gildia.pl

Gildia Muzyki (www.muzyka.gildia.pl) => Forum Muzyki => Wątek zaczęty przez: Innova Concerts w Sierpień 20, 2011, 08:06:23 pm

Tytuł: Ziggie Piggie
Wiadomość wysłana przez: Innova Concerts w Sierpień 20, 2011, 08:06:23 pm
W najbliższą środę (24.08) Ziggie Piggie wystąpi w Jastrzębiu Zdroju w ramach cyklu koncertów „Muzyczne środy”.


Ziggie Piggie powstał w lecie 2006 roku, kiedy to Stecyk z Paździochem i Rudim wpadli na pomysł założenia trzyosobowego bandu grającego muzykę SKA. Grupa ma na swoim koncie koncerty na Przystanku Woodstock czy Festiwalu Afryka w Toruniu.
Pierwszy krążek Ziggie Piggie "Light Smyk Music" został pozytywnie przyjęty przez krytyków muzycznych. Ziggie Piggie od początku zakładał wspólne występy z gośćmi na zasadzie jamajskiej zabawy, w koncertach biorą udział akrobaci i performerzy przez, co ich występy stają się dla publiczności ucztą dla uszu i oczu. Do projektu „Old Songs” - covery jamajskich standardów, utworów m.in. Laurela Aitkena i Skatalites, zespół zaprosił 25 muzyków. W projekcie wziął udział weteran sceny alternatywnej Robert Brylewski.  W podobny sposób został nagrany trzeci krążek „15:19” EP-ka, wydana w 2010 roku.
Obecnie Ziggie Piggie tworzą: Gabi (wokal), Stecyk (perkusja), Paździoch (gitara), Mikołaj Tabako (trąbka), Maciek Dudek (klawisze), Dominik Grab (bas), a także Robert Brylewski (wokal, melodia).

Koncert odbędzie się w środę, 24 sierpnia, o godzinie 18:00, w Parku Zdrojowym. Wstęp bezpłatny!

Rude Girl Dream
Ziggie Piggie - Rude Girl Dream (http://www.youtube.com/watch?v=cKZ-mJJNKP4&feature=player_embedded#)

Ziggie Piggie
http://www.myspace.com/ziggiepiggie (http://www.myspace.com/ziggiepiggie)

(http://i764.photobucket.com/albums/xx286/innovaconcerts2/MUZYCZNERODYPLAKAT2011.jpg)
Tytuł: Odp: Ziggie Piggie
Wiadomość wysłana przez: Innova Concerts w Sierpień 20, 2011, 09:50:19 pm

Ziggie Piggie wystąpi na siódmej edycji Rock Reggae Festival, który odbędzie się 26 (piątek) i 27 (sobota) sierpnia 2011 r. na stadionie KS Górnik w Brzeszczach.
Rock Reggae Festival już od siedmiu lat odbywa się w Brzeszczach. Przez ten okres impreza wyrobiła sobie markę jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju, prezentujących rodzimą scenę alternatywną i niezależną.  Na Festiwalu zagrali  m.in. Strachy na Lachy, Lao Che, Brygada Kryzys, Farben Lehre, Vavamuffin, Indios Bravos, Izrael, Abradab czy Armia.

Ziggie Piggie powstał w lecie 2006 roku, kiedy to Stecyk z Paździochem i Rudim wpadli na pomysł założenia trzyosobowego bandu grającego muzykę SKA. Grupa ma na swoim koncie koncerty na Przystanku Woodstock czy Festiwalu Afryka w Toruniu. Ziggie Piggie, łączy gatunki ska i reggae. Ich inspiracją jest muzyka karaibska i kubańska. Na scenie występują z wieloma artystami, tworząc niezapomniane performance.

Organizatorem Rock Reggae Festival jest Ośrodek Kultury w Brzeszczach. Zapraszamy do Brzeszcz – 26 i 27 sierpnia 2011 r.

Rude Girl Dream
Ziggie Piggie - Rude Girl Dream (http://www.youtube.com/watch?v=cKZ-mJJNKP4&feature=player_embedded#)

Ziggie Piggie
http://www.myspace.com/ziggiepiggie (http://www.myspace.com/ziggiepiggie)
Tytuł: Odp: Ziggie Piggie
Wiadomość wysłana przez: Nezumi w Sierpień 24, 2011, 08:26:30 pm
to fantastycznie!
Tytuł: Odp: Ziggie Piggie
Wiadomość wysłana przez: KanGax w Wrzesień 03, 2011, 10:50:00 am
Kurczę, że też akurat mnie w Brzeszczu w tym roku na Reagge festiwalu nie było... :(