trawa

Autor Wątek: Mity a heavy metal  (Przeczytany 2770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ukko

Mity a heavy metal
« dnia: Luty 18, 2005, 01:07:31 pm »
"Kalevala to u nas coś jak Biblia. Jest w każdej księgarni, ale nikt jej nigdy nie czyta :-))) To zbiór poematów przekazywany z pokolenia na pokolenie. Spora ich część dotyczy historii i kultury Skandynawii z czasów przed chrześcijaństwem - Esa Holopainen (Amorphis). Właśnie czytam to fińskie dzieło i wałkuje po raz kolejny "Tales from the thousand lakes" Amorphis...Ale nie nad tym chcę sie w tym momence rozwodzić...Jestem studentem 5 roku etnologii i piszę magisterkę na temat wątków mitycznych w metalu(analiza tekstw-przenikanie wątków mitycznych do kultury popularnej)Głównie skupiam sie na twórczości kapelek:Amorphis,Finntroll,Skaman/Korpiklaani,Therion,Bathory,Otyg,Falkenbach,Ulver,Storm,Einherjer,Lumsk,Glitterind i in.Wiele tekstów napisanych jest w ich ojczystych językach i tu moja prośba:jeśli ktoś posiada jakieś tłumaczenia wymienionych wykonawców (przekłady z angielskiego również mile widziane-moje nie są zbyt profesjonalne) bardzo proszę o kontakt: nicram81@poczta.fm Chetnie również podziele się refleksjami na temat tego gatunku muzyki. :evil:

Näkemiin!!!
iektórym ludziom nigdy nie odbija,ich życie musi być naprawdę okropne (Charles Bukowski)

Offline Clayman_

Mity a heavy metal
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2005, 01:30:35 pm »
nie jestem pewien czy pomoze ci to w pisaniu pracy ale slyszalem o pewnym micie ktory glosi ze zostac wokalista heavy metalowym moze tylko ten kto podda sie zabiegowi kastracji


pozdrawiam
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Raven

Mity a heavy metal
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2005, 02:06:55 pm »
Wow, gratuluję znakomitego gustu muzycznego. Ale poza tym to Ci za bardzo nie pomogę :]
pozdr. :)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline ukko

Mity a heavy metal
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2005, 10:40:13 am »
Widzę że może być problem z tymi tłumaczeniami.Z angielskimi sobie jakoś poradzę ale szwedzkie czy fińskie to już jest dla mnie problem  W takiej sytuacji nawet zadowolą mnie przekłady z tych języków na angielski a dalej jakoś sobie poradzę...Więc jeśli ktoś ma to będe bardzo wdzięczny...

Systematically shooting down our freedom of expression and the last resort of the thinker, ripping the pen out of any willing hand and substituting it with a surround stereo television and magazinesthat contain nothing. It's a pointless struggle, but we will fight them, and when we can't fight in this world we will continue in the next one. Still loosing i'm sure, but at least alive, for a short while longer.Pozrowienia,Raven
iektórym ludziom nigdy nie odbija,ich życie musi być naprawdę okropne (Charles Bukowski)

Offline Kormak

Mity a heavy metal
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2005, 10:56:39 am »
Sprobuj skontaktować się z samymi zespołami, jeśli napiszesz o co chodzi, na pewno chętnie pomogą.

Offline Raven

Mity a heavy metal
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2005, 02:17:28 pm »
No racja, kontakt z zespołami Finntroll, Ulver czy Falkenbach to nie będzie problem, ale już znalezienie przetłumaczonych tekstów Storm'a będzie graniczyło z cudem. :) Zapytaj sie ludzi na forum www.masterful.art.pl albo ewentualnie na www.df.glt.pl jeśli się nie boisz :) Warto też zajrzeć na http://www.metal-archives.com/board/ Tam napewno ktoś bedzie miał tłumaczenia na angielski.
Pozdr. Ukko
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Albrecht

Mity a heavy metal
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2005, 05:30:29 pm »
ome people believe in God, but God believes in Vin Diesel.

Offline ukko

Mity a heavy metal
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2005, 06:09:46 pm »
Dzięki Albrecht...byłem już na tych stronkach ale jakoś przeoczyłem że są tam tłumaczenia Storm!Teraz tylko z angielskiego na polski i będzie git!Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
iektórym ludziom nigdy nie odbija,ich życie musi być naprawdę okropne (Charles Bukowski)

 

anything