trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 924207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dilbert

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1965 dnia: Styczeń 14, 2011, 12:42:26 pm »
Wiecie coś może o filmie "Nieruchoma podróż" poświęconemu "Towarzyszom zmierzchu"? Dowiedziałem się o nim z posłowia, niestety w necie nic na ten temat nie ma...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1966 dnia: Styczeń 14, 2011, 02:07:53 pm »
Witam wszystkich

mam nadzieje że to będzie trywialne pytanie dla wiekszości z was!

Szukam miejsc na podkarpaciu gdzie odbywaja sie stałe imprezy gdzie można "kupić-sprzedać" ksiązki i komiksy, czyli tzw giełdy ksiażek i komiksów!
 jest coś takiego wogóle?
ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Nie moje rejony, ale wiem, że jest coś takiego:

http://www.komiks.gildia.pl/imprezy/podkarpackie-spotkania-z-komiksem/2010
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline raj666

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1967 dnia: Styczeń 14, 2011, 02:11:21 pm »
Wiecie coś może o filmie "Nieruchoma podróż" poświęconemu "Towarzyszom zmierzchu"? Dowiedziałem się o nim z posłowia, niestety w necie nic na ten temat nie ma...
Z tego co pamiętam to rekonstrukcja klatka po klatce komiksu. W którejś z Fantastyk z lat 1989-90 jest artykuł Birka na temat tej serii i filmu. Ale nie jestem pewien czy w ogóle powstał w całości bo tutaj piszą że nigdy nie został zrealizowany. Choć we wspomnianym artykule w Fantastyce było zdjęcie przynajmniej jednego kadru.

Offline kingquest

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1968 dnia: Luty 02, 2011, 09:03:49 pm »
Ile najdłużej czekaliście na przesyłkę z BookDepository ? Bo tak czekam, czekam i zaczynam się niepokoić.

Offline kickic

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1969 dnia: Luty 03, 2011, 08:58:47 am »
do mnie  paczki z bookdepository przychodziły zazwyczaj po kilku dniach, ale na ostatnie zamówienia z tego roku czekałem średnio dwa tygodnie

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1970 dnia: Luty 03, 2011, 01:36:56 pm »
1-2 tygodnie. Możesz do nich napisać i się upewnić czy nie wystąpił jakiś błąd (bo zakładam, że paczka w zamówieniu na stronie ma już status "shipped"). Raz moja paczka poleciała do Australii i czekałem na nią ponad miesiąc (i potem 2 tygodnie na komiks, który nie wyglądał jakby przeleciał świat dookoła).

Offline Koro

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1971 dnia: Luty 05, 2011, 12:25:59 pm »
Ile najdłużej czekaliście na przesyłkę z BookDepository ? Bo tak czekam, czekam i zaczynam się niepokoić.

Najdłużej to chyba dwa tygodnie czekałem na paczkę od nich.

Offline Qbiak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1972 dnia: Luty 06, 2011, 11:04:36 pm »
pytanie mam ap ropo sknerusa. co znajduje sie na dodatkowych stronach tego wydania: http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-2444-0~0.html w stosunku do tego: http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-466-0~0.html ? A jak nikt nie ma obu wydan to prosilbym o podanie tytulow historyjek z tego nowszego wydania. z gory dzieki.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1973 dnia: Luty 13, 2011, 09:47:46 pm »
pytanie mam ap ropo sknerusa. co znajduje sie na dodatkowych stronach tego wydania: http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-2444-0~0.html w stosunku do tego: http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-466-0~0.html ? A jak nikt nie ma obu wydan to prosilbym o podanie tytulow historyjek z tego nowszego wydania. z gory dzieki.

Ja mam dokładnie takie samo pytanie. Jak rozumiem Ty masz stare wydanie. Ja mam nowe.
Spis treści:
strona 4: Przedmowa Don Rosa
  7: Rozdział 1 (0) Pierwsza dziesięciocentówka
23: 2 (3B) Kowboj kapitanem
48: 3 (6B) Stóż prawa Pizen Bluff
73: 4 (8B) Więzień Doliny Białej Śmierci
105: 5 (8C) Dwa serca w Jukonie
129: 6 (Bonus I) Ostatnia podróż do Dawson
158: 7 (10B) Spryciarz z Panamy
184: 8 (Bonus II) Czy to jawa, czy sen?

Czegoś nie ma w starym wydaniu?

Offline radef

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1974 dnia: Luty 14, 2011, 03:20:22 pm »
Wg Inducksu (międzynarodowej bazy komiksów Disneya), w nowym wydaniu nie ma komiksu Skarb Holendra, ale za to są komiksy Więzień Doliny Białej śmierci i Czy to jawa, czy sen?, I wydanie i II wydanie
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1975 dnia: Luty 14, 2011, 04:45:56 pm »
Jeśli chodzi o Skarb Holendra, to Stróż prawa w Pizen Bluff kończy się właśnie tym, że
Spoiler: pokaż
Hyzio, Dyzio i Zyzio odkrywają w Poradniku młodego skauta, że Jacob Waltz był tym Holendrem od skrabu
. Szkoda, że nie ma kolejnego rozdziału.

Death - spoilery, for xrist sake  - x.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 09:16:12 pm wysłana przez xionc »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1976 dnia: Luty 14, 2011, 06:04:12 pm »
Mam oba wydania.
W nowym wydaniu nie ma komiksu Skarb Holendra.
W starym: przedmowy i komiksów: Więźień z Doliny Białej Śmierci, Spryciarz z Panamy, Czy to jawa czy sen?.
Pozostałe 4 historie się pokrywają (z czego "Ostatnia podróż..." była też w "Kaczogród:Don Rosa").

Offline Qbiak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1977 dnia: Luty 14, 2011, 09:40:20 pm »
dziękuję pięknie za odpowiedzi :*

Offline failed

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1978 dnia: Luty 17, 2011, 03:49:15 pm »
Witam Was wszystkich :)

Szukam informacji, porady i odpowiedzi na pytanie :)

Generalnie zawsze jakoś tak blisko i dookoła komiksów się kręciłem ale miałem wciąż jeden problem. Jako, że nikt z mojego otoczenia zainteresowania nie podzielał często komiksy wybierałem na chybił trafił, totalna mieszanka przez to trafiałem na te słabsze jak i na takie, które naprawdę zapadły mi w pamięci i do których powracam. Teraz jednak chciałbym tą wiedzę raz na zawsze uporządkować.

Chciałbym prosić Was o nakreślenie mi mniej więcej "świata komiksów". Każdy z nas ogląda filmy i wie, że są horrory, obyczajowe itp. Każdy gatunek ma swoje wybitne dzieła i wybitnych twórców. Każdy wie, że są filmy "must see", jest "Ojciec Chrzestny", jest " Łowca jeleni", jest "Forrest Gump" a nawet "American Pie". Jest Lynch, Spielberg, Tarantino, Kurosawa i Uwe Boll. Jest Disney tworzący bajki jet i Troma z kinem klasy....D.

W związku z tym mam do Was ogromną prośbę czy moglibyście przedstawić mi w ten sposób komiksy ? Kto jest kim ? Jakie wydawnictwa z czego są znane ? Który komiks dla jakiego gatunku jest tym czym "Ojciec chrzestny" dla kina gangsterskiego ?

Z góry dziękuję za odpowiedź, a jeśli taki temat był już gdzieś tu poruszany przepraszam, nie bijcie :)

Offline adro

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1979 dnia: Luty 17, 2011, 10:24:00 pm »
hmmm polecam przeszukanie gildii, bo tego typu problem pojawial sie tutaj i nie tylko tutaj juz wielokrotnie w ciagu ostatnich kilku lat. Niestety wiele waznych komiksow mozna teraz kupic wylacznie na portalach aukcyjnych za spore sumy. 
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything