Autor Wątek: pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)  (Przeczytany 49676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #330 dnia: Wrzesień 16, 2005, 11:25:50 am »
owszem, tylko zdarzają się przypadki niereformowalne. jeden pozytywny wyskok raczej takich typów nie zmieni.

Offline badday

pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #331 dnia: Wrzesień 16, 2005, 12:35:33 pm »
Ja mam pytanie ale nie do szefów Mandry tylko do Was
Czy wiecie coś o planach wydania Borna i Punishera (zeszytówek Mandry) w wydaniu kolekcjonerskim?

Offline spidey

pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #332 dnia: Wrzesień 16, 2005, 01:30:36 pm »
Sorry empro ale teraz to już wyciągnołeś naprawde bardzo błędne wnioski z mojej wypowiedzi.
Cytat: "empro"
Z tego co napisałeś to chyba ogólnie żadne wydawnictwo nie powinno inwestować w polskich twórców bo to i tak nie ma sensu bo to będzie "kolejny polski bzdet" a więc nawet nie czytając, nie oglądają, i nie mając baldego pojęcia na temat danego tytułu czytlenik nie sięgnie po komiks "nawet jakby mu dawali za darmo". idąc dalej generalnie chyba w ogóle wydawca nie powinien inwestować w nowe tytuły bo przeceiż mogą to być potencjalnie "bzdety innej narodowości" a więc wydawcy najlepiej jakby wydawali w kółko to samo ??

Przecież "polskimi bzdetami" wyraźnie określiłem tylko komiksy Termos Invaders i Polski Zoomiks. Bo dla mnie takie Termosy, Wilqi i OS nic nie wnoszą do komiksu. To są takie "polskie bzdety" których humor bazuje głównie na używaniu wulgaryzmów i innych idiotyzmach. Ja jak chce sięgnąć po komiks humorystyczny to sięgam np. po Lucky Lucka albo Tintina. Ja od komiksów humorystycznych oczekuje trochę wiecej niż głupowatego humoru jak w Termosie i Wilqu czy warstwy plastycznej jak już kiedyś napisałem która wygląda jakby 5-letnie dziecko to narysowało. Jak wam taki humor tak bardzo się podoba to  :roll: .
Empro a niby gdzie ja napisałem ze wydawnictwa nie powinny inwestować we wszystkich polskich twórców ? Powtarzam jeszcze raz, mi nie odpowiadają przygłupawe polskie komiksy humorystyczne. Czy Śledziu stworzył coś kiedyś w konwencji realistycznej ? Chyba nie bo tak naprawde nie potrafi. A Josephine pochwaliłem i zamierzam kupić bo widać że w tym komiksie twórcy od początku mieli jakiś zamysł, starali się stworzyć jakiś komiks w konwencji realistycznej. A taki Termos i Fil to niech się lepiej przeżucą do Dobrego Humoru. Tam będą mogli tworzyć sobie komiksy na swoim poziomie :roll: .

Cytat: "empro"
Jeśli tak wyglądałaby sytuacja na wydawniczym rynku to wszyscy biedni twórcy mogliby zacząć szukanie nowej pracy no bo po co wydawcy mieliby inwestować w "kolejne polskie bzdety" bo przeceiż czytalniek, który widzi zapowiedź komiksu i tak go osądzi w ten sposób, tylko Spideyu drogi zobacz tutaj pewien brak logiki u Ciebie: w jaki sposób na rynku znalazł się 2 zeszyt Josephine ?? przecież 1 zeszyt był wg Twojego rozumowania "polskim bzdetem" (głupi wydawca zainwestował) a Ty deklarujesz chęć zakupu, dlaczego ?? Przecież to kłóci się z Twoimi zasadami. Tego nie rozumiem.

Tutaj dałeś przykład kompletnego niezrozumienia mojej wypowiedzi. Przecież wyraźnie napisałem że komiks Josephine mi się spodobał i tyczy się to również pierwszego tomu. Ja po prostu chcę zeby jak już wydawnictwo inwestuje w polskich twórców to niech wydaje przynajmniej tytuły które prezentują sobą jakąś wartość, mają dobry scenariusz, dobrą warstwe plastyczną tak jak np. Josephine właśnie czy np Odmieniec. A taki Termos czy Wilqu to sobą nie prezentują nic. Jeszcze raz powtórze: może jednak naprawde spora część komiksiarzy powinna przeżucić się do rysowania dowcipów do gazetek humorystycznych bo widzę że konwencja komiksu ich przerasta i to bardzo. Może pomylili powołnie ?

Cytat: "empro"
I na deser Usagi, cytujesz mnie, przytaczając pojedynczo kilka słów, mi generlanie chodziło o to w jaki dziwny sposób człowiek, który deklaruje swój podziw i szacunek dla dzieł Hermanna nagle tutaj stawia X4 (chyba najgorszy obiektywnie rzecz ujmując komiks wydany przez Mandre) ponad Usagim (który z kolei obiektywnie jest jednym z lepszych tytułów wyadanych ogólnie w naszym kraju, i to niezależnie czy ktoś lubi Królika czy nie, po prostu jest to dobry komiks).


Ależ przecież ja również nigdzie nie napisałem że stawiam X4 nad Usagim bo nie stawiam. Kupiłem już trzy numery Xa i chce dociągnąć serię do końca a Usagi od początku mi nie podzedł i nie zamierzam go kupować ale to nie znaczy że taki X4(prawie najgorszy bo najgorszy to był chyba Darkness ;) ) stawiam wyżej od niego.
To tyle empro :p  ;)

Aha jeszcze:
Cytat: "Gizicki"
daj spokój Empro. Na niego nie ma siły. Zabetonowane ma i nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Usagi w starożytnej Japonii. I on to inby przeczytał.

Mnie się jednak wydaje że akcja Usagiego dzieje się w jakimś starożytnym kraju, być może Japonii. Osobiście czytałem ten komiks tak niechętnie jak jakąś lekturę szkolną :p bo wydawał mi sie niesamowicie nudny więc mogłem źle wywnioskować ale wydaje mi się że nie.
 :evil:

Gilbaert

  • Gość
pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #333 dnia: Wrzesień 16, 2005, 01:48:15 pm »
wiesz co znaczy słowo starozytność? polecam używanie słów które rozumiesz.
Zwracani się do nie znanej Ci osoby po nazwisku nie używając grzecznościowego "pan" to szczeniacka zagrywka. Używaj mojego nicka żałosny anonimie.

Offline Julek_

pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #334 dnia: Wrzesień 16, 2005, 01:56:47 pm »
spidey to chyba jedna z barwniejszych postaci na tym forum. wystarzczy zostawić komputer wyskakując na uczelnie, a tu lawina postów przpełenionych wzajemnymi inwektywami i zasypywanie się argumentami.
mioodnie. miszcz i timof, venepis i obserwatorka (buziaczki!) miękną jak wosk.

empro, gil - spokojnie, weekend idzie, koncercik, kobieta, krass - bedzie dobrze. jak rymował Fi <oni potopią się ...>. a Wy nie zwracajcie na nich uwagi.
ale ja nie otym w sumie chciałem ...

mandra? mam pytanie - kiedy wchodzicie na giełdę? bo widzę ostre i niepewne inwestycje i komiksowi fani hcetnie by je poparli (lub nie, ale co z nich za fani wtedy?)

Offline empro

pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #335 dnia: Wrzesień 16, 2005, 02:12:03 pm »
Spidey, mi chodziło tylko o to, że oceniasz komiksy bez uprzedniego zapoznania się z nimi. A jakby ktoś kto wcześniej nie widział Josephine powiedział że to "polski bzdet" to dzisiaj nie miałbyś drugiej odsłony :)
Tylko o to mi chodzi nie można powiedzieć, że komiks jest do bani zanim się go nie przeczyta.

a po tym co widziałem to takie Polskie Zoo chociaż cholernie trudne do przeniesienia na karty komiksu bardzo ciekawie się zapowiada :)

To tak jakbym powiedział że jakiś komiks jest bzdetem ale go nie czytałem a nazwisko rysownika/scenarzysty kojarzy mi się źle.

Poza tym jak już gdzie indziej było to powiedziane komiksy typu Wilq czy OS są komiksami z WYBORU KONWENCJI tak wyglądającymi i tak napisanymi. osobiście bardzo chciałbym umieć rysować jak Minkiewicz nawet w wieku lat 20, Śledziu z kolei nie robił nic realistycznego (chyba nie robił prawda ??) z tego powodu, że też wybrał taką a nie inną kreskę. To tak jakbyś zarzucał Morrisowi, że Lucky Lcke nie jest realistyczny a jego koń czasem mówi a w dodatku jada w śliniaku :) To są wybory rysowników/scenarzystó i komiksy te dlatego tak wyglądają i tak są opowidziane. Użyć wulgaryzmu tak żeby śmieszył też trzeba umieć. Osobiście nie specjalnie lubię ten styl humoru ale przyznam, że w Wilq jest on użyty zajebiście zgrabnie, zobacz też np jak ładnie poprowadzone są dialogi w filmach np "Chłopaki nie płaczą" i "Poranek Kojota" gdzie też dużo właśnie śmieszności opiera się na zgrabnym użyciu przekleństwa. I to jest sztuka też :)

Oja ale się rozpisałem a pewnie i tak pójdzie to w las :) 8)  :oops:

Offline Macias

pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #336 dnia: Wrzesień 16, 2005, 02:31:03 pm »
Spidey-NIska sprzedaz Sikalfo mowisz . Coz, to czemu Mandra wydala jeszcze Ciach BAjera#3,oraz planje dalsza wspolprace z Filem i Termosem?
Po raz klejny pokazales,ze gowno wiesz o polskim rynku komixowym,gratuluje.

Offline badday

pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #337 dnia: Wrzesień 16, 2005, 04:36:39 pm »
Spidey, Wilq jest słabym komiksem? Tzn chodzi mi raczej o to czy humor ta mejst niskich lotów??? Hmm, czy Ty przypadkiem nei rekrutowałeś się tu z forum śp. DK?

Offline syfon

pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #338 dnia: Wrzesień 16, 2005, 07:42:45 pm »
Cytat: "spidey"

Przecież "polskimi bzdetami" wyraźnie określiłem tylko komiksy Termos Invaders i Polski Zoomiks. Bo dla mnie takie Termosy, Wilqi i OS nic nie wnoszą do komiksu. To są takie "polskie bzdety" których humor bazuje głównie na używaniu wulgaryzmów i innych idiotyzmach.
No to żeś świerszczyku mój przyfasolił. A te te Twoje amerykańskie latadełka w rajtuzach strzelające zielonym syfem z oczu to jest taki rozumiem wielki kamień milowy w dziejach komiksu, tak?
A co być chciał żeby było wniesione do komiksu, m?  Trzeci wymiar?

Co do Wilqua tośmy Ci już tłumaczyli że to Ty masz klapki na oczach i nie rozróżniasz mazania 5-latka od rysunków pary absolwentów Akademi Sztuk Pięknych (jakimi są autorzy Wilqua).
Cytat: "spidey"
Ja jak chce sięgnąć po komiks humorystyczny to sięgam np. po Lucky Lucka albo Tintina. Ja od komiksów humorystycznych oczekuje trochę wiecej niż głupowatego humoru jak w Termosie i Wilqu czy warstwy plastycznej jak już kiedyś napisałem która wygląda jakby 5-letnie dziecko to narysowało. Jak wam taki humor tak bardzo się podoba to  :roll: .
Nam się humor bardzo podoba bo my go rozumiemy. A Osiedle Swoboda śmieszne być nie musi (ważne żeby głosik miał milusi - dygresja) wystarczy że sprawia przyjemność ale rozumiemy - nie to pokolenie.

Jesteś pewien że nie pomyliłeś się w tej rubryczce z wiekiem, bo Twoja skrajna ignorancja jest tak porażająca że cięzko uwierzyć że wypływa z głowy dorosłego mężczyzny.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #339 dnia: Wrzesień 17, 2005, 12:23:23 am »
Cytat: "syfon"

Jesteś pewien że nie pomyliłeś się w tej rubryczce z wiekiem, bo Twoja skrajna ignorancja jest tak porażająca że cięzko uwierzyć że wypływa z głowy dorosłego mężczyzny.


Syfonie, nie bądź tak radykalny.
Spidey ubarwia to forum i choć czasami pisze od rzeczy, katalizuje tu całkiem ciekawe dyskusje.
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline JANKE'S

pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 17, 2005, 06:51:47 am »
ujmę to inaczej
ze Spideyem można sie zgadzać lub nie ale nie można obok jego postów przejść obojetnie co w dzisiejszych czasach (sic) postrzegane jest jako wieksza zaleta niz sama treść wypowiedzi...

Offline Kowal^

pytania do Mandragory (8.12.2003 - 27.09.2005)
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 17, 2005, 10:53:02 am »
Cytat: "JANKE'S"
można sie zgadzać lub nie ale nie można obok ... obojetnie co w dzisiejszych czasach (sic) postrzegane jest jako wieksza zaleta niz sama treść...
sorry ze tak okroiłem twoja wypowiedz ;)  ale spasowała mi ona rowniez do komixpolo: klniecie i bzdet widocznie jest wieksza zaleta niz sama tresc...