Autor Wątek: Startus online - pierwsza post-apo online  (Przeczytany 4450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilczur

Startus online - pierwsza post-apo online
« dnia: Marzec 09, 2008, 06:45:10 pm »
witam
Zapraszam wszystkich graczy lubujących się w klimatach post-apo na beta testy nowej gry w tymże klimacie.
http://stratusonline.pl/

Wcześniej było inaczej. Jednak nikt nie pamięta tego “wcześniej”. Po ziemi płynęły rzeki. Spytacie “co to takiego rzeki?”. Trudno będzie wytłumaczyć Straturianom, że kiedyś woda płynęła po lądzie, że użyźniała ziemię, że karmiła rośliny. “Co to rośliny?” – tego też nie da się wytłumaczyć. Po prostu – wcześniej było inaczej. Ludzie, wtedy jeszcze nie zwani Straturianami, mieszkali w ogromnych miastach – na powierzchni. Zgubiła ich jednak własna pycha, żądza władzy, pieniądza i potęgi. Tworzyli potężne bronie, których w końcu nie potrafili kontrolować. Pewnego pięknego, słonecznego dnia wszystko się skończyło. Awaria kilku ogromnych magazynów broni nuklearnej zmiotła miasta, rzeki i rośliny z powierzchni ziemi.
W wyniku wybuchu podziemnych magazynów powstała ogromna czeluść, okalająca niczym cierniowa korona ocalały skrawek ziemi, czyniąc z niego coś na podobieństwo samotnej wyspy. Istniały plotki, że na lądzie poza Szczeliną żyją plemiona ludzi, jednak nikomu nie udało się tych informacji zweryfikować. Wielu śmiałków próbowało przedostać się na drugą stronę, jednak podziemny wybuch naruszył jądro starej planety Ziemi i w Szczelinie powstała niesamowicie potężna siła grawitacji, która niczym czarna dziura wciągała wszystko co próbowało się nad nią przedostać. Stary świat przestał istnieć – powstał Stratus – kraina cierpienia, kurzu i bólu. Stratus – to nazwa pochodząca od nazwy szarej, wielowarstwowej chmury. Taka właśnie chmura radioaktywnego pyłu zakryła cały obszar, zasłaniając Straturianom Słońce.
Od tej pory ludzie zostali skazani na życie przy sztucznym świetle, w krainie, w której największym skarbem była woda, wydobywana z głębi przez korporację Aqua-Kerion. Woda stała się potężnym środkiem płatniczym, liczonym nie w galonach tylko w małych “kulonach” (dosłownie kilka kropel wody). Tak więc główną walutą Straturusa stał się “kulon”. Oczywiście Straturianie szybko przystosowali się do nowych warunków, nauczyli się nawet sami – w wyniku prostych reakcji chemicznych – tworzyć wodę. Jednak byłą to woda marnej jakości, tylko dla najbiedniejszych. Wraz z upływem czasu ludzi zaczęły nękać kolejne problemy. W wyniku skażenia radioaktywnego na lądzie pojawili się mutanci, którzy przez wiele lat ukrywali się pod powierzchnią – stworzyli tam nawet swoje państwo – Lanorię. Teraz wyszli na powierzchnię zwabieni zapachem wody.Tak więc oprócz wojen klanowych ludzie musieli jeszcze walczyć w wojnach z mutantami.
ozdrawiam Wilczur
<i>"Death to the False Emperor! Death to the weakling Imperium of Man!"</i>