Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1695 dnia: Grudzień 02, 2009, 07:59:51 pm »
Jeremiah Hermanna (oczywiście też niedokończony).
Trudno powiedzieć, że niedokończony  :roll: Raczej nie zaczęty. Wydano tomy 20 i 22 z 28 :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1696 dnia: Grudzień 02, 2009, 08:11:41 pm »
Bardzo. I to już od dłuższego czasu.

Przychylam.

ramirez82

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1697 dnia: Grudzień 02, 2009, 09:59:43 pm »
Poza tym rewelacyjny Largo Winch, którego teraz Egmont ładnie dalej wydaje.

Jeremiah Hermanna (oczywiście też niedokończony).

No właśnie, egmont wziął się za Largo i może w końcu pociągną serię. Mam 3 pierwsze tomy, musiałbym zajrzeć ponownie do nich by sprawdzić jak mi to dziś podchodzi i wtedy ewentualnie kupić te dwa zbiorcze z egmontu. Ale z Largo miałem problemy swego czasu, to wszystko takie nieprawdopodobne... No i Van Hamme, jak miałem okazje przekonać się przy XIII i Thorgalu, im dłużej kontynuuje losy danego bohatera, tym gorzej mu to idzie.

Za to Jeremiah Hermanna... ech chciałbym by egmont się za to wziął. A jeszcze bardziej by wziął się za Wieże Bois Maury i Comanche tegoż Hermanna.

Offline B2Ka

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1698 dnia: Grudzień 06, 2009, 10:00:06 pm »
Który tom Usagiego z tych wydanych u nas jest takim "must read", który byście polecili dla laika? Jestem osobą, która o Usagim jedynie wie tyle co kiedyś przeczytałem w Przekroju lub na Gildii czy też innej Wikipedii :).

Offline bąbielek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1699 dnia: Grudzień 06, 2009, 10:05:17 pm »
Daisho i Ronin. Na początek.

Klick me up, klick me down.

Offline Blacksad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1700 dnia: Grudzień 06, 2009, 10:10:05 pm »
Każdy. Wciągnąłem się po przeczytaniu zbiorku wydanego przez "Przekrój" w lecie 2005 - kilka nowelek i wystarczyło. Seria niezmiennie równa, dwa pierwsze tomy można uznać za wprawki, poza tym przeplatają się wątki, obok "oneshoot'owych" historyjek przewijają się motywy i postaci znane skądinąd. Zmartwię Cię - trzeba znać całość! Szczegóły masz zresztą w odpowiednim temacie...
Chrzań się, Smirnov

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1701 dnia: Grudzień 07, 2009, 10:27:15 am »
Ja bym powiedzial, ze Ostrze Traw, ale tam jest strasznie duzo prologow, ktore najtwardszego moga zmeczyc. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline anakin

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1702 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:24:30 pm »
Który tom Usagiego z tych wydanych u nas jest takim "must read", który byście polecili dla laika? Jestem osobą, która o Usagim jedynie wie tyle co kiedyś przeczytałem w Przekroju lub na Gildii czy też innej Wikipedii :).

Ja też proponuję Daisho. Egmont nie bez powodu ten wydał jako pierwszy (zamieniając oryginalna kolejność), bo znajomość poprzednich nie jest istnotna, a z drugiej strony jest już znacznie lepiej rysowany niż Ronin. No i łatwiej go kupić.

W późniejszych tomach (np. o Pożeraczu Traw) tych odniesień chyba było więcej.

Offline Rork

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1703 dnia: Grudzień 07, 2009, 08:35:05 pm »
Czy Wam również Aleja Komiksu w ciągu ostatnich dni bardzo wolno się ładuje?

Dosłownie można dostać WŚCIEKLIZNY !

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1704 dnia: Grudzień 12, 2009, 11:48:38 am »
Czy posiada ktoś może książkę "Komiks" Jerzego Szyłaka i mógłby mnie poratować w kwestii pewnego cytatu?
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1705 dnia: Grudzień 12, 2009, 12:24:41 pm »
Ja posiadam. Jeżeli nikt jeszcze Ci nie pomógł, to napisz, o co chodzi.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1706 dnia: Grudzień 12, 2009, 12:46:55 pm »
Zrobiłem do niej przypis i nie zanotowałem strony, a nie mam już dostępu do egzemplarza - żeby było śmieszniej pozostałe książki J. Sz. mam. ;)
Chodzi o zdanie:
Cytuj
Rozmaite wydawnictwa próbowały wydawać komiksy (zagraniczne lub krajowe), widząc w historyjkach obrazkowych źródło łatwego zarobku, gdyż pamięć o ogromnych nakładach rysunkowych opowieści w PRL-u była wciąż żywa.
Będzie gdzieś dalej niż s. 166.

Z góry dziękuję. Mam nadzieję, że się nie mylę i to faktycznie ta książka. :)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1707 dnia: Grudzień 12, 2009, 12:55:08 pm »
Strona 169.

A zdanie jest trochę dłuższe:
Rozmaite wydawnictwa próbowały wydawać komiksy (zagraniczne lub krajowe), widząc w historyjkach obrazkowych źródło łatwego zarobku, gdyż pamięć o ogromnych nakładach rysunkowych opowieści w PRL-u była wciąż żywa, jednak rozeznanie rynku - żadne.
Tak na wszelki wypadek. ;-)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1708 dnia: Grudzień 12, 2009, 01:16:29 pm »
Jeszcze raz dzięki - tak to jest, jak się notuje w pośpiechu. :)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Bociek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1709 dnia: Grudzień 19, 2009, 03:09:25 pm »
Mam takie pytanie, nie wie ktoś, czy w Polsce wydano jakiś komiks 2 krotnie, ale żeby drugie wydanie miało innego tłumacza.

Ostatecznie czy ktoś zna przypadek wydania jakiegoś komiksu na świecie, niekoniecznie w Polsce, gdzie ze względów kulturowych wydano komiks w 2 różnych tłumaczeniach, ze względu na różne interpretacje?

 

anything