trawa

Autor Wątek: Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?  (Przeczytany 30854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raven

Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 18, 2005, 09:39:27 pm »
Ależ Nikademus, ja właśnie z tego się śmiałem:) Mamy temat ,,muzyka progresywna" a nie ,,rock progresywny". W swoim pierwszym poście w tym temacie sobie robiłem jaja, ale później doszedłem do wniosku,że skoro mogą sobie niektórzy gadać o rocku progresywnym w temacie o ,,muzyce progresywnej" to i ja w takim temacie moge pogadać o progresywnym black metalu.
Poza tym śmiałem się z tego,ze współczesne ,,prog rockowe" zespoły  z progresywnym (zgodnie z definicją słownikową) brzmieniem nie wiele mają naprawdę wspólnego.  :roll:  :roll: Ale nie przeczę, jeśli podejdziemy do tego,że "prog rock" to tylko nazwa gatunku muzycznego, (bardziej fortunny byłby moim zdaniem Art Rock), to można uznać,że cała ta rozmowa nie ma sensu ;) ;) I Riverside moze się tak nazywać jeśli tylko chce, nawet jeśli w rzeczywiśtości, z progresywnym brzmieniem niewiele ma wspólnego :)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline b_sk

Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 18, 2005, 10:57:17 pm »
Cytat: "Nikademus"
Cytat: "b_sk"
utwór którego tekst składa się głównie z nazw hipermarketów i przecenionych produktów.


Możesz napisać, o który kawałek chodzi?

"Aisle of plenty", zwróć uwagę na zupełnie przypadkowo wsytępujące obok siebie zwroty "safe way", czy "Tess co-operates", były tam jeszcze inne nazwy, ale nie jestem znawcą brytyjskiego rynku skepów towarowych początku lat 70-tych. :D

Cytuj
Cytuj
Znalazło się nawet miejsce na akustyczną balladkę zaśpiewaną przez Collinsa. :)


Na szczęście mam to na płycie i mogę szybko przerzucić tą piosenkę (bo chodzi zapewne o 'More Fool Me') - psuje wrażenie po 'Firth of Fifth'.

Moja siostra uwielbia ten utwór i w sumie nie jest taki zły. "FoF" to nie jest ale da się posłuchać, choć na początku też mnie męczył. :D
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Anonymous

  • Gość
Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 19, 2005, 08:56:06 am »
Tu był mój post, kto go wyciął,  HĘ? :evil: :evil: :evil:




Cytat: "b_sk"
Moja siostra uwielbia ten utwór i w sumie nie jest taki zły. "FoF" to nie jest ale da się posłuchać, choć na początku też mnie męczył. :D


Nie lubię utworów, na których Collins śpiewa solo. W chórkach - owszem.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 22, 2005, 12:20:25 pm »
Rock progresywny, art-rock czy zupelnie inaczej - dla mnie ta szuflada moze miec dowolna nazwe. Ogolnie wiadomo, o co chodzi. Uwielbiam Camel ("The Snow Goose" - swietny album!) i Yes (na poczatek sluchania polecam debiutancka plytke, zatytulowana po prostu "Yes"). Pink Floyd tez. Ze wspolczesnych - Purcupine Tree. A z Polski - Lizard i Abraxas.

Anonymous

  • Gość
Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 22, 2005, 12:30:30 pm »
Cytat: "Waltari"
na poczatek sluchania polecam debiutancka plytke, zatytulowana po prostu "Yes"


 :shock:  Poważnie? To dopiero ciekawostka. Zazwyczaj poleca się ich najznamienitsze albumy takie jak 'Fragile' czy 'Close to the Edge'. Pierwszy raz spotykam się, żeby ktoś na początek rekomendował 'Yes'. Nie jest przecież zbyt reprezentatywny, choć jest już zapowiedzią wielkiego grania i niemniej jednak bardzo miły i ciekawy album - zwłaszcza cover The Beatles oraz wieńczący płytę 'Survival'.  ;)

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 22, 2005, 01:06:09 pm »
Otoz to - jest mily i ciekawy. I jak na debiut - bardzo porzadny. Po co od razu zaczynac przyjazn z Yesami z grubej rury? Wlasciwie, to mozna zaczac od skladanki "Highlights - the very best of Yes" z poczatku lat 90. Jest tam i "Surrvival" i "Owner of a lonely heart" (co by nie mowic - przeboj).

Anonymous

  • Gość
Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 22, 2005, 02:52:52 pm »
Jednakże debiut to jeszcze nieukształtowana i pozbawiona charakterystycznego stylu i wszystkich atutów kapela. Niektórzy słuchacze mogliby się zniechęcić, ale być może uważam tak dlatego, że 'Yes' poznałem stosunkowo późno, po ty jak na dobre zaznajomiłem się z pozostałymi płytami z lat 70-tych. Z początkowego okresu działalności polecałbym raczej doskonały 'The Yes Album'.

Składanek unikałbym jak ognia, może bardziej jakiś koncert?

A 'Owner of a Lonely Heart' to faktycznie przebój. Od '90125' rozpoczynałem swoją przygodę z Yesem i mam do tej płyty ogromny sentyment i uważam ją za wyjątkowy album.

Cytat: "Waltari"
Po co od razu zaczynac przyjazn z Yesami z grubej rury?


Może by tak od 'Tales From Topographic Oceans'?  ;)  Swoją drogą uznaję ten album za wybitny.

Offline burberry

Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 22, 2005, 07:26:24 pm »
A znacie The Jesus Lizard?
Bóg Cię kocha

Anonymous

  • Gość
Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 24, 2005, 08:06:42 pm »
Nie.

Co to?

Offline duel.at.kitanoji

Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 25, 2007, 10:14:00 pm »
Proponuję zapoznać się z takim niepowtarzalnym zjawiskiem jak RUSH. Aż dziw, że nikt tu nie wspomniał o tej znakomitej kapeli.

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 25, 2007, 11:34:04 pm »
Malaria to ty?
ćpać i ruchać

Offline papiesz

Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 26, 2007, 02:45:37 pm »
rotfl, też sobie tak pomyślałem.
swoją drogą ciekawy temat. widać tu pozostałości po postach niejakiego Nikademusa!
nothing positive only negative

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 26, 2007, 06:01:04 pm »
imo nikademus powinien wrocic. to dobry czlowiek, jeszcze lepszy obywatel a co najistotniejsze - chodzaca ENCYKLOPEDIA proga. w ogole za co go zbanowali bo ja wtedy chyba tez mialem bana i troche rzeczy mi umknelo.
ćpać i ruchać

Offline Carbon

Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 26, 2007, 06:23:15 pm »
gowno nie encyklopedia, przyglup jakich wielu i tyle
a ten powyzej to na pewno nie malaria, on by jebl od razu caly wyklad
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline duel.at.kitanoji

Muzyka Progresywna- 1.dlaczego(czy) zapomniana?2.co sadzisz?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 26, 2007, 08:37:22 pm »
Nie jestem żadną/żadnym, tfu... Malarią  :roll:
Wszedłem sobie z ciekawości, poczytałem wątek. Widzę czego słuchają osoby biorące udział w dyskusji. Wymieniają w wiekszości stosunkowo młode zespoły. Z progresją nie mają one nic wspólnego, ano z tej prostej przyczyny, że są tylko naśladowcami nurtu, który rozwinął się w latach 70'tych. Zatem regresja.
Pomyślałem sobie zatem że warto wspomnieć o tych, którzy pisali elementarz tej muzyki. A tu niewątpliwie złotymi zgłoskami zapisał się RUSH (warto wspomnieć o niesamowitych umiejętnościach muzyków, zwłaszcza perkusisty i basisty). Szkoda, że ta nazwa praktycznie niewielu coś mówi (nota bene zespół właśnie zmierza na koncerty do Europy).

 

anything