Autor Wątek: Vampirki  (Przeczytany 12169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wielki Druid Szyszka

Vampirki
« dnia: Styczeń 19, 2003, 08:32:54 pm »
Ludzie mam problem!
Mam zamar zbierać vampiriki. Nie wiem od czego zacząć!
Na razie mam tylko reg skeletonów. Pomóżcie :!:  :!:  :!:
...] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo.

-Adolf Hitler na odprawie z wyższymi dowódcami

Offline Gotrri Gottersson

...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2003, 08:42:57 pm »
nie zbieram VC ale na turniajach czesto widze Blood Dragon wiec polecam ich zbierać maja chyba najlepszych bohaterów w WFB, musisz miec duzo wilczkow wie polecam zakup 2x box Wolf Riders (gobasy zaostaja ale wilki wychodza o wiele taniej :) ) i duuuuzo konnicy. to tyle, niech sie wypowiedza experci w tej dziedzinie
now ye now. That the time of mortals has come to an end.
              - Egrimm van Horstmann

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2003, 08:47:06 pm »
Na początek to ty mi powiedz, którą z linii krwi wybrałeś (NE-KRAR-SZE! NE-KRAR-SZE!) - bo inaczej trochę ciężko pomóc...

A co do "polecanych" Blood Dragonów to jest trochę tak jak z Khornem w przypadku Chaosu - być moze są oni najmocniejsi, najlepsi i "wymiatają" (tfu!), ale są nudni, nieciekawi i... hm, zbyt tacy... no...

Offline Wielki Druid Szyszka

Vampirki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2003, 09:02:33 pm »
skłaniam się ku von Carstein, ale jeszcze żadnego vampirka nie kupiłem(brak funduszy  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: ), ale jestem skłonny zmienić zdanie po dobrych dowodach ,a i jeszcze jedno pytanie
Mam stary codex Vampirków, czy opłaca się kupować nowy?
...] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo.

-Adolf Hitler na odprawie z wyższymi dowódcami

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2003, 09:05:37 pm »
Zależy co rozumiesz przez "opłaca się"...
Wiesz, zasady się "trochę" pozmieniały (zarówno samego Warhmmera, jak i VC), doszła nowa linia krwi...
Ja, kiedy zbierałem VC, nie miałem Army Booka i wystarczył mi tylko Army Builder. Tobie raczej też powinien.

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2003, 09:09:31 pm »
A jeśli zbierasz rodzinę Adamsów... tfu! Carsteinów to:
- lordowie/herosi < generałowie mają zwyczaj zabierać ze sobą całą rodzinę
- duuuużo wilków < oryginalne Dire Wolves albo spod goblina
- duuuużo rycerzy < polecam konwersje z imperialnych albo Bretończyków
I to jest podstawa. A te szkielety... Cóż, nie wiem, czy ci się do czegokolwiek przydadzą, ale...

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2003, 09:14:41 pm »
Dowody na to, że najlepiej zbierać von Carsteinów znajdziesz gdzieś na http://bitewniaki.gildia.com w artykule "Najlepsi z najlepszych" (albo jakoś tak)...

Offline jachu_ka

Vampirki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2003, 10:50:09 pm »
Cytat: "Necrarch"

A co do "polecanych" Blood Dragonów to jest trochę tak jak z Khornem w przypadku Chaosu - być moze są oni najmocniejsi, najlepsi i "wymiatają" (tfu!), ale są nudni, nieciekawi i... hm, zbyt tacy... no...


no ja sobie zbieram powoli blood dragusiow i staram sie zeby nie byli zbyt nudni- mam w rozspisce 4 ekipy psow a nie tylko minimalne 3, tylko jeden banner of barrows, black coach tez jest... :)
no i figsy bede konwertowal. mocno konwertowal :)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2003, 10:25:51 am »
No tak, ale ty jesteś jachu_ka...

Offline Falki

Vampirki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2003, 10:36:44 am »
1. Kup nekromantów (najlepiej dwóch - bez nich nie wychodź z domu).
2. Dire Wolves są super - 2-3 x 5 sztuk powinno wystarczyć. Sa nawet lepsze do łapania maszyn niż Fell Bats, a poza tym nie zabierają slota speciala.
3. Kup 2 Banshee - nie ma nic przyjemniejszego niż widok przeciwnika zdejmującego Chosen Chaos Knightów bo na nich jakaś martwa zdzira nawrzeszczała ;-)
4. Spirit Hosty!!! 3 podstawki na 2000 pkt. to optymalna kompinacja. Sprawdzają się prawie zawsze, może z wyjątkiem sytuacji, kiedy Ratling Gun do nich strzela :-P

The rest is up to you - wybierz taktykę. Jak ofensywa, to dwa klocki Black Knightów - może jakieś konwersje? Ja zrobiłem błąd, bo kupiłem za dużo oryginalnych i nie mam teraz motywacji do przerabiania np. Silver Helmów ;-)
Jak defensywa, to więcej szkieletów. Są dużo lepsze niż zombiaki, bo mają tarcze, a kosztuja niewiele więcej w punktach.

Offline jachu_ka

Vampirki
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2003, 11:43:45 am »
Cytat: "Necrarch"
No tak, ale ty jesteś jachu_ka...


a co to zmienia?

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2003, 11:52:09 am »
Może zaprzeczysz?
To było mówione tak bardziej z podziwem i zazdrością, a nie obraźliwie...

Jankiel

  • Gość
Vampirki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2003, 01:07:28 pm »
Wręcz z nabożną czcią...

Offline BOGINS

Oj nie :P
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2003, 02:06:33 pm »
O nie znowu wampiry :D Pozbierajcie inną armię, ona jest brzydka :) Rozkłada się, widać żołnierzom kości, maja pordzewiałe miecze, tarcze tym bardziej zbroje, po co kimś takim grać? Jakbym miał wybrać sobie drugą armie to napewno to trupy by nie były - chociaż zasady mają dobre to trzeba przyznać.
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline Falki

Re: Oj nie :P
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2003, 03:32:40 pm »
Cytat: "BOGINS"
O nie znowu wampiry :D Pozbierajcie inną armię, ona jest brzydka :) Rozkłada się, widać żołnierzom kości, maja pordzewiałe miecze, tarcze tym bardziej zbroje, po co kimś takim grać? Jakbym miał wybrać sobie drugą armie to napewno to trupy by nie były - chociaż zasady mają dobre to trzeba przyznać.

Kolego, o gustach się nie dyskutuje. Spotkałem się z opinią, że High Elfy to pedały i nawet hełmy mają w kształcie tego, czego im chyba brak między nogami,  Chaos Dwarfy mają czapki wskazujące na kompleks niższości, a Imperium to tacy goście z nogawkami w różnych kolorach.
Dla mnie to jest najbardziej klimatyczna armia, przynajmniej nie ściemniają, że walczą w słusznej sprawie. Te wszystkie "dobre" armie to taka komunistyczna międzynarodówka - niby siły dobra, itp. a w rzeczywistości kroją równo wszystko, co się rusza.

 

anything