trawa

Autor Wątek: Strzelanie i umiejetnosci  (Przeczytany 12223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nilgar

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2003, 11:22:55 am »
Cytat: "drachenfeles"
Cytuj

Hmm, jak wyglądają te orkowe animozje


Bardzo fajnie :-D
Jeżeli ork lub goblin nie robią nic w danej ture to rzucamy kostką i to od niej zależy jakie losy spotkają twoich zielonoskórych, bo najpewniej same się pozarzynają... (z praktyki wzięte)


Co właściwie znaczy "nic nie robią"? Jak się ruszą o cal, albo strzelą to nie muszą rzucać? Tam gdzieś jest chyba mowa, że to się rzuca na początku tury?!

Offline drachenfeles

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2003, 12:59:08 pm »
tjaa dałem odpowiedź w stylu GW ;-)
chodzi o to, że jeżeli którykolwiek z nich nie walczy to... dzieją się ciekawe rzeczy  :twisted:

Offline Descartes

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 10, 2003, 02:57:50 pm »
w podreczniku jest napisane dokladnie, ze majac umiejetnosc pistolier strzelasz 2 razy w kazdej turze. Do pistoletow jak znalazl, umiejetnosc hunter z kolei nadahje sie po prostu bardziej dla strzelb. A jakl ktos uzywa jednego pistoletu, to tez szybciej go laduje - jednakze pistolier to spec calkowity i naparzea ile wlezie (juz to widze - pistolet pojedynkowy + eagle eye + krasnoludzki inzynier = 22 cale zasiegu... 2*na ture... ach, jak ja to lubie:)!!! )
ance with the Sword

Offline drachenfeles

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2003, 08:27:07 pm »
tak... napisano "in any shooting phase" lecz znaczyłoby to równierz możliwość strzelania w fazie przeciwnika, coś mi się wydaje, że to nadinterpretacja, ponieważ nic nie napisano o tym, że neguje się zasadę 'prepared shoot'. Z tego by wynikało, że można strzelać z dwóch pistoletów na raz, pod warunkiem, że są przygotowane do strzału (naładowane).

Offline Descartes

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2003, 07:50:00 am »
nadinterpretacja byloby uznanie ze chodzi o faze przeciwnika, a uwazam ze chodzi tutaj o strzal z 2 pistoletow co pelna ture. Zreszta, zapytaj na strike to stun.
Poza tym, prepared shot jest ok do kazdej broni, pistolety sa traktowane nieco inaczej - nawet nieco inaczej niz strzelby. Uwazam, ze po prostu na bron o tak krotkim zasiegu jest przeznaczona umiejetnosc pistolier, bo inaczej jej wykorzystanie nie bylo by zbyt interesujace.
ance with the Sword

Offline drachenfeles

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2003, 09:34:51 am »
hmm no może coś w tym jest, co mówisz... poszukam odpowiedzi.

Offline skolo

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2003, 10:09:15 am »
szukajcie...az znajdziecie...;)

Offline nahar

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2003, 12:54:53 pm »
pistoliera sprawdzilem w ksiazce, jest tak jak pisalem - "any shooting phase"
paweł

Offline drachenfeles

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2003, 07:06:54 pm »
taa patrz kilka postów wyżej...
Jak mnie zaczynają wqurzać te oficjalne zasady... uh!
Chyba zacznę grać w coś innego...

Offline Descartes

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 12, 2003, 02:27:26 pm »
tylko jeszcze jedna uwaga - strzela sie dwa razy w kazdej swojej turze. Dlaczego? dlatego, ze aby strzelic nalezy zadeklarowac strzelanie, a zadeklarowac strzelania moze tylko osoba podczes swojej tury. Wiec, chociaz jest napisane ze strzelac mozna w kazdej turze, to w rzeczywistosci chodzi o kazsda swoja ture.
ance with the Sword

Offline drachenfeles

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 12, 2003, 07:28:38 pm »
eee mam dosyć kłutni, przerzucę się chyba na jakiś skirmish, bo dobija mnie to jak spartolono mechanikę w mordheim... qurcze i nawet wiem kto za to jest odpowiedzialny he he...

Offline skolo

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2003, 09:45:18 pm »
podziel sie z nami swoja wiedza Drach

Offline drachenfeles

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 13, 2003, 11:17:56 pm »
Nijaki Tuomas Pirinen, autor mordheima i WFB 6ed.

Natascha przeprowadziła z nim wywyad, oto link:

http://www.strike-to-stun.com/WFB/Interviews/Tuomas.htm


PS Mam odpowiedź na pytanie o pistolety. Oficjalne zasady mówią, że ze skillem pistoler i parą pistiletów strzela się 2 razy w każdej swojej fazie strzeleckiej, lecz wielu ludzi na świecie uważa to za bez sens i nie gra według tych zasad, postępując zgodnie z logiką i grając mniej więcej tak jak sugerowałem :D

Offline Kazik

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 20, 2003, 10:55:24 am »
Witam.
Odswieze nieco umarly watek... z przed pol roku :D

'prepared shoot' - o jakie bronie w tym momencie chodzi? Mniej wiecej o wszystkie bronie palne i to tyle? Czy jeszcze np. kusza i repeater kusza.

Poza tym, jeszcze jedna rzecz. Nie przytocze teraz ingliszowatej definicji, bo tej nie mam :wink: , ale w zasadach stoi tak:

Pistolet moze zostac uzyty w walce wrecz...blablabla... zyskujesz +1A z S4 (logiczne jest, ze w tym wypadku mozna uzywac tylko jednej broni w drugiej rece, np. wypalic z pistoletu i pomachac gigantyczna packa na muchy, albo chociaz mieczem).
Dalej, zasady mowia:
Jezeli posiadasz pare pistoletu tomasz 2A w 1. turze walki wrecz. blablabla...
(z tego mi z kolei wynika, ze w takim wypadku postac moze miec powiedzmy bazowo 3A, ale /jesli chce/ moze zamiast nich w 1. turze wypalic z dwoch samopalow.... I kolejna sprawa. Ktos moze nie chciec poswiecic tych 3A, dla 2A z pistoletu. Ale moze chcialby pomachac mieczem przez te 3A i dodatkowo strzelic z jednego pistoletu /mimo, iz ma dwa/)

I teraz, ile bledow jest w moich przemysleniach? :lol:
onight your soul sleeps,
but one day you will feel real pain
Maybe then you will see me as I am
A fragile wrec on storm of emotion.
ANATHEMA

Offline drachenfeles

Strzelanie i umiejetnosci
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 20, 2003, 07:17:22 pm »
Cytuj

I teraz, ile bledow jest w moich przemysleniach?


Null, nie licząc tego o kuszach.