gildia.pl

Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) => Komiksy amerykańskie => Wątek zaczęty przez: Itachi w Kwiecień 07, 2018, 09:14:29 pm

Tytuł: Oblivion Song - Pieśń Otchłani Robert Kirkman
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Kwiecień 07, 2018, 09:14:29 pm
Panowie czytali?

Ja mam mieszane odczucia. Zacznę może od końca. Największym plusem w mojej ocenia są kolory, różnorodne tła, odcienie czerni lub zdecydowanie jaśniejsze, cieplejsze z potworami w tle. One napędzają ten komiks. Scenariusz jest dla mnie swoistą wtyczką pomiędzy innymi komiksami (Thorem i runem Straczyńskiego, Black Science). Tak naprawdę po lekturze pierwszych zeszytów nie wiemy zbyt dużo ani o bohaterach, ani o potworach. Jednak scenariusz dosyć szybko staje się przewidywalny w pewnych konkretnych sytuacjach.
Spoiler: pokaż
Dobrym przykładem jest pierwsze wspomnienie o bracie głównego bohatera, od razu w mojej głowie zapaliła się lampka, że z pewnością będzie on przewodniczącym grupy w świecie potworów.


Graficznie w moim przekonaniu rewelacji nie ma. Mam problemy z odczytywaniem emocji na twarzach bohaterów, odnoszę również wrażenie jakby niektóre kadry były robione na szybko, chaotycznie.

Na kolejny tom z pewnością będziemy musieli poczekać, ja natomiast jestem bardzo ciekawy jak Wy oceniacie pierwszy tom Pieśni Otchłani...