gildia.pl

Gildia Gier Komputerowych (http://www.gry.gildia.pl) => PC => Wątek zaczęty przez: Ribald w Sierpień 02, 2017, 12:35:41 pm

Tytuł: Expeditions Viking
Wiadomość wysłana przez: Ribald w Sierpień 02, 2017, 12:35:41 pm
Rzadko ostatnio udaje mi się w coś pograć (a tym bardziej skończyć), więc postanowiłem się podzielić wrażeniami z Expeditions Viking. Ogółem - bardzo przyzwoita produkcja, przede wszystkim jeśli chodzi o klimacenie.
Cóż to jest? Erpeg, w którym wcielamy się w jarla jednego z nordyckich klanów, dołączamy towarzyszy do drużyny i ruszamy na łowy, najpierw na okolicznych ziemiach, a później za morzem. Walka taktyczna w systemie turowym - polecam dwóch łuczników w drużynie. Ważnym elementem gry jest system obozów, które musimy rozbijać, a w ich ramach polować, leczyć się, tworzyć przedmioty itd. Zarazem na mapie świata mamy możliwość znajdowanie różnych ciekawostek, zdobywane surowce wykorzystujemy do rozbudowy osady, i tak dalej. Fajna jest możliwość wyboru spomiędzy kilku ścieżek fabularnych (potencjalni sojusznicy, nastawienie wobec religii etc.). Mamy trochę kombinacji do wyboru jeśli chodzi o tworzenie i rozwój postaci, więc to gra z tych, w których kilka godzin po rozpoczęciu i ogarnięciu mechanizmów stwierdzasz, że zaczniesz jeszcze raz.


Minusy - po pewnym czasie walka stała się (przynajmniej dla mnie) zbyt prosta, nawet na najwyższym poziomie trudności. A system obozowania, ciekawy w założeniach, później staje się raczej upierdliwym przerywnikiem. Nie byłoby tak, gdyby nie to, że w obozie mamy do dyspozycji wszystkich towarzyszy, których w trakcie przygody zwerbowaliśmy (czyli swoją hirdę), a nie tylko tych aktualnie będących w drużynie (zresztą tych ostatnich wybieramy każdorazowo przed wejściem do jakiejś lokacji). Ergo - wypełnienie wszystkich obozowych zadań nie jest problemem.


Reasumując - jeśli lubisz klimaty wikingów, turową walkę i okraszone kulturowymi wstawkami questy - śmiało możesz po grę sięgnąć.
Tytuł: Odp: Expeditions Viking
Wiadomość wysłana przez: sergiej w Marzec 21, 2019, 01:39:43 pm
Bardzo fajna i ciekawa turówka. Miałem okazję ją przejść i nie narzekałem na brak funu.


https://www.dobryadres.pl/nieruchomosci/szczecin/ (https://www.dobryadres.pl/nieruchomosci/szczecin/)