trawa

Autor Wątek: WFB - Imperium  (Przeczytany 5056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FRED THE KILLAH

WFB - Imperium
« dnia: Styczeń 11, 2005, 03:30:13 pm »
Moja rozpiska na 2200pts.

Elector + GW + FPA + Sword of Power + Holy Relic + Enchanted Shield 193pts.

BSB + Armour of Meteoric Iron + Sword of Might 125pts.

B.Wizard + 2DS 110pts.
B.Wizard + 1DS 85pts.

24 Swordsmen + Sztandarowy + Muzyk + 10 Swordsmen(detach) 253pts.
24 Swordsmen + Sztandarowy + Muzyk + 10 Swordsmen(detach) 253pts.
24 Swordsmen + Sztandarowy + Muzyk + 10 Swordsmen(detach) 253pts.

20 Greatswords + FCG + War Banner + 10 Swordsmen(detach) 365pts.

5 Pistoliers + Marksman + RP 112pts.

2 G.Cannony 200pts.

2 Helblastery 250pts.

W sumie 157 modeli.
Magowie w Swordsmenach, Elektor raczej też, a BSB w Greatswordach...
Jednak dalej ją dopracowuje :)
Co o niej myślicie ?

PZDR
Fred
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline sokles

WFB - Imperium
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2005, 03:39:04 pm »
Całkiem całkiem jak dla mnie, ale kilka uwag. Moim zdaniem:

- beznadziejne przedmioty na electorze - ja widze tylko dwie kombinacje dla niego albo Mace of Helstrum (niejeden raz załatwia taaaki combat resoult w chalangu a także mocno straszy większe typki) plus Helm of The Skaven Slayer i Enchanted Shield no i oczywiście FPA, ewentualnie omżna by brać Laurels of Victory zamiast Mace i wtedy Great Weapon ale jednak pierwsze kombo zdecydowanie wygrywa, ah i jeszcze jedno ewentualnie można się pobawić z Van Horstmann Speculum - bo rzadko kiedy trafi sie na kogos gorszego od siebie, a jak sie trafi to sie nie używa i się leje i tak
- bsb albo mu dajesz Icon of Magnus i do Great Swordów go albo dajesz baaardzo przydatny piechotnym rozpom imperialnym Imperial Banner
- jeden mag ten tańszy wywalić, jeden wystarczy
- kloce oki,ale nie wiem czy nie po 20 wystarczy i dokupic jeszcze jednych pistoleirów bardzo przydatni, jak oczywisce najpierw wymienisz great swoprdów na kolejnych swordsmanów
- poza tym rozpiska jest owlna bo piehcotna, trzeba zmusic przeciwnika do przyjscia do siebie, może małe detrachmenty hangudnnerów by nie zaszkodziły ale na to trzeba punkty znaleźć

Tyle mojego ;)

Offline MariuszGGG

WFB - Imperium
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2005, 03:39:43 pm »
Bardzo fajna rozpiska.
Włóż tylko championów do swordsmenów. Bedą bardzo ładnie challangelowali herosów wroga (np. na smoczku).

Przydałoby się coś ekstra moblinego, np. cpt. na pegazie lub mały oddział jazdy (nawet bez FCG i IC), ale jak chcesz pobawić się BSB w GS, twoja wola. Bez tego twoja będziesz narażony na ostrzał. Niestety do walki będziesz szedł te kilka tur i tracił modele (wyobraź sobie, że po drugiej stronie masz 2 hellblastery i 30 handgunnerwów)

Dodatkowo, że skonfigurowałeś magiczne przedmioty na electorze (SoP - 40 pkt., HR - 45 pkt. ES - 10 = 105 pkt => czyli za dużo)  :D
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline sokles

WFB - Imperium
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2005, 03:43:15 pm »
Cytat: "MariuszGGG"
Bardzo fajna rozpiska.
Włóż tylko championów do swordsmenów. Bedą bardzo ładnie challangelowali herosów wroga (np. na smoczku).

Przydałoby się coś ekstra moblinego, np. cpt. na pegazie lub mały oddział jazdy (nawet bez FCG i IC), ale jak chcesz pobawić się BSB w GS, twoja wola. Bez tego twoja będziesz narażony na ostrzał. Niestety do walki będziesz szedł te kilka tur i tracił modele (wyobraź sobie, że po drugiej stronie masz 2 hellblastery i 30 handgunnerwów)

Dodatkowo, że skonfigurowałeś magiczne przedmioty na electorze (SoP - 40 pkt., HR - 45 pkt. ES - 10 = 105 pkt => czyli za dużo)  :D


Fakt kolega ma racje, championi obowiązkowi i coś szybkiego też okej ale jednak pistoliersi niż pegaz, a kawaleria ewentualnie.

A co do przedmiotów magicznych ekhm tego drogi Mariuszu, nie obraź się ale ewidetnie 45+40+10=95 i mówi Ci to zawodowy księgowy ;)

Offline FRED THE KILLAH

WFB - Imperium
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2005, 11:34:01 pm »
A może coś takiego :D

Bohaterowie:

Grand Master + Sword of Power + Holy Relic + Ench. Shield [255pts.]
Captain + FPA + B.Warhorse + GW + Shield [128pts.]
B.Wizard + 2xDS [110pts.]

Podstawy armii:

2x5 Knightly Orders + Muzyk 2x[123pts.]
1x8 Knightly Orders + FCG + War Banner + IC [273pts.]
24x Swordsmen + Sztandar + Muzyk + Detach. z 10 Swordsmenów [253pts.]
25x Swordsmen + Sztandar + Muzyk + Detach. z 10 Swordsmenów [260pts.]

Jednostki specjalne:

2x5 Pistoliers + Marksman + RP 2x[112pts.]
2x G.Cannon 2x[100pts.]

Rzadkie jednostki:

2x Helblaster/Żelazko 2x[125pts.]/[250pts.]

Liczba modeli: 116
Wartość armii: 2200pts.

A więc tak...
Grand i Captain do Knightly Orders z IC - drogie, ale może być skuteczne a i tak bedzie 'skrinowane' :)
Mag do 24-ro osobowego oddziału Swordsmenów, jeden mag starczy bo jak trafie na silną magie to i tak dostane, a po co marnować punkty :P
Można to nazwać 'Hardcore' :D
Zastanawiam się nad Steam Tankiem nie wiem czy lepiej go dać zamiast Voley Gun'ów

Teraz poprosze o kilka słów krytyki ale i porady ;)


PZDR
Fred
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline sokles

WFB - Imperium
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2005, 06:24:57 am »
Spoko wygląda nieźle, tlyko nie wiem jak dobrze zgrać piechotę z kawalerią, a co do uwag - niech ten captain będzie chociaż bsb, bardzo mu się to przyda, Grand Master z tymi przedmiotami mnie nie przekonuje (zanczy on wogóle mnie nie przekonuje ale dobra), ale moze to tylko ja tak mam, nie brałbym czołga dwa helle są dla mnie o niebo lepsze.

Offline Cyel

WFB - Imperium
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2005, 09:15:11 am »
Mi się podobaję wszystkie wersje rozpiski, pomijając rzecz jasna nieelgalną kombinację na Księciu Elektorze. Zrobiłbym tylko coś z detachmentami - są one dość kosztowne, przynajmniej część zamieniłbym na mniejsze, składajace sie z tańszych modeli ...np. zamiast 10 swordsmenów - 8 free company.

Przy czym druga rozpiska (zarówno w wersji 2x Helblaster  jak i Steam Tank wygląda na potężniejszą), nadal zachowując znaczną dozę elegancji :)

Offline sokles

WFB - Imperium
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2005, 09:31:11 am »
Cytat: "Cyel"
Mi się podobaję wszystkie wersje rozpiski, pomijając rzecz jasna nieelgalną kombinację na Księciu Elektorze.


Hmm :?: A która wersja u Freda była nielegalna, bo ja żadnej takiej nie zarejestrowałem...

Cytat: "Cyel"
Zrobiłbym tylko coś z detachmentami - są one dość kosztowne, przynajmniej część zamieniłbym na mniejsze, składajace sie z tańszych modeli ...np. zamiast 10 swordsmenów - 8 free company.


No to zależy, jak obcinać to może do 8 swordsmanów, free comapny nie mają żadnego save co troche boli bądź co bądź...

Offline FRED THE KILLAH

WFB - Imperium
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2005, 09:37:24 am »
o fak !
Zapomniałem dodać, że na kapitanie znajduje się Rod of Command :oops:

Dzięki za wasze wypowiedzi nt. rozpisek ;)


PZDR
Fred
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Cyel

WFB - Imperium
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2005, 10:30:57 am »
Cytat: "sokles"
Cytat: "Cyel"
Mi się podobaję wszystkie wersje rozpiski, pomijając rzecz jasna nieelgalną kombinację na Księciu Elektorze.


Hmm :?: A która wersja u Freda była nielegalna, bo ja żadnej takiej nie zarejestrowałem...

Cytat: "Cyel"
Zrobiłbym tylko coś z detachmentami - są one dość kosztowne, przynajmniej część zamieniłbym na mniejsze, składajace sie z tańszych modeli ...np. zamiast 10 swordsmenów - 8 free company.


No to zależy, jak obcinać to może do 8 swordsmanów, free comapny nie mają żadnego save co troche boli bądź co bądź...


spox, mój błąd z tą kombinacją.

a odnośnie detachmentów - z lżejszym sercem mozna poświęcić 6 free company (30pts, zbieranina łajdaków i włóczęgów) niż 10 mieczników (70pts, wierni, wyszkoleni zołnierze) zeby np. zasłonić się przed niechcianą szarżą.

Offline sokles

WFB - Imperium
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2005, 10:35:46 am »
Cytat: "Cyel"


a odnośnie detachmentów - z lżejszym sercem mozna poświęcić 6 free company (30pts, zbieranina łajdaków i włóczęgów) niż 10 mieczników (70pts, wierni, wyszkoleni zołnierze) zeby np. zasłonić się przed niechcianą szarżą.


No to fakt, ale już 8 swordsmanów jest za 56 punktów, da się przeżyć, a potrafią sobie poradzić z jakimś fastem czy zrobić dobrą kontrę na flankę nie dostając wtedy zbytnio batów od jednostki którą flankują (co pewnie się stanie z free company).

Offline MariuszGGG

WFB - Imperium
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2005, 11:57:48 am »
Oprócz zmiany detek na fc, nic nie można dodać. 10 fc to też duża sila, szczególnie, że masz 20 ataków. Zawsze coś się zabije... No i ta niska cena.

Zastanowiłby się także nad tym, by jednostkę, gdzie jest GM zrobić 10-modelową. (przy 8 tracisz jednem model i nie masz ranku). Granie dwoma herosami w jednym klocku kawalerii jest odbrobinę bez sensu. Chyba, że cpt zrobisz BSB...

Jedno pytanie: ta rozpiska jest wymagająca, szczególnie, że twoja "obrona" magiczna jest dość symboliczna. Jak masz zamiar taktycznie zgrać piechotę z kawalerią? Tylko nie pisze, że kawaleria jedzie, a piechiota ciągnie za nią i dobija.
na jest czernią i bielą
Ona jest miłością i nadzieją
Ona jest ostatnią bogów wybranką
Moją kochanką...

a kwadrat + b kwadrat = sex

Offline QUASSIMODO

WFB - Imperium
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2005, 12:38:05 pm »
ta rozpa kawaleryjska jest cienka
pomysl piechoty byl ok-tylko dawaj wszedzie FCG

tank jest kiepski-ost porownywalismy go do 2 mortalowych chariotow i niestety wypadal blado;jest zbyt drogi do jego mozliwosci i w moich stronach nie dozywa zwykle nawet 4 tury-zawsze go cos rozjedzie;
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline FRED THE KILLAH

WFB - Imperium
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2005, 01:32:34 pm »
Chyba jednak zrobie moją kawaleryjską rozpiske, która już kiedyś zamieściłem, a potem zajme się piechota ;)
Tak chyba bedzie najlepiej.
Ale tak poza tym to raczej bedzie ta pierwsza wersja piechoty podana na począdku tematu ;)

PZDR
Fred
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]