trawa

Autor Wątek: WFB -> Imperium na 2200pts. (kolejna wypaczona rozpiska:)  (Przeczytany 1594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FRED THE KILLAH

WFB -> Imperium na 2200pts. (kolejna wypaczona rozpiska:)
« dnia: Luty 26, 2005, 12:56:50 am »
No więc tak sie prezentuje armia :

Lords & Heroes:

Elektor na 'zbrojonym' koniu ze Sword of Power, Enchanted Shield i Holy Relic [214pts.]

BSB na piechote z Sword of Might i Armour of Meteoric Iron [125pts.]

2x Mag 1szo poziomowy z dwoma DS [2x110pts.]

Core Units:

9 Knightly Orders z IC, FCG i Baner of Valour [314pts.]

22 Spearmen'ów ze sztandarowym i jankiem-muzykantem [169pts.]
       Detachment 9 Free Compadres     [45pts.]

24 Swordsmen'ów ze sztandarowym, muzykiem i War Banner'em  [208pts.]
       Detachment 9 Free Compadres     [45pts.]


Special Units:

19 Greatsword'ów ze sztandarowym, muzykiem i Griffon Baner'em [296pts.]
       Detachment 9 Halabarierów  [54pts.]
       Detachment 9 Handguner'ów [72pts.]

5 Pistolier'ów z marksman'em i RP [112pts.]

2x Great Cannon [2x100pts.]

Rare Units:

1 Helblaster [125pts.]

Łącznie 2199pts.

Kilka słów o niej.
Elektor do KO, BSB do Greatsword'ów, a magowie do piechoty 'korowej'.
Zamiast 2 oddziałów Swordsmen'ów wziołem jeden oddział 'mieczników' i jeden 'włóczników' - ten pierwszy ze względu na SV w walce, a drugi na ataki z dwóch rzędów.
Greatsword'ów wziołem ze względu na ich stubborn oraz siłe ataku, widziałem co czyni stubborn w połączeniu z BSB to było po prostu boskie :).
Handgunerzy bedą się starać osłabić wroga lub w przypadku gobasów ustrzelić ich rydwanów kilka :)
>Ogólnie taktyka wydaje się z pozoru prosta - piechota ma za zadanie przytrzymać i złamać wroga (o ile jest to możliwe), ale przedewszystkim ma dojść do niego.
Konnica cieżka i lekka bedą tworzyć coś na wzór piechoty - KO->parent unit, a Pistolierzy 'pseudo-detachment'.
Artyleria, a dokładniej działa bedą się starać zabić gigantów lub/i smoki, natomiast Helblaster jeśli to tylko będzie możliwe rozgrzać się w dosyć groźny regiment wroga.

To tyle narazie.

Czekam na wasze sugestie.


PZDR
Fred
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline QUASSIMODO

WFB -> Imperium na 2200pts. (kolejna wypaczona rozpiska:)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2005, 06:28:19 am »
jezeli wystawiasz GS to lepiej wloz do nich charaktera z tym itemikiem +1Sstrike first-to sprawi ze byc moze(naprawde byc moze)ktorys z nich uderzy...
lepiej zamien bannerki-na 19GS daj war banner a na 24swordsmenow gryfona...
za male masz detki-ja bym wlozyl 10-12 halabardnikow
tak wogole lepiej wywal te kawalerie(moze 5WW do screenowania pistolierow oraz do flankowania-ale to tez bym wywalil)
za to dolozyc 2lvl dla magusow(6PD rzucasz spokojnie 2 czary na runde-to juz jak dla mnie niezle czarowanie+zamiast 1DS wez tenpierscionek "doom fire ring"sie chyba zwie...masz wtedy 2 czary na runde i bound spell)
2helke(masz wtedy obie flanki zabezpieczone)
i detki dla oddzialow...

ps.najlepszym parent unitem sa swordsmeni(nie chodzi tutaj o ich AS tylko o 4WS-wiekszosc przeciwnikow trafia cie na 4+a nie na 3+) a detka halabardnicy(jak juz wchodza z boku to niech wala z 4S)
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

 

anything