trawa

Autor Wątek: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne  (Przeczytany 335539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ann13

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwiec 07, 2016, 08:10:23 am »
XII międzynarodowy konkurs erekcjato od 01.07.2016-31.07.2016 do godziny 23.00 i ani minuty dłużej.
 
 Nagrody, odpowiadające wartości PLN na dzień 31.07.2016, zostaną przelane na wskazane konto, po podaniu danych po zakończeniu konkursu:
 
 I miejsce 300 euro;
 II miejsce 150 euro;
 III miejsce 75 euro.
 
 W konkursie mogą brać udział utwory niepublikowane wcześniej, ilość utworów jest nieograniczona.
 
 Głosowanie komisji na koniec konkursu odbędzie się w ten sposób, że każdy z członków komisji wpisze swoich zwycięzców w okno wyznaczone specjalnie do tego celu w dniu 31.07.2016. Głosować można w czasie od 23.00-23.01 dnia 31.07.2016. Głosy oddane przed lub po wyznaczonym czasie nie będą brane pod uwagę. Okno po oddaniu głosów zostanie zamknięte.
 
 Wszyscy zalogowani mogą brać udział w głosowaniu oddając jeden głos przez cały okres trwania konkursu do 31.07.2016 do godziny 23.00, głosujący nie mogą głosować na swoje utwory, pierwsze trzy utwory, które zwyciężą w głosowaniu uczestników poza komisyjnym będą brały udział w końcowym głosowaniu i będą liczone tak samo jak głosy oddane przez tylko jednego członka komisji, tylko jeden taki sam IP może brać udział w głosowaniu.
 Zalogowani użytkownicy mogą głosować na każde erekcjato opublikowane w dziale Konkurs tylko jeden raz, głosowanie nie jest obowiązkowe.
 Pod każdym utworem na wąskiej listwie jest miejsce do głosowania, tam oddajemy głosy, przyznając punkty (w skali od 1-10) wyniki są widoczne po oddaniu głosów przez co najmniej czterech głosujących.
 
 Jury głosuje w ten sposób, że wybiera trzy najlepsze erekcjato indywidualnie przyznając im punkty:
 
 erekcjato najlepsze 3 punkty;
 erekcjato na drugim miejscu 2 punkty;
 erekcjato na trzecim miejscu 1 punkt.
 
 Skład jury :
 
 
 lila, olga, Boob, Wojciech Graca, anty-czka, dean, Gacek, pokusa, remik, z tlumu, jaskir, caroll, andreas43, nuel, anna, Margot, m_r, cebreiro, stachu, wre..., sonia, Jergo, Małgorzata Köhler, endorfina, arthelemy, nanie, Velur, Selim, SzaryWilk, Książę Półkrwi, Troy, fobiak
 
 Konkurs odbędzie się na portalu erekcjato.eu w dziale "Konkurs"

Offline galar

Odp: Konkursy literackie - Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 05, 2022, 11:00:56 am »
 XII EDYCJA FANTAZJI ZIELONOGÓRSKICH
 
 
 Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza XII edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii.
 
 
 W tym roku chcielibyśmy wprowadzić kolejny motyw przewodni opowiadań – jest WOJNA. Dla wszystkich jest chyba oczywiste skąd taka decyzja. Fantastyka nie może być głucha i ślepa. Konflikt, który wybuchł u granic naszego kraju nikogo nie pozostawia obojętnym i dotyka wszystkich dziedzin życia. Przypomina nam również, jak kruchą rzeczą jest pokój, jak łatwo w jedną chwilę można zburzyć wszystko, co do tej pory uważaliśmy za tak trwałe, że aż wieczne. A przecież i Zielona Góra doświadczyła w swych dziejach wojen, napaści, przemarszów obcych wojsk, stawała na krawędzi zagłady i podnosiła się z popiołów. Nie raz i nie dwa, zmieniały się tylko kolory sztandarów – do wczoraj naiwnie sądziliśmy, że to tylko szelest kart historii.
 Niech więc wojny, prawdziwe i urojone będą motywem przewodnim tegorocznych Fantazji – bohaterskie czyny i nieudane zrywy, opowieści weteranów i pomruki burzy na horyzoncie, niedole cywilów i narady generałów, słowem Wszystkie Oblicza Wojny, a pośrodku opowieści tradycyjnie nasze miasto. Sprawmy by dwunasty tom naszej antologii był równie wyjątkowy!
 
 
 Słów kilka o idei konkursu: sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą popkultury, a w szczególności fantastyki. Klimat i metafizykę miasta można budować w świecie wyobraźni. Chcielibyśmy, aby co roku o kolejny tomik rozrastała się biblioteczka zielonogórskich fantazji, marzeń i koszmarów.
 
 
 Konkurs zazwyczaj towarzyszy Bachanaliom Fantastycznym, wtedy też ukaże się antologia z najlepszymi tekstami nadesłanymi na XII edycję Fantazji. Zwycięzca naszego konkursu, prócz publikacji i chwały, otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 1000 zł i okolicznościową statuetkę Zielonogórskiej Wiedźmy.
 
 
 Opowiadania należy nadsyłać do 30 czerwca 2022 r. na adres: fantazjekonkurs@gmail.com.
 Ich objętość nie może przekraczać 35 tys. znaków wraz ze spacjami!
 Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie
https://fantazje.adastra.zgora.pl
 
 
 Sekretarzem konkursu jest Maciej Dobrowolski.