gildia.pl

Gildia Literatury (www.literatura.gildia.pl) => Forum Literatury => Wątek zaczęty przez: Itachi w Wrzesień 03, 2015, 11:52:40 am

Tytuł: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Wrzesień 03, 2015, 11:52:40 am
Myślę, że nowa kolekcja zasługuje na nowy wątek, a i może przy okazji obudzi się trochę dział literatury na forum.

Kolekcję można zamawiać na: http://hitsalonik.pl/produkt/swiat-dysku

Wczoraj kilkukrotnie starałem się dodzwonić na infolinię, ale niestety z marnym skutkiem. Dzisiaj udało się za pierwszym i zamówiłem kolekcję. Jedyny minus w prenumeracie jest taki, że cena pierwszego tomu jest równa pozostałym, w kiosku natomiast był za 8 czy tam 9 zł.

Mam nadzieję, że w trakcie premier kolejnych tomów będzie można podyskutować o książkach. Mile widziane będą także informacje, kiedy będą pojawiać się przesyłki z kolejnymi tomami i jakością ich pakowania. Z wątki WKKM wiem, że sporo osób interesuje jak i kiedy dochodzą paczki.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: SirBlackheart w Wrzesień 07, 2015, 11:36:00 am
To mój początek przygody z Prachettem. Serio. Nie pałam zbyt wielkim entuzjazmem w stosunku do gatunku fantasy, dlatego dotychczas ten zasłużony pisarz dzielił ławkę rezerwowych razem z innymi, których "może, kiedyś tam, w przyszłości...". No ale teraz mam okazje, by nadrobić, być może karygodne, zaległości. Kolekcję zacząłem kupować, a wkrótce zabieram się za "Straż! Straż!". Jeśli mnie ujmie, to dotrwam do końca. Swoją drogą, te książki wydane są wg mnie idealnie - format jak marzenie dla czytelnika pociągowego :wink:
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Wrzesień 08, 2015, 08:22:38 pm
To mój początek przygody z Prachettem. 

Identyczna sytuacja jak moja, kolekcja to świetna możliwość rozpoczęcia przygody z autorem. Tomie w rozsądnej cenie, a zawsze w razie w można zrezygnować z prenumeraty.

Przesyłka za pierwsza dwa tomy jest płatna z góry?
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: SirBlackheart w Wrzesień 08, 2015, 11:17:30 pm
Nie mam pojęcia, ja kupuję w kiosku. W tym samym, w którym zaopatruję się od początku w WKKM ;)
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wrzesień 11, 2015, 11:52:01 am
Ja od dłuższego czasu przymierzałem się do Świata Dysku i proszę, akurat trafia się ładna okazja :)

Prenumeratę zamówiłem mailowo - wysłałem na wskazany adres i po kilkunastu może minutach odpowiedzieli, że przyjmują zamówienie.

Kilka dni temu odebrałem pierwszą przesyłkę i wygląda to tak:

1) Pakowanie jest bardzo słabe - książki są obłożone w karton (nawet nie pudełko) spięty ściągaczem. I tyle. Żadnej folii, bąbelkowej czy zwykłej, żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Całość wygląda jak zamówienie w Empiku odbierane na miejscu - nawet karton "składa się" tak samo. Na szczęście książki (a w zasadzie książka, ale o tym niżej) nie ucierpiały. Tym razem. Tu Hachette jest dużo lepsze - karton jest nieco sztywniejszy, a komiksy owinięte w folię.

2)  Płaci się za przesyłkę po jej odebraniu. Dokładnie jak w przypadku WKKM - w środku jest blankiet do opłaty na otrzymane właśnie komiksy na kwotę 25,98. Co dziwne, podobno ma być inny numer konta za każdym razem, co jest nieco uciążliwe. Konto Hachette mam wpisane na stałe na moim rachunku i przelewy idą błyskawicznie, a jeśli tu mam za każdym razem wklepywać uważnie te długaśne numerki, to trochę kiepsko.

3) Przesyłka to zwykły list - nierejestrowany, bez polecenia i priorytetu. Listonosz takich nawet nie zabiera ze sobą w teren, bo są za duże do skrzynek. Z klucza są awizowane. Znowu - zupełnie jak WKKM. Nawet jak się jest w domu, to i tak trzeba się fatygować na pocztę. Na szczęście nie mam daleko.

Odnośnie książek - niestety, pomimo że zarówno na naklejce adresowej, jak i na blankiecie przelewowym widniało odniesienie do tomów 01 i 02, w środku zastałem tylko tom 02 ("Zbrojni"). Do przesyłki dołączony był list od wydawcy z przeprosinami. Jest w nim napisane, że zainteresowanie tomem 01 przeszło ich oczekiwanie i wyprzedał się na pniu. Dodruk planowany jest na połowę października. Proszą, aby opłacić fakturę za dwa tomy, a po dodruku nr 01 zostanie on dosłany bezpłatnie. Dla mnie nie jest to jakiś większy problem, i tak nie zamierzałem zaczynać Pratchetta od cyklu o Straży, więc mogę poczekać. 

Generalnie jestem zadowolony. Seria zapowiada się ładnie, chociaż wydania wyglądają raczej jak kieszonkowce, których nie trawię. "Kolor magii" dopiero 10 na liście, więc zanim zacznę czytać, zejdzie trochę czasu. Mam nadzieję, że nie będę żałował, hype na Pratchetta jest ogromny... 
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: SirBlackheart w Wrzesień 11, 2015, 01:12:46 pm
Mi ten format akurat odpowiada. Najczęściej czytam jeżdżąc pociągami (a jeżdżę każdego dnia), zatem jego kieszonkowość jest dla mnie jak znalazł. Inna sprawa, że w mieszkaniu miejsca mam coraz mniej, a zatem taka kompresja jest jak najbardziej wskazana. No ale, jak kto lubi, wiadomo.


Wydane to jest naprawdę porządnie. Jedynie kartki są dość cienkie, dlatego trzeba uważać przy czytaniu. No ale przecież mamy to za naprawdę fajne pieniądze, zatem przesadzałbym, gdybym się czepiał.


Po lekturze "Straży! Straży!" jestem zapratchettowany - absolutnie przestałem się dziwić "co takiego w tym Świecie Dysku jest". Reasumując, jadę z tym koksem dalej.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wrzesień 11, 2015, 02:38:03 pm
To tak jak ja - czytam tylko w kolejkach SKM w Trójmieście, bo w domu żona z dzieciakami skutecznie i szczelnie wypełniają każdy skrawek wolnego czasu. Ale mimo to kieszonkowe wydania jakoś nie chcą mi leżeć w rękach. Nie wiem, może po prostu lubię czuć książkę w dłoni.

Z drugiej strony, jak sobie pomyślę, że mam jeździć z kolejnymi tomami Diuny czy Malazańskiej w plecaku to trochę słabnę :) I lektura odsuwa się w czasie...   
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Wrzesień 12, 2015, 04:07:35 pm
To oni nie wypuszczają w tej kolekcji poszczególnych tomów jak należy? :roll: Szkoda, bo to byłaby bardzo uświadamiająca akcja. Czasami żartujemy sobie z córką, że jesteśmy jedynymi czytelnikami "Świata Dysku" w Polsce, którzy zaznajamiają się z cyklem chronologicznie, tak jak wydawano go na zachodzie. Za nami właśnie "Potworny Regiment". :)
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Ribald w Wrzesień 14, 2015, 11:52:37 am
Czy ja wiem czy w Pratchettach chronologia ma aż tak duże znaczenie? Oczywiście zawsze lepiej czytać zgodnie z kanonem, ale nawiązania do poprzednich tomów są raczej subtelne aniżeli łopatologiczne.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: SirBlackheart w Wrzesień 14, 2015, 11:54:54 am
Ja zacząłem od "Straży..." i nie czuję się absolutnie zagubiony. Przeciwnie, jestem pełen entuzjazmu i z radością będę czytał dalej. A kolejność... Cóż, myślę, że wszystko mi się później samo poukłada. ;)
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Hallmann w Wrzesień 14, 2015, 05:31:36 pm
Czy ja wiem czy w Pratchettach chronologia ma aż tak duże znaczenie? Oczywiście zawsze lepiej czytać zgodnie z kanonem, ale nawiązania do poprzednich tomów są raczej subtelne aniżeli łopatologiczne.
Moim zdaniem chronologia ma olbrzymie znaczenie. Już pomijając fakt, że można śledzić rozwój Pratchetta jako pisarza oraz ewolucję jego pomysłów na "Świat Dysku", fantastyczna jest możliwość zaobserwowania, jak rozwijały się postaci, jak to, co przeżyły w poprzednich częściach, wpływa na ich postępowanie w kolejnych. A jeżeli nawiązania - jak piszesz - są subtelne, to tym bardziej byłoby to chyba wskazane... Oczywiście piszę z pozycji fana "Świata Dysku" jako takiego. :)
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: SirBlackheart w Wrzesień 15, 2015, 08:44:37 am
Radują mnie 2 arcyważne rzeczy: nie kombinowano z okładkami (co w przypadku tego typu kolekcji mogło się zdarzyć) - wciąż są to prace Josha Kirby'ego, a także nie zlecano nikomu przygotowania nowego tłumaczenia - przekład Piotra W. Cholewy jest rewelacyjny. Dobrze zaczynać przygodę z Pratchettem z takiego, kanonicznego pułapu. 
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: mgnesium w Wrzesień 15, 2015, 10:33:14 am
fajny artykuł o chronologii wydawniczej i kolejności czytania:

http://lekturaobowiazkowa.pl/ksiazki/jak-zaczac-czytac-swiat-dysku-poradnik/# (http://lekturaobowiazkowa.pl/ksiazki/jak-zaczac-czytac-swiat-dysku-poradnik/#)

oraz przetłumaczona mapka (http://www.pratchett.pl/porzadek-czytania-swiata-dysku.html) z pratchett.pl (do której link jest również w powyższym tekście).
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Wrzesień 17, 2015, 10:16:58 am
Chciałbym coś w końcu napisać w tym wątku, ale nie mogę bo nadal czekam na przesyłkę z pierwszymi tomami. Jak widać to już standard, że prenumeratorzy dostają na koncu.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wrzesień 17, 2015, 10:35:40 am
Chciałbym coś w końcu napisać w tym wątku, ale nie mogę bo nadal czekam na przesyłkę z pierwszymi tomami. Jak widać to już standard, że prenumeratorzy dostają na koncu.

Ja dostałem w zeszłym tygodniu, jakoś na początku. Ale jak pisałem powyżej, tylko nr 02, bo zabrakło 01. Natomiast na stronie kolekcji napisane jest, że również 02 zszedł na pniu i będzie dodruk. Braki mają rozsyłać po 25/09 dla tomu 01 i po 08/10 dla tomu 02. Więc może akurat załapałeś się na grupę, dla której zabrakło obu tomów? 

Od nr 03 sytuacja ma być unormowana. A sama kolekcja jak widać wzbudziła ogromne zainteresowanie, mimo dzielonych tomów, chaosie w chronologii i braku kilku pozycji. Z resztą po takiej cenie to nie ma się co dziwić.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Wrzesień 17, 2015, 11:00:17 am
Więc może akurat załapałeś się na grupę, dla której zabrakło obu tomów? 

Czyli muszę cierpliwie poczekać, bo do połowy października raczej drugiego tomu nie otrzymam.

Jak to w końcu jest z tą chronologią? Lepiej czytać tom po tomie, czy poczekać na całość i wtedy zacząć? Po lekturze poradników i rozmowie z fanem Świata dysku jakoś czytanie na wyrywki mnie nie przekonuje. Mapka na razie też nie, bo nie przejrzałem dat wydań kolejnych tytułów i czy się to w ogóle zazębia. Jak wrócę po robocie to przyjrzę się dokładniej.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Wrzesień 17, 2015, 11:12:39 am
Czyli muszę cierpliwie poczekać, bo do połowy października raczej drugiego tomu nie otrzymam.

Jak to w końcu jest z tą chronologią? Lepiej czytać tom po tomie, czy poczekać na całość i wtedy zacząć? Po lekturze poradników i rozmowie z fanem Świata dysku jakoś czytanie na wyrywki mnie nie przekonuje. Mapka na razie też nie, bo nie przejrzałem dat wydań kolejnych tytułów i czy się to w ogóle zazębia. Jak wrócę po robocie to przyjrzę się dokładniej.

Najlepiej czytać cyklami, z tego co zdążyłem się zorientować. I tu w tej kolekcji jest mały zgrzyt, bo 3 pierwsze tomy są z cyklu o Straży, potem zaczyna się cykl o Wiedźmach, a do Straży wracamy w tomie 18. Dopiero po wiedźmach poleci cykl o Ricewindzie, od którego ja zamierzam zacząć, bo i od niego wszystko się zaczęło. 

Kolejność cykli wydaje się nie mieć jakiegoś większego znaczenia, ale mapka akurat moim zdaniem jest bardzo pomocna - widać co, gdzie i z czym.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Wrzesień 17, 2015, 11:23:09 am
Dzięki za wyjaśnienie. Teraz to ma sens.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Październik 07, 2015, 07:01:48 pm
03.09 - zamówiłem prenumeratę i założyłem wątek...
07.10 - nadal nie otrzymałem pierwszej paczki...

Jakby powiedział Stasiu Levy - To są pozoranty!
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Październik 08, 2015, 07:30:58 am
03.09 - zamówiłem prenumeratę i założyłem wątek...
07.10 - nadal nie otrzymałem pierwszej paczki...

Jakby powiedział Stasiu Levy - To są pozoranty!

Jakby co, to ja wczoraj dostałem nr 3 i 4. Zaległy nr 1, o którym pisałem wyżej, dotarł do mnie w zeszłym tygodniu... 

Ale Twój przypadek nadal pozostaje w zgodzie z tym, co jest napisane na stronie kolekcji - dodruk tomu nr 2 będzie wysyłany po 8/10. 
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Bajnor w Październik 08, 2015, 09:33:16 pm
Ja też zamówiłem prenumeratę (18.09) z opcją płatności "za każdą paczkę". Nie dostałem jeszcze ani zaległego tomu 1 (który miał zostać wysłany 25 września) ani tomów 3 i 4 (które miały zostać wysłane 29 września). Niby pisali, że poczta ma maksymalnie 10 dni roboczych na dostarczenie paczki, więc jutro najpóźniej powinien dostać tom 1, ale co raz bardziej zaczynam wątpić w ich terminowość i w to, że książki w ogóle zostały wysłane (chociaż raczej nic nie zyskają nie wysyłając mi prenumeraty, skoro za nic jeszcze nie płaciłem)... Dla odmiany w poniedziałek wydawnictwo JPF wysłało mi komiks zwykłym listem ekonomicznym nierejestrowanym i dostałem go już wczoraj... Coraz mnie mi się to wszystko podoba.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Holsten w Październik 08, 2015, 10:28:50 pm
Kupiłem w kiosku pierwszy tom (jakiś miesiąc temu). Jak mi się spodoba zamówię całość.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Październik 12, 2015, 07:55:16 pm
2)  Płaci się za przesyłkę po jej odebraniu. Dokładnie jak w przypadku WKKM - w środku jest blankiet do opłaty na otrzymane właśnie komiksy na kwotę 25,98. Co dziwne, podobno ma być inny numer konta za każdym razem, co jest nieco uciążliwe. Konto Hachette mam wpisane na stałe na moim rachunku i przelewy idą błyskawicznie, a jeśli tu mam za każdym razem wklepywać uważnie te długaśne numerki, to trochę kiepsko.

Ja otrzymałem dzisiaj paczkę z tomami 1,3 i 4 jednak była za pobraniem 51,96 zł. Ciekawe czemu jedni mają tak, a drudzy inaczej. Niby mały problem, ale osobiście rzadko kiedy mam przy sobie gotówkę.

Drugi tom będzie dosłany, więc spokojnie poczekam.

Na pierwszy rzut oka, kolekcja jest dobrze wydana, poręczny format robi swoje.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Bajnor w Październik 13, 2015, 04:47:39 pm
Też dostałem wczoraj paczkę płatną przy odbierze. W środe pisałem do nich maila, to się zarzekali, że paczki wysłane w terminie i dostanę osobno paczkę z tomem 1 i osobną z tomami 3-4. A wysłali ją dopiero w piątek Pocztexem48...
Podejrzewam, że ta płatność przy odbiorze przy pierwszej paczce wynika z chęci potwierdzenia uczciwości kupującego (bo pewnie sporo było ludzi, którzy nie zapłacili za 1 paczkę).
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Kora34 w Grudzień 14, 2015, 09:28:21 pm
Nie pamiętam już jak to było przed Światem Dysku. :D
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: raskoks w Styczeń 29, 2016, 06:34:42 pm
Pytanie do was - ile tomów juz otrzymaliscie?
Bo ja mam 6 i juz daaawno zadnej przesylki nei bylo
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Styczeń 29, 2016, 07:09:53 pm
Ja w tym tygodniu dostałem tom 11 i 12.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: raskoks w Styczeń 29, 2016, 11:05:14 pm
ok czyli cos nie tak bo u mnie sie na tomie 6 tym skonczylo - super ;/
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: horror w Styczeń 30, 2016, 06:26:35 am
ok czyli cos nie tak bo u mnie sie na tomie 6 tym skonczylo - super ;/

ja tez dostalem 11 i 12. zwroc uwage czy wplaciles pieniadze na wlasciwe konto, bo jesli zamawiales prenumrate z platnoscia po wysylce to do kazdej przesylki jest inne konto przydzielane.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: raskoks w Luty 01, 2016, 10:55:11 pm
a widzisz wyjasnilo sie - przez to ze na zle konto kase przelalem - bylo opoznienie i zawiesili prenumerate - tylko jakos nikt mnie nie poinformowal
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Luty 22, 2016, 05:48:03 pm
Otrzymałem dzisiaj tom 13 i 14. W środku jest reklama nowej kolekcji "Star Wars Przewodnik Po Galaktyce".
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: horror w Luty 23, 2016, 05:36:50 am
Otrzymałem dzisiaj tom 13 i 14. W środku jest reklama nowej kolekcji "Star Wars Przewodnik Po Galaktyce".

to ma byc przewodnik po galaktyce EU czy juz nowego kanonu?
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: mgnesium w Kwiecień 25, 2016, 10:55:08 am
nikt tu nie pisze, więc pozwolę sobie na offtopic - zapowiedziano datę wydania ostatniej książki pratchetta:

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/300957-terry-pratchett-swiat-dysku-41-pasterska-korona
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Mawer w Grudzień 01, 2016, 02:20:01 pm
Dostałem dzisiaj świetną wiadomość od Edipresse Polska S.A. odnośnie tego, że kolekcja zostanie przedłużona o dwa dodatkowe tomy:

43. Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie
44. Pasterska koronaTytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: mgnesium w Grudzień 01, 2016, 02:35:09 pm
prenumerowałeś całość? jeżeli tak, to jak wygląda "ostatni bohater" w wydaniu kolekcji?
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Mawer w Grudzień 01, 2016, 02:40:17 pm
Nie prenumeruje, kupuje w empiku. Na stronie kolekcji jest taka informacja: Ci, którzy zamówią prenumeratę kolekcji, z tomem 20. otrzymają audiobook „Ostatni kontynent”, zaś z tomem 42. album „Ostatni bohater”.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: mgnesium w Grudzień 02, 2016, 03:35:17 pm
dzięki za odpowiedź. nie orientuję się w tej kolekcji (dalej wychodzi? dobija do finiszu?) - całą biblioteczkę mam w miękkookładkowym wydaniu i ostatecznie nie zdecydowałem się na jego uaktualnienie. po prostu jestem ciekaw tej drugiej darmowej pozycji dla prenumeratorów - oryginalnie album wydany był w powiększonym formacie i twardej oprawie z obwolutą (ja załapałem się tylko na miękkookładkowe wznowienie z 2012 roku).
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Mawer w Grudzień 03, 2016, 08:09:23 pm
Więcej niż połowa już została wydana, kolekcja powinna się skończyć w kwietniu. Mnie skusiła twarda oprawa no i cena, choć format jest mniejszy. Mnie również ciekawi  jak będzie wydany Ostatni bohater z kolekcji, sam posiadam wersje w miękkiej okładce.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: mgnesium w Marzec 23, 2017, 08:27:07 pm
Mnie również ciekawi  jak będzie wydany Ostatni bohater z kolekcji, sam posiadam wersje w miękkiej okładce.

i jak, dostałeś przesyłkę z ostatnim bohaterem?
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Mawer w Marzec 24, 2017, 08:23:21 am
Nie prenumerowałem serii, ale z tego co się dowiedziałem to prenumeratorzy dostali w tym miesiącu Ostatniego bohatera. Szału nie ma bo dostali to samo wydanie, które jest dostępne na rynku :)
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: mgnesium w Marzec 25, 2017, 10:21:32 am
dzięki za odpowiedź. faktycznie brak rewelacji, chociaż temu miękkookładkowemu wydaniu na dobrą sprawę nie można nic zarzucić.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Jaxx w Marzec 25, 2017, 08:07:02 pm
Prenumerowałem i jest dokładnie, jak pisze Mawer - miękkookładowe wydanie w dużym formacie. Jak dla mnie spoko - cena okładkowa 69 zł, więc jak na prezent to super.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Marzec 25, 2017, 11:23:01 pm
To była niezła kolekcja- ponieważ nie zależało mi na spójności zbioru , dokupiłem parę tytułów po fajnej cenie... choć oczywiście wolałbym bez panoramy i w miękkich okładkach, coby lżejsze było . Przy okazji przeczytałem wszystko od nowa- i im późniejsze pozycje, tym smętniejsze myśli .
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: Mawer w Marzec 26, 2017, 02:12:24 pm
Nie żebym krytykował miękko-okładkowe wydanie Ostatniego bohatera, sam takie posiadam i jestem z niego zadowolony. Miałem obawę, że dla prenumeratorów wydadzą w innym formacie niż dostępne na rynku np. w twardej okładce z obwolutą, albo w formacie spójnym z kolekcją, a wtedy było by szkoda  :wink:
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Grudzień 30, 2017, 06:29:37 am
Edipress idzie za ciosem i wydaje kolekcję mistrzów polskiej fantastyki. Nie znam się dokładnie ale wygląda to na kolekcję mistrzów polskiej fantastyki z Fabryki Słów :) http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiazki/item/18098-mistrzowie-polskiej-fantastyki-nowa-kolekcja-od-edipresse-polska.html
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: SkandalistaLarryFlynt w Grudzień 30, 2017, 08:04:50 am
Oooooo chciałem powiedzieć, że to świetny pomysł. Ale po sprawdzeniu listy okazało się, że te kilka tytułów na krzyż którymi ewentualnie mógłbym być zaawansowany już posiadam i z całej kolekcji, jeden tom do kupienia.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: dra w Grudzień 30, 2017, 12:19:58 pm
Akurat Pan Lodowego Ogrodu mi się wyjątkowo nie podoba. Szokuje mnie jak ten koleś wydał tyle tomów na naszym rynku czytelniczym.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Grudzień 30, 2017, 04:46:13 pm
A nader obszerna pilipiukowska biblioteczka cię nie szokuje?  Mnie tak :)
Z tej kolekcji pewnie przygarnę parę tomów Piekary, bo się okazało, że jednak pochopnie swoje oddałem... no jeszcze Komudy kilka tytułów.
 Niemniej kolejna kioskowa kolekcja mnie cieszy.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: dra w Styczeń 02, 2018, 07:39:31 pm
Nie mogę się wypowiedzieć w tej kwestii. Wstyd się przyznać ale nigdy się nie zabrałem za Pilipiuka. Jakoś tematyka mnie nie specjalnie interesowała.
Tytuł: Odp: Terry Pratchett Kolekcja Świat Dysku
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w Styczeń 03, 2018, 02:09:22 am
Ja od lat nie mogę się nadziwić popularności tej prozy.