Autor Wątek: [Umbra Turris] Turniej 13.10.13 Warszawa  (Przeczytany 4520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline enaf

[Umbra Turris] Turniej 13.10.13 Warszawa
« dnia: Październik 08, 2013, 08:43:37 am »

Format: 1000 SD
Gdzie: Paradox Cafe ul. Anielewicza 2
Kiedy: 13 października 2013 godzina 10.30

----Regulamin----


1. Wymagania
a) Każdy z graczy powinien mieć przy sobie przedmioty potrzebne do gry: miarkę, kości, rozpiskę drużyny, znacznik bądź figurkę przedstawiającą pomiota magii, a także zestaw Kart Przedmiotów. Wskazane jest także posiadanie talii Kart Przygód i Kart Terenów, gdyż ilość tych zestawów udostępnionych przez organizatora będzie ograniczona. Karty Przygód znaleźć można w darmowym podręczniku dostępnym do pobrania na stronie http://www.umbraturris.com a karty przedmiotów i terenów dostępne są na forum gry Umbra Turris.
b) Drużyny graczy mogą składać się z dowolnych modeli fantasy o odpowiednich podstawkach (25x25mm) i skali (28mm).
c) Dopuszcza się proxowanie modeli, ale tylko w ten sposób, aby odpowiednio przedstawiały one rasy ze świata Umbra Turris (krasnolud robi za krasnoluda itp.), a także aby modele miały zachowaną skalę systemu UT (28mm).
d) WYSIWYG ekwipunku nie jest wymagany, aczkolwiek zawsze jest mile widziany!
e) Wybór domen magii dla maga musi nastąpić przed turniejem i nie może zostać zmieniony podczas turnieju.


2. Format
Limit punktowy wynosi 1000 SD i jest to wartość nieprzekraczalna. wyjątkiem jest Gildia Złodziei, która zgodnie z zasadami ma do rozdysponowania 10% SD więcej.


3. Punktacja
a) Punktacja turniejowa będzie oparta o zdobywane przez graczy Punkty Triumfu (PT). O uzyskanym miejscu zdecyduje suma PT zdobytych podczas rozgrywek. Dodatkowo zapisywane będą punkty stracone i zabite (przeciwnikowi) przez gracza. W przypadku takiej samej liczby Punktów Triumfu, o końcowej pozycji gracza decydować będą kolejno wynik bezpośredniego pojedynku, bilans małych punktów, punkty zabite przeciwnikowi i punkty stracone.
b) Wygrana uzyskana w inny sposób niż zdobycie dwóch Punktów Triumfu (np. poprzez wykonanie Karty Przygody "Pokonać tchórzy!") oznacza uzyskanie przez gracza 2PT. Gracz nie może w żaden sposób uzyskać więcej niż 2PT podczas jednej rozgrywki!
c) Każdy z graczy może uzyskać dodatkowe punkty za posiadanie pomalowanej drużyny (jeden model może być niepomalowany), a także za posiadanie drużyny złożonej w 50% z modeli wydawnictwa Spellcrow. Wysokość bonusu wynosi 100 małych punktów za każdy spełniony warunek.


4. Scenariusze
Podczas turnieju obowiązują scenariusze z Kart Przygód z podręcznika. Karta 'Umówione spotkanie' daje 1PT zamiast 2.


5. Rozgrywka
Każdy z graczy rozegra 3 bitwy, a maksymalny czas trwania każdej z nich to 1h 30min. Po tym czasie gracze mogą dokończyć Cykl gry, następnie gra jest przerywana, a do tabeli zapisywane są bieżące wyniki.

Offline mały brat

Odp: [Umbra Turris] Turniej 13.10.13 Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2013, 01:32:05 pm »
Byłem widziałem i się podobało  :eek:

Offline enaf

Odp: [Umbra Turris] Turniej 13.10.13 Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2013, 01:07:03 pm »
W takim razie zapraszam na kolejne turnieje i spotkania z Umbrą Turris :) Najłatwiej śledzić spotkania na forum systemu, choć turnieje staram się ogłaszać także w innych miejscach.