Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m010ch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1770 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:38:24 pm »
Jak można było nie kupić tak dobrego komiksu jak 3 Cienie?  :shock:

Normalnie - bierzesz i nie kupujesz. Da się - musisz kiedyś spróbować! ;-)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1771 dnia: Styczeń 20, 2010, 11:40:08 pm »
Ja kupilem Trzy Cienie, troche tak jak kupilem Umowe z Bogiem, przeczytalem, zapoznalem sie, uznalem ze to nie moje klimaty, i teraz przynajmniej moge to z czystym sumieniem powiedziec. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1772 dnia: Styczeń 21, 2010, 07:40:43 am »
Dyskusja o kresce jest trochę bez sensu. Koń jaki jest każdy widzi - dany tytuł można sobie z łatwością wyguglać albo przejrzeć w księgarni/empiku i stwierdzić czy kreska jest fajna czy niefajna, czy się podoba czy nie. Co do tytułów to jak zwykle polecam wybranie sobie czegoś z top list. Dają jakąś wypadkową upodobań. W top liście dekady Death zlinkował nawet te coroczne podsumowania. Myślę, że większość osób tutaj nie poleca komiksów dla dzieci. Zwykle są to komiksy dla młodzieży lub dorosłych więc o tę kwestię nie ma co się martwić.

Też nie przepadam za tą tzw. cartoonową kreską i też zwykle nie kupuję komiksów rysowanych w tej manierze ale ja generalnie lubię komiksy więc każdy bym z chęcią przeczytał. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 07:44:14 am wysłana przez wilk »

Offline Blacksad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1773 dnia: Styczeń 21, 2010, 01:57:23 pm »
Co to za kategoryzacja -  że "cartoonowa" kreska afee? Poza przywołanymi przykładami - "Powers" ma taką, "Łauma" też, Eisner by sie wpasował... Wracamy do "pleców lokomotywy" od konia strony czy jak?
Chrzań się, Smirnov

godai

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1774 dnia: Styczeń 21, 2010, 01:59:57 pm »
Blacksad, jest taka kategoryzacja, że istnieje "realizm anatomiczny" i istnieje taka grafika, jak w Łaumie. I nie każdy musi lubi, tak, jak niektórzy lubią Dalego, a inni wolą Picassa. Raczej najzupełniej normalna rzecz w świecie.

I nie wolno mówić, że ktoś jest inny, bo mu się Dali nie podoba.


Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1775 dnia: Styczeń 21, 2010, 02:18:50 pm »
Podajesz skrajności - a co ze stanami pośrednimi komiksu?
Może niektórzy umieją narysować taką gruba kreskę gdzieś w połowie całego gatunku i rzucać raz na jedną, raz na drugą. Ja nie potrafię...
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline yurek1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1776 dnia: Styczeń 21, 2010, 02:38:56 pm »
istnieje "realizm anatomiczny" i istnieje taka grafika, jak w Łaumie.
to jest to bólu uogólnienie. każdemu, kto na serio tak sądzi, polecam lekturę Understanding Comics McClouda - tam to jest wyłożone czarno na białym, w dodatku w postaci zgrzebnej piramidy ilustrowanej próbkami w wykonaniu poszczególnych artystów.

swoją drogą: nie pojmuję, jak można przekreślać komiks tylko dlatego, że jest narysowany w ten, czy inny sposób. toż to straszne klapki na oczach. :|
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1777 dnia: Styczeń 21, 2010, 02:56:59 pm »
- tam to jest wyłożone czarno na białym, w dodatku w postaci zgrzebnej piramidy ilustrowanej próbkami w wykonaniu poszczególnych artystów.


Miałem podlinkować skan po powrocie do domu i poprosić o narysowanie kreski.
Zresztą jest. To gdzie ta granica?


Cytuj
swoją drogą: nie pojmuję, jak można przekreślać komiks tylko dlatego, że jest narysowany w ten, czy inny sposób. toż to straszne klapki na oczach. :|
Tez nie kapuję, jak można odrzucić swój ulubiony gatunek - w moim wypadku cyberpunk czy postapokalipsę, bo np. jest lekko stylizowany na cartoon albo mangę. Albo bohater ma ciut za dużą głowę.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline m010ch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1778 dnia: Styczeń 21, 2010, 03:02:47 pm »
nie pojmuję, jak można przekreślać komiks tylko dlatego, że jest narysowany w ten, czy inny sposób. toż to straszne klapki na oczach. :|

Nie przekreślam na ślepo - oglądam plansze i przekreślam. Tak samo jak przekreślam filmy na podstawie trailerów, książki na podstawie okładek (joke ;)) i gry na podstawie gameplayów na YT. Rozumiem, że wg Twojego rozumowania - jeżeli nie podoba mi się kreska, to i tak powinieniem zagryźć zęby i czytać, bo może historia jest tego warta? Sorry - ja wybieram oczami i dla mnie najlepsza historia nie uratuje zwyczajnie nie leżącej mi kreski (ale nie vice versa). godai dość dobrze to ujął - lubię "realizm anatomiczny" 8)

Tez nie kapuję, jak można odrzucić swój ulubiony gatunek - w moim wypadku cyberpunk czy postapokalipsę, bo np. jest lekko stylizowany na cartoon albo mangę. Albo bohater ma ciut za dużą głowę.

Lekka stylizacja mi zazwyczaj nie przeszkadza, ale oczywiście zależy to każdorazowo od komiksu - obadam, ocenię i kupię albo nie (nie oczekuję każdorazowo "realizmu anatomicznego" na poziomie Rosińskiego). Nigdy jednak nie odrzucam komiksu na podstawie czyjejś opinii na temat kreski (tym bardziej jak komiks pasuje mi "gatunkowo"), bez wyrobienia sobie własnej (opinii, nie kreski ;)).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 03:19:58 pm wysłana przez m010ch »

godai

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1779 dnia: Styczeń 21, 2010, 03:36:28 pm »
swoją drogą: nie pojmuję, jak można przekreślać komiks tylko dlatego, że jest narysowany w ten, czy inny sposób. toż to straszne klapki na oczach. :|

Dość prosto. Na tej samej zasadzie, na jakiej można nie lubić zdjęć czarno-białych. Nie podoba się i już. Nie pojmuję, jak można nie lubić Pabla Picassa i tylko uwielbiać Wojtka Siudmaka. Nie rozumiem, jak to jest, że można nie trybić Grocholi i preferować jedynie Jacka Dukaja. Albo jak to możliwe, że ktoś może nienawidzić komedii romantycznych i tylko chodzić do kina na dramaty obyczajowe.

Jak to możliwe, że skreśla film tylko dlatego, że nie jest w jego ulubionej konwencji.

Niewiarygodne to jest, niepojęte. Powinno zakazane być.

Offline yurek1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1780 dnia: Styczeń 21, 2010, 04:00:33 pm »
ach, winno, jasne, że winno. moim skromnym zdaniem każdy gatunek kryje w sobie masę szitu i promil pereł. ale co by te perły z szitu wyłowić, trzeba tego szitu nieco przewalić. perła, uparte bydlę, na wierzch nie wypływa, tylko czai się zwyczajowo na dnie samym i czasem trzeba wziąć głęboki oddech, zatkać nos, żeby szit nie wlał się do mózgu, i dać nura. że tak się metaforycznie wyrażę. wiem, że daremnym jest trawienie czasu swego doczesnego na szukanie diamentu w kupie gówna, ale warto próbować. nieważne, czy jedno gówno śmierdzi bardziej, czy mniej. ;)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline bąbielek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1781 dnia: Styczeń 21, 2010, 04:04:30 pm »
A cóż to za parszywy offtop, ja Was zaraz rozgonię!  :)

Klick me up, klick me down.

Offline JAPONfan

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1782 dnia: Styczeń 21, 2010, 10:09:07 pm »
Jaki offtop? godai odpowiada na pytanie: czy spodoba mi się grochola jeśli lubię picassa?
a Verminard odpowiada na prośbę: cz mógłby ktoś wrzucic skan piramidy "rysunek, znaczenie" z ksiażki McClouda?


Offline choked

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1783 dnia: Styczeń 21, 2010, 11:02:17 pm »
heheh widze ze wywolalem mala dyskusje na temat kreski.

Wracajac do tematu, zamowiłem kilka pozycji z TOP10 ale malo :), czy jakis fajny komiks w klimacie wspomnianym postapokaliptycznym?

Death dzieki za linki juz laduje w ulubionych a komiks zamówiony, thx m8

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1784 dnia: Styczeń 21, 2010, 11:05:09 pm »
Ja szukam odpowiedzi: gdzie narysować kreskę między cartoonem a realizmem na piramidzie McClouda.  ;-)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck