Autor Wątek: Działy na forum portalu Gildia.pl  (Przeczytany 7925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solitaire

Działy na forum portalu Gildia.pl
« dnia: Sierpień 18, 2006, 09:40:27 am »
Forum WFB

Cytat: Trocki
Na forum Warhammer Fantasy Battle poruszane są przede wszystkim cztery grupy tematów związanych z tą grą strategiczną. Pierwszą z nich sa turnieje Warhammera, zasady i pytania z nimi związane oraz relacje poturniejowe. Druga dotyczy modelarstwa, malowania, rzeźbienia i konwersji (przeróbek) figurek. Trzecią grupą są dyskusje dotyczące opowiadań i powieści dziejących się w Starym Świecie (uniwersum, w którym toczy się gra) oraz historii armii i poszczególnych ras. Wreszcie czwartą grupę tematyczną stanowią rozmowy na temat taktyk i strategii wykorzystywanych w grze.

Moje słowo jest najwyższym prawem. Generalnie pozwalam na dużo, na odchodzenie od tematów, na obrażanie się etc. Nie toleruję bluzgów, ani poważnych, personalnych wycieczek ad personam. Takie rzeczy kasuje bez gadania, ostrzeżenia wlepiam za całokształt, nie za pojedyncze wybryki. Upominam użytkowników publicznie, nigdy nie zamykam tematów.

Moderatorzy forum:
Trocki
bless
JJ
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2008, 04:33:41 pm wysłana przez CD Jack »
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Solitaire

Subfora Nowej Gildii
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2006, 09:48:59 am »
Forum Gildii Komiksu

Cytat: "graves"
Zapraszamy do rozmowy o wszystkim związanym z komiksami. Czytaniu, kolekcjonowaniu itd. Na Forum naszej Gildii możesz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy - a niejednokrotnie również porozmawiać (z ukrywającymi się często pod nickami) znanymi polskimi scenarzystami i rysownikami.

Prosimy o przestrzeganie zasad Regulaminu Forum Nowej Gildii.
Proszę przy zakładaniu nowego tematu, opisać dokładnie o czym chcemy w nim rozmwawiać i przedstawić własne zdanie jakie zajmujemy w danej sprawie.
Proszę nie zakładać oddzielnych tematów tylko, aby o coś zapytać.
Są do tego wydzielone specjalne tematy. Wszelkie pytania ogólne proszę pisac w tym temacie.
Mało wnoszące do rozmowy "jednolinijkowe" wtrącenia - sa usuwane. Nie tolerujemy wulgaryzmów, ani spamu.

Przestrzeganie wszystkich tych zasad prowadzi do bardzo przyjemnych rozmów, z których mozemy się bardzo wiele dowiedzieć o Komiksie.
Całe Forum Gildii Komiksu zostało podzielone (dla wygody użytkowników) na poszczególne działy:

Komiksy japońskie - na tym Forum dyskutujemy nie tylko o komiksach japońskich, ale ogólnie o wszystkich komiksach azjatyckich.
Pytania odnośnie komiksów azjatyckich zadajemy w tym temacie.

Komiksy amerykańskie - tutaj nie trzeba tłumaczyć o czym rozmawiamy.
Pytania odnośnie komiksów amerykańskich zadajemy w tym temacie.

Komiksy europejskie - na tym Forum rozmwiamy o wszelkich komiksach europejskich (z wyłączeniem polskich, które mają oddzielne wydzielone Forum).
Pytania odnośnie komiksów frankofońskich zadajemy w tym temacie.

Komiksy polskie - Wszystko o polskim komiksie.
Pytania odnośnie komiksów polskich zadajemy w temacie ogólnym z pytaniami- czyli w tym temacie.

Komiks - tematy ogólne - czyli wszystko na temat komiksów, co nie pasuje do innych działów, lub pasuje do wszystkich  Wydawnictwa, gdzie kupujemy komiksy, różne wydarzenia komiksowe itd...

Serdecznie wszystkich zapraszamy.
W razie jakichkolwiek problemów lub niejasności prosimy o kontakt z moderatorami poszczególnych działów. Informacje o moderatorach i kontakt do nich - powyżej moderowanych przez nich Forum (zawsze można skontaktować się ze mną, lub innymi kolegami).

Pozdrawiam
graves

Konkurs - Pasek Komiksowy
Konkurs dla wszystkich użytkowników, którzy chcą spróbować swoich sił w rysowaniu pasków komiksowych oraz dla tych co znają tajniki tej sztuki już od dawna. Konkurs dla wszystkich. Tworzony i oceniany przez użytkowników Forum. Regulamin konkursu znajduje się tutaj. Serdecznie Zapraszamy.


Moderatorzy:
CD Jack
mykupyku
graves
Gashu
Gilbaert
diefarbe
Tiall
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Solitaire

Subfora Nowej Gildii
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2006, 09:52:28 am »
Forum Star Wars

Cytat: "Ribald"
"Forum SW to miejsce gdzie można pogadać o wszystkim co jest jakkolwiek związane z Gwiezdnymi Wojnami. Nowi userzy bardzo mile widziani, w przeciwieństwie do dużych ilości spamu i ostrych wulgaryzmów. Moderatora zdenerwować trudno, ale z chęcią przyłączy się do każdej sensownej inicjatywy.

Zapraszam


Moderatorzy:
Ribald
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Solitaire

Subfora Nowej Gildii
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2006, 09:56:56 am »
Forum RPG

Cytat: "Adam Waśkiewicz"

1.Notoryczne lub ewidentne naruszenia etykiety i netykiety będą karane usunięciem odpowiednich postów. Moderator ze swoich decyzji nie musi się tłumaczyć.

2. Szanujemy wszystkich swoich rozmówców i protagonistów (Nie wiesz, co to protagonista? Nie szkodzi. Też szanuj)

3. Pragnąc uzyskać lepszy "rating" można pisać bezsensowne posty - ale nie na tym forum.

4. Wypowiadamy sie na temat. Krótkie dygresje off-topic nie będą bezwzględnie tępione, a tylko zależnie od okoliczności. Kłótnie i uparte spamowanie będą kasowane bez ostrzeżenia.

5. Jeśli coś sie komuś nie podoba odnośnie moderatora, zawsze może się na niego poskarżyć na Forum Ogólnym. Redakcja nie jest jednoosobowa, a moderator nie jest nieomylny. Rownież mile widziane są skargi i zażalenia kierowane bezpośrednio do moderatora, na priv. Oczywiście te zasadne.

6. Na tym subforum używa się języka polskiego. Oznacza to, że używa się polskich znaków, polskiej interpunkcji i stara się przestrzegać zasad ortografii. Wielkie litery również są pożądane. Dla osób, które mają z tym problemy polecam skorzystanie ze sprawdzania pisowni w WORDzie lub zajrzenie do Słownika ortograficznego.

Żeby nie było wątpliwości: na tym forum nie używa się wulgaryzmów.

Tyle zasad, poniżej zalecenia i uwagi:

1. To forum poświęcone jest dyskucjom o tradycyjnych, "papierowych" grach fabularnych - erpegom na żywo (LARP) i erpegom komputerowym (cRPG) poświęcone są inne subfora.

2. Przed założeniem nowego wątku upewnij się, czy poruszany przez Ciebie temat nie był już omawiany w innym temacie - zakładanie dublujących się wątków to dodawanie moderatorom zbytecznej pracy.

3. Jeśli kwestia, jaką chcesz poruszyć w temacie dotyczy jakiegoś konkretnego systemu, zaznacz to w jego tytule, wpisując w kwadratowych nawiasach nazwę systemu.


Moderatorzy:
Adam Waśkiewicz
Wolvie
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Solitaire

Subfora Nowej Gildii
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2006, 10:04:09 am »
Forum Filmu

Cytat: "jimmy"
Forum Filmu jak sama nazwa wskazuje służy do dyskutowania i wymiany poglądów na temat filmów wszelakich. Wszelakich bo choć kochamy fantastykę to rozmawiamy też o nowych przebojach kinowych, starych perełkach, artystycznym offie, pouczających dokumentach, kolorowych animacjach i telewizyjnych serialach. Na Forum znaleźć można tematy o poszczególnych filmach, aktorach, reżyserach, tematy okazyjne o festiwalach filmowych, jak również "zbiorcze" dyskusje o całych gatunkach. Nie brakuje też nieodłącznych dyskusji nad wyborem najlepszych filmów, głosowań i plebiscytów (np: comiesięczny wybór najlepszej premiery kinowej). Forum Filmu współpracuje oczywiście czynnie z Gildią Filmu można więc na bieżąco odnosić się do wszelkich zamieszczanych tam materiałów i np: na gorąco skomentować nową recenzję. Wreszcie na forum znajdą coś dla siebie także maniacy DVD - dyskusje o sprzęcie, najlepszych wydaniach płyt i wrzucane na bieżąco przez użytkowników informacje o najlepszych okazjach, czyli gdzie tanio kupić dobre wydanie filmu.

Forum żyje dość prężnie, codziennie pojawiają się nowe posty, często zakładane są nowe tematy. Jest to miejsce dyskusji SPOKOJNEJ i MERYTORYCZNEJ. Są to dwie główne zasady których przestrzeganie jest wymagane. Rozmawiamy o filmach i tylko o filmach, nie ma tu miejsca na zbaczanie z tematu, rozmówki o niczym i osobiste wycieczki. Mile widziane jest też dbanie o porządek, a więc niezakładnie nowych tematów gdy podobne już istnieją, wypowiadanie się w odpowiednich topicach i dbanie o jasność i przejrzystość swojej wypowiedzi. Reguły te są przestrzegane, więc prosimy użytkowników o nie przenoszenie zasad znanych z innych for (np: przymykania moderatorskiego oka na spamowanie i offtopowanie) na poletko Forum Filmu.

O ład na naszym forum dbają: Jimmy, Darksphere i Deckard. Do każdego z nas można się zgłosić w razie jakichkolwiek problemów lub pytań - zawsze chętnie pomagamy.

Zapraszamy serdecznie!


Moderatorzy:
Darksphere
Jimmy
Deckard
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Solitaire

Subfora Nowej Gildii
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2006, 10:10:48 am »
Forum Mangi i Anime

Cytat: "Dreadorus Maximus"

*Forum mangi i anime* - forum poświęcone ogólnym rozmowom i dyskusjom na temat mangi i anime oraz szeroko pojętej kulturze Japonii. Dyskutujemy o japońskich animacjach i komiksach, ale bardziej w kontekście zjawiska (od rozmów o komiksie japońskim jako takim jest osobne forum w gildii komiksu). Na forum mangi i anime zajmujemy się także "budowaniem więzi", jako że to zjawisko zawsze wiązało się z fandomem. Przez pojęcie "budowania więzi" rozumiem luźne rozmowy o nas samych, dzielenie się przeżyciami z konwentów, zlotów i imprez.


Forum Neon Genesis Evangelion

Cytat: "Dreadorus Maximus"

*Neon Genesis Evangelion* - specjalistyczne forum poświęcone jednej serii anime, jakim jest NGE. Na tym forum zajmujemy się szczegółową analizą poszczególnych scen, odcinków, rozmawiamy o poszczególnych postaciach, roztrząsamy kwestie techniczne oraz zgłębiamy "co autor miał na myśli". Są też tematy poświęcone produkcjom ze swiata NGE - manga, fanfiki, gry, muzyka i tym podobne. (seria NGE jest na tyle skomplikowana, a zarazem popularna, że dla porządku i przejżystości wydzielone zostało osobne forum. Normalnie może to dziwić, że dla jednej anime robi się osobne forum, ale jeśli ktoś jest w temacie, to wie, że trudno by było zamknąć dyskusję w obrębie jednego, czy dwóch tematów).


Zasady wspólne

Cytat: "Dreadorus Maximus"
Poza ogólnymi zasadami Nowej Gildii szczególną uwagę zwracam na piractwo. Zasada jest taka, że nie wolno podawać linków do stron zawierających licencjonowane anime (użytkownicy są na tyle karni, że sami się trzymają tej zasady i dwa razy pytają zanim podadzą jakikolwiek link). Jest to zasada na kształt "jeśli ściągasz filmy neta, to się tym nie chwal na forum". Ta zasada obowiązuje na obu moderowanych przeze mnie forach.
Zasada dodatkowa forum NGE mówi, że wszelką dyskusję, jaką prowadzimy opieramy na "kanonie" NGE, czyli na odcinkach telewizyjnych 1-26 i na filmach Death&Rebirth (również Death:True²) i End of Evangelion. Chodzi o to, że nie można na przykład opierać się na mandze (która powstała na podstawie filmu, ale znacznie się od niego różni), czy grach, chociaż produkcje te zostały wydane przez tą samą firme (GAINAX). Coś jak "sola scriptura" u protestantów, jeśli coś Ci to mówi ;)


Moderatorzy:
Dreadorus Maximus
Yuri
grzybek
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Solitaire

Subfora Nowej Gildii
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2006, 10:21:49 am »
Gildia Gier Komputerowych

Cytat: "Norsefir"

GGK: Jak nietrudno zauważyć mamy obecnie 3 fora, mają tych samych moderatorów, a co za tym idzie panują na nich identyczne zasady. Bardzo nie lubimy piractwa i tępimy je na każdym kroku, ponadto bardzo niemile widziane jest wklejanie gryzących linków (w celu polepszenia statystyk w grach internetowych). Na forach GGK nie lubimy też KRZYKACZY, przed założeniem tematu lepiej sprawdzić, czy takowy już nie istnieje. Tematy przyklejony nie bez powodu wiszą na górze, a Regulamin naprawdę warto przeczytać. Nie jesteśmy szczególnie restrykcyjni jeżeli chodzi o ortografię, ale od czasu, do czasu robimy naloty, więc lepiej się pilnować. Jeżeli chodzi o tematykę for:

PC: Tu gadamy o grach komputerowych, modach, poradach, nowościach itp. Forum PC nie obejmuje jednak sprzętu komputerowego.

Konsole: Tu rozmawiamy o grach na wszystkie konsole począwszy od PS2 na GBA kończąc. Na Forum Konsol można prowadzić dyskusje na temat konsol.

Teamspeak: Tu prowadzimy dyskusje na tematy bardziej ogólne oraz te, które nie pasują do dwóch powyższych for. Teamspeak to miejsce dla tematów dotyczących np. programów, sprzętu komputerowego, grafiki. Tu prowadzone są konkursy forumowe oraz można zakładać luźniejsze tematy (istnieje tu też specjalny, wydzielony wątek na off-topic).


Moderatorzy:
Norsefir
Gambit
Deathscythe aka coen
Bad_Horsie_
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Solitaire

Subfora Nowej Gildii
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2006, 10:26:24 am »
Forum Tajemnic

Cytat: "Kormak"
Tu sobie możecie podyskutować o wszelkich sprawach, które pokrywają się z tematyką Gildii Tajemnic (www.magia.gildia.pl), takich jak ufologia, zjawiska paranormalne, magia, mityczne zwierzęta, tajemne kulty, teorie spiskowe i przeróżne, dziwne, niecodziennie rzeczy, o których na próżno szukać informacji na pierwszych stronach gazet. Tutaj także można pochwalić się ciekawą książką, którą się przeczytało, zareklamować interesującą stronę internetową, zasięgnąć porady itd.

1) Nie przeklinamy i nie obrażamy siebie nawzajem - dyskusje mogą być zażarte, ale zawsze kulturalne
2) Staramy się pisać pełnymi zdaniami, poprawną polszczyzną. Nic tak nie wkurza, jak jednozdaniowe wypowiedzi, nic nie wnoszące do tematu, jak np. "zgadzam się", "hehe" itd. Takie wpisy od razu leca do kosza.
3) Poczucie humoru i luz mile widziany - spamowanie nie.
4) Dokładniejsze zasady znajdziecie na samym forum, jeśli nie, coś wyjdzie "w praniu". Zawsze też możecie napisać do mnie Prywatną Wiadomość i zapytać.


Moderatorzy:
Kormak
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Solitaire

Subfora Nowej Gildii
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2006, 10:28:14 am »
Forum Muzyki

Cytat: "Kormak"
Jak sama nazwa wskazuje, tutaj gadamy o muzyce. Możemy polecić innym swoich ulubionych artystów, umieścić informacje o nadchodzących koncertach i imprezach, poszukać chętnych do wspólnego muzykowania, spytać o tytuł piosenki, który wyleciał nam z głowy itd.

1) Nie przeklinamy i nie obrażamy siebie nawzajem - dyskusje mogą być zażarte, ale zawsze kulturalne
2) Staramy się pisać pełnymi zdaniami, poprawną polszczyzną. Nic tak nie wkurza, jak jednozdaniowe wypowiedzi, nic nie wnoszące do tematu, jak np. "zgadzam się", "hehe" itd. Takie wpisy od razu leca do kosza.
3) Poczucie humoru i luz mile widziany - spamowanie nie.
4) Dokładniejsze zasady znajdziecie na samym forum, jeśli nie, coś wyjdzie "w praniu". Zawsze też możecie napisać do mnie Prywatną Wiadomość i zapytać.


Moderatorzy:
Kormak
surmik
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

 

anything