Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Pytanie --> najlepsze tomy
« Odpowiedź #1650 dnia: Listopad 14, 2009, 09:50:49 am »
Ja tylko uściślę, że w przypadku "Kaznodziei" i - szczególnie - "100 naboi" zaczynanie od początku to jedyna słuszna droga. A co do jakości, to "Kaznodzieja" jest bardzo dobry, ale to niestety równia pochyła z paroma wybojami po drodze.

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1651 dnia: Listopad 14, 2009, 12:25:29 pm »
Sandman, 100 naboi Kaznodzieja - to serie, gdzie w każdym tomie, odcinku jest rozwijana historia. Czytanie wyrwanych tomów mija sie z celem, bo nie zrozumiesz części wątków.
Hellblazer - w sumie nie łączy się tak drastycznie. Seria nie jest u nas wydawana od samego początku, tylko tak bardziej od środka - więc, który tom chcesz najpierw, nie widze większych przeciwskazań.
Dylan Dog - te tomiki się ze sobą nie łączą. Czytaj które chcesz i w jakiej kolejności chcesz. Trudno mi powiedzieć, które są najlepsze. W każdym z nich jest coś interesującego.

Dołożyłbym do tego jeszcz na początek:
Fables - Baśnie.
Lucyfer (seria odpryskowa z Sandmana, ale bez znajomosći Sandmana jest zrozumiała)
Obydwie serie - czytać od początku.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1652 dnia: Listopad 14, 2009, 02:51:43 pm »
Dodajmy jeszcze, że część części Sandman i Kaznodziei ciężko dostać... Ale szukać warto.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Recoil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1653 dnia: Listopad 14, 2009, 03:50:52 pm »
Dodajmy jeszcze, że część części Sandman i Kaznodziei ciężko dostać... Ale szukać warto.

taak wiem, po cenach na alledrogo można się przekonać :-)

Offline B2Ka

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1654 dnia: Listopad 14, 2009, 08:11:51 pm »
Czy Kroniki Czarnego Księżyca zostały wydane w Polsce (oczywiście chodzi o komiks, a nie grę)?

Za ile średnio można dostać Preludia i Nokturny?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2009, 08:17:06 pm wysłana przez B2Ka »

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1655 dnia: Listopad 14, 2009, 08:30:03 pm »
Czy Kroniki Czarnego Księżyca zostały wydane w Polsce (oczywiście chodzi o komiks, a nie grę)?
Z tego co wiem, na zapowiedziach sie skończyło.

Odpryskiem jest tego co prawda "Methraton", którego jeden tom wyszedł wydany przez Amber.

Siedmioróg zapowiadał, ale na tym sie skończyło. O serii możesz poczytać tutaj.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2009, 08:37:37 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1656 dnia: Listopad 14, 2009, 09:18:33 pm »
Za ile średnio można dostać Preludia i Nokturny?
Ostatnio na allegro:
116,50 zł  120,00 zł 162,50 zł

Średnio:133zł :)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline francis

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1657 dnia: Listopad 15, 2009, 10:36:56 pm »
Szukam komiksu, który czytałem dawno temu (chyba gdzieś na początku lat 90-tych, nie jestem pewien). Wydaje mi się, że to był polski komiks. Pamiętam tylko tyle tyle, że głownymi bohaterami byli kot i mysz. Oboje nosili ciuchy, kot chyba garnitur a mysz sukienkę. I to właściwie tyle :p

Offline Recoil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1658 dnia: Listopad 16, 2009, 05:49:55 pm »
hmm pojawiła się możliwość kupna wszystkich 13 tomów Kaznodziei za 400 złotych, wszystkie w stanie b.dobrym/idealnym...czy jest to rozsądna kwota ? 400 stówy za komiksy ?!?!?!

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1659 dnia: Listopad 16, 2009, 05:55:05 pm »
hmm pojawiła się możliwość kupna wszystkich 13 tomów Kaznodziei za 400 złotych, wszystkie w stanie b.dobrym/idealnym...czy jest to rozsądna kwota ? 400 stówy za komiksy ?!?!?!

30 -parę za tom - to niewiele.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline skil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1660 dnia: Listopad 16, 2009, 06:00:14 pm »
To tyle samo ile kosztowałyby Cię nowe, oryginalne tpb.
Jeśli wolisz po polsku i są w bdb stanie - bierz.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Recoil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1661 dnia: Listopad 16, 2009, 06:11:11 pm »
To tyle samo ile kosztowałyby Cię nowe, oryginalne tpb.
Jeśli wolisz po polsku i są w bdb stanie - bierz.

jestem lamerem  :sad:co znaczy tpb ?

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1662 dnia: Listopad 16, 2009, 06:22:22 pm »
TPB - Trade Paperback - tom zbiorczy z klejonym grzbietem w tekturowej okładce - taki, jak Kaznodzieja na przykład...
W odróżnieniu od HC (Hardcover albo Hardback) - tom zbiorczy szyty z twardą okładką.
Nie przejmuj się, każdy kiedyś się nad tym głowił.  ;-)

Weź, warto Kaznodzieję poznać - tu napisałem nieco więcej. Zawsze potem możesz odsprzedać, myślę, że bez trudu za podobną sumę.
Cztery stówy za jednym zamachem mogą wydawać się sporą sumą, ale kupując na sztuki i doliczając wielokrotną wysyłkę zapłacisz więcej. Ponadto tomy 1., 8. i 9. mają wyczerpany nakład, chodzą nawet po 100zł.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 06:28:30 pm wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Recoil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1663 dnia: Listopad 16, 2009, 06:35:22 pm »
TPB - Trade Paperback - tom zbiorczy z klejonym grzbietem w tekturowej okładce - taki, jak Kaznodzieja na przykład...
W odróżnieniu od HC (Hardcover albo Hardback) - tom zbiorczy szyty z twardą okładką.
Nie przejmuj się, każdy kiedyś się nad tym głowił.  ;-)

Weź, warto Kaznodzieję poznać - tu napisałem nieco więcej. Zawsze potem możesz odsprzedać, myślę, że bez trudu za podobną sumę.
Cztery stówy za jednym zamachem mogą wydawać się sporą sumą, ale kupując na sztuki i doliczając wielokrotną wysyłkę zapłacisz więcej. Ponadto tomy 1., 8. i 9. mają wyczerpany nakład, chodzą nawet po 100zł.

właśnie o to chodzi że jednorazowo 400 to już kwota robiąca wrażenie ale z drugiej strony sam zdążyłem się przekonać że wspomniane przez Ciebie tomy są ciężkie do zdobycia a jeśli już to z dużą przebitką...hmm może to być ciekawa lokata na przyszłość :-)

Offline Gustaf

Omnibusy
« Odpowiedź #1664 dnia: Listopad 17, 2009, 04:03:32 pm »
Witam,

mam bardzo proste i bardzo ogólne pytanie: czym sa tak naprawde OMNIBUSy i jak ma sie ich wartość/jakość do trade'ów wydawanych oddzielnie.

Rozwijając temat, zastanawiam się nad zakupem serii HACK/SLASH i do wyboru mam właśnie dwa Omnibusy lub 5 trade'ów. Na pierwszy rzut oka Omnibusy są nieco tańsze ale maja mniejszą ilość stron (chociaż treściowo powinny obie wersje powinny sie pokrywać). Skąd się bierze ta różnica?

Z góry dziękuje za pomoc.

 

anything