trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1740 dnia: Styczeń 08, 2010, 05:34:47 pm »
Czy moglibyśmy jakiegoś przedstawiciela Alei poprosić o komentarz w tej sprawie? To znaczy w sprawie problemów związanych z wchodzeniem na ich stronę, a nie w sprawie pomysłowości skila. :)

Offline bąbielek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1741 dnia: Styczeń 08, 2010, 05:38:58 pm »
U mnie strona Alei wczytywała się pół godziny nawet na Firefoxie i nie była to wina łącza. Na szczęście znalazłem na to sposób i po prostu przestałem wchodzić na Aleję.
Genialne! :D

Klick me up, klick me down.

Offline Tencz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1742 dnia: Styczeń 08, 2010, 07:02:29 pm »
Xionc: faktycznie, IE spadł ostatnio na drugie. Jednak chyba to i tak za wysoka pozycja, żeby ignorować użytkowników.

Graves: ale za to jest bez paska Wizz Air :D

Czy moglibyśmy jakiegoś przedstawiciela Alei poprosić o komentarz w tej sprawie? To znaczy w sprawie problemów związanych z wchodzeniem na ich stronę, a nie w sprawie pomysłowości skila. :)

Ale przecież komentarz jest na stronie głównej:
Ważne! - Techniczni poszukiwani!

Offline helsing

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1743 dnia: Styczeń 08, 2010, 07:57:52 pm »
to nadal najpopularniejsza przeglądarka na świecie i strona MUSI być z nią w pełni zgodna.

Z tego co ja pamiętam to:
strona musi być zgodna ze standardami, a przeglądarka musi obsługiwać standardy. (Nic nie powinno być robione pod konkretny produkt.) A jak wiadomo IE zawsze miał z tym problemy ;)

Od jakiegoś czasu na Aleju już jest lepiej na Firefoksie.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline tranway

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1744 dnia: Styczeń 09, 2010, 07:36:40 am »
Jest dokładnie jak Helsing pisze. To przeglądarka ma spełniać standardy (testów jest mnóstwo, np. http://acid3.acidtests.org/ ), a że Microsoft ma z tym problemy od lat, to cóż.... jest tak jak napisał Graves - IE służy do ściągnięcia Firefoxa, Opery, Chrome'a....

P.S. Świetna wiadomość, że Firefox przegonił IE.

godai

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1745 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:22:40 am »
Co nie zmienia faktu, że praktycznie żadna przeglądarka nie spełnia standardów w 100% i mimo wszystko webmaster powinien zadbać o to, żeby strona działała jak najlepiej w jak największej liczbie przeglądarek. Kiedyś to był rodzaj webmasterskiego etosu. Bardzo źle świadczy o administracji. I można się śmiać z IE i drwić z jego użytkowników, ale wbrew pozorom to są tacy sami ludzie. Tak, jak ci, co lubią mieć komiksy w folii termokurczliwej. Tym drugim też nikt nie odmawia sprzedaży, chociaż to złe i dziwne.

Zacznijmy od pojechania Alei validatorem, jak wyjdzie, że jest standard, pierwszy się pokajam, jak się okaże, że mają zj***ny kod, to wara od przeglądarek jakichkolwiek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 11:26:30 am wysłana przez godai »

Offline tranway

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1746 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:58:07 am »
Ależ nikt chyba tutaj nie zaprzeczył, że administracja powinna zadbać o jak najbardziej "przyjazny" kod strony. Tencz już wskazał, że Alei brakuje "technicznych", więc nie ma co się nad rozpisywać. Rozchodzi się o jednak o to, że IE ma problemy nawet z dobrze napisanymi stronami. Jako przykład podam blogspota - wrzucanie tekstu za pomocą IE to mordęga, raz próbowałem i już nigdy więcej tego nie zrobię....

Offline Tencz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1747 dnia: Styczeń 09, 2010, 01:16:50 pm »
Co nie zmienia faktu, że praktycznie żadna przeglądarka nie spełnia standardów w 100% i mimo wszystko webmaster powinien zadbać o to, żeby strona działała jak najlepiej w jak największej liczbie przeglądarek. Kiedyś to był rodzaj webmasterskiego etosu. Bardzo źle świadczy o administracji. I można się śmiać z IE i drwić z jego użytkowników, ale wbrew pozorom to są tacy sami ludzie. Tak, jak ci, co lubią mieć komiksy w folii termokurczliwej. Tym drugim też nikt nie odmawia sprzedaży, chociaż to złe i dziwne.

Tutaj akurat mogę się tylko zgodzić. Przecież nikt nie każe, aby strona była zgodna z lynxem (a to również był webmasterski etos, żeby twoja strona była czytelna w tej przeglądarce, teraz alt z reguły do czego innego służy). W interesie redakcji każdego portalu jest dotrzeć do jak największej ilości osób.
Jeśli nie jest zgodna z IE odrzuca znaczącą grupę użytkowników (sprawdziłem 34% na skalę Polską i 64,4 na skalę światową, jednak to jest nadal najpopularniejsza przeglądarka na świecie).

Któregoś razu zwróciłem uwagę administratorowi jednego z portali, że strona nie działa pod IE - usłyszałem: "nie wiem, nigdy nie sprawdzałem i nigdy nie używam IE". Ręce mi opadły.

Zacznijmy od pojechania Alei validatorem, jak wyjdzie, że jest standard, pierwszy się pokajam, jak się okaże, że mają zj***ny kod, to wara od przeglądarek jakichkolwiek.

Oczywiście, że nie jest. Błąd jest zapewne banalny - brak obsługi flash dla IE. Najśmieszniejsze jest to, że można byłoby zrobić tę stronę tak, żeby działała poprawnie pod IE, a nie pod FF i była zgodna ze standardami.
Standardy są dla ludzi, a nie ludzie dla standardów. Większość stron nie jest zgodna ze standardami, ale wyświetla się poprawnie pod wszystkimi przeglądarkami.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1748 dnia: Styczeń 09, 2010, 05:21:11 pm »
IE wygrywa jak sie zsumuje wszystkie jego wersje, ktore nawzajem ze soba tez nie sa zgodne. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Charlie_Cherry

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1749 dnia: Styczeń 12, 2010, 01:25:09 pm »
Jako jedyna w tej chwili osoba zajmująca się stroną techniczną Alei, w dodatku na emigracji, pozwolę sobie zabrać głos. Faktycznie Aleja Komiksu na niektórych przeglądarkach działa fatalnie i w większości przypadków odpowiada za to sam kod Alei. Czasem są to wady samej przeglądarki lub kodu "mainstreamowych" reklam, nad których zawartością nie mamy kontroli, ale walczymy by ją odzyskać.

Niezależnie od powodów problemów z obsługą Alei przepraszam wszystkich czytelników za utrudniony dostęp do naszego serwisu. Kod był pisany kilka lat temu, gdy jeszcze mnie na Alei nie było. W obecnej sytuacji nie ma już sensu łatać go w nieskończoność, należy go przepisać od początku, co w wolnych chwilach robię. Niestety, przepisanie od nowa całego serwisu (nie tylko HTML) to bardzo czasochłonne zajęcie i potrwa jeszcze dłuższą chwilę.

Nie, nie da się napisać tak strony, aby każda przeglądarka internetowa interpretowała ją poprawnie - w końcu, wliczając poszczególne wersje, jest ich z kilkaset, acz szersza publiczność zna nazwy kilku, góra kilkunastu. Tak, będziemy się starali, aby nowa wersja kodu działała poprawnie na oprogramowaniu, z którego korzysta przynajmniej 99% ogółu użytkowników. Osobiście polecam korzystanie (nie tylko do Alei) FF, Opery, Chrome lub Safari (tego ostatniego tylko na Mac).

Co do validatora W3C - tak, Aleja nie spełnia jego wymogów. Byłoby pięknie, gdyby jakakolwiek popularna strona je spełniła. Webmasterzy niech klikną sobie w http://validator.w3.org/ i dokonają walidacji własnych witryn, po czym mogą zająć się ich dostosowaniem do wytycznych W3C. Osoby, które takich stron nie posiadają, niech wpiszą sobie adres serwisu, który często odwiedzają. Choćby i http://www.google.pl.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1750 dnia: Styczeń 12, 2010, 02:02:15 pm »
I tak lepiej niz strona Lombardu, ktora probowalem przeczytac na IE, FF, Operze, Chrome i na zadnej nie dziala poprawnie. :|

EDIT: podejscie "nie oplaca sie zmieniac, trzeba napisac od nowa" jest charakterystyczne dla mlodych programistow (na studiach niestety nie ucza poprawiac czyjs kod, tylko pisac wlasny). Banka pryska, jak w pierwszej pracy dostaje sie 30 ekranow z bledem, w ktorych nikt nie wie o co chodzi. Jak masz pecha to w asemblerze (moj szwagier). Albo w Cobolu (to byl moj przypadek). ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline m010ch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1751 dnia: Styczeń 12, 2010, 02:28:09 pm »
I tak lepiej niz strona Lombardu, ktora probowalem przeczytac na IE, FF, Operze, Chrome i na zadnej nie dziala poprawnie. :|

Piszesz o tej stronie? SOA#1 (Fx 3.5.7)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1752 dnia: Styczeń 12, 2010, 02:32:28 pm »
A wez wyszukaj jakis komiks, dajmy na to najnowszy tom Vasco i wyswietl przykladowe plansze albo okladke. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline m010ch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1753 dnia: Styczeń 12, 2010, 03:03:26 pm »
OK - już widzę co masz na myśli :) Ale to zapewne wina flasha - zawsze mówiłem, że serwisy w całości oparte o niego to zuo.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1754 dnia: Styczeń 12, 2010, 03:33:34 pm »
incarneted evil
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything