trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline norbs

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1830 dnia: Marzec 07, 2010, 02:54:00 pm »
Pisze się tylko tyle, że premiera czwartego tomu w drugiej połowie 2010 r.

No i wszystko jasne. Ja tu czekam na integral od Dark Horse (oryginalna zapowiedz: marzec 2010) a tu nagle nowa premiera 30 czerwiec. Mam nadzieje ze ten 4-tym tom tez dorzucja...

Offline hellcabber

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1831 dnia: Marzec 09, 2010, 05:16:26 pm »
witam, poszukuję literatury a właściwie konkretnej pozycji do pracy licencjackiej o twórczości T.Baranowskiego, mianowicie brakuje mi wywiadu z AQQ(nr 2/02) z mistrzem i z tego samego czasopisma nr 2/96 - wywiadu z J.Dufaux oraz nr 9 KKK (też wywiad z T.Baranowskim) - mieszkam w Bytomiu, sprawdzałem już we wszystkich możliwych bibliotekach w województwie, sklepach komiks., antykwariatach- bez powodzenia
dlatego zwracam się z prośbą, gdyby ktoś posiadał w/w numery czy mógłby przesłać mi skany stron  z wywiadami, ew. od osób ze Śląska mógłbym też te numery zakupić, a może ktoś "stąd" wie gdzie mógłbym znaleźć te pisma?
nie uśmiecha mi się jazda do Poznania do tamtejszej Pracowni Komiksowej przy UAM, która to te czasopisma posiada

Offline Death

Odp: Giełda 2 (oferty wymiany / handlu poza tym tematem będą usuwane)
« Odpowiedź #1832 dnia: Marzec 09, 2010, 09:43:10 pm »
witam, poszukuję literatury a właściwie konkretnej pozycji do pracy licencjackiej o twórczości T.Baranowskiego, mianowicie brakuje mi wywiadu z AQQ(nr 2/02) z mistrzem

Numer 27. czyli 2/2002 jest dostępny do kupienia na stronie AQQ:
http://www.aqq.com.pl/
Po lewej jest zakładka: "Archiwalne AQQ". Wywiad zajmuje aż 11 stron, jak na to patrzę to bardzo żałuję, że AQQ już nie wychodzi. To był magazyn!

Offline redkac

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1833 dnia: Marzec 11, 2010, 07:43:14 pm »
od dawna chodzi mi to po głowie:

ile kosztowałoby zaprojektowanie wzoru na tatuaż przez któregoś z polskich komiksiarzy obecnych na tym forum? ciekawi mnie wyłączność, czyli danego wzoru nie mógłby sobie wrzucić nikt inny.
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline Blackmane

Co to za komiks?
« Odpowiedź #1834 dnia: Marzec 15, 2010, 10:09:29 pm »
Witam. Mam dość niecodzienny problem, ale być może ktoś z was będzie potrafił pomóc.
Otóż od wielu lat poszukuję pewnego komiksu. Nie znam tytułu, ale kiedyś dostałem od znajomego płytkę na której był Rork, Szninkiel i właśnie ten którego nazwy nie znam. Był to zbiór bodaj 5ciu komiksów osadzonych w przyszłości, gdzie bohaterką była czarnowłosa dziewczyna. Ludzie walczyli z jakimiś zmutowanymi ludźmi, ogólna degrengolada, autor też nie stronił od erotyki.

Nie bardzo wiem jak to opisać - mgliste wspomnienia. Z tego co wiem tytułem było jedno słowo i nie wiem czy przypadkiem nie było to imię bohaterki. Pamiętam takie sceny jak ludzie z ogolonymi głowami na opustoszałych ulicach miast walczący o przetrwanie. Te mutanty gwałcące ludzi. Jakaś gadająca głowa starca w słoju, podpięta do kabli (którą odnalazła główna bohaterka i prowadziła z nią jakąś rozmowę).

Wiem, opis idiotyczny, ale w głowie mam same migawki. To było naprawdę sporo lat temu.

Co to może być?

Offline m010ch

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1835 dnia: Marzec 15, 2010, 10:40:50 pm »
Może chodzi Ci o serię Według Ericha von Danikena rysowaną przez Polcha?

Offline bąbielek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1836 dnia: Marzec 15, 2010, 11:11:49 pm »
Druuna.

Klick me up, klick me down.

Offline Blackmane

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1837 dnia: Marzec 16, 2010, 06:13:33 am »
Druuna.

Bąbielek - jesteś mistrzem! Dokładnie o to mi chodziło!
Wielkie dzięki! (i tak podziękowania jakie by nie były są niewspółmierne do mojej dziecięcej wręcz radochy :D)

Offline bąbielek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1838 dnia: Marzec 16, 2010, 11:30:48 am »
Bąbielek - jesteś mistrzem!
To nie ja, niejakiemu timofowi podziękuj. Chociaż jak sam się zainteresowałem to można było to wygooglać.

Klick me up, klick me down.

Offline tranway

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1839 dnia: Kwiecień 13, 2010, 02:25:41 pm »
Jedno krótkie pytanie: czy "Berlin" Lutesa było wznowione lub miało drugie wydanie?
Coś mi się kojarzy, ale nie mogę znaleźć potwierdzenia....

godai

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1840 dnia: Kwiecień 13, 2010, 02:35:27 pm »
Tak, było drugie wydanie. Nadal widuję je w niektórych Empikach w stolicy. Ale już rzadko.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1841 dnia: Kwiecień 13, 2010, 02:55:18 pm »
Właśnie sobie przypomniałem, że miałem ostatnio zadać pytanie: Po czym poznać, które wydanie Berlina się posiada?
Przeczytałem komiks kilka dni temu i jakoś tak chciałbym wiedzieć, które wydanie mam na półce. Czy dodruk miał jakieś poprawki czy może ciut inną okładkę?
Np. wydanie Achtung Zelig można poznać po samej okładce.

godai

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1842 dnia: Kwiecień 13, 2010, 03:03:41 pm »
Prawdopodobnie na stopce było napisane "wydanie drugie" bo tak się to zwykle odbywa. Zajrzyj pod okładkę, możliwe, że się niczym innym nie różni.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1843 dnia: Kwiecień 13, 2010, 03:19:45 pm »
Pierwsze co zrobiłem, to sprawdziłem w stopce, przecież to oczywiste. Boli mnie, że w ogóle pomyślałeś iż ja tak prostej rzeczy mógłbym nie wiedzieć.
"Bonasera, Bonasera (po naszemu: godai, godai), co ja Ci zrobiłem że mnie tak nie szanujesz?"  :)

Ja myślę, że taki dodruk (bodajże po kilku miesiącach) to nie jest wydanie drugie, tylko właśnie dodruk ale ja się nie znam.

Offline tranway

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1844 dnia: Kwiecień 13, 2010, 05:32:40 pm »
No też mi się tak kojarzy, że to nie było "wydanie drugie", tylko dodruk....