nie   dzieje się tutaj nic, czego nie widzieliśmy wcześniej. Pomimo tego   czytelnicy wielbiący się w przenikliwych, mocnych historiach i sprawnie   narysowanych rysunkach nie powinni porzucać tej mangi.
Więcej... (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ikigami/3/recenzja)

Autorem jest Michał Chudoliński.
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: CD Jack w Czerwiec 27, 2011, 01:21:27 pm
Ze względu na opóźnienie wydania trzeciego tomu "Pluto" wydawnictwo Hanami przesunęło premierę piątego "Ikigami" na październik. Więcej... (http://www.komiks.gildia.pl/news/2011/06/zmiany-w-planach-wydawniczych-hanami)
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: CD Jack w Wrzesień 20, 2011, 05:40:41 pm
Przedstawiamy okładkę piątego tomu serii (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ikigami/5) Ikigami (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ikigami) Motoro Mase (http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/motoro-mase),   który oficjalną premierę będzie miał 7 października jednak   przedpremierowo będzie dostępny podczas Festiwalu Komiksu w Łodzi oraz w   sklepie Gildii. Więcej... (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ikigami/5)
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Luty 04, 2012, 06:43:14 pm
Po lekturze 4. i 5. tomu z satysfakcją mogę stwierdzić, że seria się rozwija i robi coraz ciekawsza. Po pierwsze, historie są wciąż pomysłowe i zaskakujące, po drugie, wątek Fujimoto nie tylko jest niezbędnym łącznikiem, ale sam zamienia się we frapującą, zagęszczającą się psychologicznie opowieść, i po trzecie, bardzo przekonywająco wypada antytotalitarna i antynacjonalistyczna wymowa "Ikigami".   
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: haael w Luty 10, 2012, 08:27:56 am
Piąty tom trzepnął mną 2 razy. Oddaję hołd twórcy scenariusza.
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Marzec 27, 2012, 10:15:59 pm
6. tom i kolejne dwie opowieści. "Karta życia" może miejscami trąci zbyt nachalnym moralizowaniem, ale z drugiej strony trudno tego uniknąć w dystopii, przynajmniej raz na pewien czas. Za to "Ujawniona prawda" jest po prostu fenomenalna. Fujimoto wyrasta na postać prawdziwie tragiczną...
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: CD Jack w Kwiecień 09, 2012, 06:53:34 pm
  30 kwietnia do sprzedaży trafi siódmy, z dziesięciu dotychczas stworzonych, tom mangi Ikigami (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ikigami) autorstwa Motoro Mase (http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/motoro-mase). Przedstawiamy zapowiedź oraz okładkę polskiego wydania tego komiksu. Więcej... (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ikigami/7) 
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: CD Jack w Maj 03, 2012, 03:34:44 am
  Do sprzedaży trafił siódmy tom (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ikigami/7) serii Ikigami (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ikigami) autorstwa Motoro Mase (http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/motoro-mase).   Wydarzenia przedstawione w poprzednim tomie były niezwykle burzliwe.   Fujimoto ma świadomość, że cała nienawiść w stosunku do Roz-kraju może   być ukierunkowana na tego, kto przynosi zawiadomienia o śmierci. Bycie   heroldem złej nowiny nigdy nie było proste, ale czy po tych wszystkich   przejściach mężczyzna jest w stanie normalnie wrócić do pracy? Więcej... (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/ikigami/7) 
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Sierpień 16, 2012, 03:31:40 pm
7 tom - "Zdjęcie przedśmiertne" i "Spełnić marzenie" to spora dawka melodramatycznych klimatów, niemniej - oczywiście - to wciąż ta sama, bardzo dobra seria, która podbiła nasze serca już od pierwszego tomu. :)
Zażalenie do wydawnictwa - po raz pierwszy w komiksie od Hanami spotykam się z błędem drukarskim, polegającym na tym, że pewna liczba stron została wydrukowana w jaśniejszej tonacji niż reszta. Mnie to przeszkadza. 
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: peta18 w Wrzesień 14, 2012, 09:51:18 am
Fakt seria ciekawa, ale autor moglby troche bardziej przyspieszyc/rozbudowac/wzmocnic watek doreczyciela. Z wolna historie obdarowywanych zaszczytem IKIGAMI zaczynaja mnie nuzyc. Wg Wikipedii jest 10 tomow, ale nie wiem czy to zamknieta historia z konkretnym finalem. W innym wypadku ta seria moze trwac w nieskonczonosc. Jak nie ten doreczyciel to zawsze znajdzie sie inny.
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Styczeń 15, 2013, 07:46:03 pm
No stało się... Ósmy tom "Ikigami" trochę mnie zmęczył. Za dużo zbliżeń wykrzywionych i zapłakanych twarzy, za dużo łopatologicznego moralizowania... Autora chyba zaczyna zawodzić instynkt, może jego też już męczy ta seria? Do tego Radosław Bolałek serwuje nam sporo koślawych zdań typu: "Gdy dwie lub więcej substancje zmieniają się w jedną". Nie rozumiem także, na jakiej zasadzie mają porządkować narrację w opowieści "Naturalna twarz pierwszej miłości" (swoją drogą ciekawe, czy po japońsku tytuł brzmi równie pretensjonalnie) następujące po sobie wyznaczniki czasowe - najpierw jest "Trzy lata wcześniej", potem "Rok wcześniej" i w końcu "Dwa lata później, współczesność"? :-?

Nic to, poczekajmy z nadzieją na następny tom... 
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: peta18 w Styczeń 15, 2013, 08:43:10 pm
No stało się... Ósmy tom "Ikigami" trochę mnie zmęczył. Za dużo zbliżeń wykrzywionych i zapłakanych twarzy, za dużo łopatologicznego moralizowania... Autora chyba zaczyna zawodzić instynkt, może jego też już męczy ta seria? Do tego Radosław Bolałek serwuje nam sporo koślawych zdań typu: "Gdy dwie lub więcej substancje zmieniają się w jedną". Nie rozumiem także, na jakiej zasadzie mają porządkować narrację w opowieści "Naturalna twarz pierwszej miłości" (swoją drogą ciekawe, czy po japońsku tytuł brzmi równie pretensjonalnie) następujące po sobie wyznaczniki czasowe - najpierw jest "Trzy lata wcześniej", potem "Rok wcześniej" i w końcu "Dwa lata później, współczesność"? :???:

Nic to, poczekajmy z nadzieją na następny tom...
Mialem podobne odczucia. Bardzo mnie za to ciekawi final tej mangi. Fajerwerkow pewnie nie bedzie, ale kto wie.
 
Co do tlumaczenia i stylistycznej poprawnosci przekladu, to pod tym wzgledem Hanami juz kilkakrotnie zawodzilo, pozostaje zacisnac zeby i niestety przywyknac.
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Qwant w Styczeń 16, 2013, 11:16:32 am
Początkowe tomy bardzo dobre, choć po kilku, prezentowane historie robią   się do siebie podobne. Dlatego podobało mi się rozwijanie wątku głównego   bohatera (niejako przy okazji opowiadania poszczególnych historii).   Niestety w ostatnich tomach wątek głównego doręczyciela zszedł na dalszy   plan, a prezentowane historie wydają się schematyczne. Również jestem   ciekaw zakończenia, do którego już chyba niedaleko - dobrze mi się   wydaje, że całość liczy 10 tomów?

  Ktoś widział film?
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dembol_ w Styczeń 16, 2013, 03:53:30 pm
Ogólnie seria bardzo fajna, ale irytujące jest, że główny wątek fabularny jest traktowany po macoszemu (nie licząc tomów 5-6).
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: vision2001 w Czerwiec 09, 2013, 12:32:59 pm
Widzę, że mam duuuużo do nadrobienia :)
Ale nie jest tak źle.
Pierwszy tom przeczytałem dwa tygodnie temu. A to dzięki namowom różnych ludzi z tego forum i nie tylko. Dzięki promocji w merlinie zdecydowałem się na ostrożny zakup w pierwszej kolejności wyłącznie tomu pierwszego. Bardzo pozytywnie zaskoczony pomysłem pierwszej z dwóch historii
Spoiler: pokaż
(sam nie wiem do czego byłbym zdolny w sytuacji zbliżającego się końca mojego życia i ciągłych planów dokonania rewanżu za przykrości i gnębienia jakie spotkałyby mnie w wieku nastoletnim - spodziewałem się nawet bardziej drastycznych scen; z drugiej strony scenariusz jest bardzo spójny i naprawdę historia "zaspokoiła" moje wyobrażenia i oczekiwania)
szybcikiem wrzuciłem pozostałe tomy do koszyka i obecnie czekam na skompletowanie mojego zamówienia.

Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Sierpień 06, 2013, 02:46:01 pm
Dwa ostatnie tomy za mną. Od taniego melodramatu i mentorstwa już się Motoro Mase nie udało uciec, jednak te tomy czytało mi się całkiem dobrze, głównie za sprawą ciekawych pomysłów fabularnych. No i ta grafika - znakomita! Ale cieszę się, że seria dobiegła końca. A na przekłady Radosława Bolałka to już po prostu nie mam siły... Faktycznie - momentami naprawdę bolą. :roll:
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: peta18 w Sierpień 15, 2013, 10:53:06 am
Dwa ostatnie tomy za mną. Od taniego melodramatu i mentorstwa już się Motoro Mase nie udało uciec, jednak te tomy czytało mi się całkiem dobrze, głównie za sprawą ciekawych pomysłów fabularnych. No i ta grafika - znakomita! Ale cieszę się, że seria dobiegła końca. A na przekłady Radosława Bolałka to już po prostu nie mam siły... Faktycznie - momentami naprawdę bolą. :roll:
Podpisuje sie po tym co napisales. Lepiej bym tego nie ujal.
Co do tlumaczenia to nie mam generalnie wiekszych uwag, i tak jest pewnie duzo lepiej niz w Suppli (nie czytalem, ale ten przeklad stal sie juz chyba legenda :)
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Sierpień 15, 2013, 05:37:59 pm
Co do tlumaczenia to nie mam generalnie wiekszych uwag, i tak jest pewnie duzo lepiej niz w Suppli (nie czytalem, ale ten przeklad stal sie juz chyba legenda :)
No cóż, skompletowane "Suppli" czeka na półce na przeczytanie... :doubt:
Mam nadzieję, że ta manga jest na tyle dobra, że mimo to warto będzie poświęcić jej czas...
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: haael w Październik 08, 2013, 10:10:19 pm
Przeczytałem i kupiłem wszystkie 10 tomów.
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Grudzień 08, 2013, 12:04:07 am
O 9 tomie Ikigami - http://paradoks.net.pl/read/22687 (http://paradoks.net.pl/read/22687)
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Grudzień 15, 2013, 09:45:43 pm
Finał serii tom 10 - http://paradoks.net.pl/read/22771 (http://paradoks.net.pl/read/22771)
Tytuł: Odp: "Ikigami" Motoro Mase
Wiadomość wysłana przez: 4-staczterdzieściicztery w Sierpień 06, 2014, 04:36:20 am
Przeczytałem wszystkie 10 tomów. Ciekawy pomysł, umiejętnie zrealizowany, mimo, że wiem, iż bohatera spotka śmierć i te trzy rozdziały to będzie mój jedyny kontakt z nim, to większość opowieści wciąga. Niestety perypetie doręczyciela, który na początku jest tylko spoiwem kolejnych historii, a potem obserwujemy jego zmagania z Systemem, wypadają dosyć blado przy całej reszcie.