trawa

Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 199912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 02, 2015, 12:51:04 pm »
W związku z rosnącą kolekcją i brakiem miejsca na półkach planuję część albumów umieścić w pojemnikach pod łóżkiem. Chciałbym coś lepszego niż zwykły karton.
[...]
Najfajniejszy jest ten Vardo z uwagi na boki wzmocnione, ale cena skutecznie odstrasza, więc pewnie decydowałbym się na Skubba, tylko mam pytanie odnośnie materiałów z jakich są one wykonane. Nadadzą się takie pojemniki do dłuższego przechowywania komiksów czy może, którychś materiałów należy się wystrzegać? A może istnieje jakaś lepsza opcja?
Z góry dzięki za pomoc.

Taki sposób przechowywania spowoduje, że zapomnisz o tych swoich komiksach. Lepiej pomyśleć, gdzie ewentualne dałoby się zamontować jakieś dodatkowe półki/regały. Sam już rozpatruję opcję, ażeby w niektórych szafkach trzymać komiksy w dwóch rzędach - pełna improwizacja (tyle tylko, że trzeba sobie spisać, gdzie co się ma, bo można potem niepotrzebnie przeklinać w czasie poszukiwania jakiegoś tytułu).

Offline AvengerGT

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 02, 2015, 01:01:42 pm »
Sam już rozpatruję opcję, ażeby w niektórych szafkach trzymać komiksy w dwóch rzędach - pełna improwizacja (tyle tylko, że trzeba sobie spisać, gdzie co się ma, bo można potem niepotrzebnie przeklinać w czasie poszukiwania jakiegoś tytułu).
Jeśli już takie rozwiązanie wchodzi w grę, najlepszą opcją byłoby ustawienie w dwurzędzie tylko serii, które składają się na x albumów. Wtedy widzisz co masz i że np. za tymi Sandmanami 1-5 znajdują się Sandmany 6-10  :wink:

Offline pokia

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 02, 2015, 02:25:39 pm »
Najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się łóżka. Dzięki takiemu ruchowi będzie więcej miejsca na regały.

Offline Leyek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 02, 2015, 02:42:49 pm »
- twarde boki to podstawa, będziesz odkurzał, kopniesz i Towarzysze Zmierzchu się uszkodzą
Wiem, wiem też o tym myślałem ale jednak ok. 100 zł za wzmocnione boki to duża różnica, pewnie wezmę tańsze i sam wzmocnię jakimś kartonem albo przy wkładaniu przy bokach nakładę folii bąbelkowej, co będzie miało taki plus że przy przesuwaniu nie będą w środku latały.



Taki sposób przechowywania spowoduje, że zapomnisz o tych swoich komiksach. Lepiej pomyśleć, gdzie ewentualne dałoby się zamontować jakieś dodatkowe półki/regały. Sam już rozpatruję opcję, ażeby w niektórych szafkach trzymać komiksy w dwóch rzędach - pełna improwizacja (tyle tylko, że trzeba sobie spisać, gdzie co się ma, bo można potem niepotrzebnie przeklinać w czasie poszukiwania jakiegoś tytułu).

Tylnie rzędy na półkach regałów to już dawno temu wykorzystałem praktycznie w całości:) Chociaż ciekawy jest pomysł AvangerGT odnośnie przechowywania serii, odpada problem z pamiętaniem/notowaniem co jest z tyłu. Może chociaż częściowo go wdrożę, bo na razie mam z tyłu rzeczy przeczytane lub takie na które obecnie nie mam czasu. I ułatwiłby mi też wyciąganie rzeczy z tyłu, bo teraz w tylnym rzędzie najczęściej kładę w poziomie i potem żeby się do czegoś dostać to muszę z połowę przodu zdejmować.
Na nowe półki na razie nie ma szans, choć pewnie na wiosnę przy obecnej ofensywie wydawniczej, będę musiał o tym pomyśleć.
A co do zapomnienia to raczej nie ma problemu. Pod łóżko zamierzam wrzucać w większości serie, które czytam na bieżąco i kolejny raz zamierzam przeczytać za jakiś czas lub w sposób ciągły dopiero jak się zbierze całość (np. Baśnie, rzeczy z Image, Nowego DC czy europejskie serie - Wieże BM, Jeremiah itp.).

Offline blackwaterpark

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 02, 2015, 04:47:20 pm »
Jeśli już takie rozwiązanie wchodzi w grę, najlepszą opcją byłoby ustawienie w dwurzędzie tylko serii, które składają się na x albumów. Wtedy widzisz co masz i że np. za tymi Sandmanami 1-5 znajdują się Sandmany 6-10  :wink:

Powiem szczerze: świetny pomysł.

Offline donTomaszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 02, 2015, 05:23:56 pm »
Ja raz na jakis czas robie "rekonesans" i tytuly, do ktorych od dawna nie wracam, ida na sprzedaz. Polecam i Wam te bardzo proste rozwiazanie drodzy koledzy.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 02, 2015, 08:10:29 pm »
Najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się łóżka. Dzięki takiemu ruchowi będzie więcej miejsca na regały.
Mam kumpla który za swoich młodych lat trzymał w pokoju zepsutą lodówkę w której przechowywał swoje płyty CD z muzyką.
Gdy ją otwierał zaświecała się żarówka z ultrafioletem ( taki bajer z lat 80'). Fajnie to wyglądało.
Żeby nie było ,że nie na temat -  pozbycie się łóżka wydaje się być optymalnym pomysłem.
Jestem za.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 02, 2015, 08:48:43 pm »
Najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się łóżka. Dzięki takiemu ruchowi będzie więcej miejsca na regały.


Ale jak pozbycie się jak ja w skrytce na pościel trzymam tpb'ki

Offline starcek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 21, 2015, 03:01:53 pm »
A widzieliście ten patent na przechowywanie zeszytów?

http://imgur.com/a/x8wOa/layout/grid#0

Cały samouczek jak zrobić boxy na całe serie.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Leyek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 21, 2015, 08:20:21 pm »

W nawiązaniu do moich wcześniejszych postów, poniżej wrzucam zdjęcia pojemnika Ikea Skubb, które ostatecznie zdecydowałem się kupić do przechowywania części komiksów, i z których przez weekend pierwszy zapełniłem. Może ktoś się na to lub podobne rozwiązanie zdecyduje. Wymiary 69x55x19, boki i spód są usztywnione polipropylenem (wydaje się ciut mocniejszy niż karton) co wg mnie powinno być wystarczającym zabezpieczeniem. Mieści się ok 138 cm standardowych komiksów B5 lub w przypadku wrzucenia komiksów w formacie A4 przy odpowiednim ułożeniu, które już sobie rozrysowałem: ok. 72 cm A4 + 38 cm B5. Przy 4 sztukach daje to ok. 5 metrów dodatkowych "półek". Jedyną wadą, z której zdawałem sobie sprawę już przed kupnem, jest ciężar po wypełnieniu. Zapakowany pojemnik tak jak na zdjęciu to myślę dobre 40 kg jak nie więcej. Wrzucając od frontu łóżka nie ma problemu, ale z tyłu do 2 rzędu już może być problem z wyciągnięciem. Jeszcze to muszę przemyśleć, może na tył wrzucę książki (które są trochę lżejsze od komiksów) a zwolnione miejsce na półkach będzie na komiksy:)






Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 21, 2015, 10:24:21 pm »
@UP
O - super. Teraz już swoją kolekcję komiksów i WKKM możesz mieć zawsze pod ręką. :)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 23, 2015, 07:31:13 pm »
Ja po prostu przeczytane rzeczy pakuje do pudła w którym przychodzą komiksy, zaklejam taśmą i chowam w narożniku.








Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 24, 2015, 12:27:13 am »
Ja pudła  zbieram , zbieram , zbieram ... a później oddam do skupu makulatury .
Za zarobione pieniądze kupię sobie szfki i półeczki
Folię bąbelkową  przetapiam i przerabiam na granulat pvc-  który  sprzedam producentowi okien.
Za zarobione pieniądze kupię komiksy.
To musi się udać!!!
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 24, 2015, 11:01:09 am »
Ja zamawiam do paczkomatu. Przy odbiorze ładuję paczkomat na lawetę i sprzedaję w punkcie skupu złomu. Dzięki temu mam na nowe komiksy, które zamawiam do następnego paczkomatu. :)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 24, 2015, 11:12:43 am »
A ty Bazyliszek masz już nową półkę na WKKDC ?

 

anything