Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1665 dnia: Listopad 17, 2009, 11:55:44 pm »
Nie jestem ekspertem - mam raptem dwa z Marvela i u nich omnibusy to grubaśne wydania zbiorcze Zwykle mieszczą w sobie zawartość mniej więcej dwóch HC - ok 22-25 zeszytów. Format jest większy niż tradeów, taki jak oversized HC. No i często wychodzą taniej, niż HC - zwłaszcza zamawiane po amazonowych cenach.

Ich wyższość względem miękkookładkowych trade'ów to masa dodatków pozakomiksowych - w Kapitanie Ameryce, którego mam są to wywiady, szkice, scenariusze, koncepty, wariantowe okładki, biografie herosów - na oko jakieś 30 stron. To samo zdarza się i w HC.

Nie wiem skąd ta różnica, zasadniczo stron powinno być tyle samo lub więcej na korzyść omnibusa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2009, 10:50:34 am wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline anakin

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1666 dnia: Listopad 18, 2009, 10:12:11 am »
Omnibusy to grubaśne wydania zbiorcze Zwykle mieszczą w sobie zawartość mniej więcej dwóch HC - ok 22-25 zeszytów. Format jest większy niż tradeów, taki jak oversized HC. No i często wychodzą taniej, niż HC - zwłaszcza zamawiane po amazonowych cenach.
Nie wiem skąd ta różnica, zasadniczo stron powinno być tyle samo lub więcej na korzyść omnibusa.

To chyba zalezy od wydawcy. Ja mam parę omnibusów z serii Star Wars, Aliens itp (wszystkie z Dark horse'a) i wrażenia nieco odmienne.

Moje omnibusy mają mniejszy format niż TPB (od nich Egmont wziął format Dziedzictwa). Są w nich zazwyczaj 3-4 TPB. Zazwyczaj wiążą się one tematycznie lub chronologicznie. Zazwyczaj jest dołożony jakiś materiał, którego nie było w trejdach (np. krótkie komiksy lub one-shoty). Często zbierają mini-serie, które nie wyszły w Trejdzie (i wtedy do wyboru masz albo omnibusa, albo zeszyty). Z wad - moje omnibusy rzadko mają galerię okładek, a w zasadzie nie mają jej wcale. To znaczy jak w tomie jest mini-seria (do której załóżmy były cztery okładki zeszytów i jedna trejda) to w omnibusie bedzie jedna z nich jako tytułowa dla rozdziału, reszta jest pomijana.

To już masz krótkie opisy omnibusów Marvela i DH. Pytanie czy podobnie wyglądają omnibusy Devil's Due?

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1667 dnia: Listopad 18, 2009, 02:09:08 pm »
Anakin miał rację - to zależy od wydawcy.
Akurat dziś byłem w Centrum Komiksu i wpadł mi w ręce właśnie omnibus HACK/SLASH Vol. 2 - no i nie jest to aż tak ekskluzywne wydanie. Okładka miękka, tekturowa, w środku kreda - ot taki grubszy trade. Na końcu galeria okładek, kilka szkiców i biografie postaci. Zbiera zeszyty #1-17 + annual.
Także na jakości wydania wiele nie zyskasz, co najwyżej na cenie.


A w ogóle fajna ta seria? Bo rysunki sugerują lekki mainstream z duża zawartością akcji i panienek - całkiem zachęcające.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2009, 02:27:59 pm wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1668 dnia: Listopad 18, 2009, 05:58:06 pm »
Anakin miał rację - to zależy od wydawcy.
Akurat dziś byłem w Centrum Komiksu i wpadł mi w ręce właśnie omnibus HACK/SLASH Vol. 2 - no i nie jest to aż tak ekskluzywne wydanie. Okładka miękka, tekturowa, w środku kreda - ot taki grubszy trade. Na końcu galeria okładek, kilka szkiców i biografie postaci. Zbiera zeszyty #1-17 + annual.


A to jest smieszne, bo tez tam dzis bylem i tego Omnibusa przekartkowalem, lol.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1669 dnia: Listopad 18, 2009, 07:30:30 pm »
Mniejsze wydawnictwa po prostu pakują większą liczbę zeszytów w wielkie tomisko bez specjalnych bonusów. Czasami nawet bez okładek poszczególnych odcinków.
BTW, ma ktoś/widział ktoś omnibus Immortal Iron Fist?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1670 dnia: Listopad 18, 2009, 07:50:42 pm »
hmm. wydaje mi sie, ze tez tam byl na polce obok. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline maxik3

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1671 dnia: Listopad 20, 2009, 07:12:16 pm »
witam
mam zamiar kupic folie ochronne na komiksy, ale z tego co widziałem na allegro folie sa ale bez tekturek tu moje pytanie z jakiego papieru mozna zrobic dobre tekturki aby nie zrobily szkody kartkom.

Offline redevil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1672 dnia: Listopad 20, 2009, 09:05:34 pm »
witam
mam zamiar kupic folie ochronne na komiksy, ale z tego co widziałem na allegro folie sa ale bez tekturek tu moje pytanie z jakiego papieru mozna zrobic dobre tekturki aby nie zrobily szkody kartkom.
http://allegro.pl/item821855635_okladki_ochronne_zakl_z_wkladka_tekturowa_20sz.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 09:09:13 pm wysłana przez redevil »

Offline Recoil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1673 dnia: Listopad 21, 2009, 09:20:11 pm »
Słuchajcie a co sądzicie o serii HEAT ??

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/heat


Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1674 dnia: Listopad 21, 2009, 09:29:10 pm »
Słuchajcie a co sądzicie o serii HEAT ??

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/heat


Rewelacyjna, ale na razie przerwana na 7 tomie.
Zapraszam tutaj po więcej.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

godai

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1675 dnia: Listopad 21, 2009, 11:25:10 pm »
Przerwana na 6., wznowiona od 7., 8. w zapowiedziach. Wszystkich razem 10. Bardzo dobra, rewelacyjna to za dużo powiedziane niestety.

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1676 dnia: Listopad 22, 2009, 07:12:24 pm »
Heat ma siedemnaście tomów. Crying Freeman ma 10.

godai

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1677 dnia: Listopad 22, 2009, 07:15:55 pm »
Mea culpa, masz rację. Co nie zmienia faktu, że nadal jest aktualnie wydawana. W cyklu podajże kwartalnym.

ramirez82

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1678 dnia: Grudzień 01, 2009, 11:35:00 pm »
A ja mam takie pytanie, bo przez jakiś czas byłem troche na bakier z europejskim komiksem, dziś sięgam po to co Egmont serwuje w Mistrzach Komiksu, Planszach Europy czy Science Fiction, i jestem zachwycony tymi komiksami. Co w ostatnich latach z komiksów europejskich wydanych u nas (wydanych i skończonych, a nie przerwanych w połowie) jest godne uwagi?
Komplet Piotrusia Pana już nabyłem i się delektuję. Rorka, którego zacząłem kupować jak Motopol go wydawał, troszkę zaniedbałem, zawsze okazało się coś ważniejszego do kupienia, a jak się obudziłem to już poszczególne tomy trudno było dostać, teraz pozotało polowanie na allegro na całość. To samo tyczy się W poszukiwaniu Ptaka Czasu.
Drapieżcy? Książe nocy? Trzeci testament?

Które z wydanych u nas europejskich serii to pewniaki?

Offline Damian xyz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1679 dnia: Grudzień 02, 2009, 07:32:10 am »
Z trzech wymienionych przez Ciebie najbardziej podoba mi się Książę nocy, ale reszta też jest spoko.
Ze starszych (nie wiem czy poznałeś) polecam Legendy naszych czasów (jeszcze do kupienia), Gwiazdę pustyni, Technokapłanów (jeśli lubisz Jodorowskiego) i Incal - przed incalem.
PS. Miałem podobnie, ale już wszystko nadrobiłem :-)

 

anything