trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1920 dnia: Wrzesień 16, 2010, 09:03:38 am »
chcesz mieć dwa adresy - do pracy i do domu - wtedy jeden sobie nazywasz "dom", a drugi "praca". przecież jak byk stoi tam: "eg: Home address" - co w tym niejasnego?  :roll:


Dziękuję Ci bardzo. Czasami się zdarza takie zaćmienie, że coś prostego wydaje się ekstremalnie skomplikowanym. Po Twoich wyjaśnieniach widzę, że rzeczywiście moje pytanie było co najmniej głupie, ale wśród kulturalnych osób nie powinno to być przesłanką do obrażania.
Chociaż jest na gildii parę osób, które, nie mając nic konstruktywnego do powiedzenia, traktują to forum jako medium do wyrażania swojego wewnętrznego samca alfa.  :sad:
Jeszcze raz dziękuję za nieocenioną pomoc. :biggrin:
 

Offline grubb

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1921 dnia: Wrzesień 16, 2010, 01:30:59 pm »
Z wydanych w Polsce: "Cinema Panopticum" i "Numer 73304-23-4153-6-96-8", natomiast "Exit" posiada śladowe ilości tekstu ( niekoniecznie w dymkach ).

Dzieki. Jest do dla mnie informacja, ze "Cinema..." smialo moge lykac w wydaniu niemieckim albo francuskim. Rozumiem, ze tekst w "Exit" pojawia sie np. na szyldzie sklepu, czy w pozostawionej przez kogos notatce, badz w innych podobnych miejscach. Sie znaczy, nie jako dialogi, a napisy.

Ktos jeszcze sie wypowie? Jak maja sie sprawy w przypadku pozostalych dziel? Pelna lista na stronie autora.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 01:40:11 pm wysłana przez grubb »

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1922 dnia: Wrzesień 16, 2010, 10:38:01 pm »
Dzieki. Jest do dla mnie informacja, ze "Cinema..." smialo moge lykac w wydaniu niemieckim albo francuskim. Rozumiem, ze tekst w "Exit" pojawia sie np. na szyldzie sklepu, czy w pozostawionej przez kogos notatce, badz w innych podobnych miejscach. Sie znaczy, nie jako dialogi, a napisy.


No, niezupełnie, wszystkie napisy pojawiające się w kadrach komiksów Otta ( jak szyldy sklepów, notatki ) są po angielsku. Natomiast  w "Exit" są dwie trzy planszowe historyjki, w których tekst jest wypisany pod obrazkami.

Polskie wydanie "Exit" zawaiera:  Tales of Error, Greetings from Hellville, Dead End i różnych komiksów publikowanych po magazynach i antologiach.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1923 dnia: Wrzesień 18, 2010, 02:29:00 pm »
mamy pytanie do osob majacych "Sky Doll" - na czyjej licencji Egmont to opublikowal? Powinno byc w notce.

I czy jest informacja z jakiego jezyka byl przeklad. Dzieki!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1924 dnia: Wrzesień 18, 2010, 02:35:50 pm »
licencja MC PRODUCTIONS, przekład z włoskiego (Jacek Drewnowski)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1925 dnia: Wrzesień 18, 2010, 03:30:14 pm »
Czyli Soleil, to jest b. ciekawe, bo oryginal wloski byl wydany przez Pavesio, a Soleil z tego co czytelem jest oryginalnym wydawca (cokolwiek to znaczy) i sprzedal licencje Marvelowi na US.

Moze po prostu w ktoryms momencie kupili prawa do tego tytulu.

Ale dzieki - zalicze to Soleil, bo robie zestawienie ktory wydawca francuski ma najwiecej komiksow wydawanych w PL. :)

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

fragsel

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1926 dnia: Wrzesień 23, 2010, 05:02:49 pm »
Na www.tfaw.com progresywna wyprzedaż z okazji końca wakacji.

Czy przy zakupach przez Internet w sklepach ulokowanych w Stanach się płaci jakieś cło? Jeśli tak to zawsze czy losowo? Ja do tej pory tylko w Polsce kupowałem (w Multiversum, ale jak widzę to tam tylko promocje i polskie się opłacają, więc szukam alternatywy). Bookdepository to Unia, więc problemu nie ma, a reszta?

Offline Gashu

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1927 dnia: Wrzesień 24, 2010, 08:53:56 am »
Nigdy nie płaciłem cła za książki/komiksy kupione w Amazonie US.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline yurek1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1928 dnia: Wrzesień 24, 2010, 10:28:04 am »
aczkolwiek trzeba pamiętać, że Poczta Polska potrafi zrobić taki myk, że wezwie do "wyjaśnienia" - powód bywa różny: jakaś nieścisłość, słabo zabezpieczona paczka, albo po prostu pocztowe widzimisię (tak miałem ostatnio, kiedy na moje pytanie o powód wezwania [prawidłowy adres, waga, zabezpieczenia, ISBN, wszystko] pan rozkosznie odparł: "Trafiło na pana"). o tym ISBN należy pamiętać przede wszystkim kupując na eBayu jakieś starsze albo podziemne rzeczy.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Gashu

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1929 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:43:42 pm »
Dlatego ja, jeżeli tylko mogę, unikam korzystania z usług ww. firmy i decyduję się na UPeeSy różnorakie... :smile:
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline yurek1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1930 dnia: Wrzesień 25, 2010, 04:48:03 pm »
cenowo to niestety spora różnica, chociaż ja też ostatnio raczej wybieram kuriera - np. z niemieckiego albo francuskiego amazona nie jest tak znowu hiperdrogo, a paczka dochodzi w dwa dni.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline grubb

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1931 dnia: Wrzesień 25, 2010, 08:36:18 pm »
Cytuj
Czy przy zakupach przez Internet w sklepach ulokowanych w Stanach się płaci jakieś cło?
Placi sie, jesli wartosc przesylki przekracza kwote, ktorej wysokosc definiuje odpowiedni paragraf prawa podatkowego. AFAIK, obecnie wynosi ona 150 Euro. Poza clem, moga nalozyc VAT i/lub akcyze. Warto wiedziec, ze zasady te obowiazuja dla wszystkich panstw nie nalezacych do Unii Europejskiej. A w praktyce wyglada to tak, ze placi sie o wiele rzadziej niz wynikaloby z obowiazujacego regulaminu [celnikom prawdopodobnie nie chce brac sie pod lupe kazdej przesylki]. Na miliard zamowien zagranicznych, podatek celny zaplacilem tylko raz.

Cytuj
Nigdy nie płaciłem cła za książki/komiksy kupione w Amazonie US.
W dostawie towaru z amerykanskiego Amazon, czesto posrednicza oddzialy europejskie. Na przyklad - towar idzie z US do Niemca, gdzie rozdzielany jest na potrzeby lokalnych [europejskich] zamowien, w efekcie czego, ostatecznie paczka nadawana jest z Niemiec.

Offline ei9

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1932 dnia: Wrzesień 26, 2010, 08:08:02 pm »
Witam, od pewnego czasu szukam komiksu, który czytałem w młodości - jednym z tematów przewodnich był motyw istnienia sekretnej metody znajdowania krytycznego punktu na kuli (nawet słabe uderzenie w ten punkt kulę niszczyło).


Oprócz tego kojarzę również wątek 13tego piętra, na które nie można normalnie dojechać windą, ale nie jestem pewien czy to to samo opowiadanie czy inne w tym samym zeszycie.


Kojarzy ktoś może co to mogło być?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1933 dnia: Wrzesień 26, 2010, 08:16:01 pm »
Stary, please, to byl Rork.

 :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ei9

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1934 dnia: Wrzesień 26, 2010, 08:36:03 pm »
To było szybkie:) A jeszcze jeden - z dwoma wojami, jeden gruby drugi sprytny, i małym smokiem? Just kidding:) Dzięki!