Autor Wątek: Lao Che  (Przeczytany 25552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Lao Che
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 10, 2005, 09:13:49 pm »
Ja w sprawie tych fotek z Lao Che.
Otóż, kiedy wróciłem od kumpla, okazało się, że płytka z fotkami uległa zniszczeniu a jakoś nie miałem czasu, żeby się do niego zabrać i nagrać ją jeszcze raz. Także spoko, fotki będą, może i na tym weekendzie, kiedy znajdę czas, żeby go nawiedzić :). Albo prześlę mailem, albo wrzucę na jakiś serwer do zassania.

Offline papiesz

Lao Che
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 11, 2005, 12:54:10 pm »
wczoraj odbył się koncert lao che w lubinie. wyruszyłem wraz z koleżanką z nadzieją w sercu i piwem w plecaku 22 kilometry na północ, aby koncert ów zobaczyć. po CK Muza w lubinie ujrzeliśmy pozostałych znajomych, z którymi wypiliśmy posiadany alkohol i udaliśmy się do środka. koncert miał się odbyć w sali, gdzie był bar, ale stoliki były tak porozmieszczane, że pod sceną było dużo miejsca na tańce hulanki i swawole. nie obyło się oczywiście bez niemal godzinnego opóźnienia, podczas którego musieliśmy pić alkohol. przed lao che nie było żadnego innego zespołu, co w sumie nawet mnie ucieszyło. zaczęli kawałkiem z Guseł, chyba był to "did lirnik", niestety rozpoczęli go jak poszedłem siku i nie słyszałem go całego. później już utwory z "powstania warszawskiego", przeplatane "wiedźmą" i "astrologiem". z początku nieśmiało siedzieliśmy przy stoliku, nucąc sobie pod nosem, jednak jak polecieli "hitlerowcy" wszyscy podeszli pod scenę zostawiając na stoliku swoje piwa, które dyskretnie opróżniłem i dołączyłem do reszty. na koniec koncertu dali jeszcze 2 bisy, podczas których usłyszeliśmy m.in. "zrzuty", "groźbę" i "klucznika". po koncercie posiedzieliśmy jeszcze troszkie w klubie, po czym udaliśmy się do sklepu i potem do domu.
ogólnie koncert był świetny, choć trochę za krótki. oczywiście nie ma co narzekać, zagrali wszystkie kawałki z "powstania warszawskiego", sporo z "guseł" i oczywiście z "czerniakowa". jedyne co mogę zarzucić to to, że nie było "ludzi wschodu", ale i tak koncert był zajebiaszczy.
porobiłem trochę zdjęć, nagrałem też na aparat "stare miasto". muszę tylko zrzucić to na dysk, choć znając mój aparat to gówno będzie widać. ale się zobaczy :)
nothing positive only negative

Offline login

Lao Che
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 11, 2005, 08:17:47 pm »
Byłem na koncercie 8ego listopada w Warszawie.
Krótko mówiąc, było niesamowicie. Nastrój, który zapanował po pierwszych akordach z 'Powstania' ciężko opisać. Naprawdę przejmujące jest to, że tak mocne i czyste uczucia powtrafi ciągle wyzwolić sztuka, tu akurat w sojusu z patriotyzmem. Mnóstwo ludzi skakało, krzyczało, odbijało się od siebie, co było nawet zabawne. Z chęcią dołączyłem do tej sodomii i gomorii, i co prawda jakiś skin rozwalił mi głową usta, ale mogę z czystym sercem powiedzieć: było warto. Świetna atmosfera panuje na koncertach Lao Che, tyle chyba. Niech idzie na nie każdy, kto jeszcze nie był! Matki z dziećmi, kobiety w ciąży, kombatanci powinni jednak usiąść gdzieś z tyłu.
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Lao Che
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 26, 2005, 04:49:37 pm »
Wywiad z zespołem Lao Che przeprowadzony po koncercie w Stalowej Woli na Go Rock Festival. Są też fragmenty koncertu. Plik w formacie wmv, waży 15,7 MB.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Lao Che
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 28, 2005, 04:52:33 pm »

Offline Skubiszon

Lao Che
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 29, 2005, 11:46:41 am »
Powstanie warszawskie!
Swietny klimat, ejdna z ciekawszych plytek z jakimi miałem doczynienia na polskim rynku. Bardzo podoba mi się warstwa tekstowa, efekty dźwiękowe występujące w tle i stylizacja na czasy lat 40' :)
ie czytaj tego napisu

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Lao Che
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 10, 2006, 04:52:03 pm »
Cytuj
Telewizja Rydzyka bezprawnie wykorzystała utwory Lao Che

Telewizja Trwam dwukrotnie nadała program "Pokolenia. Impresje", w którym bezprawnie wykorzystała utwory Lao Che, nie pytając zespołu o zgodę. W napisach końcowych nie podała też autorów albumu.

"To dość drastyczny przypadek naruszenia autorskich praw osobistych" - mówi na łamach "Rzeczpospolitej" Janusz Jakubowski z kancelarii radców prawnych Jakubowski i Pluta.

"Zespół był wielokrotnie proszony o zgodę na wykorzystanie fragmentów płyty »Powstanie Warszawskie«, głównie przez harcerzy - z myślą o apelach i zbiórkach, a także przez szkoły; zawsze jej udzielaliśmy" - mówi Maciej Szajkowski, menedżer Lao Che, lider Kapeli Ze Wsi Warszawa. "Kiedy TVP rejestrowała koncert zespołu w Muzeum Powstania Warszawskiego - podpisaliśmy stosowną umowę. To, co się stało w telewizji Trwam, jest bez precedensu".

Kuba Pokorski z Lao Che oceniając poziom programu mówi, że czuje się zdruzgotany, a jego kolega z zespołu, Hubert Dubaczewski, dodaje: "Czuję wstręt do medialnej machiny księdza Rydzyka i na pewno nie zgodziłbym się na emisje naszych utworów w programie".

źródło: muzyka.onet.pl

Offline Zmora

Lao Che
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 05, 2006, 06:17:20 pm »
Byłam na koncercie Lao Che w Rotundzie w Krakowie. Co prawda w nastepna środę zamknęli obiekt, ale zdążyliśmy sie wybawić.
Lao CHe dało czadu, świetne efekty i atmosfera.
A Powstanie Warszawskie robi wrażenie. Mam duży szacunek do zespolu.
Na początku byl Chaos. Któż zdoła dokladnie powiedzieć, czym był Chaos?" J.Parandowski

Offline papiesz

Lao Che
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 05, 2006, 08:27:44 pm »
a jak z ich dvd, kupił ktoś ? warto ?
nothing positive only negative

Offline papiesz

Lao Che
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 06, 2007, 01:16:53 am »
Cytat: "papiesz"
a jak z ich dvd, kupił ktoś ? warto ?


hm, bo ja wiem. są tam dwa koncerty: jeden z Muzeum Powstania Warszawskiego (leciał już wcześniej w tv), a drugi z Proximy z marca 2006 (w sumie fajny koncert, są tam też kawałki z Guseł i z Czerniakowa). ponadto dwa "teledyski" (Czerniaków i Koniec) oraz kilkunastominutowy film o Muzeum PW. może nie jest to jakieś powalające dvd, ale jest za bardzo przystępną cenę (ok. 35 zł.) i jak ktoś Lao Che lubi to nie powinien się zawieść. chociaż nie jest to też jakieś most wanted wydawnictwo.
nothing positive only negative

Offline papiesz

Lao Che
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 06, 2007, 01:21:18 am »
Cytat: "papiesz"
Cytat: "papiesz"
a jak z ich dvd, kupił ktoś ? warto ?


hm, bo ja wiem. są tam dwa koncerty: jeden z Muzeum Powstania Warszawskiego (leciał już wcześniej w tv), a drugi z Proximy z marca 2006 (w sumie fajny koncert, są tam też kawałki z Guseł i z Czerniakowa). ponadto dwa "teledyski" (Czerniaków i Koniec) oraz kilkunastominutowy film o Muzeum PW. może nie jest to jakieś powalające dvd, ale jest za bardzo przystępną cenę (ok. 35 zł.) i jak ktoś Lao Che lubi to nie powinien się zawieść. chociaż nie jest to też jakieś most wanted wydawnictwo.


ok, dzięki!
nothing positive only negative

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Lao Che
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 06, 2007, 08:58:30 am »
Muzeum Prywatnych Wiadomości? :o

Offline morven

Lao Che
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 17, 2007, 05:10:52 pm »
To DVD jest całkiem niezłe... Kupiłam bratu na Gwiazdkę, chociaż tak naprawdę to myślałam bardziej o sobie :D Co do piosenek, to moim faworytem jest "Barykada"... Świetny rytm, oczywiście tekst...
Co mi się najbardziej podoba w "Powstaniu", to szczerość tych emocji. Dzięki tej fenomenalnej płycie frazesy typu "trzeba kochać Ojczyznę" nabrały dla mnie nowego wymiaru. No i ten klimat jest nie do podrobienia...
 You're a Mozart fan. I love him too. I looooove Mozart! He was Austrian you know?
But for this kind of work, he's a little bit light. So I tend to go for the heavier guys. Check out Brahms. He's good too.

Offline papiesz

Lao Che
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 25, 2007, 09:42:48 pm »
Cytat: "na stronie cgm.pl"
Na przełomie października i listopada do sklepów trafi nowy krążek jednej z najciekawszych polskich grup.

Jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny rockowej i awangardowej powraca z nowym zaskakującym albumem. Po ogromnym sukcesie płyty "Powstanie Warszawskie" Lao Che prezentuje
wyjątkowy pod względem muzycznym, produkcyjnym i tekstowym album "Gospel"

"Kierując się zmysłem artystycznym i zdrowo pojętą ambicją postanowiliśmy aby trzecia płyta Lao Che nie powielała koncepcji i schematów poprzednich dokonań. Zaadoptowana metodyka działania wykluczała stworzenie kolejnego koncept albumu. Trzecia płyta ukazuje nasze zainteresowania samym muzykowaniem - stąd zupełnie inna aura otacza całą produkcję, jej przygotowywanie, kompozycję i realizację. Radość z dźwięku. Radość z rytmu. Radość z brzmienia. Całość nagrania została zrealizowana w technice analogowej. Wykorzystano studia Polskiego Radia (S-3, S-4) wraz całym archaicznym zapleczem zapisu taśmy magnetycznej. Inspirowani po części muzyką cyrkową, a i również starymi polskimi kreskówkami przywołaliśmy radosne wibracje, pobudzające do ruchu i elektryzującego odbioru. W warstwie lirycznej pojawia się autorska wizja Spiętego, w której odzwierciedla on współczesny świat człowieka, jego relacje społeczne i religijne. Teksty groteskowe w swoim wyrazie mają oddać słabości i ułomności ludzkiej natury. Tytuł płyty "Gospel" oddaje karykaturalną wizję rzeczywistości. Ciesz się z muzyki i tańcz."
nothing positive only negative

Offline Nocturno_Culto

Lao Che
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 29, 2007, 01:40:06 pm »
i się chłopakom chwali że nie poszli za ciosem i nie skończyli na czymś pidżamo-podobnym