Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1800 dnia: Luty 03, 2010, 12:30:51 am »
Hmm, zawsze mi sie wydawalo, ze oni wybieraja sposrod wszystkich tych nominowanych francuskich komiksow, ale widac organizatorzy uznali, ze licelista wiecej niz 5 komiksow na rok nie przeczyta (pewnie slusznie).

Znalazlem zasady konkursu na sieci, ale nie precyzuja jak sa wybierane te komiksy do konkursu. W sumie nie ma gwarancji, ze sa wybrane rzeczywiscie najlepsze...
http://www.unreal-fantasy.pl/gfx/users/inne_Nivo_2143025527_Historia%20nagrody%20prix%20BD.doc

Teraz sobie sprawdzielem na sieci, ze zwyciezca Angouleme z ubieglego roku (Pinocchio) w ogole nie bral udzialu w polskiej edycji. Moze organizatorzy uznali, ze adaptacje literatury odpadaja z definicji...

W sumie bylem dzis w Instytucie Francuskim, moglem spytac, pewnie cos tam by wiedzieli...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1801 dnia: Luty 03, 2010, 07:50:09 am »
Teraz sobie sprawdzielem na sieci, ze zwyciezca Angouleme z ubieglego roku (Pinocchio) w ogole nie bral udzialu w polskiej edycji. Moze organizatorzy uznali, ze adaptacje literatury odpadaja z definicji...
To raczej dlatego, że KG nosi się z zamiarem wypuszczenia tego komiksu.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1802 dnia: Luty 03, 2010, 11:47:07 am »
Hmm, zawsze mi sie wydawalo, ze oni wybieraja sposrod wszystkich tych nominowanych francuskich komiksow, ale widac organizatorzy uznali, ze licelista wiecej niz 5 komiksow na rok nie przeczyta (pewnie slusznie).

Znalazlem zasady konkursu na sieci, ale nie precyzuja jak sa wybierane te komiksy do konkursu. W sumie nie ma gwarancji, ze sa wybrane rzeczywiscie najlepsze...
http://www.unreal-fantasy.pl/gfx/users/inne_Nivo_2143025527_Historia%20nagrody%20prix%20BD.doc

Teraz sobie sprawdzielem na sieci, ze zwyciezca Angouleme z ubieglego roku (Pinocchio) w ogole nie bral udzialu w polskiej edycji. Moze organizatorzy uznali, ze adaptacje literatury odpadaja z definicji...

W sumie bylem dzis w Instytucie Francuskim, moglem spytac, pewnie cos tam by wiedzieli...

Maturzyści mają inne rzeczy na głowie prócz czytania komiksów, więc gdyby zamówili po 2 egzemplarze 40-60 komiksów do każdego liceum, to chyba nie wszyscy zdążyliby je przeczytać w ciągu 1,5 czy 2 miesięcy.

Czyli doboru dokonuję Instytut Francuski w Krakowie według swojego uznania.
Myślę, że wolą promować dzieła oryginalne niż adaptację literatury, szczególnie powszechnie znanych książek.

Cytat: arcz
To raczej dlatego, że KG nosi się z zamiarem wypuszczenia tego komiksu.
Nie rozumiem, komiks miałby zostać wykluczony z wyboru do nagrody, bo ktoś chce go wydać!?
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline skil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1803 dnia: Luty 03, 2010, 11:54:39 am »
Nie rozumiem, komiks miałby zostać wykluczony z wyboru do nagrody, bo ktoś chce go wydać!?
Tym bardziej, że dotychczasowych laureatów publikowały przecież różne wydawnictwa.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 11:59:52 am wysłana przez skil »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1804 dnia: Luty 03, 2010, 12:00:21 pm »
W tych zasadach jest nawet napisane, ze Instytut zwraca sie do wydawcow z pytaniem o mozliwosc wydania komiksu.

Szkoda, ze dwa albumy jak dotad sie nie ukazaly, chodzi mi o:

2006: "Les damnés de Nanterre"
autor: Chantal Montellier
(wyd. francuskie: Denoël Graphic)

i

2009: "Nage libre"
autor: Sébastien Chrisostome
(wyd. francuskie: Sarbacane)

chetnie bym to przeczytal...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1805 dnia: Luty 03, 2010, 12:22:21 pm »
Tym bardziej, że dotychczasowych laureatów publikowały przecież różne wydawnictwa.
A to przepraszam, wydawało mi się że monopol na to miał Post. W takim razie cofam powyższe.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1806 dnia: Luty 03, 2010, 12:27:49 pm »
W tych zasadach jest nawet napisane, ze Instytut zwraca sie do wydawcow z pytaniem o mozliwosc wydania komiksu.

Szkoda, ze dwa albumy jak dotad sie nie ukazaly, chodzi mi o:

2006: "Les damnés de Nanterre"
autor: Chantal Montellier
(wyd. francuskie: Denoël Graphic)

i

2009: "Nage libre"
autor: Sébastien Chrisostome
(wyd. francuskie: Sarbacane)

chetnie bym to przeczytal...

Nie wiem dlaczego nie znalazł się żaden wydawca na komiks Chantal Montellier ( Post nie chciał go wydać, o ile pamiętam, ze względu na zbyt lewicowe treści ), ale "Nage libre" ma być wydane przez Post na wizytę Sébastiena Chrisostome' a ( 12 luty ), tak przynajmniej wynika z programu na luty Instytutu Francuskiego w Krakowie.

Od 11 lutego w siedzibie Instytutu organizują też wystawę na stulecie komiksu frankofońskiego.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1807 dnia: Luty 03, 2010, 12:33:37 pm »
To moze Taurus to lyknie - wyglada na to, ze lewicowe tresci ich nie przerazaja...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Blacksad

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1808 dnia: Luty 04, 2010, 02:43:51 pm »
Jeden z bardziej lewicowych komiksów - "Legendy naszych czasów" - wydał Egmont.
A Taurus gdzie tak na lewo skręca? "Borgia", "Zbir" czy "D'Artagnan"?
Chrzań się, Smirnov

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1809 dnia: Luty 04, 2010, 03:13:23 pm »
Akurat chodzilo mi o zapowiadane na ten rok "Ne Touchez a Rien", ale tak mi wlasnie przyszlo do glowy, ze tez KG z definicja powinna byc dosc lewicowa. W koncu to punki i anarchisci.

 :idea:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1810 dnia: Luty 06, 2010, 01:07:24 pm »
Jest jakaś obecnie promocja na Gildii, dzięki której po wpisaniu siakiegoś kodu promocyjnego zaoszczędzę kilka groszy?

Offline Dagny

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1811 dnia: Luty 15, 2010, 01:27:23 pm »
 Szukam tytułów komiksowych (zresztą, nie tylko, ogólnie odniesień do popkultury), których bohaterem jest "prorok-wojownik". Wiem, że istniały jakieś koreańskie priesty itp., ale czy istnieją serie poświęcone superbohaterstwu jakiegoś egzorcysty ? ( :lol:)

Offline skil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1812 dnia: Luty 15, 2010, 01:53:12 pm »
Szukam tytułów komiksowych (zresztą, nie tylko, ogólnie odniesień do popkultury), których bohaterem jest "prorok-wojownik". Wiem, że istniały jakieś koreańskie priesty itp., ale czy istnieją serie poświęcone superbohaterstwu jakiegoś egzorcysty ? ( :lol:)
Myślę, że wpisuje się w to "Biały Lama" Jodorowsky'ego i Bessa.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1813 dnia: Luty 15, 2010, 02:18:34 pm »
Szukam tytułów komiksowych (zresztą, nie tylko, ogólnie odniesień do popkultury), których bohaterem jest "prorok-wojownik". Wiem, że istniały jakieś koreańskie priesty itp., ale czy istnieją serie poświęcone superbohaterstwu jakiegoś egzorcysty ? ( :lol:)

Prorok wojownik - to moze Szninkiel (nie do konca, ale nie mozna nie wspomniec)
Z popkultury, to na pewno "Diuna" sie nasuwa, moze tez "Matrix" albo "Mad Max", czy nawet "Star Wars"
Superbohaterstwo Egzorcysty to zupelnie inny temat - tutaj Hellblazer przychodzi do glowy
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dagny

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1814 dnia: Luty 15, 2010, 06:32:29 pm »

 Hellblazer ! Tak, tak nazywała się ta seria, którą dość mgliście sobie przypominałam  ;-) Biały Lama też wygląda interesująco, i szczęśliwie się składa, że podrzuciliście dwie, oparte o odmienny koncept, historie. Dziękuję, czy znacie jeszcze jakieś tytuły zbliżone klimatem ?