Autor Wątek: WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.  (Przeczytany 6680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fiepsh

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« dnia: Styczeń 25, 2005, 04:13:37 pm »
Witam

v1.1

1 Highborn @ 521 Pts
     General; Lance; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak
     Enchanted Shield [10]
     Heart-stone of Darkness [45]
     1 Black Dragon @ [320] Pts

1 Noble @ 166 Pts
     Lance; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield
     Seal of Ghrond [25]
     1 Dark Pegasus @ [55] Pts

1 Sorceress @ 140 Pts
     Magic Level 1; Lore of Dark Arts
     Dispel Scroll [25]
     Dispel Scroll [25]

5 Dark Riders @ 90 Pts


5 Dark Riders @ 90 Pts

16 Warriors @ 138 Pts
     Shield; Standard

12 Warriors @ 96 Pts
     Shield

6 Shades @ 84 Pts

5 Harpies @ 65 Pts

2 Cold One Chariot @ 190 Pts

1 War Hydra @ 220 Pts

2 Reaper Bolt Thrower @ 200 Pts

Casting Pool: 3

Dispel Pool: 4

Models in Army: 64


Total Army Cost: 2000



Wiem, wiem smok i bolce
Ciekaw jestem komentarzy o ile będą :)
Pozdrawiam
ozdrawiam
force, courage and agility.

Jankiel

  • Gość
WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2005, 06:04:48 pm »
Ta jedenastka warriorów mnie zastanawia - nie mam pojecia, czemu ma służyć. Dodatkowy oddział zawsze jest fajny, ale 11? To już lepiej 12 wziąć, na coś się mogą przydać. Ewentualnie 10, a zaoszczędzone punkty władować w muzyka dla drugiego oddziału.
Choć ja osobiście wogóle bym ich wywalił i za punkty dokupił upgrade dla hydry/kusze dla DR/kilku warriorów do pierwszego oddziału/kilku shades czy speary dla załogi rydwanów. Reszta fajna, szczególnie ta hydra.

Offline Fiepsh

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2005, 06:37:27 pm »
Wolne 100pts :] Nauczyłem się ze dodatkowy oddział robi więcej niż dokupienie kusz, ekwipunku i muzyków to reszty
aczkolwiek zastanawiałem sie nad zwiększeniem pierwszego odziału lub dorzuceniem kilku shades czy harpii powiedzmy do 8.
Ciężka sprawa ostatecznie zawsze moge wystawić caddy w nich.
ozdrawiam
force, courage and agility.

JJ

  • Gość
WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2005, 07:29:40 pm »
Ogólne wrażenia pozytywne.
Powiem coś co do znudzenia powtarzam.
Wyrzuć Armour of Darkness. (dając HA, SDC, shield) Za zaoszczędzone 13 ( TRZYNASCIE) punktów dokup kusze tej dziwnej 11 stce (odbierając im sztandar i zmniejszając liczebność o 1) 10 kusz z tarczami kosztuje 120.
edit: bez tarcz 110 i masz równe 2000 :)

Offline ozar

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2005, 09:33:28 pm »
kurcze... to dopiero fenomen.. niby śpiewają w piosence "dla wszystkich starczy miejsca..." ale dla 11 warriorow, to miejsca w tej armii nie widzę.
wyrzuciłbym harpie i powiększył tan oddział. no i trzaba by zrobić z hydry veterana moim zdaniem

Offline Fiepsh

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2005, 09:38:57 pm »
JaceKu Jedynaku
AoD daje mu 2+ save, kombinacja HA, SDC i SD  3+ :] jestem gotów przeboleć 13pts aczkolwiek po małych roszadach wyszło coś takiego

Co do crossbowów to zawsze wolę mieć koste spearmenów.
12pts za kusznika to prawie jak shade 14pts choć moge sie mylić i tych 12 spearmenów zostanie przez coś ztratowanych :D
pozdro
ozdrawiam
force, courage and agility.

Offline Fiepsh

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2005, 09:45:45 pm »
Cytat: "ozar"

wyrzuciłbym harpie


Nie ma mowy!

Cytat: "ozar"

trzaba by zrobić z hydry veterana moim zdaniem


Strana dublonów, war hydra jest mniej losowa + cena :)
Pozdrawiam
ozdrawiam
force, courage and agility.

Offline ozar

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2005, 10:01:10 pm »
chodziło mi oczywiście o Royala a nie Veterana... pomyłka ot co!

widzę, że o przydatności harpii to nie ma dyskusji  :) no i dobrze, to Twoja rozpiska i świetnie, ze chcesz mieć w niej harpie. chociaż ja wybralbym albo harpie, albo shadeow... ale ja sie nie znam i wygrywam tylko z Gawronem.

Offline Fiepsh

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2005, 10:18:27 pm »
Royal to kolejna przypadkowość w postaci głupoty :( a jej jak najmniej charioty wystarczają żeby w decydującym momencie nie zdać :(
IMO zwykła hydra jest najlepsza
ozdrawiam
force, courage and agility.

JJ

  • Gość
WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2005, 10:29:57 pm »
Cytat: "ozar"


widzę, że o przydatności harpii to nie ma dyskusji  :) ..




BEZ PRZESADY.....


Cytat: "Gorbad Ironclaw"
Cytat: "Jedy Knight"



Harpies are compulsory (unless you're facing undead).
1 - Artillery
2 - Fanatics
3 - Pursiut of terrorized units
4 - Expensive??? The only throw away unit you can afford.


My Dark Riders can do all of that. Not to mention, they can actually preform combat support as they can remove ranks and they hit harder than the harpies, last longer and are generally more likely to do what you want them to(on account of the terrible leadership of the harpies).


Cytuj
Think about the BSB, its a good idea...


.




Cytat: "Bjarni St."


I always bring Harpies. 9 as a screen/hunter or 5 as a throwaway unit. For 65pts you get 5 models that can:
  • Absorb a disproportionate amount of shooting by threatening war machines or ultra-light units. Also a deterrent for some fast cav, as 2S3 attacks, while not devastating, can still threaten some things.
  • "Speed bump"
  • Charge a low-Ld/Frenzied/Hating unit in the rear/flank (or front, sometimes) and send them somewhere they don't want to go
  • Charge down and kill what your Dragon terrors away. Doing so with the Dragon will often take too much time away from him.
  • Force mages out of units, or force the enemy to deal with them. Much the same as point #1.
  • March-block (uncatchable)
  • Stand 1" away from a badly positioned unit, forcing it to charge (you'll flee and hopefully get caught) and get further out of position or reform, again costing the unit a turn of Move.
  • Blind one of the Witch Elves' flanks, so they won't go charging after enemy fast cav within 10".
Dark Riders are (IMO) a little too expensive to be used this way, and more valuable as a flank-threatening element. I need the Riders to be doing something useful, while I can afford to have the Harpies not do anything very useful for a turn or two. Harpies have just about the right amount of sucky-ness IMO. :lol: The battles they've survived I can count on the fingers of one hand, and those were all the board-clearing kind of Massacre, but they're still one of my favourite units.



A losowosc jest zla, bo ja nie chce losowac kto wygra, ja chce zeby wygral lepszy gracz, no i oczywiscie zebym to byl ja, nie przecze....

Offline ozar

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2005, 08:37:16 am »
no dobrze... przekonałeś mnie... jest dyskusja, aczkolwiek twarde "nie ma mowy" autora rozpiski ucięło ją w tym akurat temacie.  żeby nie było wątpliwości- ja się zgadzam że to użyteczny unit jest, z tym, że do tej armii wg mnie nie potrzeba i shade`ow i harpi...


no ale skoro decydujemy się na grę w której poszczególne składowe wyniki są determinowane za pomocą kości, to zawsze będziemy mieli do czynienia z czynnikiem losowości. po prostu trzeba to przyjąć i tyle. w końcu sami wybraliśmy tę formę zabawy, a nie np. warcaby. tam nie ma losowości, ale też nie ma tylu wariantów zabawy.

a do tego wg mnie gdyby zawsze wygrywał lepszy (nawet Ty Jacku :p ) to byłoby to nudne.  jak w piłce nożnej. dużą frajdę sprawia wszystkim jak polonia pokona legię, mimo, że to legia jest lepsza, prawda ? :D

Offline Fiepsh

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2005, 01:30:16 pm »
Cytat: "ozar"
dużą frajdę sprawia wszystkim jak polonia pokona legię, mimo, że to legia jest lepsza, prawda ? :D

Nikomu frajdy nie sprawi przegrana Legiuni! Tym bardziej z polonia.
LEGIA WARSZAWA
Cytat: "ozar"
ja się zgadzam że to użyteczny unit jest, z tym, że do tej armii wg mnie nie potrzeba i shade`ow i harpi...

kosztują razem 149Pts za te punkty nie wiem czy jest coś co wykona ich zadanie tak samo albo lepiej.
Kolejni DR nie sa potrzebni więc nie wiem co byś widział na ich miejscu :)  
pozdrawiam.
ozdrawiam
force, courage and agility.

Offline darkshadow

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2005, 03:21:58 pm »
fiepsh trzymaj sie harpi i shadesow. to sa oddzialy dzieki ktorym zawsze sie przechyla szale choc troche do siebie. shadesi sie swietnie sprawdzaaja na takie frenzy haripie sa taniutkie a mozna dzieki nim sprzatac maszyny, albo jakiegos wroga ture przetrzymac
 nie daj sie tym shatanom. biez zawsze przynajmniej jeden ten oddzial:P

Offline ozar

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2005, 04:37:45 pm »
no dobrze... jednak nie sądzę, by te 10 modeli przechyliło jakąkolwiek szalę w tej akurat armii. choć, dużo zależy od generała i rozłożenia terenów.  harpie spadają w po pierwszej turze od ostrzału, jeden rydwan co drugą turę oblewa głupotę... i robi się krucho.

Offline Fiepsh

WFB Standard Dark Elves @ 2000Pts.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2005, 05:25:37 pm »
Rydwan wali mocno naprawde mocno i malo co wytrzymy jak wpadnie on i np klocek spearmanów głupota boli ale cuż lepsze to niż CoKsy.
Harpie nie latają srodkiem pola żeby dać sie wystrzelać ich zadaniem jest zdejmowanie maszyn, ew. samotnie biegających magów.
ozdrawiam
force, courage and agility.

 

anything