Autor Wątek: Z czego zorbić forme na odlew figurki?  (Przeczytany 17600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rasti

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« dnia: Wrzesień 25, 2007, 06:07:36 pm »
mam mały problem, ponieważ chce odlać sobie figurke. Nie chce kupowac róznych mas i niestworzonych rzeczy, ponieważ nie mam gdzie tego kupić. ja mam tkai plan:
-wykonać figórkę z plasteliny
-zalać ją czymś żeby wyszła forma
-wytopić plasteline
-do formu wlać cement zmieszany ze szkłem wodnym
-skruszyć forme
- i powinienem mieć figurke ;/
tylk oejst mały problem, ponieważ nie mam z czego zrobić formę. jak już pisałem, z cememntu i szkła wodnego będzie sama figurka, ale z czego zrobić forme, żeby nie roztapiała się przy temperaturze, i żeby była płynna(wchodziła w zakamarki) no i żeby nie "trzymała" plasteliny.
ma ktoś jakiś pomysł?

a czy silikon sie pali ;p? a jeśli tak to jak oddzielic plasteline z środka, zeby nie wytapiac xD ?

a i jeszcze jedno, z czego były by lepsze figurki, z gipsu czy z cememntu? mam cement pod ręką i wydaje mi sie że będzie twardszy niż kruczy gips, a dodoanie szkła wodnego utwardzi go i przy malowaniu nada połysk :)
jeśli ktoś się na tym zna to prosze o pomoc :) a i nie podawacie czegos co wam odrazu wpadnie do głowy, ponieważ to jest bez sensu, jeśli ktoś rzuci głupie hasło bez rozmyślenia go. :)

PS: figurki nie kopiuje itp, figurki robie własne :D

czekam na odpowiedz :)
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Offline Kud7aty

Re: Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2007, 06:19:39 pm »
Cytat: "Rasti"
mam mały problem, ponieważ chce odlać sobie figurke. Nie chce kupowac róznych mas i niestworzonych rzeczy, ponieważ nie mam gdzie tego kupić. ja mam tkai plan:
-wykonać figórkę z plasteliny
-zalać ją czymś żeby wyszła forma
-wytopić plasteline
-do formu wlać cement zmieszany ze szkłem wodnym
-skruszyć forme
- i powinienem mieć figurke ;/
tylk oejst mały problem, ponieważ nie mam z czego zrobić formę. jak już pisałem, z cememntu i szkła wodnego będzie sama figurka, ale z czego zrobić forme, żeby nie roztapiała się przy temperaturze, i żeby była płynna(wchodziła w zakamarki) no i żeby nie "trzymała" plasteliny.
ma ktoś jakiś pomysł?

a czy silikon sie pali ;p? a jeśli tak to jak oddzielic plasteline z środka, zeby nie wytapiac xD ?

a i jeszcze jedno, z czego były by lepsze figurki, z gipsu czy z cememntu? mam cement pod ręką i wydaje mi sie że będzie twardszy niż kruczy gips, a dodoanie szkła wodnego utwardzi go i przy malowaniu nada połysk :)
jeśli ktoś się na tym zna to prosze o pomoc :) a i nie podawacie czegos co wam odrazu wpadnie do głowy, ponieważ to jest bez sensu, jeśli ktoś rzuci głupie hasło bez rozmyślenia go. :)

PS: figurki nie kopiuje itp, figurki robie własne :D

czekam na odpowiedz :)


Napisz na forum WFB,WH40k lub też Lotra. Tam Ci pomogą.
img]http://img220.imageshack.us/img220/622/sygnakudlatybv5.png[/img]

Offline Jaskier

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2007, 06:22:43 pm »
tutaj cię mogą co najwyżej wyszydzić, zmieszać z błotem i wyzwać od najgorszych.

sam bym nie omieszkał, ale w podłych humorze dzisiaj jestem, więc nic z tego

Offline Rasti

Re: Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2007, 08:00:14 pm »
Cytat: "Kud7aty"

Napisz na forum WFB,WH40k lub też Lotra. Tam Ci pomogą.


yyy plose o linka xD?
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Offline Asassello

Re: Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2007, 12:20:49 am »
Cytat: "Rasti"
Cytat: "Kud7aty"

Napisz na forum WFB,WH40k lub też Lotra. Tam Ci pomogą.


yyy plose o linka xD?


Forum WFB
Forum WH40k

pozdrawiam

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline Rasti

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2007, 06:38:00 pm »
o dziex :)
to usuncie tego topica
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Barbarossa

  • Gość
Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2007, 07:49:30 pm »
To się nie uda. Równie dobrze możesz lepić figurki z krowiego placka, co z plasteliny, efekt będzie podobny. Jak chcesz w miarę tanie figurki, to zamów sobie te rosyjskiej firmy Zvezda, za 50 zeta w pudle koło 25 figsów, na pewno lepiej wyglądających niż odlewy po plastelinie.

Offline Carillion

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2007, 07:54:25 pm »
Defakto, to formę robisz z silikonu i odpowiedniego katalizatora w jakimś pudełku, a same figsy albo ze stopu, np. cyny, albo z żywicy ekspo coś tam. W tej chwili nie pamiętam.
To nie prawda, że HE mają lepsze balisty niż dwarfy..."

Offline GooseKat

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2007, 01:13:51 am »
forma: gumosil ewentualnie plastosil, zależnie od skomplikowania oraz parametrów fizycznych
wypełnienie: poxilina:) ew. żywica epoksydowa ( ja stosuje to pierwsze)

Polecam tą stronę:
http://www.silikony.pl/

Producent naprawde porzadny, przy zakupie zaznacz,ze chcesz rowniez katalizator do stymulowania usieciowienia.
Jak ładnie poprosisz dostaniesz nawet instrukcję jak dobrze wykonać formę krok po kroku:)

Offline Rasti

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2007, 04:58:15 pm »
wlasnie zorbilem z silikonu forme(testowa) tylko moze wiecie czym se lapy usmarowac zeby silikon sie nie lepil olej? bo np chce uchac w zakamarki to tak z tubki to nie idzie :)
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Offline GooseKat

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2007, 03:34:33 pm »
hmmmm.... tu masz najprostszą instrukcję jak zrobić formę, nie musisz silikonu upychać rękami. Gumosil jest przystosowany do bardzo dobrego odwzorowania figurek, wystarczy go nalewać ostrożnie.

http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz48/main/felietony.html

Offline Rasti

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2007, 08:42:36 pm »
hmmm tylk odskad ja gumosil wezme? chyba mam zamiar przezucic sie na architekture ;D i zorbie se formy do bloczkow kamiennych. ake figurki tez kiedys zrobie
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Offline GooseKat

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2007, 10:41:17 am »
możesz zamówić ze strony którą Ci podałem;)
Ewentualnie dostałem od nich liste dystrybutorów, więc jak chcesz to napisz skąd jesteś.
A ostatni wariant to poszukanie w jakimś sklepie....

Offline Rasti

Z czego zorbić forme na odlew figurki?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2007, 11:07:30 am »
I live in Włoszczowa ;D
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

 

anything