Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 24661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Masay

Muminki
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 24, 2007, 10:58:22 pm »
Cytat: "Solitaire"
Cytat: "Masay"

1. wesołość: wybór ciężki bo w każdej książce było się z czego pośmiać i w sumie nie wiem, czy któraś była jakoś szczególnie wyróżniająca się... Ale postawię na Zimę w Dolinie Muminków. Zabawnie czytało się zwłaszcza o przygotowaniach rodziny na nadejście Wigilii Very Happy

To nie ta część. Smile


Heh, też prawda :D Dzięki za sprostowanie ;) Wygląda na to, że najwyższa pora rzucić w kąt podręczniki i notatki z wykładów i odświeżyć sobie Muminki  :D
O to to..."

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Muminki
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 28, 2007, 09:46:22 am »
muminki zawsze są dobre :) jako lekarstwo na sesję szczególnie :P

najsmutniejszą, najbardziej dorosłą częścią była dla mnie Dolina Muminków w listopadzie. Dopiero niedawno przez nią przebrnęłam tak do końca i ze zrozumieniem. Cięzki kawalek psychologii :P

Najbardziej bawią mnie "pamiętniki Tatusia Muminka" szczególnie te jego patetyczne wstawki :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline angaste

Muminki
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 31, 2007, 06:13:11 pm »
Muminki są zacne xD Ostatnio czytałam "Kometę nad Doliną Muminków".
łowa silniejsze są od miecza- gówno prawda.

Offline Rohatel

Muminki
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 17, 2007, 02:48:29 pm »
Muminki?
A tak, pamiętam.
Za bąblęcych czasów miałam kolekcję małych, ilustrowanych książeczek z przygodami tychże przesympatycznych stworków. Wczytywałam sie w nie tak często, że znałam je na pamięć. Recytowałam je później z głowy ku uciesze całej rodziny.

I wieczorynkę oglądałam :)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Muminki
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 21, 2007, 03:28:19 pm »
Ostatnio w internecie znalazłem hardkorową wersję Muminków... Uwaga! Tylko dal czytelników o mocnych nerwach!
http://www.digart.pl/zoom/664923/Muminki.html
 :shock:  :shock:

Offline Jimmy

Muminki
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 21, 2007, 07:47:59 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
http://www.digart.pl/zoom/664923/Muminki.html
 :shock:  :shock:

Żałosne.
Mam ochotę potraktować jak spam.

Offline Irvette

Muminki
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 21, 2007, 08:44:02 pm »
Przeczytałam wszystkie dostępne części Muminków po kilka razy i teraz mam już ich dość...narazie :roll:

Offline Tehanu

Muminki
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 04, 2007, 01:57:36 pm »
Muminki kochałam i kocham nadal :) A w szczególności części z Małą Mi i Topikiem&Topcią. To są książki, z których się nie wyrasta( podobnie jak z Kubusia Puchatka :) ) Tylko nikt nie rozumiał dlaczego kiedy byłam mała prawie płakałam, gdy się w kreskówce albo w jakimś rozdziale książki pojawiała się Buka- wszyscy myśleli, że to ze strachu, a mnie było Buki żal :P A Wy nigdy nie współczuliście temu biednemu, wiecznie zmarzniętemu stworowi?

  Niedawno pisząc do szkoły rozprawkę na temat szczęścia jako argument literacki wykorzystałam właśnie muminki. Klasa nieźle się ubawiła, kiedy o tym usłyszeli ( szczególnie, że moja polonistka owej serii książek nie znosi)  :D
,Zapalić świecę, znaczy rzucić cień." U. K. Le Guin

Offline Rohatel

Muminki
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 27, 2007, 01:10:28 pm »
Ja w szczególności kochałam się we Włóczykiju ;)

Offline PanCiacho

Muminki
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 28, 2007, 07:17:08 am »
Książkę czytałem tylko jedną, lubiłem włóczykija jak mój przedmówca, za swobodę. Więcej oglądałem w telewizji, i muszę powiedzieć że Buka była przerażająca jak dla mnie w tamtym wieku, te odgłosy, te wycia, brrr!

 

anything