trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3780 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:18:01 pm »
Według tekstów z neta albo ktoś próbował przejąć Twój profil, ale nie udało mu się przekierować SMS-a (wersja złowroga), albo ktoś rejestrował konto i przez pomyłkę podał Twój numer telefonu do wysyłki hasła potwierdzającego (wersja prozaiczna).

W obu wypadkach najlepiej chyba zignorować.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline weiter

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3781 dnia: Grudzień 27, 2017, 10:47:34 pm »
Kiedys zapisywalem sobie, kiedy mialem ostatnie logowanie do konta.
Teraz tego nie robie i chyba do tego wroce.
Co prawda ostatnie logowanie jest  sprzed kilku dni a nie dzisiaj.
Na all nic nie sprzeraje tylko kupuje.
Nawet mam zablokowana mozliwosc sprzedazy.
Ale wiem ze sie wbijaja na konta wiec wydalo mi sie to dziwne z tym smsem.

Amer

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3782 dnia: Grudzień 27, 2017, 11:28:17 pm »
Ja na Allegro mam ustawione logowanie dwuetapowe: podaję login i hasło i chwilę później przychodzi sześciocyfrowy kod potwierdzający na smartfon. Bez wpisania tego kodu, czyli bez fizycznego dostępu do mojego smartfona, nikt się na ten serwis na moje konto nie zaloguje. Przy pierwszym logowaniu można też zaznaczyć, że wszelkie kolejne logowania z tego urządzenia (np. z danego laptopa) będą się obywać już bez kodu (działa do czasu wyczyszczenia ciasteczek, kiedy znowu kod staje się wymagany).

Podobnie działam z Gmailem (z tym, że tam obywam się bez kodu, wystarczy zaznaczyć TAK na smartfonie). Ze dwa razy ta szybka opcja na Gmailu mnie zawiodła, tzn. nie przyszło zapytanie, czy to ja się loguję (powinno przyjść sekundę po zaakceptowaniu loginu i hasła). Istnieją jednak opcje awaryjne, np. wymuszenie wysłania kodu.

Warto z tych rozwiązań korzystać, bo są darmowe i szybkie, a w znaczący sposób utrudniają dostęp do wrażliwych danych.

Offline MLeKSk

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #3783 dnia: Grudzień 29, 2017, 12:42:05 pm »
Nie za bardzo wiem gdzie o to spytać, ale chodzi o ceny, więc mam nadzieję, że będzie dobrze :-)


Czy ktoś orientuje się w jakich cenach chodzi teraz seria "Kaczogród"? Konkretnie chodzi mi o tom Dona Rosy i Carla Barksa. Mam możliwość kupna, ale nie wiem czy cena nie jest za bardzo przesadzona (100 i 150).

Offline wasilmw

Odp: Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #3784 dnia: Grudzień 29, 2017, 01:07:02 pm »
Rios jest obecnie najdroższy i chodzi po 90-100 zł. Barks i Rosa do tej pory były dużo tańsze - ok. 50 zł za tom. Te ceny co podałeś są mocno zawyżone przynajmniej w mojej opinii. Spróbuj na grupach na facebooku - ktoś powinien mieć na zbyciu i zaoferować je w ciekawszych cenach. Za 100-150 zł powinieneś kupić oba - w ciągu roku na allegro chodziły po 20-50 zł za sztukę... (Barks z lekko obitym narożnikiem zszedł za 10 zł + wysyłka 13.12.2017 - sprawdź w archiwalnych aukcjach).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 01:10:48 pm wysłana przez wasilmw »

Offline MLeKSk

Odp: Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #3785 dnia: Grudzień 29, 2017, 01:14:02 pm »
Rios jest obecnie najdroższy i chodzi po 90-100 zł. Barks i Rosa do tej pory były dużo tańsze - ok. 50 zł za tom.


Dzięki bardzo :-)

Offline mack3

Odp: Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #3786 dnia: Grudzień 29, 2017, 06:04:20 pm »

Z tego, co pamiętam, to Barksy i Rosy chdzodziły od 50 zł wzwyż (50-90 zł na licytacjach). Oczywiście, zawsze mozna trafić, że ktoś nie będzie świadom wartości komiksu i wystawi za 10 zł na kup teraz, ale to trzeba mieć sporo szczęścia, naprawdę sporo.


Generalnie to rzadkie komiksy, ceny dyktuje rynek i dana licytacja (na jednej pójdzie za 49 zł, a na następnej, za kilka miesięcy za 110). Jeśli poczekasz odpowiednio długo to na pewno kupisz na allegro taniej niż za 250 zł, pytanie - jak długo chcesz czekać.

szulig

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3787 dnia: Styczeń 02, 2018, 08:07:00 am »
Nie wiem czy już gdzies bylo na ten temat. Zastanawiam sie dlaczego w komiksach Egmontu, jeżeli sa przekleństwa to sa pokazane w nastepujacy sposb: pierwsza litera i krzaczki !@#$%^&* i ostatnia litera danego wyrazu. Natomiast gdy czytalem komisky Non stop comics, wulgaryzmy byly normalnie napisane jak kazde inne wyrazy. I zastanawia mnie dlaczego tak jest.  Nie mam teraz przy sobie komisków NSC i nie moge sprawdzic czy byl gdzies napis na nich ze sa one dla doroslych ale nie przypominam sobie. Skad takie praktyki?

JanT

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3788 dnia: Styczeń 02, 2018, 08:30:15 am »
Tak samo jest w oryginale. Egmont nic nie cenzuruje  :smile: Nie czytałeś np Skalpa czy Ygreka?

szulig

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3789 dnia: Styczeń 02, 2018, 08:46:50 am »
Skalpa czytalem ale nie pamietam jak tam bylo. Ok, to pociagne dalej temat, skad takie praktyki DC zeby ukrywac przeklenstwa? Skoro chca je tam wstawiac to po co je chowac? wszyscy wiedza co jest ukryte pod tym wiec po co?

Offline clandestino

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3790 dnia: Styczeń 02, 2018, 09:11:56 am »
Pewnie zależy od odbiorcy. Skalp i tym podobne to tytuły przeznaczone dla dorosłego czytelnika, więc nie ma potrzeby cenzurowania przekleństw. Z kolei w komiksach skierowanych do szerokiego grona odbiorców, w tym dzieci i nastolatków, często następuje cenzurowanie wulgaryzmów. Pozwala to przyznać komiksowi odpowiedni rating (np. all ages, teen etc.), którym mogą kierować się rodzice kupując komiksy swoim pociechom.

Offline bowie

prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3791 dnia: Styczeń 06, 2018, 06:58:55 pm »
Hej,
Jako, że jestem świeżo nawróconym komiksiarzem, to nie mam jeszcze rozeznania rynku. Zwracam się zatem do Was o pomoc. Temat jest taki: za miesiąc kumpel kończy 40 lat. Wiem, że w dzieciństwie czytał komiksy, teraz nie (wiadomo, praca, rodzina, człowiek zapomniał o komiksach). Generalny pomysł na prezent, to powrót do przeszłości, a jednym ze składników wspominkowego prezentu ma być właśnie komiks. Pytanie do Szanownego Grona: jaki z obecnie dostępnych na rynku polecacie? Ma być wypasiony, w ładnym wydaniu, aby pokazać, jak się teraz wydaje takie rzeczy. Zapewne byłby to integral, tylko jaki?
z góry dzięki

Offline celtic

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3792 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:02:13 pm »
WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA z Fantasmagorii!!! Pewnie to czytał wieki temu:)

Offline LucasCorso

Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3793 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:02:57 pm »
jak chcesz zagrać na sentymencie to kup to:

https://www.gildia.pl/komiksy/265331-ekspedycja-bogowie-z-kosmosu-wydanie-kolekcjonerskie

jak kończy 40 lat, to na pewno to czytał...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

szulig

  • Gość
Odp: prezent na 40 urodziny dla kumpla
« Odpowiedź #3794 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:05:59 pm »
jak chcesz zagrać na sentymencie to kup to:

https://www.gildia.pl/komiksy/265331-ekspedycja-bogowie-z-kosmosu-wydanie-kolekcjonerskie

jak kończy 40 lat, to na pewno to czytał...

sam mam 40 lat, czytalem to w dziecinstwie, mysle ze to dobry pomysl