trawa

Autor Wątek: Całkowita klasyka  (Przeczytany 11783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deytonus

Całkowita klasyka
« dnia: Styczeń 22, 2005, 09:09:49 pm »
Jakie bardzo klasyczne gierki zajmują zaszczytne miejsce w waszej pamięci ?
 Ja grałem w taką gierkę : Rampart - polegała na budowie swojego zamku i strzelaniu z własnych dział w przeciwnika . Odgłosy z głośniczka komputerowego, grafika , hmm , może pół bita  :D  ale grywalność przednia .
 Aha i jeszcze grałem w nią w roczku pańskim 2k1 .

BTW klasyka nie odnosi się do Piracika > tylko te gry pójdą na jego kompie, dla niego klasyka to produkcje z <1985 .
 oczywiście no offence

Squall

  • Gość
Całkowita klasyka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2005, 09:17:58 pm »
Scorched Earth (tak to się pisało?) - naprawdę fajna gra, podobna do Wormsów, miejscami nawet lepsza :)

Offline Dr. Zoidberg

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2005, 09:29:51 pm »
Rampart na dluzsza mete byl wqrzajacy, bo sie juz myszka nie dalo wyrobic ;)

Polecam Another World i Centuriona, w tego ostatniego pociskalem, a kumpli grafika ciela na kawalki  :badgrin:
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline horsie

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2005, 07:42:42 am »
Hehe, na kasetkach commodore'owych to pamiętam, że miałem jakieś karate, a gierka była tak kozacka.. :) Jeszcze ten kilmat śrubokręta i emocje czy gra się właczy :) Ech, gdzie te piekne czasy :)

Offline Raven

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2005, 09:20:17 am »
Cytat: "Squall"
Scorched Earth (tak to się pisało?)
Tak! Gra po prostu genyalna. Rozwalenie kilku tych małych czołgów atomówką kupioną za ciężko zarobione pieniądze dawało ogromną satysfakcję...
Cytat: "Dr. Zoidberg"
Centurion
Znam i gram(chociaż na XP coś te starszawe gry się psują ;( Włączam je, a one po chwili się same wyłączają i wracam do pupitu :( ). Absolutny klasyk. Aż mi się łezka w oku zakręciła.

Od siebie dodam jeszcze Commander Keen'a, Capitana Comica i nasze polskie ElectroBody. Te trzy platformówki pochłaniały mnie w dzieciństwie na dłuuugie godziny. (Swoją drogą czy ktoś z was dysponuje może jeszcze którąś z nich??). Poza tym rzecz jasna Warcraft, a także turówka Warlord 2 delux.  Ta ostatnia to dla mnie wciąż niedościgniony, wzór jesli chodzi o gry strategiczne. Och, i jakże mógłbym zapomnieć o małej skaczącej piłeczce z gry Bumpy albo o małym wirusie komputerowym Supaplexie(pierwsza gra ktrą zhakowałem,żeby otworzyć sobie wszystkie poziomy, bo nie byłem jej wstanie przejść :D ) Poza tym był jeszcze biały ludzik z Dyna Blaster, który nie dawał o sobie zapomnieć na wiele godzin...

Ha trochę dużo tych absolutnych klasyków. A i ,że się rozczuliłem, to na pewno jeszcze o czymś zapomniałem... :) :) :) Pozdrowienia dla wszystkich fanów klasyki!!
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline SoCiu

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2005, 10:55:37 am »
Sid Maiers Colonize,Descent,Warlords 2,Orion I i II,Cannon Fodder,Kyrandia,doom I,transport tycoon,Settlers I na multi ekran po połowie ah to były czasy :lol: .Bym zapomniał o X-wingu...była jeszcze kiedyś taka gra MoonStone chyba, się grało jednym z 4 rycerzyków i się po krainach chodziło, a smok latał i ganiał playerów :badgrin: .Tak upłyneło moje błogie dzieciństwo, to były wspaniałe gry, nie to co teraz nam zapodają. Wypas grafa, a klimat 0 :cry: .
ww.s.p.glt.pl

Offline Aver

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2005, 10:55:57 am »
Ja polceam "Cannon Fodder" - rewelacja i "Desert Strike"

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Squall

  • Gość
Całkowita klasyka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2005, 11:21:07 am »
Przypomniała mi się jeszcze pierwsza cywilizacja i Wolf. Gry w które grałem na moim boskim 386 :D

Offline Piter

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2005, 11:35:24 am »
Czy to nie bylo przypadkiem International Karate ??
Tam w tle takie zachodzace slonce, jakies kolumny i 3 postacie na jednym ekranie ?? Alez tam bylo kombosow i jaka sieka !! :D
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline SquizzZ

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2005, 01:06:52 pm »
Cytat: "Piter"
Czy to nie bylo przypadkiem International Karate ??
Tam w tle takie zachodzace slonce, jakies kolumny i 3 postacie na jednym ekranie ?? Alez tam bylo kombosow i jaka sieka !! :D

Konkretnie to International Karate + :) http://s64.emuunlim.com/gameinfos/ikplus/ikplus.htm
Były też inne części, ale one były "chodzone".

Ja do dziś pamiętam całą melodyjkę z wersji z komodorka. :)
Pozdrawiam.
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Piter

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2005, 02:17:58 pm »
Ooooooooo stary dzieki za te screeny.... :shock:
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline horsie

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2005, 04:15:45 pm »
Skriny zarąbiste, ale to nie ta gierka..pamiętam, że w tamtej chodziłeś po jakiejś ulicy i jeszcze była gra klimatyczna jak zaczynało się w lasku takim kolesiem z mieczykiem, ale mogłem coś pomieszać, to było parę ładnych lat temu ;)

Offline SquizzZ

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2005, 04:41:59 pm »
Cytat: "Bad_Horsie_"
Skriny zarąbiste, ale to nie ta gierka..pamiętam, że w tamtej chodziłeś po jakiejś ulicy

Let Mi Si. Być może chodzi Ci o Bop'n'Rumble A.K.A Street Hassle? - http://www.lemon64.com/games/details.php?ID=343

Cytuj
i jeszcze była gra klimatyczna jak zaczynało się w lasku takim kolesiem z mieczykiem

Może Storm Warrior (ooh, ależ muzyczka tam była genialna!) - http://www.lemon64.com/games/details.php?ID=2488

Btw. ta gierka wystąpiła w jednym z odcinków "Świętej Wojny" - Bercik walczył (bezskutecznie :P) z tym zielonym stworem. :)
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Squall

  • Gość
Całkowita klasyka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2005, 05:28:25 pm »
Pamiętam, że była tak gra: chodziło się pająkiem i trzeba było okrożyć we=ęża tsk, by ten nie przerwał twojej pajęczyny. Czy ktoś wie, jak się ta gra nazywa i skąd ewentualnie mogę ją ściągnąć?

Offline horsie

Całkowita klasyka
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2005, 06:21:31 pm »
SqZ--->taaaaaaaaaaaaaaaaaak, trafiłeś z obiema grami! PEJCZ :D  :D  :D  :evil: