gildia.pl

Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) => WFB => Kwestia zasad - WFB => Wątek zaczęty przez: Galahan w Lipiec 10, 2007, 06:44:30 am

Tytuł: Las i artyleria
Wiadomość wysłana przez: Galahan w Lipiec 10, 2007, 06:44:30 am
Witam.
Cały mój temat powstał bo mamy z kumplami dylematy jeśli chodzi o strzelanie w las do postaci. Czy kula armiatnia i stone thrower ignorują zasłonę lasu (te 2" co normalnie jest -1 hit)? Czy można strzelać w las do postaci których się nie widzi? Np. treeman stoi głębiej niż 2 cale, niby  go nie ma a tu mi kumpel wali z działa i go zdejmuje.
Chyba że las ma jakąś wytrzymałość i da się go rozwalić?!
Tytuł: Las i artyleria
Wiadomość wysłana przez: Bruenor Battlehammer w Lipiec 10, 2007, 07:40:25 am
Nie ignorują tej zasłony. Po prostu nie widzą jednostek stojacych głębiej, a co za tym idzie nie mogę ich brać za cel strzelania.
Tytuł: Las i artyleria
Wiadomość wysłana przez: Górken w Lipiec 10, 2007, 08:43:40 am
od kiedy to przy strzałach z armat ikatapy trzeba trafiać (ofc poza oblcizeniami i rzutami skaterką) jak już trafisz to przecież tylko ranisz więc nei ma minusów no oprocz trafiania na 4+ jak coś jest częściowo przesłonięte;pa las można "rozwalić" rzucając na jednostke czar traktujący tereny trudne jako otwarte:)
no i strzelić można do lasu i do walk iz katapy ale tak robitylko ham i prostak i to jest już pod WP:P
Tytuł: Las i artyleria
Wiadomość wysłana przez: Christos w Lipiec 10, 2007, 09:01:56 am
Po pierwsze:
nawet jak rzucisz czar który robi z terenu trudnego, teren "otwarty" to najpewniej chodzi o poruszanie sie a nie o LOS. Las nagle nie znika.
Czar lesnych elfów np pozwala jednostce traktowac kazdy trudny teren jak zwykły, ale nie oznacza to że ten teren przestaje blokować widok.

Po drugie:
strzelajac z działa, katapulty itp musisz strzelić w jakis cel. Jesli nie widzisz celu (bo np treeman stoi ponad 2" w lesie) to nie strzelisz w niego.

Po trzecie:
w zadnym wypadku nie możesz strzelic do walki (no chyba że grasz szczurami, bo Ci akurat maja taka specjalną zasade) i nie ma to związku z byciem "hamem czy prostakiem" tylko z nieznajomością zasad ;)

@Galahan
-1 do hita nie ma żadnego związku z 2" w lesie. -1do hita masz gdy jednostka w którą strzelasz stoi w lesie (przynajmniej połową swojej liczebności). Jesli jednostka stoi 2" w głąb lasu to jej nie widać w ogóle i nie mozna w nią strzelić (jak już pisałem wyżej trzeba widziec cel w który sie strzela)
Tytuł: Las i artyleria
Wiadomość wysłana przez: Górken w Lipiec 10, 2007, 11:29:47 am
strzelić do walk iz katapy można ale jest to zabronione np wiesz walczą sobie jakieś dwa oddziały z 10 cali dalej jest jakiś pojedyńczy niewalczący model którego widzi katapa i przeciwnik specjalnie deklaruje strzał w cel dalszy celowo zmniejszając odległość tak by wpadło w walkę--- o to mi chodzi a co do zmienianiu trudnego terenu w łatwy to rzeczywiście masz rację... przepraszam za wprowadzanie w błąd:(
Tytuł: Las i artyleria
Wiadomość wysłana przez: Christos w Lipiec 11, 2007, 09:44:41 am
No, czyli nie strzelasz do walki (zasady na to nie pozwalają) tylko w inny legalny cel. A próba strzelenia w cos innego niż w rzeczywistości się celuje nosi niechlubna nazwe "overguessing" i faktycznie jest to zabronione.

To wałek w czystej postaci. Choć czasami trudno jednoznacznie stwierdzić kiedy przeciwnik caluje w coś w co wg zasad nie może, ale jawne przekrety tego typy sa tepione.
Tytuł: Las i artyleria
Wiadomość wysłana przez: Menthu w Sierpień 07, 2007, 10:55:58 am
A fakt faktem ze dopuki GW nie wymysli jakiejs sensownej zasady ktora by uniemozliwiala overguessing u to gracze w zasadzie moga to robic bezkarnie. Na ich miejscu poprostu pytal bym sie ,, a gdzie to podreczniku jest napisan? "
  A jak jest w przypadku gorki i kuli ktora zaczyna kosic przed wzniesieniem? i czy przeszka jak sciana zatrzyma kule?