Autor Wątek: Sposoby przechowywania komiksów  (Przeczytany 199941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #285 dnia: Lipiec 19, 2016, 06:29:54 pm »
Obawiam się, że mogłoby się ugiąć po cięższymi tomami.

Mikel

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #286 dnia: Lipiec 20, 2016, 07:35:53 am »
Dzisiaj byłem w Jysku bo pomagałem ciotce nową wersalkę transportować. No i tam stała taka witrynka.



Całkiem niezły mebelek. Może nawet 60 numerów WKKDC na jednej półce by się zmieściło? Tylko szkoda, że te szklone regały, czy też półeczki są zawsze drogie. A wydać pieniądze by mieć na czym trzymać komiksy, tyle że potem nie mieć za co ich kupić, to trochę zły interes. :)
Szkoda pieniędzy,
Naprawdę jak już musisz to poodkładaj trochę i zamów regał na wymiar, jeśli masz miejsce.
Tego typu regały niestety są robione na jakieś bibeloty nie na książki a już na pewno nie na komiksy.
Wygląda to na deski sosnowe, więc pułki miękkie, po miesiącu będą śmigła, jak dojdzie sezon grzewczy to zacznie Ci to strzelać.
Sorki wiem że cierpisz na chroniczny brak kasy ale regał porządny nieco więcej będzie kosztował niż to badziewie.

Offline kosmoski

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 20, 2016, 08:57:39 am »
Niezły regał znalazłem w BRW:
http://www.brw.com.pl/katalog-produktow/produkt/5584,regal-nepo.html


podstawowa zaleta - regulowane półki, można je ustawić tak, by na części zmieścił się np. Incal, a na innych poziomach np. DC Deluxe

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 20, 2016, 09:45:19 am »
@UP
In my opinion nie dość, że jest wąski, to jeszcze ma ściankę działową pośrodku. Na Kolekcje się nie nadaje. No chyba żeby go położyć na dłuższym boku. OOoo - to wtedy ta ścianka pośrodku miałaby sens, bo można by na górę dać WKKDC a na dół WKKM. W innym wypadku nadaje się tylko na Egmonty.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 20, 2016, 09:51:16 am »
Niezły regał znalazłem w BRW:
http://www.brw.com.pl/katalog-produktow/produkt/5584,regal-nepo.html


podstawowa zaleta - regulowane półki, można je ustawić tak, by na części zmieścił się np. Incal, a na innych poziomach np. DC Deluxe


On nie ma regulowanych półek.

Offline Mawer

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 20, 2016, 09:51:51 am »
Tanie i solidne regały - Sklep Rokos
Mam dwie sztuki, jeden od dawna w całości obładowany i absolutnie nic się nie dzieje. Czasami pojawiają się promocje. Ja kupiłem z kw. (kurier) za 160zł "60cm".
Regał ma możliwość regulacji półek.

Mikel

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #291 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:31:14 am »
@UP
In my opinion nie dość, że jest wąski, to jeszcze ma ściankę działową pośrodku. Na Kolekcje się nie nadaje. No chyba żeby go położyć na dłuższym boku. OOoo - to wtedy ta ścianka pośrodku miałaby sens, bo można by na górę dać WKKDC a na dół WKKM. W innym wypadku nadaje się tylko na Egmonty.
To licz koło 3000 PLN za regał na kolekcję dla całej panoramy, 2 m bo tyle wychodzi, zabudowa od podłogi po sufit - ok 2,4m, z wzmocnionymi pułkami, w tym dwa poziomy bez przegródek. jak sam chcesz  to zrobić to masz obi, LM czy inny sklep gdzie przytną Ci płyty, ale ktoś musi Ci projekt zrobić  więc coś koło połowy tego wyjdzie.

Offline kosmoski

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #292 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:36:53 am »
Właśnie o to chodziło, żeby był dzielony na środku i dzieki temu półki się nie wyginały. Każdą półkę mozna zkrętować na jednym z trzech poziomów - dla mnie jest to forma regulacji.

Offline silent.bob

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #293 dnia: Lipiec 20, 2016, 02:45:38 pm »
Niezły regał znalazłem w BRW:
http://www.brw.com.pl/katalog-produktow/produkt/5584,regal-nepo.html


podstawowa zaleta - regulowane półki, można je ustawić tak, by na części zmieścił się np. Incal, a na innych poziomach np. DC Deluxe

Minimalnie drożej wychodzi wyższy regał Billy z Ikea 202x40cm. Dwie sztuki 2x199zł
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10323349/
Półki ustawiasz jak chcesz, opcjonalnie można dokupić szklane drzwi. I kurz masz z głowy.
40-tki Billy się nie uginają, 80-tki zdaję się, że tak.

Offline Dembol_

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #294 dnia: Lipiec 20, 2016, 02:52:52 pm »
40-tki Billy się nie uginają, 80-tki zdaję się, że tak.
80 cm tylko jeśli ustawisz na nich naprawdę dużo ciężkich albumów. U mnie wygina się tylko jedna półka wypełniona artbookami i różnymi wypasionymi wydaniami.

Mikel

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #295 dnia: Lipiec 20, 2016, 04:20:25 pm »
Akurat Billy bardzo ladnie sie składa przy obciążeniu, mam doświadczenie z tym
Rocznie wydajemy po kilka stów na komiksy, kolekcje nasze warte sa po pare tysi, a oszczędzacie na regale i kupujecie cos z g.litu
Co do Bazyla to pewnie chce miec panoramę, wiec dzielone półki odpadają
Kurczę wrócę do domu to coś maznę jak można rozwiązać półkę regal na książki 2x2,4x0,4m
Proszę z grubsza, koszty mogą być niższe
Problem taki że z góry trzeba określić wysokość półek, poza tym nie chce mi się liczyć tego dokładnie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 04:59:30 pm wysłana przez Mikel »

Offline 8azyliszek

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #296 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:15:14 pm »
Nowa Kolekcja - te same narzekania ludzi, że nie mają, gdzie trzymać komiksów. To ja radzę, by poszli do jakiegoś sklepu/marketu i se kupili coś. Ja tak dziś zrobiłem i przytargałem do domu komodę/szafkę rtv. I parę godzin ją skręcałem. Ale efekt jest naprawdę zadowalający. Będzie gdzie trzymać WKKM i WKKDC. ;)








Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #297 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:24:32 pm »
Szkoda, że niekompletna panorama :sad:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

JanT

  • Gość
Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #298 dnia: Sierpień 09, 2016, 08:10:58 am »
Cała WKKM się nie zmieści  :smile:

PS.Niby "Wino i Chleb" a ja tu Redd'sa widzę (koło maszyny do szycia) :biggrin:

Offline Funny

Odp: Sposoby przechowywania komiksów
« Odpowiedź #299 dnia: Sierpień 09, 2016, 08:13:58 am »
Cała WKKM się nie zmieści  :smile:

PS.Niby "Wino i Chleb" a ja tu Redd'sa widzę (koło maszyny do szycia) :biggrin:


Chyba miało być woda i chleb  :biggrin:  od razu widać których słów używasz więcej, jak słownik niczym Jezus wodę na wino zamienia  :evil: