Autor Wątek: Anathema  (Przeczytany 5289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ferrus

  • Gość
Anathema
« dnia: Wrzesień 27, 2003, 04:48:55 pm »
CO sadzicie o tworczosci tej kapeli ??? Co sadzicie o zmianie stylu po odejsciu pierwszego frontmana ??? Co sadzicie o o muzyce progresywnej w takim stylu ??? Co sadzicie o stwierdzeniu (po temacie o floydach moze to byc wrecz obelga dla niektorych) ze unosi sie nad nimi duch Pink FLoyd ???

Tak wiele pytań ...  :wink:

Sam niestety na razie mam tlyko Alternative 4, ale bedzie lepiej :)

Anonymous

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2003, 09:44:09 pm »
Hmmm... Anathema... najbardziej kojarzę swie płyty -różne stylkowo - Judgement i Pentecost III. Ta pierwsza podoba mi się bardziej. To, co lubię, nawet jeśli to muzyczny kicz. pentecost III mnie trochę rozczarował, ale nie bardzo. No, bo ja lubię kicz (:

Ferrus

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2003, 12:20:01 am »
dla mnie kicz jest domena power metalowych zespolow, ale nie wiem gdy wlączam sobie takie Elvenking to barwa dzwiekow poprawia mi humor od razu :D , no ale gdzie w Anathemie kicz ???

Offline Kormak

Anathema
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2003, 12:26:32 am »
Pamiętam jak wiele lat temu poszedłem na koncert Anathemy i My Dying Bride w nieistniejącym już wrocławskim klubie "Tunel". Byłem chyba jedynym, który nie był ubrany na czarno i nie miał długich włosów :D
Było głośno, duszno - w sumie niezła zabawa. To był mój jedyny kontakt z ich muzyką - przedtem nie słyszałem ani kawałka, do dzisiaj zresztą to się nie zmieniło :D

Anonymous

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2003, 11:05:06 am »
Cytat: "Ferrus"
dla mnie kicz jest domena power metalowych zespolow, ale nie wiem gdy wlączam sobie takie Elvenking to barwa dzwiekow poprawia mi humor od razu :D , no ale gdzie w Anathemie kicz ???
Ales na kazdym kroku. Kicz to dla mnie cos lepszego nisz shit metal, hhaj Him itp, kicz to dla mnei symbol muzyki, ktora mi sie podoba, ale nie porywa mnie w kwestii swej genialnosci. Jak Anathema.

Ferrus

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2003, 04:27:38 pm »
Cytuj
ktora mi sie podoba, ale nie porywa mnie w kwestii swej genialnosci. Jak Anathema.


primo, masz dziwne podejscie  :)
secundo mnie anathema dzwiekowo powala caly album Alternative 4 to dla mnie dzielo niesamowite

Cytuj
Pamiętam jak wiele lat temu poszedłem na koncert Anathemy i My Dying Bride w nieistniejącym już wrocławskim klubie "Tunel". Byłem chyba jedynym, który nie był ubrany na czarno i nie miał długich włosów  
Było głośno, duszno - w sumie niezła zabawa. To był mój jedyny kontakt z ich muzyką - przedtem nie słyszałem ani kawałka, do dzisiaj zresztą to się nie zmieniło  


O ile dobrze myśle to możliwe, ze bylo to za czasow doomo/deathowej anathemy. Choc moge sie mylic.

I Kornaku, jesli rusza Ie muzyka APC to myśle ze plyta ALternative 4 moze Ci sie spodaobac, spróbuj, nic nei tracisz  :wink:

Offline Kormak

Anathema
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2003, 04:35:38 pm »
Cytuj
I Kornaku, jesli rusza Ie muzyka APC to myśle ze plyta ALternative 4 moze Ci sie spodaobac, spróbuj, nic nei tracisz

Kornak? a kto to taki? znam go?

Ferrus

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2003, 05:04:09 pm »
Wybacz  :P , jak pierwszy raz przeczytalem twoja ksywke to mi w oczy sie rzucilo KORNAK i tak juz zostalo

Anonymous

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2003, 07:59:37 pm »
Cytat: "Ferrus"
Cytuj
ktora mi sie podoba, ale nie porywa mnie w kwestii swej genialnosci. Jak Anathema.


primo, masz dziwne podejscie  :)
Wolno mi. Natomiast znajdź mi muzyka, który powie, że Judgement to nei kicz, a ja powiem, że kupa z niego, a nie muzyk...

Offline Clayman_

Anathema
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2003, 08:13:27 pm »
osobiscie trudno by mi bylo znalezc ciezko grajaco kapele ktora nie bylaby kiczowata,to chyba jest ze soba zbyt mocno zwiazane i bez kiczu nie byloby ciezkich kapel
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2003, 08:14:32 pm »
Cytuj
Wolno mi. Natomiast znajdź mi muzyka, który powie, że Judgement to nei kicz, a ja powiem, że kupa z niego, a nie muzyk...
Przeciez mowilem ze slsyzalem cale tlyko ALternative 4 i z tej strony polecam Anatheme, z reszty albumow slyszalem tlyko pojedyncze kawalki, wedlug mnie A. 4 nie am nic wspolnego z kiczem o!

Aha i w moim mniemaiu dziwne nei znaczy gorsze, tak wiec :)
Cytuj
osobiscie trudno by mi bylo znalezc ciezko grajaco kapele ktora nie bylaby kiczowata,to chyba jest ze soba zbyt mocno zwiazane i bez kiczu nie byloby ciezkich kapel
NIe zgodze sie, chyba ze chodzi o kapele pokroju Korn, Slipknot, Soulfly to ta te zespoly sa kiczowate. Troche kiczowate jesst Turbo, zeby nie powiedziec bardzo. O Iron Maiden itp rowniez. Ale mi sie to pojecie kojarzy z czyms negatywnym wiec nie bede go uzywal. Ale sa tez normalni, zrownowazeni muzycy wcale nie pracujacy nad kiczowatym wizerunkiem, np. Killing Joke, Toll i wiele innych.
------------
Od A'G'R: skleiłam twoje posty. Nie spamuj. Zawsze można wyedytować ostatni post.

Anonymous

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2003, 08:40:29 pm »
Cytat: "Clayman_"
osobiscie trudno by mi bylo znalezc ciezko grajaco kapele ktora nie bylaby kiczowata,to chyba jest ze soba zbyt mocno zwiazane i bez kiczu nie byloby ciezkich kapel
Alez oczywisice. Zgodze sie. Dla mnie kicz wcale nie oznacza, ze cos jest zle, ze teg sie nie slucha czy cos. Wrecz przeciwnie. Oznacza tylko, ze cos jest kiczowate...

Ferrus

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2003, 08:10:31 pm »
Cytuj
Alez oczywisice. Zgodze sie. Dla mnie kicz wcale nie oznacza, ze cos jest zle, ze teg sie nie slucha czy cos. Wrecz przeciwnie. Oznacza tylko, ze cos jest kiczowate...


Ja nie mam nic do kiczu, tez go lubie, poprostu nie nazwal bym tak tworczosci Anathemy :roll:

Offline ManiaC

Anathema
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2004, 01:13:02 pm »
Anathema była, jest i będzie zajebista kapela... stworzyli swój własny i kult i sa poprostu świetni  :)
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Anonymous

  • Gość
Anathema
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2004, 01:34:15 pm »
i zagraliby na moich urodzinach, gdybym miala te <kwota> złotych... -_-'