trawa

Autor Wątek: Wciąganie bokiem  (Przeczytany 3472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Balcer

Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2006, 10:32:40 am »
cja sie juz pogubilem , mowimy o szarzy z apendixa , czy o w ciaganiu do kombatu , czy o czyms innym?

accidental charge zostala uniewazniona, dobrze mowie?
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

Barbarossa

  • Gość
Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2006, 10:32:50 am »
Cytat: "JJ"

Zbyszku...
Musicie być przygotowani na to, że na Euro ludzie zażądają stosowania RB. Wraz ze stroną 267.

(...)

Nieuniknione dostawienie do jednego wroga, Oddział jest < cal od innego wroga = ten inny wróg jest wciągany.

Jest późno i kończę na dziś - ale pomyśl co by się działo z oddziałem rankowym... Nie skirmiszem... Tylko musiałby on wtedy ten swój bok troche nadstawic pod szarżę...
Jesteś pewien, że zapobiegł byś wciągnieciu? :badgrin:
Bo ja nie.... :(
( I wcale nie podskakuje z radości... naprawdę....)


Widzisz... Jak się Ciebie pytałem, czy mogę zaszarżować taktycznie lataczem, choć napisałeś w regulaminie turnieju, że mogę - powiedziałeś, że nie. I nie był to nawet problem, bo wcześniej się z Mariuszem umówiłem, że tego nie zrobię - chciałem tylko wiedzieć, jak się sędzia zapatruje na tą opcję. Zupełnie logicznie, choć niezgodnie z regulaminem, odpowiedziałeś, że według niektórych graczy szarże takie (lataczami) należy wykonywać po linii prostej. To oświecone stanowisko tak mnie rozpromieniło, że nawet nie próbowałem powiedzieć, że w takim razie mój strigoi szarżuje używając ground movementu. Po prostu uznałem, że sędziujesz zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

A tu taka niespodzianka... Wciąganie bokiem to bardzo brzydka sztuczka. Appendix naprawdę jest niejasny i w połączeniu z dziwnymi szarżami wykorzystanie tej zasady stwarza cudowny parasol ochronny. Np. stawiając oddział psów w kolumnie na flance BK jestem pewien, że BK zostaną wciągnięci do walki, jeśli cokolwiek psy zaszarżuje. Więc możemy teraz potrenować takie taktyki. Są naprawde cudowne. Wiem, bo dużo nad nimi myślałem, jak pisaliśmy uściślenia. Przyklejanie rydwanów czy skirmisherów działa cudownie. No i istotnie - łatwo sobie czasam nabić CR, jak się odpowiednio wykłócimy.

Może i powinniśmy być uczuleni na takie sztuczki. Mogę nawet zorganizować turniej "Trixy Barbarossa" poświęcony wszystkim rzeczom, które da się zrobić nie grając na uściślenia. Regulamin będze przydługi, ale ciekawy.

Tylko że IMO nie powinniśmy tych sztuczek stosować, przynajmniej nie w partiach z obcokrajowcami.

Offline Marcin Galoch

Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2006, 10:36:35 am »
Cytat: "Barbarossa"


Tylko że IMO nie powinniśmy tych sztuczek stosować, przynajmniej nie w partiach z obcokrajowcami.

Sądzisz, że oni nie będą ich stosować, grając z nami ?
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Barbarossa

  • Gość
Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2006, 10:38:44 am »
Byłem, grałem, nie stosowali. Może np. Włosi stosują. Nie wiem. Po prostu wolałbym, żeby Polteam nie wygrał tylko po to, żeby być uznany za bandę powergamerów i oszustów.

Offline Zafael

Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2006, 10:47:37 am »
Cytat: "Balcer"
taaa , a gdzie pisze ze po lini prostej?

Cytuj
If a fanatic move would otherwise end in the middle of a unit then he automaticly bounces through it and is therfore moved the extra distance in emerege from the other side. Placethe Fanatic model 1" beyound the enemy unit, in the direction he was moving.


analogiczna sytlacja do tej jak oddzial przejezdza po fanatyku
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]

Offline Balcer

Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2006, 10:54:56 am »
kurcze Zbyszku przypominam ze to sa Mistrzostwa Europy  :)
zemu kobiety maja tyle pracy w domu?...
Bo spią w nocy i im sie zbiera!!

JJ

  • Gość
Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:06:25 am »
Cytat: "Barbarossa"
Byłem, grałem, nie stosowali. Może np. Włosi stosują. Nie wiem. Po prostu wolałbym, żeby Polteam nie wygrał tylko po to, żeby być uznany za bandę powergamerów i oszustów.



Cieszę sie, że się rozumiemy.
Włoskiej sztuczki z GT z przesuwaniem ręką Ratlinga tak by nie był wciągnięty do walki nie należy zastępować twierdzeniem, że ratling jest odwrócony bokiem i dlatego nie można go wciągnąć.
A trenować trzeba.

Barbarossa

  • Gość
Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:13:52 am »
Cytat: "Balcer"
kurcze Zbyszku przypominam ze to sa Mistrzostwa Europy  :)


Nie jest to gra o pieniądze, o być albo nie być jakiegoś zespołu i jego trenerów. Tylko o zaszczytny tytuł oraz o stworzenie fajnej tradycji europejskich mistrzostw warhammera.

Zaszczytny tytuł brzydko wygląda, jeśli na każdym forum jest do niego dopisek "kantowali, wciągali szarże bokiem, smokami robili "taktyczne" szarże o 360 stopni."

Fajna tradycja też może nie powstać, jeśli połowa uczestników rozjedzie się z niesmakiem.

Więc po co się szarpać?

JJ

  • Gość
Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:34:03 am »
Cytat: "Barbarossa"

Więc po co się szarpać?


Masz rację.

Podam inny przykład.
Kotlet (chyba ze Skwarkiem)z podziwu godną cierpliwością przez 5 minut ustawiał szczelinkę na jedyny ratling wroga. Uścisnąłem mu dłoń, pogratulowałem zmysłu taktycznego i spytałem czy już skończył. Gdy potwierdził zmierzyłem i oczywiście okazało sie, że widzi regiment. :badgrin:

Wnioski z tej historii i partii Blessa?
Nie ustawiać szczelinek, nie stosować sztuczek.
ZNAĆ wszystkie sztuczki, umieć sie przed nimi bronić, nie miauczeć, że skirmisz stoi bokiem i się go nie da wciągnąć, albo łolaboga, on wheel w szarży wykonał.
Na najbliższy (szarżowalny) model skirmishu, pod kątem jaki sobie ktoś chce, jeden wheel w szarży.  
Bez przesady w żadną stronę.

Ponadto Zbyszku - napisz Open Letter do tego komitetu.
Jak tak bardzo o "Fun Factor" dbają waląc taki Comp-Score - to może ich przekonasz, żeby przyciąć PG przejawy "geniuszu taktycznego".
Poważnie.

Offline GoluS

Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 11, 2006, 04:03:08 pm »
Jacek, a ja mam takie moze troche naiwne pytanie:
Czy ludzie z zagranicy opowiedzieli sie za taka wersja tego przepisu na forum, czy na podstawie tekstu rulebooka wnioskujesz, ze tak sie gra za granica?

Marek
alo

JJ

  • Gość
Wciąganie bokiem
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 11, 2006, 04:21:32 pm »
Cytat: "GoluS"

Czy ludzie z zagranicy opowiedzieli sie za taka wersja tego przepisu na forum, czy na podstawie tekstu rulebooka wnioskujesz, ze tak sie gra za granica?

Marek


Dopiero zaczęliśmy rozmowy nad "Eurouściśleniami" :roll:
Nie wnioskuję na podstawie tekstu RB jak sie gra zagranicą. :roll:
Wnioskuję na podstawie grania tam, rozmów osobistych z czołowymi zawodnikami, rozmów internetowych oraz dyskusji na WF.

 

anything