Autor Wątek: Apocalyptica  (Przeczytany 5222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ferrus

  • Gość
Apocalyptica
« dnia: Październik 14, 2003, 07:26:06 pm »
Az mnie dziw bierze ze o tym zespole nikt jeszcze tematu nie założyl :!:

Tak wiec co wy na to? Wedlug mnie zespol jak najbardziej innowacyjny i ciekawy, grja muzyke tak prosto takimi instrumentami aloe jednoczesnie jaka - i te koncerty tlyko garscei kudlow i zjechane smyczki  :twisted:

I jeszcze jedno co sadzicie o perkuji w apocalyptice (o ile wiem to udziela sie perkusista Slayera)

?

Offline Raven

Apocalyptica
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2003, 04:21:16 pm »
Ładny, melodyczny i bardzo oryginalny. Robi świetne covery Metallici!!!!!! Ale ich własne utwory są takie sobie. Mi się zespolik bardzo szybko znudził, i obecnie rzadko ich słucham :cry: Tym nie mniej warto ich na pewno znać.
Pozdrawiam, Lord Black Raven!
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Ferrus

  • Gość
Apocalyptica
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2003, 06:28:31 pm »
Cytuj
Ładny, melodyczny i bardzo oryginalny. Robi świetne covery Metallici!!!!!! Ale ich własne utwory są takie sobie. Mi się zespolik bardzo szybko znudził, i obecnie rzadko ich słucham  Tym nie mniej warto ich na pewno znać.
Pozdrawiam, Lord Black Raven!


COvery sa owszem fenomenalne :)  Aczkolwiek masz racje ich wlasn utwory sa gorsze,a el co nie znaczy ze slabe - sporo fajnego grania jest na Reflections a Path to jeden z moich ulubionych kawakow tego zespolu, no i nie uwazam zeby to bylo latwe do odebrania.

I ogromny plus dla zespol A. bo sa kolejnymi ktorzy proboja wytyczyc pomost miedzy ciezszym graniem i muzyka klasyczna

Offline sas

Apocalyptica
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2003, 07:49:03 pm »
"no i nie uwazam zeby to bylo latwe do odebrania" - szczególnie dla ignoranta Ravena ;)
Bathory jest fajny !!!

ale tak na temat:
covery metallici są takie sobie, bo ogólnie jak dla mnie metallica jest taka sobie ... oczywiście nothing else mathers smyczkowe rządzi ...
z kolei ich własne utwory są niezłe: path, inquisition symphony, coverik "king of the mountain hall" (!!!) ... cudo
same reflections brzmi jak bardzo dobry soundtrack z filmu ... kawałki pasują do siebie, nic się nie wybija ...
a wiecie, że do vidocque'a robili muzę ?
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Ferrus

  • Gość
Apocalyptica
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2003, 08:39:00 pm »
Cytuj
"no i nie uwazam zeby to bylo latwe do odebrania" - szczególnie dla ignoranta Ravena ;)
Bathory jest fajny !!!


AAAAAAAAAAA, bez takich argumentow - ja np. uwazam Savatage za genialna rzecz i nie jestem w stanie pojac jak sie to komus moze nie podobac (tak jestem fanatykeim-wielbicielem :D ), ale czy zdanie moje lub kogos kto nie lubi Savatage umniejszy wartosc muzyki ?? Jak CI sie podoba to sluchaj.

O! // koniec wywodu //

Wracajac do apocalyptici - z coverow hal of the mountain king wole wykonanie savatage, ale naprawde uwazam ze i covery i czesc utworow wlasnych A. warta jest uwagi, smieszne tlyko  to ze na Reflectins njabardziej mi sie podoba Prologue :wink:

Offline Raven

Apocalyptica
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2003, 04:03:49 pm »
Cytat: "sas"
"no i nie uwazam zeby to bylo latwe do odebrania" - szczególnie dla ignoranta Ravena ;)
Bathory jest fajny !!!

ale tak na temat:
covery metallici są takie sobie, bo ogólnie jak dla mnie metallica jest taka sobie ...

Nie ma to jak obiektywna ocena i tolerancja cudzych poglądów :D  :D  :D

Ale wracając do tematu, faktycznie ,,path" jest jednym z ich najciekawszych kawałków, tym nie mniej na samym ,,Reflections" nie ma dorównujących mu utworów. Ładne jest Hope i Path 2, ale nie wiem czy dodanie do utworów wokalu z Guano Apesów było dobrym pomysłem... Ale to moja subiektywna opinia.
Pozdr raven
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline sas

Apocalyptica
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2003, 02:03:16 pm »
dobrym, dobrym ... tylko ty się nie znasz Ravenie ignorancie ;)

a tak na serio to reflections jest dobrą płytką bez żadnych perełek ... z kolei zaś inquisition symphony stoi już gorzej jako całość, ale za to ma te perełki ...

zgadnijcie jaka i czyja piosenka leciała na końcu Vidocq'a??
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Rex de Tenebris

Apocalyptica
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2003, 08:36:54 pm »
Mnie ostatnio oczarował numer "Heat" z najnowszej płyty. Wgniotło nmnie po prostu i pamiętam co powiedziałem wtedy sam do siebie. "Musze zrobic tego cover!"

Znacie ten numer?

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Apocalyptica
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2003, 11:05:07 pm »
A nie wgniotlo, jak Apocalyptica zagrala jako support przed Metallica. Czterech facetow w smokingach i 35 tysiecy spiewajacych ludzi. Swietny zespol! I w kowerach i w swoim repertuarze.

Ferrus

  • Gość
Apocalyptica
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2003, 10:38:02 am »
Także innowacyjny co mu się głęboko chwali

Offline Mano Solo

Apocalyptica
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2004, 09:30:30 am »
Apogeum moim zdaniem osiągnęli na "Inquisition Symphony". "...plays Metallica" mimo wszystko brzmi zbyt hermetycznie przez wyłączność kawałków Metallici. Potem dorzucili inne kapele, trzy własne kawałki i było si. "Path" też im się udało. Wcześniej jeszcze bardzo miły udział na "Space Avenue" Waltari, czyli kapeli której zawdzięczają zainteresowanie świata fińską muzyką. Ale od "Path vol.2" z Sandrą Nasic z Guano Apes zaczęła się degrengolada. Perkusja mogła się pojawić gdzieniegdzie, ale na "Revelations", w trójkę i niemalże na stałe z perkusistą, właściwie są cieniem kapeli którą byli. O ile stare covery w ich wykonaniu nabierały nowego wyrazu, o tyle teraz, z dwoma wiolonczelami robiącymi za power chordy i tylko jedną jakkolwiek trzymającą fason, brzmią jak przeciętna kapela metalowa. Albo jak wczesny Ankh. Szczerze mówiąc nie miałbym ochoty tego coverować w drugą stronę. "Seemann" z Niną Hagen jakoś mi nie poprawia nastroju.

Offline sas

Apocalyptica
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2004, 09:14:36 pm »
no nie ??
jak zobaczyłem ten teledysk mocna zwątpiłem w Apocaliptycę ... jakieś pomarszczone monstrum w sukience z czaskami, o nawet w innych okolicznościach fajnym głosie ... tutaj wybitnie nie pasującym ..., które poza tym robi jakieś dziwne gesty (bleeee!!)
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Mano Solo

Apocalyptica
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2004, 12:17:26 pm »
To pomarszczone monstrum robi na tych dziwnych gestach karierę od 20 lat ;)

Offline sas

Apocalyptica
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2004, 03:53:10 pm »
w niemchech pewnie uchodzi za piękność w takim razie :) ... bleeeee ! co za kraj
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline darksphere

... i co ?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2004, 07:41:20 pm »
Kilka razy odsłuchana i może na koncertach jeszcze wysłuchałbym kilka razy, ale innowacyjnośc wyczerpuje się po bardzo niedługim okresie...
Potem nadchodzi komercja i pieniążki, które niejedną już kapele zamieniły w "piece of shit".

 

anything