trawa

Autor Wątek: Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa - Łódź 14 i 15 maja  (Przeczytany 1469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sosna

Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa - Łódź 14 i 15 maja
« dnia: Maj 11, 2005, 01:54:36 pm »
4 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MODELARSTWA W ŁODZI

W dniach 14 – 15 maja w Łodzi odbędzie się 4 Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa. Festiwal odbędzie się wzorem lat poprzednich na obszarze hal sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul Ks. Skorupki 21 w Łodzi. Organizatorzy przewidują, iż festiwal odwiedzi około 20 tys. osób. Czemu to może interesować przeciętnego gracza? Otóż, w ramach festiwalu odbędą się liczne pokazy i prezentacje różnego rodzaju gier planszowych i bitewnych. M.in. będzie można wziąć udział w prezentacjach gier Warzone, Mein Panzer i Modern Micro Armour rozgrywanych na ogromnych specjalnie do tego celu stworzonych stołach plastycznych. Przez cały czas trwania festiwalu będzie także funkcjonował games room – czyli stoisko na którym można będzie nauczyć się grać w każdą z gier planszowych z bogatej oferty Wargamera.

Wargamer ufundował wiele nagród na organizowane w ramach festiwalu konkursy – na pewno będzie warto przed wizytą na festiwalu przypomnieć sobie jak wygląda niemiecki Tygrys a jak amerykański Abrams. Dla fanów Warzone będzie specjalny konkurs wiedzy o grze. Warto odświeżyć sobie te informacje, bo taka wiedza będzie popłacać! Ponadto Wargamer będzie losował nagrody wśród uczestników każdego z organizowanych przez siebie pokazów.

To nie jest zwykły konwent na który przybywa kilkaset osób – to ogromna impreza o masowym charakterze, która zgodnie z zapewnieniami organizatorów na stale zagości w kalendarzu wydarzeń związanych z grami w Polsce. Musicie tam być!

Więcej o samym festiwalu przeczytacie na stronie internetowej tej imprezy: www.modelarskie.pl

Program WARGAMERA na festiwalu przedstawia się następująco:


Program firmy Wargamer w czasie 4 Festiwalu Modelarstwa w Łodzi

MEIN PANZER

Prezentacja historycznego systemu bitewnego: „Mein Panzer”

Sobota, 14 maja br. godz. 11 i 15
Niedziela, 15 maja br. godz. 11 i 15

Mein Panzer to pierwszy w Polsce historyczny system bitewny w realiach 2 wojny światowej. System pozwala na rozgrywanie bitew na dowolnym froncie 2 wojny światowej i obejmuje opis sił zbrojnych i sprzętu wszystkich ważniejszych stron konfliktu. Prezentacja będzie poświęcona odtworzeniu hipotetycznego starcia pomiędzy Armią Czerwoną a niemieckim najeźdźcami gdzieś na ukraińskich stepach. Prezentacja będzie połączona z nauką gry. Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w prezentacji otrzymają pod swoją komendę kilka plutonów żołnierzy, czołgów, dział etc. i będą mieli niepowtarzalną okazję wypróbowania swoich sił na „historycznym” polu walki.Quiz wiedzy o sprzęcie wojskowym z 2 wojny światowej

Sobota, 14 maja br. godz. 14
Niedziela, 15 maja br. godz. 14

W czasie prezentacji odbędzie się quiz ze znajomości sprzętu z 2 wojny światowej (z nagrodami fundowanymi przez firmę WARGAMER).
 
MICRO ARMOUR: THE GAME - MODERN

Prezentacja systemu bitewnego Modern Micro Armour

Sobota, 14 maja br. godz. 11 i 15
Niedziela, 15 maja br. godz. 11 i 15

Modern Micro Armour to system bitewny umożliwiający rozgrywanie starć w realiach dowolnego konfliktu zbrojnego, jaki miał miejsce na świecie w okresie po 2 wojnie światowej (m.in. Wietnam, Afganistan, Bałkany, Irak etc.). Reguły gry przewidują prowadzenie rozgrywek na poziomie plutonu. System zawiera reguły dotyczące użycia na współczesnym polu walki wszystkich istniejących rodzajów sił zbrojnych (włącznie ze śmigłowcami i lotnictwem) oraz każdej istniejącej broni (także broni masowego rażenia). Tematem prezentacji będzie hipotetyczne starcie pomiędzy jednostkami armii radzieckiej a jednostkami NATO w okresie Zimnej Wojny. Prezentacja będzie połączona z nauką gry. Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w prezentacji otrzymają pod swoją komendę kilka pododdziałów piechoty, czołgów, samolotów, śmigłowców etc.Quiz wiedzy o współczesnym sprzęcie wojskowym

Sobota, 14 maja br. godz. 13
Niedziela, 15 maja br. godz. 13

W czasie prezentacji odbędzie się quiz ze znajomości współczesnego sprzętu bojowego (z nagrodami fundowanymi przez firmę WARGAMER).

WARZONE

Prezentacja 3 edycji gry WARZONE – Uniwerse Under Siege

Sobota, 14 maja br. godz. 11 i 15
Niedziela, 15 maja br. godz. 11 i 15

Warzone – Uniwerse Under Siege to trzecia edycja tej doskonałej gry bitewnej w klimacie techno-fantasy. Akcja gry umiejscowiona jest w świecie Mutant Chronicles gdzie po kolonizacji innych światów i fali szybkiego postępu technologicznego ludzkość opuściła Ziemię zmuszona zmierzyć się z nową siłą - Mroczną Harmonią, przerażającą obcą potęgą. Przyszłość ludzkości to nie świetlana droga oświeconej ery umysłu lecz świat trzęsący się od wybuchów i szaleńczego huku karabinów pogrążonych w wiecznej wojnie o władzę i zyski megakorporacji: Bauhausu, Capitolu, Cybertronic’u, Imperialu i Mishimy. Przyszłość to nie czas pokoju, ale czas koszmaru, gdy siły Legionu Ciemności rozszarpują ludzkich obrońców, a potęga Bractwa powoli pogrąża ludzkość w nowym średniowieczu...Prezentacja będzie połączona z nauką gry. Chętni będą mieli możliwość objąć dowodzenie nad armią którejś ze stron konfliktu: Cybertronicu, Mrocznego Legionu, Mishimy lub Bauhausu.

Konkursy wiedzy o grze Warzone

Sobota, 14 maja br. godz. 13
Niedziela, 15 maja br. godz. 13

W czasie prezentacji samej gry odbędzie się quiz ze znajomości gry (z nagrodami fundowanymi przez firmę WARGAMER).


GRY PLANSZOWE

W trakcie festiwalu wszyscy spragnieni i ciekawi przygód, jakie przeżyć przy planszy do gry będą mieli niepowtarzalna okazję zagrać w którąś z niezwykłych gier planszowych Wargamera. Przez cały czas trwania festiwalu będzie można pod okiem naszych instruktorów nauczyć się grać w następujących gry planszowe:

Age of Mythology – Planszowa wersja gry komputerowej. Gracze rozbudowują swoje imperia i atakują swoimi armiami złożonymi z mitycznych stworów terytoria przeciwników (do 6 uczestników).
Naval Battles – Bitwy morskie w realiach 2 wojny światowej – gracze kontrolują flotę 1 z państwa: USA, Niemcy, Japonia, Francja, Włoch, Wielka Brytania i współpracując z sojusznikami starają się zatopić floty wrogów (do 6 uczestników).
 
Memoir ’44 – lądowanie w Normandii. Alianci lądują na plażach Normandii – Niemcy starają się im w tym przeszkodzić (dla 2 uczestników).

Ticket to Ride – gracze są przedsiębiorcami, którzy budują linie kolejowe w Stanach Zjednoczonych (do 5 graczy)

Pirate’s Cove – gracze dowodzą statkami pirackimi, zdobywają skarby i walczą z innymi piratami (do 5 graczy)

Blood Feud in New York – gracze przewodzą organizacjom przestępczym w Nowym Jorku i starają się wyeliminować przeciwników obejmując władzę nad całym przestępczym podziemiem (6 graczy).  

ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

 

anything