Autor Wątek: Rei & Shinji  (Przeczytany 13331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« dnia: Październik 28, 2006, 05:39:45 pm »
Rei & Shinji


Z kronikarskiego Obowiązku wspomnę tylko o tym że Rei I była i dalej już jej nie wspomnę bo żadnego kontaktu z Shinjim nie miała. Zacznę więc od razu od Rei II.  Ich spotkanie nastąpiło podczas ataku Sachiela gdzie dość ciężko ranna Rei ma pilotować Evę 01 której Shinji nie chce pilotować. Jednakże gdy Shinji widzi jej stan postanawia jednak pilotować. Na początku Rei traktuje Shinjiego tak jak innych z dystansem, akceptuje jego towarzystwo i to tyle. Inaczej Shinji, on stara się do niej zbliżyć, Misato i Ritsuko nawet  żartują sobie że się zakochał w niej. Z początku jedyną dość emocjonalną reakcją jest to gdy policzkuje Shinjiego gdy ten krytykuje swego ojca- Gendo. Na początku może nawet trochę była zazdrosna że to on dostaje misje a nie ona. Wielki przełam następuje po rozmowie przed walką z Ramielem i bezpośrednio po tej walce, gdy Shinji otwiera przegrzany właz do jej EP- analogicznie jak jego ojciec… Jest to bardzo ważna scena od tego momentu Rei wie że Shinji się o nią martwi i nie zawaha się pomóc. Dalej można obserwować zacieśnianie się tej znajomości; Shinji broni Rei przed Asuką i rozmawia z nią swobodnie. Shinji jest też trochę zazdrosny o Rei bo ojciec poświęca jej więcej czasu niż jemu i rozmawia z nią swobodnie a z nim nie (jedyny wyjątek widzimy podczas spotkania na cmentarzu).  Zaczyna się kształtować uczucie miłości Rei do Shinjiego. W badajże 16 odcinku dość wyraźnie widzimy jak Rei zaatakowała słownie Asukę gdy ta zaczęła krytykować Shinjiego; Asuka była naprawdę zaskoczona .tym… Widzimy też że Rei otwarcie gdy Shinji jest w szpitalu przychodzi do niego i czeka do momentu aż ten się przebudzi. Podczas rozmowy s Tojim ten wprost twierdzi że Rei martwi się o niego. Podczas rozmowy w windzie Rei czerwieni się gdy Shinji twierdzi że była by dobrą matką, ona „przeczy” w dość specyficzny sposób ( ta rozmowa może być uważana za odniesienie do wspólnej przyszłości Rei I Shinjiego i tak prawdopodobnie Rei to odebrała). Podczas gdy Bardiel przejął kontrolę  nad Evą z Tojim w EP Rei nie strzelała chociaż mogła, wiedziała że bardzo by skrzywdziła Shinjiego gdyby Toji została ranny…,  w efekcie czego sama odniosła obrażenia i została pokonana. No i dochodzę do sceny poświecenia się Rei, zapewne Driad znowu będzie protestował…, ale on tam się nie zna ;]. Otóż Rei zdaje sobie sprawę że jeśli nic nie zrobi to Shinji przestanie istnieć, umrze, zleje się jego dusza z jej duszą, Rei uważa że to jest złe i nie chce do tego dopuścić. Oddaje swe życie dla Shinjiego…, wie że zostanie zastąpiona ale to wcale nie sprawia że jest lżej i nie zmienia faktu że obecna Rei przestanie istnieć. W ostatnim momencie życia widzi osobę z którą się żegna a która dużo dla niej zrobiła, twarz Gendo. Jest to wyraz przeniesienia uczuć z Gendo na Shinjiego.
Rei III jest już wyrazem ostatecznego oddania dla Shnijiego Shinjiego wyrażenia swego własnego zdania (sprzeciwienie się Gendo w End of Evangeliona). Rei III nie jest już oddana Gendo jest świadoma tego że jest Lilith. Rei już jako nowa Lilith mimo że bardzo chce być z Shinjim to nie zmusza go do niczego daje wolną wolę, możliwość decyzji. Rei rozumie Shinjiego i wie co da mu szczęście dlatego przekonuje go by chciał żyć (w domyśle z Asuką), ona nie może z nim być pomimo tego że go kocha, wie ze nie będzie wtedy szczęśliwy. Rei pozwala Shinjiemu odejść ale zawsze będzie go obserwować.*

* ten akapit pozwoliłem sobie skopiowac z innego mojego posta by nie pisac dwa razy to samo.

Offline haael

 • Asesor
 • ******
 • Wiadomości: 9 996
 • Total likes: 4
 • Płeć: Mężczyzna
 • Polska polska nie ciapolska.
Rei & Shinji
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2006, 07:00:14 pm »
Mała uwaga: Rei 2 też była świadoma tego, że jest Lilith. Powiedziała o tym w rozmowie z Shinjim przed walką z Ramielem, na tle pełni Księżyca.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Kaworu Nagisa

 • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
 • ****
 • Wiadomości: 545
 • Total likes: 0
 • Płeć: Mężczyzna
 • Mistrz Rozpierduchy
Rei & Shinji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2006, 08:58:15 pm »
skracaj te wielkie kazania. Czy ty chcesz nas zabić.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2006, 10:29:33 pm »
Czy Shinji znał Rei I? Mi wydaje się, ze jednak znał, dowodu nie ma, ale są poszlaki. Rei I powstała w 2010 roku, a w tym czasie Shinji i Gendo jeszcze się widywali (Shinji uciekł od Gendo dopiero w 2012 roku). Oczywiście może pojawić się kontrargument, że Rei była trzymana w GF, a Shinjiego Gendo tam nie zabierał - dowodów nie ma, więc niczego wykluczyć się nie da.
Shinji bez namysłu biegnie w stronę rannej Rei w 1 odcinku, czy Shinji zachował się w analogiczny sposób wobec jakiejkolwiek obcej osoby? Z jednej strony mopże to świadczyć już o pewnej emocjonalnej więzi, z drugiej strony to w końcu Shinji i różne rzeczy we łbie mu siedzą.
Shinji w wannie zna imię Rei. Od czasu przybycia do NERVu widział ją raz, potem w szpitalu raz, poza tym jedyne co robił to pilotował Evę, leżał w szpitalu i rozmyślał o swojej ręce, raz gadał z ojcem o mieszkaniu i jeździł z Misato po mieście. Kontekst raczej nie wskazuje na to, że mogli gadać o Rei. Z drugiej strony nie wiadomo o czym gadali za kulisami, mógł się dowiedzieć od Misato, albo przeczytać sobie kartę w szpitalu.
Ostatnia poszlaka jest w odcinku 20. Rei w fazie pyta Shina, czy jest jego "substytutem", na co Shinji mówi, że został opuszczony, bo ona tam była. Shinji widzi wtedy w swojej fazie małą Rei - małej Asuki, czy Misato nigdy w swoich fazach nie widywał, co moze wskazywać na to, że Shin jednak znał Rei I. Z drugiej strony można powiedzieć, że to tylko faza, ale fazy są odbiciem prawdziwych myśli bohaterów - skąd wiemy o ich psycice, jak nie z faz?
Nie udowodnię, że Shin znał Rei I, ale wykluczyć tego nie mozna.

Jak zwykle czepię się "poświęcenia" - w całym NGE wszyscy w chwili śmierci widzą drogą dla siebie osobę (za grzyba nie wiem o co chodzi z Shigeru). Nawet Misato w ostatnim tchnieniu zwraca się do Kajiego. Rei II przed śmiercią widzi Gendo. Z analogii wynika, że zwyczajnie jest to droga jej osoba i dlatego jej się ukazała. Absolutnie nie przemawia do mnie to jako argument na przeniesienie swoich uczuc na Shinjiego. Gdyby tak było, to ukazałaby się jej morda Shina. Nigdzie w serii nie ma dowodu, że z osobą, która się ukazuje umierający się żegna - pozostali raczej witali się, rozmawiali z nimi. Chyba, że masz jasne argumenty, że jest to podziękowanie, inne niż z gry, bo tych nie uznam.

Cytuj
Rei rozumie Shinjiego i wie co da mu szczęście dlatego przekonuje go by chciał żyć (w domyśle z Asuką)

Rei przekonuje Shinjiego, żeby został w świecie bez pól AT razem z nią. Świat z polami przedstawia mu jako powrót do "męczarni", ucieczkę z raju, który w tym momencie ma. Ona chce Shinjiego dla siebie, a nie dla Asuki. Darzy go jednak przawdziwą miłością, która zakłada także wolność drugiej osoby, dlatego godzi się z decyzją Shinjiego, który odrzuca taką wersję życia z Rei.

Dobra, przyczepiłem się do każdej z Rei, więc mi wystarczy :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2006, 07:27:22 pm »
Dread tylko podczas HCP oni NAPRAWDĘ przeważnie widzą co chcą widzieć, warunkiem jest to by ta osoba była już martwa. Dlaczego przważnie bo Shigeru widzi Rei gdyż on nie ma nikogo bliskiego.


Rei nie stara się przekonać Shinjiego by został z nią, już raz go dlatego odepchneła -poświecenie- dlatego też pojawił się Kaworu, dlatego Shunjiemu w 26 odcinku zostaje pokazane życie bez żadnych barier i życie jakie "mogło by być". Wszystko do siebie pasuje, wiem ze nie podoba ci się to jak wiele rzeczy ktore pisze.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2006, 08:54:55 pm »
Czyli Pen był już martwy? Ukazał się Misato. Czy Yui była martwa? Ukazała się Fuyutsukiemu i Gendo. Czy Kaworu, Eva 01, Rei 003 byli martwi? Gendo widział ich w swojej fazie. Nie widzę podstawy, by uważać, że musi być to martwa osoba i tym samym Gendo spokojnie mógł się ukazać Rei 002. A poza tym to jest tylko wizja, a nie prawdziwa osoba - widać to na przykładzie Misato, która widzi Kajiego, który się nie materializuje.

W Endzie mamy scenę, gdzie Shinji jest zjednoczony z Rei. To jest świat, którego chciała Rei, po to odrzuciła Gendo i wykonała swoją wersję HCP. Shinji ten świat odrzuca, chce wrócić, a Rei się na to godzi. Rei nie chce zatrzymywać Shina, bo prawdziwa miłość realizuje się w tym, że szanuje wolę drugiej osoby. Rei mogła nie dać Shinjiemu "władzy HCP", możliwości przywrócenia światu poprzedniego wyglądu, mogła zaborczo zatrzymać Shina dla siebie, ale chyba nie na tym miłość polega.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2006, 07:18:02 pm »
Dread gdzieś ty widział Pen2...?! Rei 3 i Yui były w pewnym sensie martwe..., co 01 to eva nidy nie żyła... Misato nie widziała Kajiego tylko można by rzecz że mowiła do "nieba" a nawet jeśli Kajiego to to tylko udowadnia moje słowa. Rei II widzi wspomnienie a nie osobę tak jak podczas III impact.

Nie wiem czy zauważyłeś ale moj wywod nie jest w kolizji z Twoim.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2006, 05:24:42 pm »
Misato mówi do Penpena, a także zwraca się do Kajiego, a patrzy się na Rei. Ani Rei 003, ani Yui nie były martwe, miały zarówno ciało jak i duszę (śmierć to odłączenie duszy od ciała).
Fakty są takie, że wszyscy ludzie mają wizję Rei podczas HCP, a Rei widzi kogoś dwukrotnie w chwili swojej śmierci - raz to jest Kaworu, a raz Gendo. Idąc najprostszym torem wnioskuję, że ludzie w HCP widzą Rei, a Rei widzi Kaworu. Analogicznie jak ludzie widza drogą osobę w Rei, tak samo Rei widzi drogą osobę w Kaworu. Jeśli masz prostszy wywód to prosze bardzo, bo jeśli założysz, że przypadek Rei, gdy widzi Gendo był stand alone complex, to musisz mieć silne dowody.

Acha, jeszcze jedno - wizje mają miejsce także przed 3I. Misato i Ritsuko widzą Rei jeszcze zanim Trzeci Impakt się zaczął - zanim Eva 01 się przebudziła i zanim Series pokonały Asukę.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2006, 09:30:47 pm »
Cytuj
Ani Rei 003, ani Yui nie były martwe, miały zarówno ciało jak i duszę (śmierć to odłączenie duszy od ciała).

Doprawdy miały ciało...?? Wiesz nie zgadzam się że miały ciało (napewno nie własne).
Cytuj
a Rei widzi kogoś dwukrotnie w chwili swojej śmierci - raz to jest Kaworu, a raz Gendo. Idąc najprostszym torem wnioskuję, że ludzie w HCP widzą Rei, a Rei widzi Kaworu. Analogicznie jak ludzie widza drogą osobę w Rei, tak samo Rei widzi drogą osobę w Kaworu.

Dread to jest niedorzeczność, jest tak nieprawdopodobne że aż niemożliwe.
Cytuj
Acha, jeszcze jedno - wizje mają miejsce także przed 3I. Misato i Ritsuko widzą Rei jeszcze zanim Trzeci Impakt się zaczął - zanim Eva 01 się przebudziła i zanim Series pokonały Asukę.

3 impact rozpoczął sięw momencie ataku wojsk SEELE na NERV.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2006, 10:53:25 pm »
Miały ciało, a Rei nawet bardziej własne, niż to sklonowane. Może Kaworu, Rei i Yui nie są w pełni tymi samymi osobami, ale żyją i mają się dobrze. Co do Yui, to na tym miał polegać projekt E, że człowiek będzie nieśmiertelny - kosztem porzucenia swojego ciała i przyjęcia ciała anioła.
(jeśli chcecie polemizować, to jest osobny temat o Yui).

3Impakt zaczał się w momencie, gdy Evy Series uwolniły swoje organy S2 i na niebie ukazało się Drzewo Sefirot. Maya mówi o tym wyraźnie.
(jeśli chcecie polemizować, to jest osobny temat o Impaktach).

Cytuj
Dread to jest niedorzeczność, jest tak nieprawdopodobne że aż niemożliwe.

W którym miejscu jest to niedorzeczne?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2006, 05:26:30 pm »
Podczas gdy umierasz nie widzisz osoby tylko wspomnienie, na tym właśnie polega fenomen 3I że widzisz osobę gdyż wtedy się jednoczysz ze wszystkimi.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2006, 05:40:00 pm »
Jak już mówiłem, Trzeci Impakt nastąpił później, niż śmierć Misato i Ritsuko, które również miały wizję Rei, a ze słów Misato wynika, że widziała w tej wizji Kajiego.

Na dalszą część postu odpowiem w temacie "Impakty".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2006, 09:57:56 am »
No i spowrotem z Impaktów do Rei i Shin ;)

Cytat: "Frey o scenie śmierci Rei z 23 odcinka"
Zrozum Dread że ta osoba (Gendo) BYŁA najdroższa ale to się zmieniło to BYŁO swoiste pożegnanie.


Scena z 23 odcinka jest jedną z ważniejszych scen obrazujących relację pomiędzy Rei 002 a Shinjim. Rei nawiązała kontakt z Armisaelem, który "bawił" się jej uczuciami. Anioły nie rozumieją ludzi, Armisael "zeskanował" Rei i odnalazł w niej uczucie, które wyeksponował. To, co on dokonywał było swoistą wersją HCP, który nastąpił pomiędzy aniołem i Rei. Armi dał Rei emocję, którą błednie zidentyfikował jako ból, a w rzeczywistości była to samotność. Następnie Armisael podążył do Shina przybierając postać Rei. Rei mówi wtedy znamienne słowa, właśnie zdała sobie sprawę ze swych prawdziwych uczuć - "Więc to jest moje serce, być jednym z Shinjim?". Na moje serce używa słów watashimo kokoro - słowa te w NGE używane są przez Rei na okreslenie "tronu duszy" (tamashi no za), czyli chodzi o jej własne pragnienia, pochodzące z głębi jej serca. Słowem, podświadomie pragnie być z Shinjim. Gdy zdaje sobie z tego sprawę odwraca pole AT, by spętać anioła wewnątrz core unitu 00, jednocześnie mówiąc dame. Słowo to wskazuje jednoznacznie, że nie chce, by stało się to, czego ona podświadomie pragnie. Misto każe jej się katapultować, ale Rei mówi, że wtedy pole zniknie. Wiemy skądinąd, że wypuszczenie pluga nie powoduje zaniku pola AT (choćby 3 odcinek), więc Rei nie może chodzić o to, że jak się katapultuje, to anioł znów się uwolni. Ona mówi to w kontekście "bycia z Shinjim". Wie, że z tą świadomością, którą ma jest w stanie doprowadzic do zniknięcia pola AT między Shinem i sobą, aby stali się jednym. Rei 002 świadomie tego nie chce. Dlatego też włącza mode "D", w konsekwencji czego następuje wybuch.
Reasumując, Armisael pokazał Rei, że pragnie być z Shinjim, co Rei odrzuciła. Rei 002 nie chciała takiego obrotu spraw, czyli sytuacji, że między nią i Shinjim nie ma pola AT. Rei 003 miała inne podejście do tej kwestii i doprowadziła do takiej sytuacji.
Słowem, Rei 002 dała kosza Shinowi.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Rei & Shinji
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2006, 07:09:01 pm »
To co napisałeś jest podziurawione błędami.
Armisael nie "bawił" się uczuciami tylko chciał je poznać i nie dał Rei poczucia samotności tylko pokazał to co czują anioły, nazwał to błędnie bólem (chociaż samotność w większości ludzi powoduje ból). Skoro zdaje sobie sprawę z uczuć do Shinjiego to to nie jest już podświadomość i jej dalsze czyny są świadome. Pole At zniknie jeśli się katapultuje i w # odcinku nie ma przykładu że jest inaczej. Rei II nie chciała w taki sposób łączyć się z Shinjim, i robiła to z miłości do niego.

Offline Dreadorus Maximus

Rei & Shinji
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2006, 09:53:39 pm »
Cytuj
nie dał Rei poczucia samotności tylko pokazał to co czują anioły

Ech
Cytat: "Armisael"
Twój umysł... Pełen smutku... Twój własny umysł...


Cytuj
Skoro zdaje sobie sprawę z uczuć do Shinjiego to to nie jest już podświadomość i jej dalsze czyny są świadome

Armisael, czy Rei?
Jeśli Rei, to owszem, świadomie go odrzuca. Jeśli twierdzisz inaczej, to powiedz mi czemu powiedziała "nigdy", gdy zdała sobie sprawę, że chce być z Shinem?

Cytuj
Pole At zniknie jeśli się katapultuje i w # odcinku nie ma przykładu że jest inaczej.

W 3 odcinku entry plug został wyjety z Evy, by Kensuke i Touji mogli wleźć do środka. Shinji rozsynchronizował się z Evą. Pole nadal było obecne.
Pokłócić możemy się w temacie o Evangelionach, jesli to kwestionujesz.

Cytuj
Rei II nie chciała w taki sposób łączyć się z Shinjim, i robiła to z miłości do niego.

A Rei 003 już chciała. Z nienawiści do Shina może?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.