trawa

Autor Wątek: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi  (Przeczytany 15124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
"Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« dnia: Luty 12, 2005, 10:53:29 pm »
HA!



wreszcie!!!

tego roczny alph art wygral komiks Marjen Satrapi "Poulet aux prunes"

czyli kurczak w sliwakach o ile dobrze pamietam
zdaniem tych ktorzy czytali (ja nie czytalem.. francuski francuski...)
jest to rzecz przewyzszajaca Persepolis
zobaczymy

to za rok
da bog ze i Persepolis sie pojawi u nas.....

poki co
wynik konkursu mnei cieszy bardzo
i dziwnie teraz patrzec na roznefgo rodzaju specow ktorzy an satrapi grymasili bo "o undergroundzie nie piszemy.."

Offline diefarbe

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2005, 11:00:59 pm »
Ja tak różowo tego nie widzę.
Fajnie że za rok zobaczymy dzieło Satrapi, ale to trochę mało.
Co roku (rok później) na alph-art mamy istną perełkę ale co poza tym.
Jesli Post nie będzie wydawał częściej i ciągnął kontynuacji nagrodzonych serii (kot rabina np.) i autorów (Peeters to wyjątek dlatego ze 2 razy wygrał) to nie będzie tak pięknie.
Czekam więc na dalsze zapowiedzi (może już teraz comiesięczne) z tego wydawnictwa.
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Anonymous

  • Gość
Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2005, 11:08:44 pm »
Cytuj
Ja tak różowo tego nie widzę.

no ja wrecz odwrotnie
niewazne jakie by to bylo wydawnictwo
wazne ze trafiaja do nas komiksy ktore maja okreslona wartosc  

Cytuj
Fajnie że za rok zobaczymy dzieło Satrapi, ale to trochę mało.


wiesz co wole raz w roku satrapi niz przez caly rok kukabury mureny  czy inne piesni strzyg i spin offy od tego...
a przy okazji wykazujac sie skrajnym egoizmem- kurczaka po angielsku nie ma.. podobnie jak  z tego co wiem lupusa
nie znajac francuskiego dla mnie to rzecz idealna:D


Cytuj
Jesli Post nie będzie wydawał częściej i ciągnął kontynuacji nagrodzonych serii (kot rabina np.) i autorów (Peeters to wyjątek dlatego ze 2 razy wygrał) to nie będzie tak pięknie.


zobaczymy poki co jakos to leci jest klik 2 jest lupus teraz golem i ciekawe jak beda wygladaly zapowiedzi na nastepne miesiace
oby jak najlepiej

Anonymous

  • Gość
Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2005, 04:29:51 pm »
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35796,2551201.html

ha!
poza prezentacja "kurczaka.." krotka Pani Agnieskza :D rzuca nam na zer takie oto info:

Być może uda nam się także opublikować autobiograficzny komiks Satrapi "Persepolis" - mówi Andrzej Rabenda z wydawnictwa POST.

Offline diefarbe

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2005, 05:50:27 pm »
Trzymamy za słowo.:D
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline kingquest

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2006, 06:30:44 am »
Komiks ten, jak każdy wie ukazał się nakładem POSTu we wrześniu. Jestem świeżo po lekturze.
Cóż można powiedzieć...
Wg mnie jest to jeden z najciekawszych komiksów ostatnich lat. Satrapi zachwyca mnie sposobem narracji. Jest on bardzo prosty i sprawia wrażenie humorystycznego, podczas gdy autorka opowiada o bardzo poważnych sprawach. Historia Nassera Aliego jest bardzo piękna. Po lekturze tego komiksu czujemy coś dziwnego. Chce się wracać do tego albumu i czytać go na nowo. Wszystko to narysowane stylem bardzo prostym , można powiedzieć, że minimalistycznym. Zamiast pięknem rysunku możemy zachwycać się samą treścią i przekazem jaki otrzymujemy za pomocą tej noweli.
Piękny komiks !
Polecam...
Muszę przyznać, że spodobał mi się bardziej niż Persepolis.
W każdym razie Satrapi trafia do mojego rankingu ulubionych twórców.

Offline tyler_durden

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2006, 10:19:43 am »
Bardziej niż "Persepolis" to może nie, ale jest to na pewno świetny komiks. Ze świetną konstrukcją, narracją, finałem. Do wielokrotnego czytania. Zastanawia mnie tylko dlaczego jest droższy od pierwszego tomu "Persepolis", chociaż jest krótszy?
o not talk about fight club

Offline graves

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2006, 10:20:20 am »
Przeczytałem wczoraj w pociągu - jadąc z Krakowa.
Persepolis bardziej mi się podobało. Ta historia dosyć zgrabnie opowiedziana, też po części autobiograficzna (na kilku kadrach wystepuje autorka), ale główna opowieść jest o jej wuju.

Dosyć dobrze się to czyta, mimo, że historia raczej powinna być dołująca (opowiedzenia w kilku słowach o czym jest takie robi wrażenie) - takie jej przedstawienie sprawia, że jest bardziej refleksyjna.
Do Persepolis może kiedyś wrócę ponownie - do tej raczej nie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Belzebiusz

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2006, 12:00:19 pm »
Cytat: "tyler_durden"
Zastanawia mnie tylko dlaczego jest droższy od pierwszego tomu "Persepolis", chociaż jest krótszy?


Być może to konieć świetnych komiksów Postu w rozsądnej cenie, na którą stać kazdego czytelnika?
Weryfikacją tego bedzie Persepolis 2, które zdaje się, jest w podobnej objetości co jedynka. Zobaczymy ile to bedzie kosztować.
Nie chce mi się pisać...

Offline Marius Magnus

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2006, 12:57:45 pm »
Bardzo miły komiks, od razu po lekturze miałem ochotę zacząć czytać ponownie. Cena bardzo mnie zasmuciła, mam nadzieję, że nie oznacza wzrostu cen na wszystkie komiksy, które Post zamierza wydać.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline kingquest

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2006, 03:12:14 pm »
Co do ceny, to uważam, że za tak piękne komiksy mozna zapłacić każdą ( oczywiście w miarę normalną) cenę. Wolę dać 33 zł za Kurczaka niż 80 za Josela czy innego przeciętnego mistrza z Egmontu.
A na MFK, Kurczak był sprzedawany na stanowisku Postu, z tego co pamiętam, za 25 zł.

Offline Belzebiusz

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2006, 04:04:25 pm »
Poprzez sklep na ich stronie internetowej także można kupić Kurczaka za 25 zł. Cena przesyłki to bodajże 4 zł więc i tak taniej niż w normalnym sklepie. a przy zakupie większej ilości komiksów to juz w ogóle się opłaca.

jasne, że moge dać więcej za komiks, który wiem że mnie nie zawiedzie, ale ceny muszą być jednak racjonalne. Ciekawe co Post powiedział na taki (bardzo duży w sumie) wzrost ceny. Szkoda, że mnie nie będzie na krakowskich targach książki bo bym się sam zapytał.
Nie chce mi się pisać...

Offline Ty_draniu

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2006, 04:51:51 pm »
przez kilka dni można było zamówić Kurczaka w komikslandi po 21.90, wskutek pomyłki jak sądzę
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline OOllaaffeekk

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2006, 07:43:04 pm »
No właśnie dziś różnice cen. Na stronie wydawnictwa - http://www.post.krakow.pl/store.php?cmd=more&id=40 – „Kurczak ze Śliwkami” jest po 25 zł, a na komikslandi  - http://www.komikslandia.pl/comics.php?id=2437 – 32,40 zł przecenione na 28,51zł. Ktoś wie z czego to wynika? Może rzeczywiście to tylko jakaś pomyłka?

Offline empro

Odp: "Kurczak ze śliwkami" Marjane Satrapi
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2006, 09:51:49 pm »
Cytat: "OOllaaffeekk"
Ktoś wie z czego to wynika?


może to wynikać z tego, że Post sprzedaje na swojej stronie po cenach hurtowych, po jakich kupują też księgarnie,
ale to nie byłaby ładna (w moim odczuciu) praktyka, dlatego mam nadzieję, że jednak tak nie jest :)

 

anything