trawa

Autor Wątek: Cytatem go! Quiz!  (Przeczytany 102911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Comar

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2007, 04:10:56 pm »
Na pewno któraś część Diuny. Czytałem jednak tylko pierwszą część cyklu (z której prawie pewien jestem, że rzeczony cytat nie pochodzi), więc będę strzelał - Mesjasz Diuny.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2007, 04:26:26 pm »
Cytat: "Comar"
Na pewno któraś część Diuny.

<klask>

Cytat: "Comar"
Mesjasz Diuny.

:) <klask> <klask> <klask>
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2007, 06:32:42 pm »
Comar zadajesz zagadkę czy oddajesz?

Offline Comar

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2007, 12:09:01 pm »
Sorki za zwłokę, ale komp mi się w piątek zbuntował i dopiero niedawno udało mi się go doprowadzić do stanu używalności.
A teraz wyjątkowo mhrrroczny cytacik :D :
Cytuj
Wysoko u szczytu czarnej wieży posępne jestestwo spojrzało przez jedyne okno na otchłanną ciemność równin i przeklęło je z pasją. Rozwścieczona istota odwróciła się od kłębiących się oparów i wiecznej nocy, kierując wzrok na dobrze oświetlone wnętrze cytadeli. Ciszę zmąciło skomlenie. Ohydny stwór, przykuty do marmurowej ściany, bezsilnie szarpał łańcuchy. Jestestwo nie było z tego zadowolone. Uniosło rękę i wypuściło impuls czarnej energii ku próbującemu się uwolnić pod ścianą monstrum.
Bezkresną noc przeszył wrzask bólu. Łańcuchy zwisły bezwładnie. Skuty nimi demon zniknął bez śladu. Samotności posępnego mieszkańca wieży nie mącił już żaden dźwięk. Jestestwo usiadło na wielkim tronie w kształcie nietoperza, wykonanym z jakiejś świecącej, czarnej skały i spojrzało za okno, na niewyraźne kształty poruszające się w mrocznych chmurach.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2007, 03:18:00 pm »
"Czarna Wieża" z cytatu kojarz mi się z Mroczną Wieżą Kinga, ale to chyba nie to  :)

Offline Comar

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2007, 03:43:18 pm »
To zdecydowanie nie Mroczna Wieża. Nie czytałem wprawdzie tego cyklu, ale znając Kinga wątpię by napisał coś równie kiczowatego jak mój cytat :D No chyba, że w liceum...
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline zorro

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 12, 2007, 04:12:09 pm »
Hmm, to może nieśmiertelny Lovecraft? Ale powieści żadnej poza "Zwem Cthulhu" (czy jak się to pisze), nie czytałem - to też zresztą ze ćwierć wieku temu. Niech więc to będzie mój strzał.

Offline Comar

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 12, 2007, 04:22:23 pm »
Strzał jeszcze mniej celny. Autor jeszcze żyje i cały czas tworzy.
Na szczęście już znacznie lepsze rzeczy niż w liceum :D
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Nakago

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 12, 2007, 04:39:53 pm »
"Śmierć magów z Yarra" to to pewnie też nie jest?...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Comar

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 12, 2007, 05:37:48 pm »
Też nie. Autor pochodzi zza wielkiej wody, a konkretniej ze Stanów. A sam cytat jest z opowiadania.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Nakago

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 12, 2007, 05:47:55 pm »
Uuu... A zasady tej gry odrzucają opowiadania :-p.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Jimmy

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 12, 2007, 06:38:27 pm »
no właśnie Comar, dałeś pupy, bo to jest opowiadanko z Retrospektywy Martina...

Offline Comar

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 12, 2007, 07:55:43 pm »
Aj! Za wiele tych różnych konkursów na forach i zasady mi się mieszają :?
W każdym razie Jimmy i tak zgadł, więc niech zadaje.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Jimmy

Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 14, 2007, 04:44:51 pm »
sorry, zagapiłem się, a i tak nie mam nic pod ręką... - zadajcie coś :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Cytatem go! Quiz!
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 14, 2007, 07:27:53 pm »
Dla każdego, kto czytał - easy :)

Cytuj
Odeszła sama.
Do apartamentu. Tam zastygła w milczeniu. Spoglądając na ikony, mające uaktywnić wszystkie funkcje, które wyłączyła godzinę wcześniej, przygotowując się na spotkanie z dziennikarzami. Wyłącz kontrolę nad kanalikiem łzowym, poinstruowała program zdrowotny. Łzy zaczęły płynąć jej do oczu. Wyłącz inhibitory metabolizmu. Serce zaczęło tłuc się w piersi, policzki zaczerwieniły się, a regularny oddech stał się głębszy, gwałtowniejszy i szybszy. Wyłącz inhibitory emocji. Zacisnęła powieki, gdy synapasy otworzyły  się i zamknęły, neurotransmitery zadziałały, a dendryty zaiskrzyły nową aktywnością.
Żal, jak potężne tsunami, przetoczył się w jej mózgu, ogarnął i wstrząsnął całym ciałem, aż ostrzeżenia programu zdrowotnego wypełniły pole widzenia jasnoczerwonymi literami, a smutek nie pozwolił dłużej dostrzegać rzeczywistości.
Samotna w zaciszu apartamentu, Prima Gildii płakała.