Autor Wątek: Ogłosznie o temacie pseudo postnuklearnym...  (Przeczytany 3793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LISEK

Ogłosznie o temacie pseudo postnuklearnym...
« dnia: Marzec 17, 2005, 05:41:22 pm »
Sorki ale nie wiedzialem gdzie to umiescic... a raczej na kupno/sprzedaz sie nie nadaje.

Szukam osob tkore potrafia dobrze pisac opowiadania i potrafilyby pisac questy do gry. Rozlegla wyobrazna, humor i spory zasob pomyslow niezbedny.

Chodzi tu o pisanie questow/pomyslow do gry ktora tworze z paroma osobami. Misje musza byc oparte na napisanej juz przez nas fabule... dopuszczam pewne modyfikacje...

Chetnych prosze o kontakt i jakies przyklady swojej tworczosci
gg: 3668277 , e-mail/msn messenger: lisord_x@wp.pl, albo piszcie w tym temacie odpowiedzi...


Ponizej fabuly dwie wersje (robocze, z bledami rzeczowymi i ortograficznymi ;) )

Gra opowiada historię polskiego rolnika i plantatora ogórków – Jana Zbędnego. W kraju interes nie idzie za dobrze. Jan w poszukiwaniu lepszych ziem pod uprawę i większego rynku zbytu, postanawia wraz z rodziną, ogórkami i swoim samochodem przenieść się do U.S.A. Ma tam zamiar zrobić na ogórkach interes życia.
Pewnego dnia (kiedy Jan wiedzie już spokojne życie w Ameryce), żona wysyła naszego drogiego rolnika do piwnicy po buraczki. Nie dość ,że pan Zbędny gubi się w labiryncie szaf z ogórkami, to do tego jeszcze ma problemy z otworzeniem drzwi.
Po 16 latach wcinania ogórków, ogórków i dżemów ogórkowych, Jan cudem wydostaję się z piwnicy. Jednak na powierzchni zastaje „trochę” inny świat, niż go sobie zapamiętał.
Zaraz po jego „podróży” do piwnicy, obca cywilizacja, kurduplowatych kosmitów z przerostem czaszki, przeprowadza na ziemię inwazje. Te niewyrośnięte kreatury z upływem czasu ziemię w wielki zielone pastwiska dla....ludzi !!!
   Hodowani na wielkich farmach przerabiani na futra, poduszki czy parówki drobiowe. Na jednej z takich farm więziona jest małżonka Jana. Ten postanawia ją odszukać i odzyskać. Pomóc mu w tym ma jego syn (któremu kosmici „dla żartu” zamienili ręce z nogami miejscami), a ułatwić szeroki arsenał broni zrobionej przez syna Jana
   Gra będzie z gatunku Tpp z elementami rpg. W rozbudowanej akcji gry znajdzie się miejsce nie tylko na strzelania ale także na gromadzeniu żelastwa w celu modyfikowania samochodu Zbędnego (instalacja ckm’u itp)

Next version:

Nazwy wymyślone na potrzebę 1 wersji fabuły
-główny bohater: Jan
- deformaniec: syn Jana


Ziemia rok 2004. Dom na przedmieściach jakiegoś większego miasta. Żona wysyła męża po ogórki (na obiadu) do piwnicy. Ten idzie i nie wraca, nie może otworzyć drzwi (zamiast pchać ciągnie je). [W tym czasie następuje inwazja kosmitów.]. Po 15 latach życia w piwnicy i 120 zjedzonych słoikach ogórków, w końcu udaje się mu wyjść (mucha siada na drzwi, które ze starości zwalają się). Wychodzi na zewnątrz i zastaje „trochę” zmienioną ziemie. Na miejscu jego starego domu stoi jakaś chata. Na słomianej kanapie (czy coś w tym stylu) siedzi przedziwny człowiek: do ramion ma przyszyte nogi a z dołu korpusu wyrastają mu ręce. Dziwny człowiek przemawia, Opowiada Janowi że zaraz po jego wyjściu do piwnicy nastąpiła inwazja kosmitów. „Kosmici spustoszyli ziemie podczas toczonych wojen z ziemianami. Po 4 letniej wojnie ludzie się poddali. Ludziom oddesano mózgi, by uniemożliwić ludziom bunt. Kosmici zburzyli wszystkie budynki i zamienili ziemię w wielki zielone pola. Na tych polach są wypasani ludzie. Przetrzymywani i strzeżeni przez kosmicich farmerów na większych i mniejszych farmach. Mężczyźni przerabiani na szynkę, kobiety hodowane dla włosów lub dla celów rozrodczych.”
      Deformaniec mówi mu że to on jest jego synem, kosmici zamienili mu pozycjami nogi i ręce dla zwykłego zbicia, gdyż nie nadawał się na szynkę.
       Jan postanawia uwolnić żonę wygrzebuje dubeltowe, buduje pancerny samochód-ogólnie się uzbraja. Uzbrojony po zęby wyrusza z synem podroż z zamiarem odbicia żony.


Rasy:
          LUDZIE- Prze 15 lat prawie się nie zmienili, chodzą w szarych ubraniach. W grze nie są zbyt bystrzy. Mają problemy z ucieczką zza 0,5 metrowego plotu . Stało to się w efekcie zabiegu odsysania mózgu. Ludzie przetrzymywani są na farmach
         KOSMOLE – wyglad ustalą jeszcze concepci. Są raczej niscy i posługują się wielce zaawansowaną bronią energetyczną. Sprowadzili na ziemie  kilka swoich zwierząt które sluża za transport lub maszyny bojowe chroniące farmy przed Ludźmi Kretami
        LUDZIE KRETY- Mieszkają pod ziemią, to żywe pozostałości ludzkich żołnierzy którzy podczas wojny schowali się pod ziemie. Ich wartości zostały wypaczone, są dzicy i często atakują farmy kosmoli. W wyglądzie przypominają ludzi tyle ,że są bardziej zgarbieni, brudni i noszą maski gazowe na twarzy. Mają w podziemiach istne labirynty korytarzy.
        POZAZIEMSKA RASA KTÓRA TEZ MA PROBLEMY Z KOSMOLAMI (PRKTMPZK) – mieszkają w innej galaktyce, gdy dowiadują się o odwadze Jana postanawiają wysłać go do głównej bazy siedziby kosmoli i ją zniszczyć. Wcześniej jednak otwierając wszystkie bramki (przetrzymywujące także ich ziomali). Wyposażają go w efektowną broń, oraz statek kosmiczny.
 

Gra dzieli się na trzy etapy:
1.   Walka Jana z kosmolami i próba odbicia żony. Będą to głównie sceny balistyczne czyli wielka nawalanka. Gracz obsługuje wielkie maszyny nawala farmy kosmoli z rakietnic i z CKM’ów.
2.   Jan poszukuje żony w podziemiach Kretów. Tu gracz musi się sprytem. Musi używać karabinków, podstawiać miny, sterować elektronicznymi pająkami-szpiegami, skradać się, zabijając z ukrycia.
3.   Jan wyrusza statkiem kosmicznym. Po drodze wybija gwiezdne patrole Kosmoli by w końcu dotrzeć do ich głównej bazy i raz na zawsze się z nimi rozprawić.


Wszelkie sugestie dotyczace fabuly mile widziane...


Jeszcze raz sorki za bledy ale to nie ja pisalem.
Prosilbym was o jakies linki do stron pisarskich gdzie moglbym znalesc ludzi piszacych opowiadania...

Praca za free... z wlasnej nie przymuszonej woli... gra TPP

Pozdrawiam LISEK
REBEL studios

Offline Sir Szmer

Ogłosznie o temacie pseudo postnuklearnym...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2005, 01:06:37 pm »
To ma byc parodia tematow i postaci post-apokaliptycznych ?? Jesli tak to dla mnie bomba  :)
  Ten pomysl z drzwiami pachnie mi "Kantyczka..."
-Ojcze, kraza plotki o czarach.
Idz tam i wszystkiemu zaprzecz."