Autor Wątek: [Umbra Turris] Turniej w Lublinie 29.07.13  (Przeczytany 2564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline enaf

[Umbra Turris] Turniej w Lublinie 29.07.13
« dnia: Lipiec 25, 2013, 02:18:40 pm »

Zapraszam na kolejny turniej Umbra Turris. Turniej ponownie odbędzie się w lubelskim Wargamerze przy ul. Świętoduskiej 8. Start o godzinie 12.00 Format: 750 SD Wpisowe: 10 zł.
Zapowiada się sporo nowych osób więc jeśli wy też macie w domu modele to warto przyjść i zagrać!

Format: 750 SD
Gdzie: WARGAMER Lublin ul. Świętoduska 8
Kiedy: 29 lipca 2013 godzina: 12.00-16.30
Składka: 10 zł


----Regulamin----


1. Wymagania
a) Każdy z graczy powinien mieć przy sobie przedmioty potrzebne do gry: miarkę, kości, rozpiskę drużyny, znacznik bądź figurkę przedstawiającą pomiota magii, a także zestaw kart przedmiotów. Wskazane jest także posiadanie talii kart zadań i kart terenów, gdyż ilość tych zestawów udostępnionych przez organizatora będzie ograniczona.
b) Drużyny graczy mogą składać się z dowolnych modeli fantasy o odpowiednich podstawkach i skali.
c) Dopuszcza się proxowanie modeli, ale tylko w ten sposób, aby odpowiednio przedstawiały one rasy ze świata Umbra Turris (krasnolud robi za krasnoluda itp.), a także aby modele miały zachowaną skalę systemu UT (28 mm).
d) WYSIWYG ekwipunku nie jest wymagany, aczkolwiek zawsze jest mile widziany!
e) Wybór domen magii dla maga musi nastąpić przed turniejem i nie może zostać zmieniony podczas turnieju.


2. Format
Limit punktowy wynosi 750 SD i jest to wartość nieprzekraczalna. wyjątkiem jest Gildia Złodziei, która zgodnie z zasadami ma do rozdysponowania 10% SD więcej.


3. Punktacja
a) Punktacja turniejowa będzie oparta o zdobywane przez graczy Punkty Triumfu. O uzyskanym miejscu zdecyduje suma PT zdobytych podczas rozgrywek. Dodatkowo zapisywane będą punkty stracone i zabite (przeciwnikowi) przez gracza. W przypadku takiej samej liczby Punktów Triumfu, o końcowej pozycji gracza decydować będą kolejno wynik bezpośredniego pojedynku, bilans małych punktów, punkty zabite przeciwnikowi i punkty stracone.
b) Wygrana uzyskana w inny sposób niż zdobycie dwóch Punktów Triumfu (np. poprzez wykonanie Karty Zadań "Pokonać tchórzy!") oznacza uzyskanie przez gracza 2PT. Gracz nie może w żaden sposób uzyskać więcej niż 2PT podczas jednej rozgrywki!
c) Każdy z graczy może uzyskać dodatkowe punkty za posiadanie pomalowanej drużyny (jeden model może być niepomalowany), a także za posiadanie drużyny złożonej w 50% z modeli wydawnictwa Spellcrow. Wysokość bonusu wynosi 100 małych punktów za każdy spełniony warunek.


4. Scenariusze
Podczas turnieju obowiązują scenariusze z Kart Zadań z podręcznika.


5. Rozgrywka
Czas każdej z bitew to 1h 15min. Po tym czasie gracze mogą dokończyć Cykl gry, następnie gra jest przerywana, a do tabeli zapisywane są bieżące wyniki. Ilość rozegranych bitew między graczami zostanie ustalona na podstawie ilości uczestników turnieju.


Offline enaf

Odp: [Umbra Turris] Turniej w Lublinie 29.07.13
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2013, 05:27:09 pm »

Na turnieju pojawiło się osiem osób, z czego połowę stanowili nowi gracze, a na kolejne turnieje przybyć mają następni. Mnie bardzo cieszy to że miałem okazję zagrać z osobami z którymi nie grałem na poprzednich turniejach i spotkaniach, dzięki czemu każda kolejna potyczka była sporym wyzwaniem.


Wyniki turnieju:


1. Andrzej „Hans” Pryzowicz – 6PT
2. Kuba „Decktone” Pastuszuk – 4PT
3. Michał „Glaree” Lipiński – 3PT
4. Michał „Lublinian” Dziubicki – 2PT
5. Mateusz Dziubicki – 2PT
6. Marcin – 2PT
7. Szymon Majewski – 2PT
8. Szymon „Myhon” Król – 0PT


Relacja z moich bitew i kilka zdjęć możecie znaleźć o tu. Relacje z potyczek Glaree znaleźć można na forum Umbry. Trochę zdjęć możecie obejrzeć na facebookowej grupie Umbra Turris Lublin.


Do tego lubelscy gracze nie zamierzają marnować czasu i już wstępnie zapowiadają kolejny turniej, który ma się odbyć już 8 sierpnia.

 

anything