gildia.pl

Gildia Gier Komputerowych (http://www.gry.gildia.pl) => PC => Wątek zaczęty przez: Piekarz w Listopad 06, 2016, 11:46:58 pm

Tytuł: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Listopad 06, 2016, 11:46:58 pm
Od ponad tygodnia pogrywam w betę Gwinta i podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Gra w obecnej postaci to zawód.

Spodziewałem się, że głównym sposobem zarabiania pieniędzy przez CDP Red będą płatne kampanie, a nie kupowanie kart. Kampanii w becie nie ma, jest obecny sklep gdzie można kupić pakiety losowych kart. Nie byłoby to problemem gdyby nie to, że wyraźnie zauważalny model w tej grze to Pay to Win. Rzadkie karty dają tak niesamowitą przewagę, że liczy się tak naprawdę to ile masz silnych kart w talii, a nie to jak grasz.

Nie kupowałem żadnych kart za pieniądze i z początku przeciwko mocniejszym taliom byłem z góry skazany na porażkę. Gdybym nawet wiedział jakie karty ma przeciwnik i ułożył swoją talię z dostępnych początkowych kart tak jak chcę i tak nie byłbym w stanie wygrać. Przewaga jaką dają rzadkie karty jest zbyt duża. Znowuż jak moja talia wzmocniła się to początkujące talie nie miały ze mną za dużych szans. Niezależnie od tego co robił przeciwnik. Dysproporcja utrzymuje się cały czas. Ktoś ma nieco silniejsze karty w talii - to oznacza, że ma sporo przewagę nad tobą i zdolności gracza schodzą na drugi plan.

Widać również olbrzymią dysproporcję w sile frakcji. Północne Królestwa przy odpowiedniej budowie (i to całkiem łatwej do złożenia) są w praktyce nie do zatrzymania. Mają mnóstwo silnych kombinacji, każda jest trudna lub niemożliwa do zablokowania. Potem są potwory - najczęściej grana frakcja, gdyż jej startowa talia jest najsilniejsza. Da się w niej zbudować silną talie, ale nie osiągniesz nigdy poziomu Królestw. Potem Skellige i na szarym końcu Scoia'tael.

Chciałoby się powiedzieć, ze to dopiero beta. Jest już jednak za późno na zmianę założenia Pay to Win nawet jeżeli wyszło to CDP Red niechcący. Nie twierdzę, że mam duże doświadczenia w karciankach ale jeżeli już na tym etapie dopuszczono do tak poważnych błędów w balansie gry to może to oznaczać, że projektanci nie mają wystarczającego doświadczenia by tworzyć dobrą karciankę. Prawdopodobnie nie będę więcej inwestował dużej ilości czasu w betę póki nie pojawią się jakieś diametralne zmiany.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Joneleth w Listopad 07, 2016, 08:39:52 am
Tak z ciekawości: jak wyjdzie wersja finalna, to założysz wątek bez "Beta" w nazwie?

Ten Gwint to ma być w ogóle darmowy jako gra, ale utrzymywany z mikropłatności, czy podwójnie płatny?
Ma tam być jakiś single? Będzie wersja na Androida?
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Listopad 07, 2016, 01:21:11 pm
Wersja finalna będzie bez Beta.

Darmowy jako gra. Być może z jedną kampanią single. Dodatkowe kampanie single płatne. Multiplayer bezpłatny. W sklepie możliwość zakupu losowych kart za prawdziwe pieniądze lub kruszec zdobywany w grze. Można też tworzyć własne karty za tak zwane skrawki zdobywane w grze. Stosunkowo szybko zdobywa się zasoby więc uzbieranie dobrych kart jest możliwe w rozsądnym czasie.
Ma być dostępna na Windows, XBOX One i PS4. Prawdopodobnie będzie też wersja na urządzenia mobilne. Interfejs wygląda jakby był robiony z myślą o nich.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Hang Man w Listopad 07, 2016, 06:18:47 pm

Co do power creepu w grze F2P i mocnych kart:


To chyba nic nowego.


Gram od bety w HS z większymi lub mniejszymi sukcesami w zależności od sezonu i zawsze było tak, że grajac podstawowymi karami dostawałeś manto od legendarek/epików. To niestety norma.


Gra zaczyna być fajna kiedy większość graczy  już bedzie miało zestaw sensownych kart.


Jak to wygląda od strony grania u craftowania kart? wiecej czasu (lub pieniędzy) niż HS?


I czy przez pomyłkę pominąłeś talie Nilfgaardu, czy ich nie ma?
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Listopad 07, 2016, 06:46:23 pm
Nilfgaardu na razie nie ma ale będzie. Nie wiadomo czy za darmo. Z HS nie mam doświadczenia. Craftowanie kart i zdobywanie nowych nie jest jakieś szczególnie frustrujące. Jest wiele wartościowych i potrzebnych kart które są stosunkowo tanie do stworzenia. Zdobywanie najrzadszych przypomina lizanie cukierka przez szybę. Po ponad tygodniu gry zdobyłem dwie legendarne karty - w pakietach (beczkach) za rudę zdobywaną w grze. Gdybym chciał własnoręcznie stworzyć jedną to zajęłoby mi to około 3 dni ciułania skrawków. Generalnie da się sklecić silną talie w tydzień czasu bez wydawania pieniędzy, ale może z jedna legendarną kartą.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: dra w Listopad 08, 2016, 10:11:00 am
Czyli tak jak wszędzie w grach z mikrpłatnościami. Podstawową taryfą jest czas.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Wilk Stepowy w Listopad 08, 2016, 12:29:32 pm
Wydaje się, że jest po prostu za mało kart i zbyt mało możliwości.
Ciągle mam w pamięci stare czasy i Magic the Gathering (rok 1995), gdzie na turnieju złupałem przeciwnika wypakowanego złotymi kartami swoja ultra szybką sprytnie skrojoną czerwoną talią gdzie były same zwykłe karty z małym dodatkiem srebrnych. Tego właśnie brakuje w Gwincie - kombinowania z deckiem i braku syndromu "jednej najlepszej talii".
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Listopad 08, 2016, 04:34:14 pm
Jakby co to do bety można się wciąż zapisać. Ma trwać do wiosny.
https://www.playgwent.com/pl/signup
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Listopad 16, 2016, 10:21:58 pm
Wyszedł patch który usunął największe problemy w równowadze rozgrywki. No to jest jednak jakaś nadzieja. Efektem ubocznym jest to, że dzisiaj na kilkanaście walk napotkałem tylko jednego gracza Północnych Królestw. Wygląda na to, że przenieśli się na Skellige. Okazało się też, że Scoia'tael nie są tacy beznadziejni jak się wydawało ale nie jest to talia łatwa do zbudowania i opanowania.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Grudzień 20, 2016, 08:40:32 pm
W poniedziałek wyszedł kolejny patch do Gwinta. Nie rozwiązuje on w moim mniemaniu wszystkich problemów, szczególnie że część z nich wynika z mechaniki gry co jest już nie do ruszenia. Tym niemniej na razie nie ma jeszcze jedynej słusznej kombinacji więc przez jakiś czas będzie ciekawie. Poza tym zmieniono przyznawanie nagród i doświadczenia. Wystarczy wygrać jedną rundę, a nie całą rozgrywkę by coś dostać. Tak więc początkujący mają pewną szanse na doczołganie się do lepszych kart. Nie wiem jak teraz działa parowanie graczy i czy początkujący grają ze sobą czy jest to losowe. Tym niemniej bardzo doświadczeni rzucili się na tryb rankingowy więc mecze towarzyskie, za które są normalne nagrody, gromadzą mniej doświadczonych graczy lub eksperymentujących z taliami.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Luty 17, 2017, 04:22:37 pm
Jakby ktoś potrzebował klucza do zamkniętej bety Gwinta to tutaj macie informacje jak go uzyskać:
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Kwiecień 21, 2017, 09:26:26 pm
Mam wolne 3 klucze do bety. Nagrodą w uczestnictwie w becie jest otrzymanie karty premium Geralt która zostanie zachowana po zakończeniu bety. Są jeszcze dodatkowe nagrody w zależności od osiągniętego poziomu oraz rankingu.

https://www.playgwent.com/redeem/ANYD2A953EB5CC4ADB (https://www.playgwent.com/redeem/ANYD2A953EB5CC4ADB)
https://www.playgwent.com/redeem/ANY6A456B395BCC851 (https://www.playgwent.com/redeem/ANY6A456B395BCC851)
https://www.playgwent.com/redeem/ANYC9DDA4F6AFA6788 (https://www.playgwent.com/redeem/ANYC9DDA4F6AFA6788)
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Joneleth w Kwiecień 21, 2017, 10:51:09 pm
Mam wolne 3 klucze do bety. Nagrodą w uczestnictwie w becie jest otrzymanie karty premium Geralt która zostanie zachowana po zakończeniu bety. Są jeszcze dodatkowe nagrody w zależności od osiągniętego poziomu oraz rankingu.
Da się w to grać w single'u jak w samym Dzikim Gonie, czy tylko multi?
(wcześniej pytałem o coś podobnego, ale w trochę innym kontekście)
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Kwiecień 22, 2017, 01:50:29 am
Nie ma kampanii. Możesz grać przeciwko komputerowi ale to się szybko znudzi. Zawsze stosuje 3 takie same talie które dodatkowo miażdżą początkujących.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Sierpień 27, 2017, 09:24:55 pm
Odgłosy trolla sklepowego:
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Wrzesień 02, 2018, 08:14:15 pm
Aktualnie Gwint jest w tak beznadziejnym stanie, że od kilku miesięcy już w niego nie gram. To klęska. W skrócie w grze tej umiejętności gracza w trakcie gry się nie liczą. Liczy się w zasadzie budowa talii zwana archetypem. Przypomina to zabawę w kamień, nożyczki, papier. Jeden archetyp bije drugi, drugi trzeci, trzeci pierwszy itp. Oczywiście są archetypy topowe którymi ma się największe szanse na wygranie i które mają najmniej słabości. Duży wpływ ma również to jakie karty dobierzesz. Gwint w zasadzie nie pozwala na wydobycie się z pechowego dobrania kart.

Rozgrywki przypominają egzekucje. Jedna ze stron nie ma szans niezależnie od tego jak dobrze gra. Grałem w inne karcianki ale tak złej sytuacji jaka jest w Gwincie to jeszcze nie widziałem.

CDPR sama to zauważyła i zapowiedziała w tym roku kompletną przebudowę Gwinta.

1) Zostanie wydana nowa marka Witcher Tales z kampaniami RPG dla pojedynczego gracza. Poruszamy się po planszy, walczymy kartami. Pierwszy z serii ma być Thronebreaker.

2) Gwint multiplayer będzie niejako osobną marką. Mocno się będzie różnił od bety. W zasadzie nowa gra.

Całość ma być wydana jeszcze w 2018.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Wrzesień 27, 2018, 04:58:43 pm
Duży wysyp nowych treści do Wojna Krwi.
https://www.reddit.com/r/gwent/comments/9jderk/thronebreaker_video_releases_megathread/


Uwaga część linków to niezły spoiler. Cena niewąska. 99 złotych w preorder.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Piekarz w Listopad 16, 2018, 09:31:03 pm
Moja recenzja Wojny Krwi.

6/10

Plusy:
Minusy:
Generalnie gra dla miłośników świata. Traktować jako interaktywne opowiadanie. Cena absurdalnie wysoka 99 zł. Realną wartość oceniam na 30 zł. Przejście gry około 30 godzin.
Tytuł: Odp: Gwint Beta
Wiadomość wysłana przez: Joneleth w Listopad 16, 2018, 09:57:42 pm
Tak z ciekawości: jak wyjdzie wersja finalna, to założysz wątek bez "Beta" w nazwie?

japi****le, minęły dwa lata.
Ale ten czas zapiernicza.