trawa

Autor Wątek: Pomocy z Krasnoludami...  (Przeczytany 8021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 16, 2005, 01:39:25 pm »
czy rune of luck daje tylko przzut k-szóstki?? jesli tak, to nie ma marzyc ani o przezucaniu artyleryjki, ani skaterki, a nawet k3...niedawno byla na ten temat dyskusja w dziale zasad - anthony reynolds bodajze stwierdzil ze k6 to tylko i wylacznie k6 a nie cokolwiek co na niej bazuje...

Offline Kubasa

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 16, 2005, 02:01:35 pm »
no to własnie PISZE, że nie ma szans... :evil:  :p  tylko te które są K6... to wiadomo futrzaku ;) .... chociaż wiesz co jest napisane... NIE ŻADNE K6 tylko.....  to re-roll any single dice roll once during the game....... więc he he he ...  :p  :badgrin:  :badgrin:  8) JAK DAL MNIE TO KAŻDĄ KOŚĆ...ale tylko BEZPOŚREDNIO związaną z "nosicielem" Rune of Luck...TYLE 8)  ;)
iła i Honor...
Czy słońce świeci czy plucha, nie ma nad Krasnoluda większego zucha :)

www.strefa.zero.prv.pl - Strefa uczy,Strefa radzi, Strefa nigdy Cie nie zdradzi...

Offline Moczul

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 16, 2005, 05:54:27 pm »
No to jak jestesmy juz przy Rune of Luck, to czy Mistrz Run na Kowadle Zaglady moze przerzucic kosc determinujaca liczbe PD??

Offline Neverwinter

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 16, 2005, 06:54:24 pm »
Jasne że może, bo to on je "osługuje"  :) .

Offline Bagrada

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 16, 2005, 07:01:14 pm »
....hmmm cóż bym dał gdyby slajerzy mogli być po pięciu w odziale - byli w corach i w skirmiszu  :cry: ...... ;-).... armia naprawde byłaby wzmocniona solidnie  :D ...

.....apropo rune of luck - czy generał posiadający RofL może przerzucić test Ld oddziału który kozysta z jego Ld - który jest 12 cali od generała ?

Offline Moczul

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 16, 2005, 07:26:25 pm »
Cytat: "Neverwinter"
Jasne że może, bo to on je "osługuje"  :) .


Gdyby to bylo takie jasne i oczywiste to bym nie zadawal tego pytania. Moje watpliwosci wynikaja z zapisu w AB "During his own Magic phase the Dwarf player reseives D6+2 PD", a opis RoL mowi, ze mozna go uzyc tylko do przerzutu rzutu bezposrednio zwiazango z jego posiadaczem. Tu powstaje kolejne pytanie, czy po smierci Mistrza Run, Kowadlo nadal generuje D6+2 PD??

Offline LuinThorondor

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 17, 2005, 12:50:04 am »
Moim zdaniem to kowadlo generuje PD. Tak wynika z tego cytatu. Co wiecej, dalej jest napisane: "the Runelord uses the powers of Anvil of Doom...". Tak wiec kowadlo bez Runelorda nadal generuje PD. A jako,ze Runelord wykorzystuje tylko moc kowadla to moze przerzucic kosc jedynie podczas wykuwania runa/u (jak kto woli  ;) )

Offline Kubasa

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 17, 2005, 07:16:19 am »
zgadzam się  z pzredmówcą ...
- to kowadełko generuje kości a nie Runesmith ( on generuje tylko Dispell )
- i moze przerzucić tylko kucie... bo on je "obsługuje " :badgrin: bezpośrednio ;)
iła i Honor...
Czy słońce świeci czy plucha, nie ma nad Krasnoluda większego zucha :)

www.strefa.zero.prv.pl - Strefa uczy,Strefa radzi, Strefa nigdy Cie nie zdradzi...

Offline deagle

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 17, 2005, 07:41:58 am »
Cytat: "LuinThorondor"
Moim zdaniem to kowadlo generuje PD. Tak wynika z tego cytatu. Co wiecej, dalej jest napisane: "the Runelord uses the powers of Anvil of Doom...".

jak najbardziej słuszne założenie...skoro Anvil generuje 2 + D6 to tylko tych kości można uzywać do wykuwania run...pozostaje zatem pytanie czy 2 kości podstawowe mogą wejść do PD? Moim zdaniem nie...czytaj wyżej... mogą sie one przydać jedynie do rozproszenia czaru przeciwnika pozostającego w grze...ale zaznaczam są to jedynie moje przemyślenia :)
Pogrożę mu tylko palcem" - rzekł kładąc go na czynglu swojego handgun'a
( Thorin pogromca Steam Tank'a - Gorzów 03.09.05)

Stirlitz obudził się koło drugiej. Pierwsza też była niezła, pomyślał.

Offline Kubasa

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 17, 2005, 07:55:05 am »
no to jest dylemat.... spotkałem się już z obydwoma przypadkami... czyli gracze grali, że się dodaje do reszty powera i że się nie dodaje....ale zgodnie z zasadami..., myślę, że się nie dodaje, bo kowadło generuje, kości tylko i wyłącznie dla siebie :roll:
iła i Honor...
Czy słońce świeci czy plucha, nie ma nad Krasnoluda większego zucha :)

www.strefa.zero.prv.pl - Strefa uczy,Strefa radzi, Strefa nigdy Cie nie zdradzi...

Offline LuinThorondor

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 17, 2005, 08:48:02 am »
A czy to przypadkiem nie zostalo juz rozstrzygniete w jakichs oficjalnych FAQach :?:  Tak mi sie wydaje, ze gdzies o tym czytalem. Stwierdzono tam, ze te dwie kosci "za armie" sa dodawane do tych generowanych przez kowadlo. Glowy nie dam, ale tak cos mi sie wydaje. Kowadlo przeciez gromadzi energie pochodzaca z wiatrow magii, a te dwie podstawowe kosci to tez wiatry magii. Dobrze by bylo gdyby okazalo sie to prawda. Moze wreszcie kowadlo zaczeloby spelniac w armiach jakas role. Co ja mowie! Zaczeloby sie w ogole pojawiac, bo tej pory to tylko u Moczula je widzialem :!:

Offline deagle

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 17, 2005, 08:56:42 am »
w FAQ'ach było jedynie potwierdzenie, że armia Krasnoludów bez kowadła generuje 2 kosci podstawowe. To samo jest w uscisleniach sędziowskich na październik...nic zaś co migłoby sugerować, że można z nich korzystać wykuwając runy...  :(
Pogrożę mu tylko palcem" - rzekł kładąc go na czynglu swojego handgun'a
( Thorin pogromca Steam Tank'a - Gorzów 03.09.05)

Stirlitz obudził się koło drugiej. Pierwsza też była niezła, pomyślał.

Offline Kubasa

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 17, 2005, 09:03:45 am »
nie ... nie ..no mi nie oto chodziło.... MI SIE WYDAJE że te 3 kości przechodża na kowadło..te z armii...  ;)  mi chodziło oto, ze jak np. mamy jakiegoś innego maga w armi który generuje Power dice np. DoW no to nie dodaje mu sie kośći z kowadła które kowadło wygenerowało a nie zurzyło...tak mi sie wydaje, ale kowadło ma te dwie z armi... tak mi sie wydaje..poszukam :roll:
iła i Honor...
Czy słońce świeci czy plucha, nie ma nad Krasnoluda większego zucha :)

www.strefa.zero.prv.pl - Strefa uczy,Strefa radzi, Strefa nigdy Cie nie zdradzi...

szafa@poznań

  • Gość
Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 17, 2005, 12:12:58 pm »
cyatau nie pamietam ale z kowadlem jest na bank tak:

- samo generuje k6+2 kosci; i tylko ono moze je zuzyc
- masz tez dwie pozostale kosci na power jak kazda armia, ale nie moze ich uzyc kowadlo; mozesz nimi np. rozpraszac remains in play`e
- jesli kupisz np. prawdomówce, to te jego 3 kosci mozesz wykorzystac razem z 2 armijnymi, ale ponownie tylko on moze ich uzyc, i nie mozesz przezucic kosci maga na kowadło!!

Offline deagle

Pomocy z Krasnoludami...
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 17, 2005, 01:39:23 pm »
hmmmm, no tak... jak wyjasnimy jeszcze sprawę lokowania strzałów w Anvil i w obsługe to myslę, że wszystkie wątpliwości odnośnie tego krasnoludzkiego cudu bede miał z głowy :D
najpierw na 5-6 obsługa? a co trafi to na 5-6 Rune Lord?
Pogrożę mu tylko palcem" - rzekł kładąc go na czynglu swojego handgun'a
( Thorin pogromca Steam Tank'a - Gorzów 03.09.05)

Stirlitz obudził się koło drugiej. Pierwsza też była niezła, pomyślał.